Skocz do zawartości

[Konkurs literacki] "Nie wyszło tak, jak powinno..."


Cipher 618

Recommended Posts

ClagMsI.png

 

Witam gorąco w tą jesienio-zimę! Przed Wami konkurs literacki o bardzo luźnej tematyce, Coś komuś wyszło nie tak jak powinno. Co? Komu? Dlaczego? Pokażcie co potraficie! 

 

Zasady:

 

1. Bohaterkami NIE muszą być Lyra czy Bon Bon, ale muszą pojawić się w tekście (np. w tle). 

2. Zakaz przemocy i podtekstów seksualnych. Pozostałe tagi są dozwolone.

3. Akcja może rozgrywać się w uniwersum Equestria Girls. 

4. Limit słów. Minimum 100. Maksymalnego brak.

5. Teksty proszę zamieszczać tutaj jako linki do GD (dokumenty Google) lub innych, tego typu serwisów. 

6. Tylko wyświetlanie. Te z możliwością komentowania lub i edycji nie będą brane pod uwagę.

7. Można wysłać maksymalnie trzy prace. Wybiorę najlepszy. Ilość przesłanych tekstów nie wpływa na ocenę. Lepszy jeden, a dobry, niż trzy przeciętne :) 

 

Termin - 31.01.16 (23:59) - może ulec niewielkiemu przedłużeniu. 

Limit tekstów - maksymalnie trzy. Sam wybiorę najlepszy. Ilość prac nie wpływa na ocenę. 

 

W razie pytań, piszcie :) 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione.

Wybacz mi

Sad, ship

 

###

Można zgłosić tylko jeden tekst?

###

 

Na przyszłość proszę edytować wypowiedzi. Wedle regulaminu musi upłynąć co najmniej 24 godziny przed napisaniem postu pod postem. Poza tym, zaglądam tu regularnie, zauważę zmianę :) 

 

Triste

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mogę nieco zmodyfikować zasady i zmienić limit do trzech. Sam wybiorę, który jest najlepszy. Poza tym, cieszę się, że w ogóle ktokolwiek wziął udział w konkursie, a co dopiero pyta o możliwość zamieszczenia kolejnego :huhwha: 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zacząłem pisać, ale musiałem przerwać. Czemu? Ponieważ wszystkie opowiadania na konkurs w tym dziale opieram na postaci Lyry, co uznałem za niesprawiedliwe z mojej strony. Czas napisać opowiadanie, którego główną bohaterką będzie Bon Bon i to na jej działaniach opierać się będzie fabuła.

Nie macie nic przeciwko kryminałom (noir) z elementami nadprzyrodzonymi? Coś w stylu mojej "Klaczy o złotych oczach", tylko dłuższe i lepsze.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie. Zabronione są jedynie "podteksty seksualne" (innymi słowy zbyt "gorące/pikantne" romanse i opisy) oraz przemoc ("ręka, noga, mózg na ścianie". Szczegółowe opisy "co kto komu zrobił" czy jak wygląda rana postrzałowa - też byłam księżniczką, ale dostałam strzałą w kolano xD )

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Domagasz się solidnego opowiadania. Miałem już publikować z dopiskiem: "Ciąg dalszy nastąpi...", ponieważ w tym tygodniu już wiele bym nie miał czasu napisać, a tu niespodzianka; jeszcze cały miesiąc. Może uda mi się skończyć to opowiadanie, choć, jak znam siebie, zakończenie będzie jak zwykle urwane/niejasne/dziwne/niedokończone/itp.

Nie wiem tylko czy jak skończę będzie Ci się chciało to wszystko czytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu Arkane Whisper napisał:

Mam nadzieję, że aż tak źle to nie piszę :twilight3:

Z tym, że na oficjalny nic nie piszę, więc całość czasu mogę poświęcić temu jednemu.

Dostałem kiedyś taki. Fabuła fajna, ale reszta... :twitch: Sam piszę na oficjalny, ale nie wiem czy oddawać "to coś". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowany)

Cóż... Tematyka konkursu jest adekwatna do zaistniałej sytuacji (zmian) :lol:

 

Spoiler

Nie, nie mam żadnych pretensji do administracji, nie czepiam się, dramatyzuję... I takie tam. Po prostu... zakładam temat, a tu "jeb". Sam się nieźle uśmiałem :) 

 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dotarłem do momentu w którym najchętniej przerabiałbym każdą scenę po kolei zgodnie z nową wizją, co pociągałoby za sobą nowe przeróbki i tak bez końca. Uznałem zatem (w momencie, kiedy przyszła mi do głowy szalona myśl przepisania wszystkiego w innej formie narracji, ponieważ: mało "noir" w tym "noir"), że najwyższy czas skończyć dopracowywać i oddać jak jest, a jest prawie 11 tysięcy słów (mam nadzieję, że sensownych), wg google.

 

Maledictus[Mystery][Dark][Sad][Noir]

 

Może być tak, że zbyt wiele przemocy jest w opowiadaniu (pod koniec), ale zobaczymy. Nawet jeśli, to zbyt fajnie mi się to pisało, aby zmieniać pomysł. Mam nadzieję, że będzie się nie mniej przyjemnie to czytać, jak mi pisać.

Muzyka stanowiąca inspirację oraz obrazek, z którego, jak łatwo zauważyć, także czerpałem pewien pomysł.

 

A teraz, niech się dzieje wola Triste... :D 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, żeby była jasność. Jest kompletny zakaz przemocy? Czyli jak napiszę, że ktoś kogoś zdzielił łopatą to też będzie brane pod uwagę jako przemoc? Bo mi koncepcje sypią.

Edytowano przez White Hood
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13.01.2016 at 19:38 Triste Cordis napisał:

Zabronione są jedynie "podteksty seksualne" (innymi słowy zbyt "gorące/pikantne" romanse i opisy) oraz przemoc ("ręka, noga, mózg na ścianie". Szczegółowe opisy "co kto komu zrobił" czy jak wygląda rana postrzałowa - też byłam księżniczką, ale dostałam strzałą w kolano xD

Ja się kierowałem tymi "definicjami".

Właściwie to jako takiej przemocy to za bardzo u mnie nie ma. Tylko trupy. Technicznie rzecz ujmując.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu White Hood napisał:

Zaraz, żeby była jasność. Jest kompletny zakaz przemocy? Czyli jak napiszę, że ktoś kogoś zdzielił łopatą to też będzie brane pod uwagę jako przemoc? Bo mi koncepcje sypią.

Zdzielił łopatą - żaden problem. Byle nie przesadzić z tą przemocą. Jeśli dwa kuce się pobiją i napiszesz, że ktoś stracił dwa zęby etc. będzie ok. Po prostu - bez przesady. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...