Skocz do zawartości

Czy będziesz oglądać MLP generację 5.


Broch

Czy będziesz oglądać My Little Pony generację 5?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy będziesz oglądać My Little Pony 5 generację?

    • Najpierw obejrzę, jeśli mi się spodoba, to zostane.
    • Oczywiście! Kocham Kucyki!
    • Nie, to już nie będzie to samo.
    • Jeśli tylko będą tam stare postacie... to tak.


Recommended Posts

Sprawa jest prosta:

MLP jakie znamy się kończy. 

Żegnamy się z naszymi ulubionymi postaciami. 

Zaczyna się nowa generacja...

oglądacie ją? 

 

*oczywiście należy wziąść pod uwagę, że nowa generacja może zostać zrobiona w maksymalnie różowy i dziewczęcy sposób... chyba że dobierze się do niej jakiś brony.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @Nika, nie zabija się "kury, która znosi złote jaja", więc na póki co generacja czwarta jeszcze zostanie z nami na dłuuugo... co do hejtu na kierunek w jakim serial idzie: dla mnie jest spoko...Może i kiedyś było lepiej, ale dla mnie to co Hasbro reprezentuje teraz, nie jest niższe klasowo, niż sezony 1-3...

Pozdrawiam i idę spać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładam dalszego bycia Broniakiem po końcu G4. Istnieje duża szansa, że włączę sobie kiedyś odcinek, ale pewnie moja reakcja będzie "To już nie to samo. Za moich czasów kucyki były lepsze/bardziej [wstaw dowolną cechę]" i na tym się skończy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu Mate$_92 napisał:

A ja zakładam bycie Broniakiem co najmniej do czterdziestki i ze swoją córką/synem też będę oglądał MLP :D

Staram się realnie podejść do sytuacji. Znam samego siebie na tyle, że moje wizje przyszłości w tej materii są akurat dość trafne. Wiesz, już dziś kuce jako serial, to generalnie nie robią na mnie wrażenia. Serial przestałem już oglądać. Z 5. sezonu widziałem z kilkoma wyjątkami pierwszą połowę, odcinek ze znaczkami CMC i finał. I jakoś nie mam najmniejszej ochoty by nadrobić zaległości. Za to fandom to inna bajka. Ten jak najbardziej nadal lubię :D

Edytowano przez Wonsz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu Wonsz napisał:

 Za to fandom to inna bajka. Ten jak najbardziej nadal lubię :D

Fandom Fandomem, a Serial Serialem...Ten pierwszy nie istniał by bez tego drugiego, odwrotnie mogłoby wszystko działać, ale nie byłoby fajnych akcentów (przykład: odcinek "Slice of Life")  Dla mnie nie ma bólu d***. Jest spoko, może fabularnie nieco inaczej, ale piosenki i kolorowa animacja nadal do mnie przemawiają, no i jeszcze polski dub (poprawił się znacznie w EG:FG, oraz "podstawce" i zmienia się na lepsze), więc z niecierpliwością czekam na szósty sezon :D

Edytowano przez Mate$_92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Zexel ! napisał:

Według mnie Hasbro może to zrobić. Wkońcu serial jest przeznaczy i produkowany pod małe dziewczynki, a nie pod broniaczy

Czyli więcej pouczającego charakteru, a mniej walki dobra ze złem i broniakowych wybiegów?Chyba czaję :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależało by od tego jak by G5 wyglądało. Choć podejrzewam że przejęło by styl z G4 natomiast mielibyśmy nową fabułę.

Oczywiście obejrzałbym kilka odcinków dla porównania .

Co do samej generacji piątej .

Jeśli by mi się spodobało to czemu nie, alikornizacja Twilight mi tez się nie podobała ale mówi się trudno i ogląda się dalej.:rdblink:

Fajnie by było jak G5 było by takową kontynuacją G4 pod względem fabuły np mamy nowe postacie główne a akcja toczy się 1000 lat po akcji z G4.

Myślę że w tedy fandom nabrał by nowego kopa tak jak było z tą generacja, ponieważ z tego co mi jest wiadomo to fandom istniał przed G4.

