Skocz do zawartości

Czy będziesz oglądać MLP generację 5.


Broch

Czy będziesz oglądać My Little Pony generację 5?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy będziesz oglądać My Little Pony 5 generację?

    • Najpierw obejrzę, jeśli mi się spodoba, to zostane.
    • Oczywiście! Kocham Kucyki!
    • Nie, to już nie będzie to samo.
    • Jeśli tylko będą tam stare postacie... to tak.


Recommended Posts

Ciekawy odświeżony wygląd. 

Ciekawy ? raczej trochę dziwny bo znaczek Twilight traci jaki kolwiek sens bo jak ma czarować jako kucyk ziemski?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GlaceCordis napisał:


Ciekawy ? raczej trochę dziwny bo znaczek Twilight traci jaki kolwiek sens bo jak ma czarować jako kucyk ziemski?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Może zamiast czarować znać się będzie na astrologii? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to będzie nowa historia (jak tak to bym wolał żeby były inne postacie)czy kontynuacja wolał bym kontynuacje.Apple Jack i Rarity chyba mają najbardziej zmieniony wygląd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokładam duże nadzieje wobec piątej generacji. Liczę na ładniejszą grafikę, ciekawszy design postaci i oczywiście ciekawszą fabułę, która będzie nieco mniej dziecinna. Oczywiście nie liczę, że nagle fabuła serialu stanie na poziomie Code Geass chociażby. To niemożliwe dopóki serial ma promować zabawki Hasbro. 

 

I szczerze to chciałabym by zaczęli historię od nowa, wymyślili coś nowego. Najchętniej widziałabym alternatywną rzeczywistość, gdzie użyte będą zarówno nowe jak i te same postacie, ale np. nieco zmienione. Taka Fluttershy jako jednorożec to już coś, moim zdaniem jednorożec pasuje jej bardziej niż pegaz. Podobałoby mi się gdyby niektóre postacie dobre w nowej serii były złe, a złe dobre. 

  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Uszatka napisał:

Pokładam duże nadzieje wobec piątej generacji. Liczę na ładniejszą grafikę, ciekawszy design postaci i oczywiście ciekawszą fabułę, która będzie nieco mniej dziecinna. Oczywiście nie liczę, że nagle fabuła serialu stanie na poziomie Code Geass chociażby. To niemożliwe dopóki serial ma promować zabawki Hasbro. 

 

I szczerze to chciałabym by zaczęli historię od nowa, wymyślili coś nowego. Najchętniej widziałabym alternatywną rzeczywistość, gdzie użyte będą zarówno nowe jak i te same postacie, ale np. nieco zmienione. Taka Fluttershy jako jednorożec to już coś, moim zdaniem jednorożec pasuje jej bardziej niż pegaz. Podobałoby mi się gdyby niektóre postacie dobre w nowej serii były złe, a złe dobre. 

Absolutnie popieram, aby zachowali postaci, zarazem zmieniając całkowicie wygląd świata i postaci, czyli całkowity restart świata i fabuły. Będzie to nowe otwarcie i powiew świeżości. Byle tylko nie zboczyli w stronę G2 i G3 bo te generacje  nie powalały. Wolałbym aby grafika była z filmu, ale budowa fabuły z G1, gdzie fabuła była zdecydowanie bardziej złożona niż w późniejszych generacjach. I do tego historie ciągnęły się czasem nawet na 8 odcinków, nie jak teraz jeden lub dwa.

Edytowano przez BiP
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym, żeby wywalili stare postaci w diabły. Albo chociaż je porządnie przerobili.

 

Nie to żebym miał ich dość... po prostu przeszły zbyt daleką drogę odkąd zostały wykreowane, i wiele straciły, przez zbyt duży dystans współczesnych twórców od tych odpowiedzialnych za ich kreację. Dalsze pchanie ich na plan prowadziłoby tylko do dalszego zniekształcenia ich charakteru lub powielania już zarysowanych schematów.

