Skocz do zawartości

Szmaragdowy blog. Co dobrze? Co źle?


Broch

Recommended Posts

Zaczynając, od jakiegoś czasu prowadzę bloga na Tumblr.

Tutaj adres :)

I chodzi właściwie o to, że nie cieszy się on jakąś sławą (wiem, że nie odrazu Rzym zbudowano), ale chciałbym was prosić o radę, z persektywy potęcialnego obserwatora. Co mógłbym poprawić/dodać do bloga, aby potecjalny widz zaciekawił się.

Od razu zdradzę wam taki sekret: Chciałbym by z biegiem czasu blog przechodził z miłego, do mrocznego.

Oczywiście nie każe wam go od razu subskrybować (choć jeśli ktoś się zaciekawi), ja was pragnę tylko poprosić o opinię i radę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arty.

Nie są na poziomie który takiego "obserwatora" zachwyci. Mnie nie zachwyciły. A wszystkie strony typu "ask kogośtam" opierają się głównie na nich. Nawet jeżeli głównym celem autora jest przedstawienie historii danego kucyka, robi on to za pomocą rysowania. 
W takiej sytuacji, możesz tylko ćwiczyć. Z czasem będziesz coraz lepszy, ale może Ci to zająć.. cóż, lata, zanim dojdziesz do poziomu który będzie przyciągał potencjalnego czytelnika czy obserwatora. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu WildyRock napisał:

Powiem szczerze- początek dobry. Grafika przyzwoitą, atmosfera jest, czasami coś przyciąga oko. Tak dalej, może coś z tego będzie. Będę zaglądać w każdym razie c;

Dzięki, choć chciałbym też usłyszeć co ci się nie podoba.

17 minut temu Enigma I WILL HUG YOU ALL napisał:

Arty.

Nie są na poziomie który takiego "obserwatora" zachwyci. Mnie nie zachwyciły. A wszystkie strony typu "ask kogośtam" opierają się głównie na nich. Nawet jeżeli głównym celem autora jest przedstawienie historii danego kucyka, robi on to za pomocą rysowania. 
W takiej sytuacji, możesz tylko ćwiczyć. Z czasem będziesz coraz lepszy, ale może Ci to zająć.. cóż, lata, zanim dojdziesz do poziomu który będzie przyciągał potencjalnego czytelnika czy obserwatora. 

Okej, będę dużo trenował, a może jakieś konkretne informacje na temat poziomu? Co rysuje w miare dobrze, co rysuje kompletnie źle, co taki potęcialny czytelnik chciałby zobaczyć? Było by miło wiedzieć co potrafię a co nie z perspektywy obserwatora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Cóż... 

 

 

 

- Oczy u każdego z kucyków są za małe, jakby zbyt kwadratowe...

- Popracuj nad rysowaniem kopyt. One nie wyginają się jak wstążki. Weź pod uwagę coś takiego jak kości. Kości nie są giętkie. (z całego serduszka polecam to -> http://whatsapokemon.deviantart.com/art/Drawing-Ponies-with-Whatsapokemon-Legs-346413189 )

- Pyszczki od przodu wydają się być rysowane jakbyś najpierw chciał narysować człowieka, ale potem stwierdził że to jednak będzie kuc. W efekcie końcowym, ich szczęki ten Pan by się nie powstydził.

  char_1751.jpg

 

 

 

 

 

Generalnie, Wildy podsunęła Ci dobry pomysł. Rysowanie z kół, pomaga. Tak samo jak tworzenie sobie 'szkieletu' kuca, który dopiero potem jest "obrysowany". Poćwicz najpierw kuca stojącego normalnie, ale z różnych perspektyw. Bo, to właśnie chyba perspektywa sprawa Ci najwięcej problemów. Kiedy kuce stojące normalnie będą dobrze Ci wychodziły, przechodź do coraz trudniejszych pozycji - bieg, siad.

Możesz też poszukać wektorów, tutoriali (na necie jest tego pełno) i starać się odtworzyć pozycje kucy, zmieniając ich grzywę, dodając róg i takie tam.  

 

Edytowano przez Enigma I WILL HUG YOU ALL
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze... Choć ja już rysuję za pomocą szkieletu i kół. I wygląda to u mnie tak:

e922a69a_28f1_4b44_857d_9b3eede93ff9.png

 

Choć przyznam że muszę popracować nad kopytami. A co do głowy z przodu, to co jak co prawda, ma ona wyglądać dość humanoidalnie, więc jej "JohnnyBravo" style jest zamkerzony. 

-Kwadratowe oczy? Okej, spróbuję je rysować bardziej okrągło.

 

Ogólnie styl w jakim chcę prowadzić ten blog jest już dość mocno wyznaczony, choć nie idealny (ale staram się go doprowadzić).

(Początki zawsze są trudne... - tak mówią ludzie próbując zatuszować swoją niekompetencje)

Dobrze, obrazki są już chyba załatwione. Jakieś zastrzeżenia odnośnie treści, fabuły... jakieś propozycje czym mógłbym jeszcze przyciągnąć obserwatorów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...