Skocz do zawartości

Mała pomoc? Od grafika


Bleade

Recommended Posts

Jeśli jest tu jakiś ogarnięty grafik to prosił bym o kontakt w sprawie pomocy nad dokończeniem mych prac.

Pracuje na Corel draw x7 i Photoshop .

W załączniku daję 2 przykłady.

fluttershy-1.36.png

nightmare-stalker-v1.9.jpg

Edytowano przez Bleade
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie jest słabej jakości posiadam w corelu same kontury (plik ma około 200 do 500mb :D ) brak tła.

2. Nie potrafię namalować grzywy i ogona, no i oczywiście tła
3. dopiero zaczopem Kursy z grafiki komputerowej ale nauka się przeciąga pomoc ma polegać mniej więcej na tym że ktoś kto zrobi to lepiej dokonczy a ja postaram się uzyskać podobny efekt, tak abym się powoli uczył i prosił bym o polecenie jakiegoś programu graficznego lepszego od corela lub  Photoshop 5.5 i jak kt

oś się zna to tabletu do 500zł.Ps ta z "rakiem" to moja 1 praca

 

 

 

Edytowano przez Bleade
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy możesz nawet w Blenderze rysować kucyki (da się), ale nie ważne zbytnio czego używasz, po prostu staraj się robić jak najlepiej a samo wyjdzie :)

pierwsza praca jest dobra, poza tymu kreskami dookoła oczu. Drugiej zaś brakuję kilku kresek/cieni które pkazałyby gdzie co się kończy (np prawa tylna noga) no i hemioterapia raczej nie była motywem przewodnim :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powiem jedno słowo idealnie do tego pasujące(plus fajna emotka):

- heheszki :awesomeface:

 

A tak serio, to napiszę parę randomowych wyrazów w odpowiedniej kolejności, aby wyglądały mądrzej, a więc tak:

Zacznę od pierwszej pracy:

  1. Flutterbat:
  • Wygląda mi na nawet przemyślaną pracę, ale myślę że to było bardziej wzorowanie się na czyjejś pracy niż własna produkcja, wygląda żywcem od kalkowane z jakiegoś wektora, choć parę niedociągnięć(zamierzonych, bądź i nie) raczej mogłoby wskazywać na samodzielną pracę, nie wiem nie mnie to oceniać : D
  • teraz opiszę trochę co raczej można by poprawić, bo rzuca się w oczy..., chodzi tu o już wcześniej wspomniane "niedociągnięcia", nie wiem czy tylko ja to zauważyłem, ale Flutterka wygląda jakby była w ciąży D: <mniejszy brzuch. // Kontury... kontury zawsze rób ciemniejszym kolorem niż kolor rysowanego elementu, najlepiej jest się wspomóc paletą kolorów postaci, w necie tego pełno... // Cieniowanie: Zapamiętaj sobie jedną rzecz... nigdy nie cieniuj czarnym gradientem, widać to szczególnie na ogonie... kolor musi być ciemniejszy od ogona, ale nie ciemniejszy od kontur bądź taki sam, bo będzie się albo zlewać albo wyjdzie Ci tak jak teraz. // Oczy - stosuj mniejszą kreskę, ta jest za gruba i bardziej wygląda jak brwi starego dziadka...
  • A dam sobie jakiś rysunek podglądowy, może da Ci jakieś wskazówki... na fonie inaczej się rysuje niż na kompie albo kartce, ale jako tako może będzie czytelne...
    Spoiler

    MzS2FCR.jpg

    Ta żółta kratka z strzałką w dół jest taką jedną możliwością z której możesz skorzystać... ogólnie to chodzi tam o to, aby przenieść całość zaznaczonego pola troszku niżej, wtedy szyja zrówna się z reszką i nie będzie aż tak odstawać... da to mniej więcej efekt linii czerwonej...
    Od razu masz, przykład jak zrobić podstawowe tło...

         2. "Ten drugi rysunek"

  • sorki, ale nie umiem tu nic doradzić... xD
  • tzn. nie wiem co o nim zbytnio napisać...

        3. Luncia :3

  • hmm... praca jako tako fajna, ale poleciłbym Ci zaznajomić się z anatomią kucy, to też możesz poszukać na internetach, jest tego masa : D
  • dla przykładu znowu dam taki sobie rysunek...
Spoiler

ivfCqMU.jpg

Hmm... no i to chyba by było na tyle... albo chociaż nie... mogę jeszcze troszku opowiedzieć Ci o programach... Napisałeś że korzystasz z Corela i Ps'a, co do Corela to dużo Ci nie powiem, nie używam tego... ale w Photoshopie podpowiem Ci, że jest pewna opcja dzięki której możesz zrobić kontury, i to o niebo lepsze niż te które robisz w tym momencie : D Jest pełno bezpłatnych programów, którymi da się rysować/robić wektory, przykładowo: Gimp, Incascape, itp.

