Skocz do zawartości

Krytyka Bronies


Gość Ziemowit

Obrażanie Brony   

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak reakujecie na obrażanie Bronies?

    • Nie zwracam uwagi na takie głupoty
      36
    • Chce się dać po mordzie
      5
    • Zwykle odpowiadam sobie w myśli: Głupcze, a obejrzałeś chociaż jeden odcinek?
      19
    • Obrażam krytykującego Bronych
      1
    • Coś innego (pisać w poście)
      3
    • Denerwuje mnie to
      9


Recommended Posts

4 godziny temu Amela321 napisał:

 Nienawidze takich ludzi, którzy krytykują mlp chociaż nigdy tego nie oglądali. Książki nie ocenia sie po okładce to czemu film ocenia sie po tytule? 

Nie ma co ich nienawidzić, bo im właśnie chodzi o to żebyś ich nienawidziła :v Lepiej po prostu olać ten hejt :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób, która pisze takie komentarze, to typowe sebiksy lub janusze, czyli podludzie o poziomie IQ prawego laczka. Niestety w Polsce coraz więcej jest takich cebularzy, którzy nie zapoznają tematu, a wolą skrytykować "Bo kucyki to pedalstwo i c**j!" A będzie jeszcze gorzej, póki zacofany PiS jest u władzy i armia ks. Rydzyka będzie potępiać takie praktyki jako "szatańskie", toteż fandomie, przygotuj się na ciężkie czasy i prześladowania, niczym chrześcijanie za Dioklecjana ^^

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31.12.2015 at 16:25 FriendJerzy napisał:

W mojej szkole miałem takie sytuacje CO DZIEŃ, przynajmniej jedna osoba podchodzi do mnie i mówi

-Hej dziewczynko znowu czytasz te opowiadania o kucykach? dorośnij cioto 

-Z kolei obrażanie innych jest bardzo dorosłe. 

-Powiedział garbaty okularnik oglądający kucyki

-Powiedział gimnazjalista chwalący się tym że narysował karnego w zeszycie koleżanki

zazwyczaj po takiej rozmowie słyszę 'nie znasz się debilu' i odchodzi bo zabrakło mu argumentów, polecam odpowiedzi tego typu, mi pomogło:interesting::interesting::interesting:

200.gif

Na razie tylko moje koleżanki wiedzą, że lubie MLP xD  

Ale z czasem może sie to zmienic, bo miałam dużo koleżanek, które nie są już moimi koleżankami, wiec mogły o tym komuś powiedziec xd i tak dzieki za rade :rdblink:

 

Edytowano przez Amela321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu silver_shield napisał:

A będzie jeszcze gorzej, póki zacofany PiS jest u władzy i armia ks. Rydzyka będzie potępiać takie praktyki jako "szatańskie", toteż fandomie, przygotuj się na ciężkie czasy i prześladowania, niczym chrześcijanie za Dioklecjana ^^

PIS akurat niema NIC do hejtu na nas... To, ze mają poparcie kościoła i dzięki temu są silniejsi jako Partia nie znaczy, że ONI sami uznają kuce za szataństwo... I bronies za pedałów. Założyłbym się nawet, że wśród ich dzieci znalazłby się Broniak/Pegasis :)

 

godzinę temu Amela321 napisał:

bo miałam dużo koleżanek, które nie są już moimi koleżankami, wiec mogły o tym komuś powiedziec xd

Najlepszy Przyjaciel, jest najgorszym wrogiem. A przynajmniej może nim zostać. Pamiętaj :)

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada 14 internetu: Nie rozmawiaj z trollami - inaczej to one wygrały.

30.12.2015 at 16:57 White Hood napisał:

Tak to jest, że zmarłym i nienarodzonym buduje się pomniki, a organizuje się marsze przeciw żywym. Polacy, gdyby mogli, sami wypowiedzieli by sobie wojnę.

 

Już nawet Bismarck to zauważył.

 

2 godziny temu silver_shield napisał:

A będzie jeszcze gorzej, póki zacofany PiS jest u władzy i armia ks. Rydzyka będzie potępiać takie praktyki jako "szatańskie", toteż fandomie, przygotuj się na ciężkie czasy i prześladowania, niczym chrześcijanie za Dioklecjana ^^

 

Nie wszyscy księża są wrogo nastawieni do Bronies i poniaczy... :forgiveme:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Nie wszyscy księża są wrogo nastawieni do Bronies i poniaczy... 

