Skocz do zawartości

Krytyka Bronies


Gość Ziemowit

Obrażanie Brony   

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak reakujecie na obrażanie Bronies?

    • Nie zwracam uwagi na takie głupoty
      36
    • Chce się dać po mordzie
      5
    • Zwykle odpowiadam sobie w myśli: Głupcze, a obejrzałeś chociaż jeden odcinek?
      19
    • Obrażam krytykującego Bronych
      1
    • Coś innego (pisać w poście)
      3
    • Denerwuje mnie to
      9


Recommended Posts

Jak zachowuję się następująco:

  • Ktoś o oglądanie serialu mnie zaczepia, ignoruję
  • Ktoś o oglądanie serialu mnie się pyta, odpowiadam
  • Ktoś o oglądanie serialu mnie akceptuję, toleruję wzajemnie.

Nie widzę sensu w wydzielania swojej złości na kimś, kiedy to jest niepotrzebne.

Można posłużyć się na drodze pokojowej, a kwestie prześladowania mnie pójdą na oskarżenie, gdyż temu inaczej nie da się zaradzić.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Lucas napisał:

a kwestie prześladowania mnie pójdą na oskarżenie, gdyż temu inaczej nie da się zaradzić.

Masz na myśli pozew? Inaczej konfidenctwo? Nie boisz się oskarżenia o bycie "czyjaś ciotka"? Skoro nie umiesz obronić swoich racji? Jak ktoś zasługuje, powinien dostać w szczękę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu Accurate Accu Memory napisał:

Jak ktoś zasługuje, powinien dostać w szczękę.

 

2 godziny temu Lucas napisał:

Nie widzę sensu w wydzielania swojej złości na kimś, kiedy to jest niepotrzebne.

złość=siła fizyczna

 

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Masz na myśli pozew? Inaczej konfidenctwo? Nie boisz się oskarżenia o bycie "czyjaś ciotka"? Skoro nie umiesz obronić swoich racji? Jak ktoś zasługuje, powinien dostać w szczękę.

Podobno żyjemy w kraju cywilizowanym (cokolwiek to oznacza), więc samosondy odpadają. Słusznym działaniem są sądy.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu White Hood napisał:

Podobno żyjemy w kraju cywilizowanym (cokolwiek to oznacza), więc samosondy odpadają. Słusznym działaniem są sądy.

Ale wiesz... Grzywna nie jest zbytnią sp[rawiedliwością. Napastnik nie zabiera ci pieniędzy... Nie dam cytatu z projektu Horizons... Bo to byłby za duzy spoiler. Ale sprawiedliwość jest wtedy, gdy się oddaje TO SAMO CO SIĘ DOSTAŁO. Powiedział o tym p21. A ja podam wiersz, który to obrazuje i jest prawdziwą, a nie fasnowską, twórczością.

Ps: Tak samo dożywocie za zabójstwo, nie jest sprawiedliwe. Nie jest sprawiedliwe wobec ofiary... Bo ona nie dożyje swoich dni, nawet za kratkami.

Ale miałem dać pewien bardzo mądry wiersz...

Aleksander Fredro mówił o sprawiedliwości, czystej i najprostszej.

Spoiler

Paweł i Gaweł w jednym stali domu,
Paweł na górze, a Gaweł na dole;
Paweł, spokojny, nie wadził nikomu,
Gaweł najdziksze wymyślał swawole.

Ciągle polował po swoim pokoju:
To pies, to zając - między stoły, stołki
Gonił, uciekał, wywracał koziołki,
Strzelał i trąbił, i krzyczał do znoju.

Znosił to Paweł, nareszcie nie może;
Schodzi do Gawła i prosi w pokorze:
„Zmiłuj się waćpan, poluj ciszej nieco,
Bo mi na górze szyby z okien lecą”.

A na to Gaweł: „Wolnoć, Tomku,
W swoim domku”.
Cóż było mówić? Paweł ani pisnął,
Wrócił do siebie i czapkę nacisnął.

Nazajutrz Gaweł jeszcze smacznie chrapie,
A tu z powały coś mu na nos kapie.
Zerwał się z łóżka i pędzi na górę.