Co do tabletu, to powiem tak... jako że sam napisałeś że jesteś osobą początkującą, kup sobie tani tablet, najlepiej do 200zł, więcej się nie opłaca wydawać, ze względu że może Ci się to po prostu znudzić... dla przykładu, mój tablet leży jakieś siedem miesięcy i się kurzy, czasem go odpalę na parę godzin i tyle... brak czasu D: Najlepiej jest sobie poszukać na OLXie albo Alledrogo, szukaj z jak największym stopniem nacisku, będzie bardziej precyzyjny, co do pola roboczego, to już wg. uznania, zależy w czym się sam odnajdujesz, małe/kompaktowe/mobilne wielkości arkusza A5 czy większe wielkości arkusza A4. Ale jak na ten moment radziłbym Ci wszystkie rysunki rysować na kartce ołówkiem/długopisem, no i dużo ćwiczyć, później bez problemu przejdziesz z analoga na cyfrówkę, masz czas nie napalaj się szybko, bo szybko możesz skończyć xD ogólnie możesz jeszcze rysunki robione na kartce, skanować i obrabiać w programach graficznych.

 

PS: Pamiętaj że każdy ma swój styl i nie musisz się wzorować na moim lub kogoś innego, dopracuj sobie własny : D

No i to chyba by było na tyle... Miełego dnia/nocy :derp6:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

horseanatomy.png

Łap schemat. Co prawda jest tam parę głupich błędów (carpus to nadgarstek, nie kolano! humerus, nie humerouscheek, nie cheak, swoją drogą nie mówi się o jakimśtam os malar, a o maxilla, szczęce - nie mylić z żuchwą, mandibula), ale pokaże ci, jakie są podstawy końskiej anatomii.

Od siebie dodam jeszcze tylko kilka małych uwag:

  1. Koń jest tzw. palcochodem - opiera się na trzecim palcu dłoni i stopy. Palce drugi i czwarty zostały zredukowane do niewidocznych na schemacie kości rysikowych (małe, cienkie kości przymocowane do kości śródręcza i śródstopia - ignorujesz je, chyba że rysujesz koński szkielet), palce pierwszy i piąty zanikają całkowicie. Innymi słowy, kuce wiecznie pokazują "amerykański palec".
  2. Jak pisałam przy poprawkach do schematu: ten charakterystyczny staw w kończynie piersiowej, który ludzie nagminnie mylą z kolanem - to jest, drodzy państwo, nadgarstek. Leżący z grubsza na tej samej wysokości staw kończyny miednicznej to staw stępu, porównywalny z ludzką piętą.
  3. Końskie łokcie i kolana są umieszczone bardzo wysoko, mniej więcej na linii zewnętrznej krawędzi klatki piersiowej.
  4. Konie (jak większość ssaków) nie posiadają obojczyków. Niby można się kłócić, że w mięśniu ramienno-głowowym występuje takie cudo, jak łącznotkankowa smuga/wstawka obojczykowa, ale taki z tego obojczyk, jak z koziego odbytu klarnet.
  5. Kucyki w serialu mają zbyt krótkie tułowie i szyje uniesione pod zbyt wysokim kątem (oraz mocno zdeformowane kończyny), ale to ci zacznie przeszkadzać dopiero wtedy, gdy zaczniesz się bawić w domorosłego anatoma i rysować pucyki w "umięśnionych" egzoszkieletach i inne cuda techniki. Protip: nie rób tego.

I nie wiem, na jaką cholerę ci Corele z Photoshopami. Gdybyś był profesjonalistą z tabletem za tysiące zeta, proszę bardzo - wcześniej jednak możesz na spokojnie zadowolić się GIMPem i Inkscape. Darmowe, łatwe w obsłudze, nieprzeładowane nadmiarem opcji.

I zanim zaczniesz robić COKOLWIEK cyfrowo: łap ołówek, blok/jakikolwiek czysty papier i rysuj analogowo. Takie ćwiczenie wyrabia rękę, uczy cierpliwości i ostrożności w rysunku.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak wzorowana ale przerobiona. 

2. Nightmare moon a nie " Luncia :3 "

3. Racja kolana wygięte w złą stronę :P 

4. Na co te jaja pod oczami?  :3

 

Dzięki za rady na pewno przemyśle, rozwarze i do cześć się dostosuje.

 

Corela i Photoshopa znam ze szkoły, mam z nimi więcej do czynienia niż z gimpem.