Generalnie ujrzałem u siebie większą sympatię do nowych postaci (SG, Trixiewedług mnie to nowa postać, Thorax itp) niż do starych. Czemu? Wydaje mi się, że mane6 to już tylko rzut ich pierwotnych charakterów na wyobraźnię nowych twórców. Więcej straciły niż zyskały.

 

Właśnie dlatego chciałbym by postaci w G5 były nowe. Może znowu oglądalibyśmy ciekawe bohaterki, wykreowane przez te same osoby, które będą odpowiadały za fabułę. Świeża i autentyczna krew, nowa moc stwórcza, oryginalne pomysły i nieskrępowana kreatywność. To chyba właśnie te czynniki doprowadziły do powstania G4 w znanej nam formie, a co za tym idzie, do powstania TEGO WSZYSTKIEGO.

 

Może po prostu nie lubię siedzenia na dupie w zakresie animacji? Chyba niewiele bardziej boli jej dzieła niż rutyna. A powiedzmy sobie szczerze, w G4 mamy jej od dawna bardzo dużo.

 

Co do nowej kreski... cóż, przywyknę.

Propsy za zrobienie z Twilight ziemniaka. Odważnie, podoba mi się.

 

Wiadomo coś więcej o twórcach? Studio, VA, scenarzyści?

  • +1 2
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

5 generacja będzie totalnym dołem!!!! błagam Fluttershy jako jednorożec!!!!???? no ja nie moge...

Ludzie!!! hasbro, fandom i wszystko upadnie my little pony wspógrało tylko dzięki charakterom i wyglądowi main 6.

5 generacja gdzie będzie wszystko zmienione będzie porażką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Minulu napisał:

5 generacja będzie totalnym dołem!!!! błagam Fluttershy jako jednorożec!!!!???? no ja nie moge...

Ludzie!!! hasbro, fandom i wszystko upadnie my little pony wspógrało tylko dzięki charakterom i wyglądowi main 6.

5 generacja gdzie będzie wszystko zmienione będzie porażką.

aha :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twilight kucyk ziemski...Pinkie pegaz... Fluttershy jednorożec... totalny dół. 4generacja miała swoje życie charaktery kucyków main 6 były doskonale rozwinięte. Nie wiem co fluffy masz do fluttershy!!! Jesteś zły że walczy z nieśmiałością?!!! Ten serial ma uczyć a nie cofać ludzi!!! Ten świat sie wali błagam nie psuj jedynej bajki która daje mi sens życia.

 

Każdy kucyk ma się zmieniać jak i człowiek!!! A ty chcesz aby mlp zmienili bo kucyki zmieniły swój charakter... prymitywne myślenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Minulu napisał:

Twilight kucyk ziemski...Pinkie pegaz... Fluttershy jednorożec... totalny dół. 4generacja miała swoje życie charaktery kucyków main 6 były doskonale rozwinięte. Nie wiem co fluffy masz do fluttershy!!! Jesteś zły że walczy z nieśmiałością?!!! Ten serial ma uczyć a nie cofać ludzi!!! Ten świat sie wali błagam nie psuj jedynej bajki która daje mi sens życia.

Najwyższa pora zrozumieć, że to jednak jest bajka, nie "droga życia" czy coś podobnego.

Ponad to, można by trochę się dowiedzieć o swojej ulubionej bajce która stanowi "sens życia" i wówczas wiedziałbyś, że były też poprzednie generacje, które też były inne...

I taki bonusik... Nie piszemy na tym forum kilu postów po sobie, tylko edytujemy poprzedni post...

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2018 o 21:43, Minulu napisał:

Twilight kucyk ziemski...Pinkie pegaz... Fluttershy jednorożec... totalny dół. 4generacja miała swoje życie charaktery kucyków main 6 były doskonale rozwinięte. Nie wiem co fluffy masz do fluttershy!!! Jesteś zły że walczy z nieśmiałością?!!! Ten serial ma uczyć a nie cofać ludzi!!! Ten świat sie wali błagam nie psuj jedynej bajki która daje mi sens życia.

 

Każdy kucyk ma się zmieniać jak i człowiek!!! A ty chcesz aby mlp zmienili bo kucyki zmieniły swój charakter... prymitywne myślenie. 