Stuk! Puk! - Zamknięto. Spogląda przez dziurę
I widzi… Cóż tam? Cały pokój w wodzie,
A Paweł z wędką siedzi na komodzie.

„Co waćpan robisz?” „Ryby sobie łowię”.
„Ależ, mospanie, mnie kapie po głowie!”
A Paweł na to: „Wolnoć, Tomku
W swoim domku”.

Z tej to powiastki morał w tym sposobie:
Jak ty komu, tak on tobie.

Cywilizacja, cywilizowanie... Niestety zakłamała sprawiedliwość.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawiedliwie nie jest wtedy kiedy oddajesz tyle samo, ale więcej niż ukradłeś.

Cytuj

Grzywna nie jest zbytnią sp[rawiedliwością. Napastnik nie zabiera ci pieniędzy

Źle rozumujesz czym pieniądz jest. Jeśli idziesz do sklepu za co kupujesz towary?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu White Hood napisał:

Sprawiedliwie nie jest wtedy kiedy oddajesz tyle samo, ale więcej niż ukradłeś.

Źle rozumujesz czym pieniądz jest. Jeśli idziesz do sklepu za co kupujesz towary?

Za pieniądze, za wartość towaru... Ale daje tyle ILE JEST WART...

Należy dać TYLE ile się wzięło, to jest właśnie sprawiedliwość./ Jeśli pożyczysz mi 5 złotych. Nie powinieneś żądać w zamian 10ciu, bo tyle mi nie pożyczyłeś[ takk, tu się zgadzam z Libertianami. % to lekki wyzysk]... Tak samo jak nie równa się 1.6 jabłka do całych dwóch. Nie powinno się. Bo to 0.4 to powietrze... Choćbym nie wiem co robił, z połówki fizycznego jabłka nie zrob sz całego. Z połówki TEGO SAMEGO JABŁKA. Możesz je jednak zasadzić i mieć całe, ale to już nie będzie TO SAMO.

 

To chyba logiczne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towar kupujesz za swoją pracę, czyli usługę którą świadczysz. Pieniądz jest tylko pośrednikiem wymiany, ale nie może on przesłonić prawdziwej wartości.

 

Pożyczka jest dobrowolna. Natomiast kradzież.... Sprawiedliwość powinna uwzględniać w sobie (tyle ile ukradłem + zadośćuczynienie)

 

Cytuj

 takk, tu się zgadzam z Libertianami. % to lekki wyzysk]

Libertarianin powie raczej, że jak chciałeś pożyczać i wiedziałeś, że było to obarczone % to teraz cierp. Cierp jeśliś głupi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minuty temu White Hood napisał:

Libertarianin powie raczej, że jak chciałeś pożyczać i wiedziałeś, że było to obarczone % to teraz cierp. Cierp jeśliś głupi.

Owszem, jednak z tego co wiem, a mam przyjaciela w tym ruchu, oni uważają odsetki za kradzież, płacisz więcej, niż realnie wiozłeś. Kolejny, który nie zna tej NATURALNEJ... PIERWOTNEJ i naturalnej sprawiedliwości.

A już lepiej, niż tym wierszem dla 6 latków, nie da się jej wyjaśnić :(

Oczywiście, oddawanie więcej, niż się wzieło... TO SZLACHETNOŚĆ. Ale szlachetność, nie zawsze idzie w parze ze sprawiedliwością. Szlachetnie b yłoby dać szansę osobie, która zasłuzyła na smierć. Ale nie sprawiedliwe wobec ofiar.

Na wiki znajdziesz osobę, to był chyba raper. Nie pamiętam dokładnie, ale zasłużył na śmierć. W celi śmierci, oczekując na wyrok... Zaczął działać charytatywnie do tego stopnia, że samo społeczeństwo USA pisało listy do gubernatora,  by dał mu drugą szansę... Jednak gubernator wymierzył karę śmierci. Choć mógł szlachetnie postąpić. Jak widać, sprawiedliwość nie zawsze równa się dobru.