Edytowano przez KamilPL 94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że byłbym tego bardzo ciekaw. Wątpię, by na razie Hasbro miało planować coś takiego, ale jeśli miałoby dojść do podobnego przedsięwzięcia, to widzę trzy podstawowe scenariusze:

Albo będą chcieli zrobić to samo tylko bardziej (w takim razie po co jednak zaczynać od nowa, czyżby formuła serialu do reszty się wyczerpała), w końcu wszystkim się podobało, więc wystarczy ponowić schemat. Sądzę jednak, że to może udać się tylko, jeśli minie naprawdę dużo czasu, bo najlepiej żeruje się na nostalgii. Więc... raczej mało prawdopodobne, będą doić dalej czwartą generację.

Jest też możliwość, że po latach wrócą do swojego podstawowego targetu, czyli do pewniejszych i łatwiejszych w obsłudze dzieci. Prosta forma, ugrzeczniona i ładna, mało skomplikowana, taka, by spodobała się dziewczynkom. Część bronies pewnie na to poleci, ale że jeden do jednego mało co się powtarza, to i będzie to nieporównywalnie mniejsza fala.

Trzeci wariant to bardziej myślenie życzeniowe, niż faktyczny wniosek – a nuż dojdą wreszcie do wniosku, że jeśli udało im się zrobić kokosy banany narodzie kochany na dobrej kreskówce, to trzeba pójść jeszcze dalej i zrobić lepszą. Taką dojrzalszą, z lepszymi morałami, podobnym poziomem postaci, ale jakąś historią tła, a wszystko ze spójniejszą i ciekawszą fabułą, wciąż niby pod dzieci, a jednak na tyle dorośle, by świadomy odbiorca mógł bić brawo. Byłbym nieziemsko rad, gdyby tak się to potoczyło, jednak za bardzo w to nie wierzę.

 

 

A czy oglądałbym nowe kucyki? Raczej tak, skoro i tak oglądam sporo kreskówek, to dałbym szansę i tej, zwłaszcza przez sentyment. Jeśli jednak zobaczyłbym, że to droga donikąd, to raczej dałbym sobie spokój, tak jak z nowymi sezonami, które oglądam tylko na wyrywki. Przy okazji – uważam, że obecnie poziom spadł w stosunku do pierwszych sezonów (a że jeszcze dochodzi zmęczenie i przetrawienie starych emocji, to już w ogóle kicha), co więcej, nie wierzę, by miał się jeszcze podnieść. Możecie sądzić, że narzekam lub wieszczę złe, ale w moim mniemaniu lepiej krytykować Hasbro, że głupio robi, niż bezkrytycznie pożerać wszystko co zapodają, jak to co poniektórzy robią.

 

 

To wszystko tylko gdybanie. Czas pokaże.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G4 jest mieszanką poprzednich generacji: Z G1 czerpie groźnych antagonistów i elementy fantasy, z "Tales" nauki o podstawowych formach postępowania, a z G3 piosenki i barwny klimat.

G5 może być kij wie czym, może być to nawet reaktywacja New Born Cuties. Sam jakoś przyzwyczaiłem się do Equestrii i Mane6 także sam nie wiem. Na 100% dam szansę G5. G4 ma w sobie ogromny, niewykorzystany jak dotąd potencjał ale widać, że twórcom kończą się pomysły. My Little Pony należy się powiew świeżości ale przysięgam na Celestię: jeśli zrobią w G5 animację 3D to wyrzeknę się tej serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dużo zależałoby od tego czy by zostali przy 2D czy wpadli by na pomysł z 3D jak by było 3D i to jeszcze w stylu animacji SFM to byłoby ciężko i wtedy by tylko fabuła

ratowała.

Ale ja by było 2D z dość ciekawą fabułą, to chętnie bym oglądał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fanem MLP od pierwszej generacji i mimo to, że generacje druga i trzecia były moim zdaniem do plota,  nadal jestem fanem MLP, tak więc jeśli nowa odsłona Kucyków będzie słaba, to pozostanę zwolennikiem obecnej generacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam myślę, że szykują się jesszcze przynajmniej 2 sezony. Także na razie staram się nie martwić. 

