Skocz do zawartości

Homeworld


decp12

Recommended Posts

Wydana w 1999 r. strategia jest jedną z moich ulubionych serii gier (jeśli ktoś nie grał, czy zapomniał wyszły 3 części). Fabuła jest taka: "Fabuła: Wygnani swego czasu Kushanie powracają na swoje włości - Hiigarę (tytułową ojczyznę), odkrywając "od nowa" swoje pochodzenie i technologię. Zmierzają ku swej ojczyźnie, walcząc z napotkanymi po drodze przeciwnościami." Tutaj gameplay z kampanii, także uwaga spoilery:

W grze jest wyśmienity wręcz dubbing. W Polsce została wydana w pełni po polsku, ale nie polecam. polski dubbing jest zły. Jeszcze mamy świetną muzykę, zwłaszcza utwór w napisach końcowych stworzony przez zespół YES. Piosenka nosi tytuł jak gra, gdyby ktoś jej nie znał.

http://www.youtube.com/watch?v=qLGU4FZuR50

Jest to jeden z moich ulubionych utworów. Tutaj zaś utwór z samej gry (przypomina ten z filmu "Pluton"):

http://www.youtube.com/watch?v=hOJaXybK4_A

Choć przyznam się że w RTSy jestem lamą, nawet w tej grze, to i tak uwielbiam pograć sobie z kompem potyczki. Na multi nie mam z kim grać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mówiąc, że są 3 części, masz na myśli 1, 2 i cataclysm, tak? Bo trójki jakoś nie mogę nigdzie znaleźć. W dwójkę mógłbym z tobą w multi pograć, ale do sterowanie w jedynce jakoś nie mogę się przyzwyczaić. PS. Jedynkę mam po angielsku, ale dwójkę polską i nie uważam, że tłumaczenie jest złe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homeworld top mój ulubiony RTS! grałem w niego chyba z 10 razy za każdym razem z coraz większymi emocjami :) Pierwszy raz grałem Jak nie umiałem nic po angielsku :P patrzyłem się jak mój brat gra i ja grałem potem :P Następnym razem zrozumiałem co nieco ale ciągle nie wiele. Dopiero jak umiałem angielski w wystarczającym poziomie zaczęła się prawdziwa gra :) Ta gra to Arcydzieło :) I Homeworld'y są I, cataclysm, 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Ta gra to Arcydzieło :)[...]

Z tym się w 100% zgadzam. Jedyna strategia, która (prawie) dorównuje jej poziomem to Earth 2150.

To jest po prostu :soawesome:, a jak ktoś się nie zgadza, to... :rapidash: mój gniew będzie straszny!

:salut: For Equestria ! ! ! :salut:

PS.

Pomaluj flotę na żółto z różowymi paskami, Fluttershy będzie dumna :fluttershy4:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze W Homeworld'zie jest jego historia i muzyka. Ma też niesamowitą grywalność i grafike. szczę

Earth 2150 jest jakaś fabuła? (nie grałem)

CZŁOWIEKU!!! (no, chyba, że nie jesteś człowiekiem) Jak można nie grać w Earth 2150?! To jest najlepsza POLSKA gra ! ! ! (zauważ, nie "strategia" a w ogóle gra!) To jest twój wielki, WIELKI błąd, który musisz jak najszybciej naprawić!

Szczerze to fabuła jest, ale niestety strasznie płytka i (nie oszukujmy się) jest tylko pretekstem do walki. Ale to chyba jedyna duża wada tej gry. Co do muzyki to bardzo mi się podoba, zwłaszcza w misjach ED (to jedna ze stron konfliktu, są 3 a każda ma własną kampanię).

Możesz też spróbować kontynuację, Earth 2160, Tam jest dużo lepsza historia, ale moim zdaniem jest trochę gorsza.

PS.