 

Oczywiście nadal odnoszę się do tego, że za prześladowanie, sam oddałbym prześladowaniem agresora. A nie koniecznie kazał mu płacić. Pocisk psychiczny powinien być bardziej bolesny, bardziej odpowiedni.

 

6 minut temu Amisia napisał:

Większość z tych obrażających pewnie nie wie co to MLP, nie zwracają uwagi na fabułę, animację... Zresztą nie obejrzą ani jednego odcinka, bo po co?

Zgadzam się, ale niewiedza NIE UPRAWNIA ICH DO TEGO. I nie powinna chronić przed odpowiedzialnością... Gdy ktoś wkurzony obrzydzi im życie...

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Jak widać, sprawiedliwość nie zawsze równa się dobru.

Sprawiedliwość to przestrzeganie prawa. Jeśli prawo mówi, że za spojrzenie w niebo przewidziana jest kara śmierci, wtedy sprawiedliwie będzie ją wykonać. Czy jednak będzie to dobre?

 

Cytuj

Owszem, jednak z tego co wiem, a mam przyjaciela w tym ruchu, oni uważają odsetki za kradzież, płacisz więcej, niż realnie wiozłeś. Kolejny, który nie zna tej NATURALNEJ... PIERWOTNEJ i naturalnej sprawiedliwości.

Sprawiedliwość wymaga kary. Jeśli pozbawimy sprawiedliwość niesienia kary co pozostanie? Coś takiego nazywamy "zwrotem mienia". Jeśli ktoś ukradnie pieniądze i musi oddać tyle ile ukradł wtedy nie podlega żadnej karze. Co powstrzyma go przed kolejną kradzieżą?

Cytuj


Oczywiście, oddawanie więcej, niż się wzieło... TO SZLACHETNOŚĆ.

 

Oddawanie więcej niż się wzięło (nie ukradło, a pożyczyło) to głupota.


 

Cytuj

 

Szlachetnie b yłoby dać szansę osobie, która zasłuzyła na smierć


 

To już jest łaska.

Cytuj

Oczywiście nadal odnoszę się do tego, że za prześladowanie, sam oddałbym prześladowaniem agresora. A nie koniecznie kazał mu płacić. Pocisk psychiczny powinien być bardziej bolesny, bardziej odpowiedni.

To już jest samosąd.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minuty temu White Hood napisał:

Sprawiedliwość to przestrzeganie prawa. Jeśli prawo mówi, że za spojrzenie w niebo przewidziana jest kara śmierci, wtedy sprawiedliwie będzie ją wykonać. Czy jednak będzie to dobre?

Oczywiście, że NIE... Prawo, nie równa się sprawiedliwość. Według prawa właśnie, masz prawo żądać więcej[pieniędzy, które nie są jednak prześladowaniem, które otrzymałeś], jednak naturalna sprawiedliwość z wiersza który pokazałem. Nakazuje oddać tym samym, może nie nakazuje, ale mówi, że to odpowiednie.

 

26 minuty temu White Hood napisał:

Sprawiedliwość wymaga kary. Jeśli pozbawimy sprawiedliwość niesienia kary co pozostanie? Coś takiego nazywamy "zwrotem mienia". Jeśli ktoś ukradnie pieniądze i musi oddać tyle ile ukradł wtedy nie podlega żadnej karze. Co powstrzyma go przed kolejną kradzieżą?

Karą za czyn, w tym wypadku prześladowanie nas, będzie również prześladowanie. A skąd wiesz, czy ten człowiek w przeciwieństwie do ciebie, jednak nie odda więcej, bo popełni samobójstwo? Jednak to będzie sprawiedliwe, bo teoretycznie sam cie na to naraża :) jak widzisz, coś go może zaboleć bardziej, niż utrata pieniędzy. Może to okrutne, ale w ten sposób nie skrzywdzi nikogo więcej. Oczywiście to tylko teoria i nie namawiam do aż takiego prześladowania, by się zabił..

26 minuty temu White Hood napisał:

Oddawanie więcej niż się wzięło (nie ukradło, a pożyczyło) to głupota.