A G5 będę oglądać jeżeli tylko nie będzie zbyt różowe, no i nie... Nie wiem jak to powiedzieć.... Nie zcyfrują tego za bardzo? Bo np. Takich pucyków 3D nie trawię c;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał zobaczyć coś nowego więc jakby G5 opierałoby się na poniaczach w 3D (najlepiej na tak dobrze zrobionych jak u nas na forum w tle) ... spróbowałbym, ale co dalej nie wiem, ale przynajmniej miałbym dobry punkt odniesienia jakim jest G4.

 

9 hours ago, KamilPL 94 said:

Fajnie by było jak G5 było by takową kontynuacją G4 pod względem fabuły np mamy nowe postacie główne a akcja toczy się 1000 lat po akcji z G4.

Takie Star Warsy tylko, że z kucykami? Fajnie ...

 

9 hours ago, Zexel ! said:

Według mnie Hasbro może to zrobić. W końcu serial jest przeznaczy i produkowany pod małe dziewczynki, a nie pod broniaczy

Serial jest produkowany, dla tylko i wyłącznie, kasy :/ Nie no, w sumie ma to być "rozrywka dla całej rodziny" więc w jakieś części serial spełnia swoją rolę.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minuty temu MasterOfRainbows napisał:

Ja bym chciał zobaczyć coś nowego więc jakby G5 opierałoby się na poniaczach w 3D (najlepiej na tak dobrze zrobionych jak u nas na forum w tle)

Nie błagam, tylko nie CzyDe :spike: Serial straciłby całkowicie swój "bajkowy" urok.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Zexel ! said:

Nie błagam, tylko nie CzyDe :spike: Serial straciłby całkowicie swój "bajkowy" urok.

No trudno, trzeba próbować czegoś nowego, czy nie?

Znaczy słyszałem (widziałem temat który po paru spamerach [bardziej idiotach/niby-śmieszkach] wylądował w koszu) o kolesiu co to chciał dostać się do equestrii. Ja wiem, że to nie jest łatwe dla niektórych, ale warunkiem dostania się do equestrii nie jest "Wypij wybielacz!" tylko stworzenie porządnych postaci kuców w CZYDE i wstawienia ich do wirtualnej rzeczywistości ...KROPKA. Jak ktoś myśli inaczej to niech zacznie żyć w DFADE, powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy.

Chociaż dla mnie osobiście cały serial stracił swoją "magię" gdzieś tak w trzecim sezonie. Zamiast mieć spokojne odcinki, które realizowałyby znaczenie podtytułu, mamy w praktycznie każdym odcinku ratowanie świata, wybuchy i magię. A jak nie w każdym, to w co drugim, nie wiem, serial przestałam oglądać, gdy zakończyli emisję pierwszej połowy piątego sezonu.

To wszystko jest ZBYT inne od tego, co widziałam u początków tegoż serialu. Fakt, akcja też jest ważna, ale na pewno dałoby się zrobić jakiś fajny, ciekawy, zapadający w pamięć spokojny odcinek. Ratowanie świata zostawmy na początki i finały sezonów. Ale co ja tam wiem, jestem tylko gimbusem, oceniam serial przez pryzmat nostalgii, a tak na prawdę to wszystko jest zajebiste i niech trwa najlepiej do końca świata i o dzień dłużej. Kuźde.

...

Pragnę też zauważyć, że serial ten jest produkowany głównie dla kasy, co MLP idzie bardzo dobrze. Kur znoszących złote jaja się nie ubija. Więc nawet jak ta generacja się skończy, najprawdopodobniej następna będzie dość podobna.