 

Co z tą zmianą będzie, to się jeszcze zobaczy. Na razie mamy przed sobą jeszcze dokończenie 8 sezonu i prawdopodobnie sezon 9. Czy faktycznie pozmieniają kucyki zupełnie? Tego nie wiem, ale pewnie zależało to będzie też od fanów. Choć osobiście nie widzę Twilight jako kucyka ziemskiego... po prostu mi to kompletnie nie leży.:facehoof:

Jeśli jednak te pogłoski okażą się prawdziwe i pozmieniają kucyki, to ciekawi mnie czy wytworzy się coś takiego jak w fandomie SW... rozłam na starą, czyli przez część fanów określaną mianem „jedyna i prawdziwa historia” i na nową wersję made in Disney. :ppshrug:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Starlight Sparkle napisał:

Jeśli jednak te pogłoski okażą się prawdziwe i pozmieniają kucyki, to ciekawi mnie czy wytworzy się coś takiego jak w fandomie SW... rozłam na starą, czyli przez część fanów określaną mianem „jedyna i prawdziwa historia”

To już się stało... Część fandomu nie uznaje żadnego odcinka po alicornizacji TS :facehoof: Mnie osobiście bawi jak niektórzy mają problem z tymi postaciami :lol: przecież każda generacja jest inna od poprzedniej, dlatego każdy kto sądzi, że G5 to będzie kontynuacja obecnej generacji, to raczej się mocno zdziwi :dunno: Jak dla mnie to ta reformacja MLP jest potrzebna, bo obecna generacja zaczyna się już mocno powtarzać, każdy niemal problem załatwia się za pomocą elementów harmonii, a każdy wróg podświadomie poszukuje przyjaźni, tylko sam jeszcze o tym nie wie :rarity5:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2018 o 21:38, Minulu napisał:

5 generacja będzie totalnym dołem!!!! błagam Fluttershy jako jednorożec!!!!???? no ja nie moge...

Ludzie!!! hasbro, fandom i wszystko upadnie my little pony wspógrało tylko dzięki charakterom i wyglądowi main 6.

5 generacja gdzie będzie wszystko zmienione będzie porażką.

A wiesz, że wiele osób wygadywało takie bzdury po zapowiedzi GW: Łotr1 (przed trailerem)? Napiszę to w twoim stylu:

 

"Łotr 1 będzie totalnym dołem!!! błagam Gwiezdne Wojny bez Jedi? no ja nie moge... 

Ludzie!!! disney, fandom i wszystko upadnie star wars wygrało dzięki mocy i mieczom. 

łotr 1 gdzie nie będzie mocy będzie porażką".

 

A tym czasem Łotr1 to najlepsze Gwiezdne Wojny jakie do tej pory powstały :dunno: Innymi słowy, generacja 5 może być lepsza. 

@Minulu

Cytat

Ten serial ma uczyć a nie cofać ludzi!!! Ten świat sie wali błagam nie psuj jedynej bajki która daje mi sens życia.

Nie, ten serial ma sprzedawać zabawki, a nie uczyć. Chcesz, czy nie, MLP od zawsze było, jest i będzie tylko wyjątkowo udaną reklamą. Deal with it:rd5:  Ale po cholerę ja wdaję się w dyskusję z ewidentnym trollem... 

 

Dnia 20.02.2018 o 17:00, GlaceCordis napisał:


Ciekawy ? raczej trochę dziwny bo znaczek Twilight traci jaki kolwiek sens bo jak ma czarować jako kucyk ziemski?

Urokiem osobistym i czystymi, śnieżnobiałymi zębami. A tak na serio, to nie wiadomo na ile te projekty są prawdziwe. To bardziej "testy kreski" niż coś końcowego. To trochę tak jak z grami. Często pierwsze grafiki koncepcyjne nie mają praktycznie nic wspólnego z wersją finalną (DOOM 4, Borderlands, Half-Life 2)

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej będę oglądał ale i tak decyzję podejmę po zobaczeniu jakiś odcinków.