Więc sam potwierdzasz, że NALEŻY ODDAĆ TYLE SAMO. Pozew i być może pozbawienie gościa majątku, będzie głupotą :) Gdyż on przesladowaniem na tle mlp obrzydzi ci tylko to hobby, a nie pozbawi nieokreslonej il.ości ciężko zarobionej kasy. Dodatkowo, ból fizyczny, nigdy nie dorówna psychicznemu... To tylko stwierdzenie, a nie namowa do czynów..

26 minuty temu White Hood napisał:

To już jest samosąd.

Otóż nie, ON cię cisnął psychicznie, obrażając. Czemu sam nie miałby tego ponieśc? Ponownie odsyłam do wiersza.

Spoiler

Jeśli ktoś ukradnie pieniądze i musi oddać tyle ile ukradł wtedy nie podlega żadnej karze. Co powstrzyma go przed kolejną kradzieżą?

I ponownie co do tego. Jeśli gość jest dziany, to kara pieniężna nic mu nie zrobi. Zarobi se więcej... Dla milionerów to grosze, wziąłeś tą możliwość pod uwagę? Złamany nos jednak poczuje i oszpeci mu buzie, która pielęgnował.

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

A skąd wiesz, czy ten człowiek w przeciwieństwie do ciebie, jednak nie odda więcej, bo popełni samobójstwo?

Jeśli miał oszczędności itd to co za problem odzyskać.

 

Cytuj

Karą za czyn, w tym wypadku prześladowanie nas, będzie również prześladowanie.

Kara nie musi być tym samym czym wina. Grzywna jest dobrym rozwiązaniem.

 

Cytuj

Więc sam potwierdzasz, że NALEŻY ODDAĆ TYLE SAMO

...ile się pożyczyło, chyba że umowa stanowi inaczej. Musisz też odróżnić pożyczkę od kradzieży, dobrowolność od przymusu. 

 

Cytuj

Pozew i być może pozbawienie gościa majątku, będzie głupotą

W żadnym razie, to będą tylko konsekwencje jego czynu. Nie współmierne oczywiście, ale sprawiedliwe.

 

Cytuj

Ponownie odsyłam do wiersza.

Dobry temat na maturę. "Wiersz jako niezachwiany fundament i wyznacznik moralności"

 

Cytuj

Otóż nie, ON cię cisnął psychicznie, obrażając. Czemu sam nie miałby tego ponieśc? 

Po to jest właśnie prawo stanowione, by rozstrzygać takie konfliktu.

 

Cały czas piszę jak należałoby zrobić według prawa, jednak nie napisałem co powinno się zrobić według mnie.

 

Jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz.Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Ziemowit

Temat odkopuje. Na drugim końcu internetów znalazłem takie coś:

 

http://www.se.pl/wiadomosci/swiat/kucyki-pony-teczowi-zabojcy-chlopczyk-ogladal-je-i-targnal-sie-na-zycie_380162.html 

 

Nagłówek mnie roześmiał, tak, więc pozdro z podłogi. @Mates coś mówiłeś o USA o kraju, który jest "dobry" i nikt nie naśmiewa się z oglądanie kucyków. Na moje w Polsce żyje mi się dobrze. Do życia w USA bym się nie przyzwyczaił. Powracając do tematu. My Litlle Pony może dać sporo do zrozumienia nie tylko dla pięcioletnich dziewczynek, ale i też dla każdego. Taka jest moja opinia. Na końcu jest zawsze morał, który odnosi się do odcinka. Odcinka, który przedstawia podobne sytuacje do wydarzeń zdarzających się w pieprzonej rzeczywistości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Poniaczeł Ziemovit napisał:

Temat odkopuje. Na drugim końcu internetów znalazłem takie coś:

 

http://www.se.pl/wiadomosci/swiat/kucyki-pony-teczowi-zabojcy-chlopczyk-ogladal-je-i-targnal-sie-na-zycie_380162.html 

 

Nagłówek mnie roześmiał, tak, więc pozdro z podłogi. @Mates coś mówiłeś o USA o kraju, który jest "dobry" i nikt nie naśmiewa się z oglądanie kucyków. Na moje w Polsce żyje mi się dobrze. Do życia w USA bym się nie przyzwyczaił. Powracając do tematu. My Litlle Pony może dać sporo do zrozumienia nie tylko dla pięcioletnich dziewczynek, ale i też dla każdego. Taka jest moja opinia. Na końcu jest zawsze morał, który odnosi się do odcinka. Odcinka, który przedstawia podobne sytuacje do wydarzeń zdarzających się w pieprzonej rzeczywistości. 