Ale plz, tylko ne 3D, nie, plz, nie. ;___;

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Lisica said:

Ale plz, tylko ne 3D, nie, plz, nie. ;___;

Parę lat temu, czyli po G3 ludzie pewnie mówili "G4? Pewnie znowu będzie gunwo ;_; ", a co wyszło? Sami wiecie. Ja bardzo chcę zobaczyć jak by im wyszły kuce w 3D, ale jak to ma być tak zrobione jak w grze na androida i iOS "My Little Pony" to podziękuję. Wiele współczesnych filmów pełnometrażowych pokazuje, że animacja 3D jest na tak dobrym poziomie, że np. kiedy oglądałem TinTina to nie wiedziałem czy to animacja czy zwykły film. Także dajcie naszym trzem wymiarom szanse, dajcie kucom możliwość zaistnienia w technologii 3D w profesjonalnie zrobionej bajce (a nie np. z amatorskiego LoE). A na koniec coś w CZYDE: https://www.youtube.com/watch?v=HZDhMKk4tfg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim stworzą G5 to Hasbro musi się porządnie zastanowić. Obecna generacja 4 to tak naprawdę niespodziewany strzał w dziesiątkę i jeśli Hasbro chce zarobić to musi stworzyć coś na wzór G4, żeby nie tylko dzieci na to poszły, ale i nieco starsi ludzie. Mówicie, że wystarczy, że zrobią serial TYLKO pod dzieci. Błąd. Zobaczcie jakie odcinki dostaliśmy, np. w sezonie 5: "Slice of Life", "The Mane Attraction", "Rarity Investigates".... Czy motywy z tych odcinków są spotykane w innych kreskówkach/bajkach kierowanych do dzieci? Nope:bigmacintosh:.

 

Ja sądzę, że Ha$bro prędko nie przejdzie na G5, póty nie obmyślą tak kasowej idei jak G4. Muszą mieć plan, a jak na razie mamy film na 2017 oraz takie info: http://www.equestriadaily.com/2015/12/a-6th-equestria-girls-may-already-be.html. Ja przewiduje jeszcze parę sezonów z G4. Zresztą chodzą ploty (ale stare jak świat), że ma ich być 10. 

 

10 godzin temu Alberich napisał:

Powiem, że byłbym tego bardzo ciekaw. Wątpię, by na razie Hasbro miało planować coś takiego, ale jeśli miałoby dojść do podobnego przedsięwzięcia, to widzę trzy podstawowe scenariusze:

Albo będą chcieli zrobić to samo tylko bardziej (w takim razie po co jednak zaczynać od nowa, czyżby formuła serialu do reszty się wyczerpała), w końcu wszystkim się podobało, więc wystarczy ponowić schemat. Sądzę jednak, że to może udać się tylko, jeśli minie naprawdę dużo czasu, bo najlepiej żeruje się na nostalgii. Więc... raczej mało prawdopodobne, będą doić dalej czwartą generację.

Jest też możliwość, że po latach wrócą do swojego podstawowego targetu, czyli do pewniejszych i łatwiejszych w obsłudze dzieci. Prosta forma, ugrzeczniona i ładna, mało skomplikowana, taka, by spodobała się dziewczynkom. Część bronies pewnie na to poleci, ale że jeden do jednego mało co się powtarza, to i będzie to nieporównywalnie mniejsza fala.

Trzeci wariant to bardziej myślenie życzeniowe, niż faktyczny wniosek – a nuż dojdą wreszcie do wniosku, że jeśli udało im się zrobić kokosy banany narodzie kochany na dobrej kreskówce, to trzeba pójść jeszcze dalej i zrobić lepszą. Taką dojrzalszą, z lepszymi morałami, podobnym poziomem postaci, ale jakąś historią tła, a wszystko ze spójniejszą i ciekawszą fabułą, wciąż niby pod dzieci, a jednak na tyle dorośle, by świadomy odbiorca mógł bić brawo. Byłbym nieziemsko rad, gdyby tak się to potoczyło, jednak za bardzo w to nie wierzę.

 

 

A czy oglądałbym nowe kucyki? Raczej tak, skoro i tak oglądam sporo kreskówek, to dałbym szansę i tej, zwłaszcza przez sentyment. Jeśli jednak zobaczyłbym, że to droga donikąd, to raczej dałbym sobie spokój, tak jak z nowymi sezonami, które oglądam tylko na wyrywki. Przy okazji – uważam, że obecnie poziom spadł w stosunku do pierwszych sezonów (a że jeszcze dochodzi zmęczenie i przetrawienie starych emocji, to już w ogóle kicha), co więcej, nie wierzę, by miał się jeszcze podnieść. Możecie sądzić, że narzekam lub wieszczę złe, ale w moim mniemaniu lepiej krytykować Hasbro, że głupio robi, niż bezkrytycznie pożerać wszystko co zapodają, jak to co poniektórzy robią.