Księża to księża: w każdej grupie społecznej znajdą się pazerne i zdegenerowane osoby :P A co do PIS-u i w ogóle- myślę, że obecna polityka tu nie ma nic do rzeczy,

Bardziej wszystko "siedzi" w mentalności ludzi :D

Edytowano przez Mate$_92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>2016

>nieradzenie sobie w społeczeństwie

 

Fandomy (nawet przed erą Internetu) polegały na tym, że grupki fanów bądź innych zapaleńców zbierały się razem i w odosobnieniu robiły to, co mogło być śmieszne dla przeciętnego obywatela. Tak było z grupkami grającymi w Dungeons and Dragons (od lat 80' bodajże), z fanami anime po tym, jak zyskiwało na popularności na rynkach zachodnich w latach 90' i tak dalej. I tak jak nikt nie wiedział, że byłeś RPGowcem, bo nie nosiłeś podręcznika do D'n'D pod pachą cały czas, tak i obecnie nikt nie będzie wiedział, że jesteś bronym, jeżeli nie dasz o tym znać jakimś kucowym gadżetem.

 

Ja wiem, że ta koszulka z Fluttershy, którą dopiero co kupiłeś, jest taka fajna, ale zakładając ją do szkoły narażasz się na ryzyko wyśmiania. Noszenie takich koszulek będąc facetem w pewnym wieku jest śmieszne, tak samo jak śmieszne byłoby, gdyby jakiś fan anime przychodził do szkoły z dakimakurą. Nie śmieszyłoby to nikogo z was? :raritylaugh:

 

Czytając poprzednie posty z tego tematu z stylu:

 

31.12.2015 at 12:33 LeqTone napisał:

Jak widać, to hejterzy właśnie są tymi nieudacznikami i nie ma powodu do przejmowania się.

 

odnoszę wrażenie, że niektórzy z was chcieliby żyć w idealnym świecie, w którym wszyscy są dla siebie milutcy i nie można się z niczego śmiać. Tak nigdy nie będzie. Przyjmując postawę z cytatu wyżej zachowujecie się jak studenci prawa, co to chcą wszystkim powiedzieć, że są lepsi, bo studiują prawo. Nikt nie jest lepszy z powodu swoich zainteresowań.

 

Powracając do tematu fandomów - żyjemy w erze internetu, mamy fora, na których możemy rozmawiać z innymi fanami o niemalże dowolnej rzeczy/serialu/zespole, a nawet zorganizować jakieś ponymeety czy co tam kto chce, nie przejmując się opinią społeczeństwa. Warto z tego skorzystać. "Hejtera" nie obchodzi, że mu nawrzucasz, że serial jest fajny, a on jest debilem, bo go nie widział, a ocenia, jak to niektórzy chcieliby zrobić albo nawet zrobili, sądząc po postach wyżej. I po takiej "odważnej" odpowiedzi może i poczujesz się lepiej, ale wychodzisz potem na tego "dziwnego dzieciaka" w klasie i egzystujesz z tą opinią przez trzy/cztery lata szkoły, co nie jest fajne. Możesz się upierać, że nie obchodzi cię akceptacja innych, ale jest to nieprawda. Nie musisz być lubiany, ale dobrze jest być tolerowanym. Oburzając się o serial, o którym za 5 lat nie będziesz nawet pamiętał, nie poprawiasz sytuacji. :grumpytwi:

 

Kończąc, bo jak zawsze się rozpisałem - nie przejmujcie się krytyką, ale nie wpychajcie kucyków wszędzie, oczekując akceptacji. Przypominam, że nawet na naszym forum śmiejemy się z otaku (czasami), a nawet mieliśmy temat o tepięniu disco polo. Tak to już jest.

 

I jeszcze jedno - mieszanie polityki, prawicy, katolicyzmu czy o czym tam jeszcze wspomniano wyżej, do tematu kolorowych koników to lekka patologia.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze i wszędzie będą "hejterzy" [tu nazwa czegośtam]. "Wojna" fanów Star-Trek vs. Star Wars (ST jest pedalskie! Darli mordę Jedi) czy "PS3 vs. Xbox360". Do tego "PC vs. konsole". Do dziś jedni wyzywają drugich. Nie angażować się, olać... Nie wkładać ręki w łajno, bo będzie śmierdzieć. Niech sobie krytykują... 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle: nie znam się, to się wypowiem.

 

Cóż, do MLP, jak do każdej rzeczy, trzeba podejść z otwartym umysłem. Pozbyć się tych wszystkich opinii postronnych i obejrzeć pierwszy odcinek. Spodoba się: świetnie. Nie spodoba się: nikt nie będzie Cię za to nienawidził. Proste. Sam przyznaję, że na początku byłem bardzo sceptycznie nastawiony do MLP, jednak po obejrzeniu kilku pierwszych odcinków "wciągnąłem się" w ten świat.