Mam w planach zakup jakiś tablet ale to za jakiś czas.  W pracy analogowej brak ctrl+z :D

Edytowano przez Bleade
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luncia taka czy owaka, to nadal Luncia : D Nightmare to tylko efekt rozdwojonej jaźni z tego co mi wiadomo :drurrp:

te "jaja pod oczami" o zapisie: " :3 " - jest to nic innego, jak kocia mordka, jednym słowem: emotikon :derp2:

 

Niby w pracach na papierze nie masz skrótu Ctrl+Z, ale jest jeszcze gumka xD Co prawda opcja "cofnij" jest o wiele lepsza i wygodniejsza... ale zwykła kartka jest na tyle dobra, że daje Ci tą możliwość myślenia nad tym co robisz, rysując na papierze uczysz się dokładności i staranności, bardziej uważasz i się skupiasz nad tym co masz przed sobą, co żeby czasem by nie wyjechać za linie... Na kompie odruchowo użyłbyś tego skrótu klawiszowego i byłoby po problemie... Później gdy wyćwiczysz sobie rękę/ruchy to w cyfrówce będziesz tylko sporadycznie używał opcji "cofnij", tako więc: Pracuj pracuj, ucz się ucz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu MLO_pl napisał:

"Nightmare to tylko efekt rozdwojonej jaźni z tego co mi wiadomo :drurrp:"

Pozostawię to bez komentarza.

"Pracuj pracuj, ucz się ucz..."

 

Pracuję i uczę się aktualnie technik informatyk, grafik komputerowy,  a od  września technik elektronik więc dzięki za motywacje :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do artów to się powiem krótko Flutterbat jest niezły, base czy postać nr 2 wymaga dodania jakiejśc grzywy i ogona w stylu lunarnym tak samo dodał bym typowo lunarne skrzydła , co do samej Luny to jest ok choć ja bym dał trochę cieńsze kontury. Tak ogólnie to widzę że skil masz całkiem niezły.

Natomiast szerzej wypowiem się w sprawie tabletów graficznych i programu takiego stricte do rysowania.

1) Tablet

Wszystko zależy od twojego budżetu i do czego go potrzebujesz (rysowanie, retusz foto),

ja na początek poszukał bym czegoś taniego i przede wszystkim nowego żadne tam OLX.

Jeśli chodzi o markę to tylko Wacom , sam mam ONE by Wacom (tak na prawdę to zwykły Wacom Bamboo tylko że w innej obudowie) i jestem z niego zadowolony.

Jest on w rozmiarze M i kosztuje na necie ok 150-160 zł  (ja za mojego dałem 150) i jak na pierwszy to ja bym go brał ponieważ jest tani

i na jego podstawie zdecydujesz czy chcesz się bawić w digitale czy nie.

Niestety ma 4 wady.

- Brak przycisków na samym tablecie

- Brak gumki w piórku

- Brak funkcji multitouch

- Brak kątów rysowania

Ale wiadomo coś za coś.

http://fotoblogia.pl/1230,wacom-z-biedronki - recenzja zrobiona przez fotografa wersja S , M wygląda tak samo.

Ale jego to raczej bym szukał na necie,allegro lub stronach elektomarketów np Mediaexpert.

Natomiast jak masz trochę kasy to brał bym mangę https://sklep.wacom.pl/tablet-intuos-pentouch-s-a6-manga-cth-480ms-koniec-serii-nastepca-model-cth-490-p35.html 

Ma on funkcje dotykową, przyciski, kąty rysowania i piórko z gumką.

On o ile dobrze wiem jest mam modół bezprzewodowy , ale jest to opcjonalnie co jest fajna sprawą .

https://sklep.wacom.pl/tablet-piorkowo-dotykowy-intuos-comic-s-a6-cth-490cb-mietowy-blekit-clip-studio-paint-pro-anime-studio-debut-p730.html

Tutaj natomiast jest jego następca nawet fajny tyle że droższy.

Generalnie co do cen to jest różnie ja generalnie szukam na stronie producenta.

Szukaj tabletów w ofercie edukacyjnej , ponieważ na legitymacje możesz zawsze parę ZŁ zaoszczędzić.

 

Co do programu to mam dal ciebie dwie propozycje :

Pierwszy to Paint Tool Sai.

Jest to prosty i przejrzysty program przeznaczony stricte do rysowania.

Jego największym atutem jest to że nie jest pamięciożerny i posiada możliwość obracania obrazu do tego posiada funkcje stabilizatora . 

Drugim programem jest Manga studio choć ten drugi jest przeznaczony bardziej do Mangi i komiksów .

Co do Gimpa to osobiście nie jestem przekonany może dla tego że on służy mi bardziej do obrabiania obrazów niż do rysowania,

podobnie jak Photoshop.

 

Edytowano przez KamilPL 94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 2 jak najbardziej mieści się w moim wydrzecie (jakieś 500 zł ).

Ktoś inny polecił mi PTS na razie się go uczę idzie to powoli ze względu na nagięty grafik.

Ten 2 rysunek pozostanie kucem nie pegazem, ale praca jest w obróbce i wystąpi w kilku "wersjach".

Edytowano przez Bleade
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...