 

 

To wszystko tylko gdybanie. Czas pokaże.

 

Do opinii @Alberich się zgodzę, chociaż co do poziomów odcinków już nie. Jestem połączenie optymisty oraz realisty i także patrzę na głos ludu, a zwłaszcza na ratingi: http://graphtv.kevinformatics.com/tt1751105. Ktoś powie: "No ale to tylko 300 - 400 głosów na odcinek, a mamy milionowy fandom". Warto jednak pamiętać, że zwykle te najgorsze odcinki były z CMC (niektóre) oraz Spike'iem i faktycznie te są na najgorszych miejscach i większość z nas także tych odcinków mocno nie lubiła. Przeglądając i pamiętając co poniektóre opinie tu na forum, to sezony 4, 5 są bardzo udane i trzymają poziom. Są Ci którzy uważają, że 4, 5 to nie to samo co kiedyś, no ale nie można ciągnąć jednego i tego samego w nieskończoność. Dodanie więcej akcji i różnych nawiązań (które nie łatwo wyłapać) wyszło twórcom na dobre. No i ciągle mamy nasze morały tylko nie pisane w listach. 

 

Czy zajrzę do G5. Chyba tak. I także nie chce aby G5 (o ile kiedykolwiek nadejdzie) było w 3D. Nie widzę tego....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu MasterOfRainbows napisał:

Parę lat temu, czyli po G3 ludzie pewnie mówili "G4? Pewnie znowu będzie gunwo ;_; ", a co wyszło? Sami wiecie. Ja bardzo chcę zobaczyć jak by im wyszły kuce w 3D, ale jak to ma być tak zrobione jak w grze na androida i iOS "My Little Pony" to podziękuję. Wiele współczesnych filmów pełnometrażowych pokazuje, że animacja 3D jest na tak dobrym poziomie, że np. kiedy oglądałem TinTina to nie wiedziałem czy to animacja czy zwykły film. Także dajcie naszym trzem wymiarom szanse, dajcie kucom możliwość zaistnienia w technologii 3D w profesjonalnie zrobionej bajce (a nie np. z amatorskiego LoE). A na koniec coś w CZYDE: https://www.youtube.com/watch?v=HZDhMKk4tfg

 

Wiedz, że na tym świecie istnieją ludzie, którzy po prostu 3D nie trawią. O ile w długometrażówkach to pasuje, to w takim serialu 22-minutowym to jednak... nie, po prostu nie, to nie pasuje.

JA PO PROSTU NIE TRAWIĘ 3D, NIE PRÓBUJ MNIE NAWRACAĆ, TO CI SIĘ NIE UDA.

 

PS. To czy-de w tej animacji ssie. :>

Edytowano przez Lisica
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie zaciekawi - owszem.

Sądzę, że będzie w 3D, ale to mnie już by wystarczająco odrzuciło. Ale patrzy się w końcu na fabułę. Generacja 4 się mocno sprzedała i stworzyła pewnego rodzaju fenomen. Wiadomo, że jak powstanie 5, zbierze się kółko anonimowych narzekających jak to za czasów 4 było lepiej. To samo to to na pewno nie będzie, ale oby nowa generacja nie okazała się G3.5 w 3D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

And nao mein kolej aby coś powiedzieć.

 

Hasbro nie zarżnie kury znoszącej złote jaja, jaką jest G4. Nie tak szybko.

Jeżeli im się zechce, to mogą rzucić kolejne sezony - lecz to już mało prawdopodobne.

 

Przypomnę, iż za rok - półtorej wychodzi kinowe MLP. Nie wiemy, kiedy wychodzi S6. Co oznacza jedno: nie ma pewności, że G5 w ogóle powstanie. Tyle.

 

Nie zamierzam dzielić skóry na niedźwiedziu. Pożyjemy, zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...