 

Inną poruszoną kilka postów wyżej kwestią jest "obnoszenie się" z byciem fanem kucyków. Jak zauważył jeden z przedmówców: noszenie elementów związanych z MLP w pewnym wieku może być postrzegane przez otoczenie jako dziwne. Cóż, kilka tygodni temu przeglądałem galerię zdjęć jednej ze zmian PKW w Afganie. Wśród kilkudziesięciu fotografii moją uwagę przykuła jedna: przedstawiała KTO "Rosomak" na którego burcie widniał mały rysunek Rainbow Dash. Jak widać, nawet przedstawiciele takiej typowo męskiej profesji jak żołnierz nie wstydzą się tego, co lubią.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12/31/2015 at 15:41 Selenium napisał:

Niekoniecznie :) Nie ma co fascynować się Ameryką bo nie jest to kraj idealny. Poczytaj o wspomnianym przeze mnie szykanowanym chłopcu za lubienie MLP.

Nie jest idealny, ale chodzi o to, że jest najlepszy i że ma bardzo dużo zalet. 

 

12/31/2015 at 15:29 Mate$_92 napisał:

A wiesz co jest w tym wszystkim nasmutniejsze? Że wszyscy Bronies wiedzą, że taka jest prawda, ale i tak, jak przyznasz się, że lubisz MLP komukolwiek, spoza fandomu (jeśli go słabo znasz i nie jest twoim dobrym kolegą/przyjacielem) to i tak usłyszysz "pedał", albo coś w tym stylu...

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w Ameryce- tam rzeczy dziwne są na porządku dziennym, nikogo więc specjalnie nie zdziwi, że dorosła osoba, jara się kucykami...

Nie zupełnie inaczej. Polska to też rozwinięte państwo Zachodu i też jest przyzwyczajone w dość dużej skali do różnorodności i pozytywnych dziwactw. Nie jest jednolitym nagrobkiem. Polska jest przeciwieństwem siermiężności.

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Przenoszenie posta
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu SebastianRichCountryOwner napisał:

Nie zupełnie inaczej. Polska to też rozwinięte państwo Zachodu i też jest przyzwyczajone w dość dużej skali do różnorodności i pozytywnych dziwactw. Nie jest jednolitym nagrobkiem. Polska jest przeciwieństwem siermieznosci.

Wyjdz u mnie na rejon i przyznaj sie ze lubisz mlp.Powodzenia życzę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu BiP napisał:

@SebastianRichCountryOwner połącz te swoje posty, bo nie można pisać 2 i więcej postów pod rząd. ;)

Można, ale pod warunkiem, że minęło X godzin/dni... nie pamiętam ;)

 

@Major Degtyarev
To prawda. U mnie, w małym miasteczku jest spokój i nikt w ogóle nie zwraca uwagi na takie rzeczy. Są inne problemy, takie jak: kto i dlaczego umarł, komu urodziło się dziecko (i czy ojciec przypadkiem "nie uważał co robił, to teraz musi robić co uważa"), ale w większych miejscowościach są miejsca do których w ogóle lepiej nie wchodzić (wyjątek: ma się Desert Eagle 50mm "pod pachą" :P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że obrażanie Bronies, tak jak obrażanie kogokolwiek/czegokolwiek w internecie, wynika z czystej nudy. Ot włączyłem przed chwilą facebooka - pierwszy post z pewnej grupy, w której jestem: "tostujcie baity na konserwy". Ludzie albo chcą wywołać gównoburzę albo tylko przypodobać się tym, którzy je wywołują. Wyzywanie od raków, pedałów i podludzi to już chyba znak naszych czasów. Dodatkowo te wyzwiska tak się upowszechniły, że nie znaczą de facto nic i są najniższym sposobem na wywołanie oburzenia.

 

Co do obrażania, konkretnie, Bronies, to serial jest kierowany raczej do dziewcząt w wieku szkolnym i tak odbierany w społeczeństwie. Ba, sam go tak odbierałem, kiedy jeszcze nie zacząłem oglądać. Nie żebym hejtował, to raczej myślenie: "bez przesady". Zupełnie rozwalił mnie pan z orłem w avatarze. Jeśli pominąć najprostszą pobudkę - wywołanie awantury - to zakładałbym, że uważa on, iż mężczyźni oglądający MLP są jacyś szczególnie zniewieściali, a co za tym idzie podatni na tzw. lewackie ideologie (motywuję to tym pedałem, o którym tam było). W sumie, gdyby obejrzał odcinek lub pięć, to wiedziałby, że serial raczej zdecydowanie promuje pozytywne wartości.

 

Oczywiście sama marka MLP nie może być uznana za katalizator jakiegokolwiek niezadowolenia, aczkolwiek fandom, jak każdy inny, czasami dopuszcza się szaleństw, które nie powinny mieć miejsca. Niemniej, ani bardziej, ani mniej niż jakikolwiek inny.