Sory, że nic o Homeworld, ale chciałem uświadomić kolegę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zagraj w Earth 2160, jak już mówiłem, tam fabuła jest bardzo dobra, tak samo jak w Homeworldzie (jeśli nie lepsza). Po prostu nie możesz być fanem strategii jeśli nie znasz tej serii, zwłaszcza, że to jest POLSKA gra. PS. Właśnie skończyłem ostatnią misję w Homeworld 2 (znowu...) i nie mam w co grać. Polecicie coś podobnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ahhh, jak ja się w to zagrywałem. Nocki zarywane przez tygodnie! Najbardziej pod względem fabuły podobał mi się Cataclysm. Do dziś jak przypomnę sobie Bestię i to co robiła z zainfekowanymi istotami to ciary przechodzą po plecach. Więźniowie swych ciał po kres czasu... No i te klimatyczne cutscenki. Dwójka miała trochę gorszą fabułę i aktorów, ale grywalność trochę bardziej współczesna. Z podobnych to Starmageddon 1 jest prawdziwym rarytasem, i fabularnie, i grywalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dawno temu próbowałem grać w Homeworlda i odrzucił mnie od niego cylindryczny układ współrzędnych. Miałem z nim za duże problemy. W RTSy jestem tak słaby, że nie mogę pokonać AI w Starcrafcie. Zawsze mnie zabijają. @Major Kusanagi: Hehe, ja też się częściowo uczyłem angielskiego z gier. W Earth 2150 nie grałem, ale może coś tam kiedyś o nim słyszałem. Z gier RTS-o podobnych w kosmosie jest jeszcze "Sins of a Solar Empire" oraz oczywiście EVE Online. EDIT: Znalazłem Let's Playa Homeworlda, gdzie prowadzący kradnie salvagerami wszystko co może. :)

EDIT2: Znalazłem playthrough Homeworld Cataclysm:
Mi tam jakoś bardziej podoba się Homeworld 1. Wolę opowieść o poszukiwaniu kolebki swojej cywilizacji w HW1, niż kolejną puszkę pandory w Kataklizmie. Poza tym w dodatku nie podoba mi się nadmiar zasobów przy niedomiarze zaopatrzenia i niemożność ukradnięcia sobie ogromnej floty. Zaczynanie ostatniej misji z ponad setką statków z działami jonowymi w H1 było tak niedorzeczne, że aż zabawne. Mogliby za to dodać możliwość wyboru formacji wokół statku matki: Albo "Parada" albo "Sfera". To drugie czasami by się przydało. EDIT3: Znalazłem Let's Play Homeworld 2:
Grafika była najładniejsza oczywiście w dwójce, ale jak dla mnie wszystko inne było najfajniejsze w pierwszej części. Zwłaszcza piracenie statków. Szkoda że znerfili recyclery w kolejnych częsciach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

CZŁOWIEKU!!! (no, chyba, że nie jesteś człowiekiem) Jak można nie grać w Earth 2150?! To jest najlepsza POLSKA gra ! ! ! (zauważ, nie "strategia" a w ogóle gra!) To jest twój wielki, WIELKI błąd, który musisz jak najszybciej naprawić!

Szczerze to fabuła jest, ale niestety strasznie płytka i (nie oszukujmy się) jest tylko pretekstem do walki. Ale to chyba jedyna duża wada tej gry. Co do muzyki to bardzo mi się podoba, zwłaszcza w misjach ED (to jedna ze stron konfliktu, są 3 a każda ma własną kampanię).

Możesz też spróbować kontynuację, Earth 2160, Tam jest dużo lepsza historia, ale moim zdaniem jest trochę gorsza.

PS.

Sory, że nic o Homeworld, ale chciałem uświadomić kolegę.

Sorry że teraz odpisuję xd.

Achh... earth 2150. Czasem sobie odpalę. Niestety zapomniana już świetna polska gra. Choć nie wiem czy można nazwać ją najlepszą. Ale jedną "z" to na pewno. Ale jak kto uważa. Po prostu dla mnie nie jest.

Poza tym moją ulubioną frakcją w tej grze jest UCS (uwielbiam tą armię robotów). I tak zgadzam się z "Posealor", nie grać w to to wielki błąd!

A co do earth 2160: według mnie to najgorsza odsłona serii.

Zdupiona mechanika, płytcy bohaterzy,a fabuła też kuleje.

Jeśli by porównywać to z "Homeworld", to ta gra nie dorasta jej do pięt.

Ale pograć można. Jedynie muzyka ( a dokładnie sam soundtrack) mi wpadł w ucho.

Mam oryginał, lecz... druga płytka jest połamana, więc jak bym chciał pograć to muszę specjalnie drugi dysk pobierać. Odkupywałem od znajomego za 10zł, a w domu się okazuje że połamana płytka... a niech go.

Ok,ok. Już koniec offtopu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Fani serii powinni ucieszyć się wiadomością, że będzie HD remake obu części, i prawdopodobnie pojawi się też kolejna część. Co prawda nie mogłem dokopać się do informacji na temat daty premiery odświeżonych wersji, ale sam news może wywoływać poważny nerdgasm... Ja nie mogę się doczekać. :soawesome:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Przybliżone premiery nowych części Homka :cheese:

Homeworld HD (Remastered) : Grudzień 2014

Homeworld 2 HD (Remastered) : Grudzień 2014

Homeworld: Shipbreakers: początek 2015 roku

 

Więc będzie sporo się działo.... choć raz coś porządnego... znów e Starcrafty itp. pójdą do piekła :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...