 

A co do zmian jakie bym chciał:

Żeby sposób przedstawienia fabuły był jak w DB czy Naruto czyli jednym ciągiem, bo wtedy nie musieli by upychać przemiany/nawrócenia w jednym max dwóch odcinkach.

 

Ciekawi mnie też czy to dalej będzie "Przyjaźń do magia" czy fabuła będzie o czymś innym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, turbo638 napisał:

Żeby sposób przedstawienia fabuły był jak w DB czy Naruto czyli jednym ciągiem, bo wtedy nie musieli by upychać przemiany/nawrócenia w jednym max dwóch odcinkach.

W G1, tak właśnie było, jedna historia potrafiła być rozłożona od 1 odcinka, do nawet 10 i opuszczenie jednego z odcinka z takiego tasiemca powodowało totalny zamęt, bo już nic nie kumałeś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, BiP napisał:

To już się stało... Część fandomu nie uznaje żadnego odcinka po alicornizacji TS :facehoof: Mnie osobiście bawi jak niektórzy mają problem z tymi postaciami :lol:...

Tylko że to akurat było według mnie dobrym pomysłem, chociaż szkoda mi biblioteki w Ponyville.

 

11 godzin temu, turbo638 napisał:

A co do zmian jakie bym chciał:

Żeby sposób przedstawienia fabuły był jak w DB czy Naruto czyli jednym ciągiem, bo wtedy nie musieli by upychać przemiany/nawrócenia w jednym max dwóch odcinkach.

 

Ciekawi mnie też czy to dalej będzie "Przyjaźń do magia" czy fabuła będzie o czymś innym?

Mnie tak się podoba tak, jak jest do tej pory. Każdy odcinek jest niby o czymś innym, ale ogólnie wszystkie razem układają się w całkiem ciekawą historię postaci i ich życia w Equestrii. Tasiemce typu walka z bubu to kiedyś owszem były ekscytujące i wciągające, ale teraz nie wiem, czy udałoby mi się je przetrawić.

Fabuła możliwe, że będzie podobna, ale kto ich tam wie...

Jeszcze o zmianach postaci. Uważam, że nie powinni wprowadzać zbyt drastycznych zmian typu Twilight kucykiem ziemskim, bo co jak co już mocno się utarło kim, ona jest i jakie ma możliwości. Zapewne, mam nadzieję, że jeśli wprowadzą mocne zmiany to w wyglądzie, a nie rasie kucyków. Jeśli zrobią je po prostu inaczej wyglądające to i tak im się sprzedadzą te zabawki i fani będą zadowoleni. :cheese:

 

 

13 godzin temu, Triste Cordis napisał:

A wiesz, że wiele osób wygadywało takie bzdury po zapowiedzi GW: Łotr1 (przed trailerem)? Napiszę to w twoim stylu:

 

"Łotr 1 będzie totalnym dołem!!! błagam Gwiezdne Wojny bez Jedi? no ja nie moge... 

Ludzie!!! disney, fandom i wszystko upadnie star wars wygrało dzięki mocy i mieczom. 

łotr 1 gdzie nie będzie mocy będzie porażką".

 

A tym czasem Łotr1 to najlepsze Gwiezdne Wojny jakie do tej pory powstały :dunno: Innymi słowy, generacja 5 może być lepsza. 

Tutaj się nie zgodzę. Najlepsze części GW to od 1 do 6... może z zapytaniem co do zemsty sithów. Łotr jeden jest, najlepszą częścią odkąd Disney się wziął za GW i jest, to część ukazująca ten świat z perspektywy zwykłych żołnierzy co zapewne również przyciąga widzów. Teraz nadchodzi film o Hanie Solo, który również przedstawi nam historię trzymającą się z daleka od Jedi czy mocy. Mam nadzieję, że wykorzystają wątki z książek. :twilight7:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Starlight Sparkle napisał:

Mnie tak się podoba tak, jak jest do tej pory. Każdy odcinek jest niby o czymś innym, ale ogólnie wszystkie razem układają się w całkiem ciekawą historię postaci i ich życia w Equestrii. Tasiemce typu walka z bubu to kiedyś owszem były ekscytujące i wciągające, ale teraz nie wiem, czy udałoby mi się je przetrawić.