 

Co do pytania z ankiety - nie będę głosował, bo u mnie to zdecydowanie bardziej złożone. Jeśli widzę wspomniane "pedał, rak, podludzizm" bez jakiegokolwiek uzasadnienia, to widzę z kim mam do czynienia i nie podchodzę bo to może być zakaźne. Jeśli są jakieś konkretne zarzuty (o ile da się takie sformułować), to dyskusja jak najbardziej wchodzi w grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej obrazę ignorować. Jeśli tak nie będziesz robił, a w imię tzw. sprawiedliwości odwzajemnisz mu tym samym, to nie dosyć, że dasz mu motyw do kontynuacji(bo będzie miał frajdę, że Ciebie to denerwuje), to jeszcze możesz wyrobić o sobie negatywną opinię wśród swojego otoczenia, gdyż uznać to mogą za tzw. brak kultury.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Lucas napisał:

Lepiej obrazę ignorować. Jeśli tak nie będziesz robił, a w imię tzw. sprawiedliwości odwzajemnisz mu tym samym, to nie dosyć, że dasz mu motyw do kontynuacji(bo będzie miał frajdę, że Ciebie to denerwuje), to jeszcze możesz wyrobić o sobie negatywną opinię wśród swojego otoczenia, gdyż uznać to mogą za tzw. brak kultury.

 

 

Wybacz, ale czy stanie się "popychadłem" jest według Ciebie lepsze od bronienia swoich racji (nawet w, nazwijmy to, niekonwencjonalny sposób)? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31.12.2015 at 11:58 Nika napisał:

Ja tam mam wrażenie, że tacy ludzie po prostu szukają uwagi.

 

Bardzo słuszna uwaga,nie wiem jak w innych krajach,ale w USA to niektórzy zarabiają na rasizmie.Nie zdziwiłbym się jakby ktoś był w stanie się wybić na hate'cie bronych na YouTubie,nie takie rzeczy się widziało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minuty temu szeregowy Joker napisał:

Wybacz, ale czy stanie się "popychadłem" jest według Ciebie lepsze od bronienia swoich racji (nawet w, nazwijmy to, niekonwencjonalny sposób)? 

Ach ten Internetowy honorbaka.png

 

14 minuty temu pepeh napisał:

 

Bardzo słuszna uwaga,nie wiem jak w innych krajach,ale w USA to niektórzy zarabiają na rasizmie.Nie zdziwiłbym się jakby ktoś był w stanie się wybić na hate'cie bronych na YouTubie,nie takie rzeczy się widziało.

Tia... powiedz to na przykład takiemu Hoganowi. W ameryce przyjęta poprawność czasami tworzy z prostych rzeczy tematy tabu i rodzi sprawy tak absurdalne, że nie potrafię darzyć tego kraju nawet najmniejszą porcją szacunku.

 

A co do tematu. Oczywiście że z hejtami należy walczyć. Najlepiej bluzgając przy tym jak czternastoletni seba przy kolegach. Taka dawka internetowej perswazji zawsze działa na napinaczy.

Edytowano przez arkadiusz fuks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu szeregowy Joker napisał:

Wybacz, ale czy stanie się "popychadłem" jest według Ciebie lepsze od bronienia swoich racji (nawet w, nazwijmy to, niekonwencjonalny sposób)? 

Broniłbym, ale nie w taki sam sposób jak hejter tzw. on mnie wyzywa, to ja jego, tylko przedstawiłbym jaki jest naprawdę nasz fandom, popierał argumentami, wyjaśniał, że nie ma racji. Jeśli to na nic by się nie zdało, a on nadal robiłby swoje, zacząłbym to ignorować, aż przejrzy na oczy, że na tym nie zbije majątku, tylko zrobi z siebie jeszcze gorsze pośmiewisko w internecie.

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowym tekstem hejtera mlp to "pedalskie" a żeby to słowo mialo jakiś związek z serialem,no dobra oglądanie przez mężczyzn no ale "pedał" to zupełnie ktoś inny,niech ci ludzie znajdą jakieś lepsze dowody na to że mlp jest takie a nie inne....czy to w internecie czy w realu jedno i to samo slowo....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit
13.01.2016 at 20:09 Rapid napisał:

Podstawowym tekstem hejtera mlp to "pedalskie" a żeby to słowo mialo jakiś związek z serialem,no dobra oglądanie przez mężczyzn no ale "pedał" to zupełnie ktoś inny,niech ci ludzie znajdą jakieś lepsze dowody na to że mlp jest takie a nie inne....czy to w internecie czy w realu jedno i to samo slowo....

Pedał to część rowerowa, było to powiedzione wcześniej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...