 

Sprawa stara i już przerabiana chyba na forum. A tytuł to typowa rzetelność dziennikarska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit
Właśnie teraz Daring Do Muffins napisał:

A tytuł to typowa rzetelność dziennikarska.

No, ale w końcu to Super Express. Nie wiedziałem czy to zostało przerobione, bo w 2014 jeszcze nie oglądałem poniaczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio artykuł z Focusa choć krótki to nie zmieszał nas z błotem, ale bym się kłócił do użytego słowa "fanatycy", bo ono już ma bardzie wydźwięk negatywny. Ostatnio na EgD udostępniono spooooooory artykuł o Bronies, oczywiście po angielsku. Przeczytałem i również pozytywne zaskoczenie, że tak bezstronnie o nas powiedziano i wiele aspektów o naszym fandomie poruszono:

 

http://www.cityweekly.net/utah/state-of-brony/Content?oid=3336137  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu Daring Do Muffins napisał:

 

Sprawa stara i już przerabiana chyba na forum.

Niby tak, ale smutek ogarnia, gdy takie rzeczy mogą się dziać z powodu oglądania sympatycznej kreskówki.

 

9 godzin temu Poniaczeł Ziemovit napisał:

@MatesNa moje w Polsce żyje mi się dobrze.

No raczej. Polska należy do tej grupy krajów, czyli krajów rozwiniętych, których nie posądza się o nietolerancję, ani inne nieprzyjemne symptomy w społeczeństwie świadczących o kiepskiej reputacji. A że w Stanach Zjednoczonych coś takiego się działo, to dla mnie jednak niepojęte. Choć przypomina mi się, jak dzieciaki potrafią być głupie i złośliwe, znam to po sobie.

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu SebastianRichCountryOwner napisał:

Niby tak, ale smutek ogarnia, gdy takie rzeczy mogą się dziać z powodu oglądania sympatycznej kreskówki.

Niby tak, ale bajka jednak była kreowana dla nieco mniejszych... Od dorosłego, wymaga się już nieco więcej, nawet od dorastającego człowieka, wymaga się, że te ideały i zachowania już zna. Bajka nie jest potrzebna, logiczne założenie. Ale oczywiście, to smutne.

BTW, ja stosuje zasade "Pawła i Gawła", którą wielu uważa za dziecinną i stosujących ja ludzi, uważają za nieogarniętych, dziecinnych. A przecież TO WIERSZ DLA 6 latków, jakby nie patrzeć. Widać społeczeństwo wymaga, by człowiek szedł na przód. A NIE COFAŁ SIĘ W ROZWOJU[ W jego rozumieniu ].

godzinę temu SebastianRichCountryOwner napisał:

No raczej. Polska należy do tej grupy krajów, czyli krajów rozwiniętych, których nie posądza się o nietolerancję, ani inne nieprzyjemne symptomy w społeczeństwie świadczących o kiepskiej reputacji.

czy Polska taka tolerancyjna? Teraz? Nie powiedziałbym na 100%, ale kiedyś "Byliśmy Krajem Bez Stosów". Gdy reszta Europy paliła widźmy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minuty temu Accurate Accu Memory napisał:
2 godziny temu SebastianRichCountryOwner napisał:

No raczej. Polska należy do tej grupy krajów, czyli krajów rozwiniętych, których nie posądza się o nietolerancję, ani inne nieprzyjemne symptomy w społeczeństwie świadczących o kiepskiej reputacji.

czy Polska taka tolerancyjna? Teraz? Nie powiedziałbym na 100%, ale kiedyś "Byliśmy Krajem Bez Stosów". Gdy reszta Europy paliła widźmy..

 

Ale to nie jest kwestia Polski, tylko patologii w np. gimnazjach. Tyle już było o tym pisane, chyba nawet były warny za spam i próbę upolityczniania tematu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...