Mi z kolei nie za bardzo się podobają te szybkie nawrócenia. Bardzo mi się podoba to co zrobili z Kryśką że, już tyle odcinków z nią było i dalej nie wiadomo kiedy koniec.

Oczywiście nie chodzi mi o to żeby akcja była rozwleczona ale były takie odcinki które mocno traciły na tym że cała fabuła była upchnięta w jeden odcinek a jak by rozłożyli to na 2-3 to było by dużo lepiej.

No i mogli by zrezygnować ze ścisłego podziału na sezony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Starlight Sparkle napisał:

Tylko że to akurat było według mnie dobrym pomysłem, chociaż szkoda mi biblioteki w Ponyville.

Tak jak dla mnie dobrym pomysłem jest restart serialu, a dla innych to powód do wyjazdu do Lasu Samobójców w Japonii :dunno:

 

7 godzin temu, Starlight Sparkle napisał:

Jeszcze o zmianach postaci. Uważam, że nie powinni wprowadzać zbyt drastycznych zmian typu Twilight kucykiem ziemskim, bo co jak co już mocno się utarło kim, ona jest i jakie ma możliwości. Zapewne, mam nadzieję, że jeśli wprowadzą mocne zmiany to w wyglądzie, a nie rasie kucyków. Jeśli zrobią je po prostu inaczej wyglądające to i tak im się sprzedadzą te zabawki i fani będą zadowoleni.

A co jeśli dadzą zupełnie nowe postaci, a mane 6 nie będzie wcale, albo będą może gdzieś w tle jedynie, a to co nam pokazano, to tylko wygląd koncepcyjny nowych kucyków w nowej generacji? Bo przecież, wygląd kucyków jest inny w każdej generacji, a do tego są różnorakie postaci główne, i choć większość postaci pojawia się w każdej generacji, to np taka Twilight w G1 nie grała żadnej głównej roli, ba w większości odcinków nawet jej nie było, a jej wygląd choć miała róg, to jednak wyglądała zupełnie inaczej. I zapewniam, że bynajmniej nie była księżniczką przyjaźni, ani nawet uczennicą kogokolwiek i podejrzewam, że jak w G5 dojdzie do podobnej "przemiany" tej postaci, to fandom narobi w majtasy ze złości...

A co do "drastycznych zmian", to przecież to jest nowa Generacja, a nie nowy Sezon, dlatego można spodziewać się właśnie drastycznych zmian, nie tylko postaci, ale i świata MLP, możliwe że teraz zamieszkają w zupełnie nowej krainie, jak to miało do tej pory. Dla porównania w G1 kucyki mieszkały w krainie (nie pamiętam nazwy), ale żyły w świecie równoległym do świata ludzi, oba światy łączyła tęcza i tylko kucyki latające, lub jednorożce mogły przelatywać między światami. Oczywiście kucyki wiedziały o świecie ludzi, a natomiast u ludzi o świecie kucyków wiedziały tylko Molly i jej młodsze rodzeństwo, mieszkające na farmie. I choć w G4 też są ludzie, ale jedynie w EG i nie będące w stałym kontakcie ze sobą nawzajem.

 

19 minut temu, turbo638 napisał:

Mi z kolei nie za bardzo się podobają te szybkie nawrócenia.

Mi tak samo, takie nagłe przemiany są tak sztuczne, że aż nie prawdziwe i wręcz naiwne, już wolałbym żeby np TS rzucała na nich zaklęcie przyjaźni i tyle, byłoby to lepsze.

 

23 minuty temu, turbo638 napisał:

Oczywiście nie chodzi mi o to żeby akcja była rozwleczona ale były takie odcinki które mocno traciły na tym że cała fabuła była upchnięta w jeden odcinek a jak by rozłożyli to na 2-3 to było by dużo lepiej.

No i mogli by zrezygnować ze ścisłego podziału na sezony.

Yup, nieraz wprowadzenie trwało 2/3 odcinka i potem puff i zakończenie...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...