Skocz do zawartości

Artykuł o Bronies i Pegasister


TwiMLPpl

Recommended Posts

5.01.2016 at 20:40 Mordoklapow napisał:

Bardzo fajne źródło statystyk na temat naszego fandomu. Należy pamiętać że jest raczej międzynarodowe, nie dotyczy tylko fandomu Polskiego.

http://www.herdcensus.com/

 

 

 

 

 

Ale skoro się piszę artykuł o jakimś zjawisku to nie można przecież pominąć.Fandom to fandom nie zamyka się tylko do jednego kraju.

 

A tak można by na przykład napisać o działalności charytatywnej,ile pieniędzy zebraliśmy w zeszłym roku czy o budowie szpitala/szkoły,gdzieś tam w afryce bo też coś było.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu napisałbym:

 

1. Krótki opis MLP: FiM. Co to w ogóle jest? O czym? Dla przykładu - mój starszy brat nie lubi s/f dlatego Gwiezdne Wojny są mu obce. Kojarzy tylko Vadera, ale tylko dlatego, że widział go na kilku filmach na YT (np. takim). Może coś o poprzednich "generacjach"? Nie każdy wie co to jest ;)

2. O fanach czyli skąd się to wzięło. Dlaczego "bajka o konikach" zrobiła taką furorę? Warto napisać o ogromnej różnicy wiekowej. Serial oglądają tak dzieci, jak i dorośli. Nie zaszkodzi wspomnieć o znanych osobach, które go oglądają. Na szybkiego znalazłem taką listę

3. Krótkie wywiady z osobami w różnej grupie wiekowej: do 15, do 20, powyżej 20 (na forum z pewnością znajdziesz wiele takich osób. Właśnie czytasz post napisany przez gościa, który ma 30 lat :P )

4. Twórczość fanów: utwory, remixy, rysunki, pluszaki... A do tego coś o oficjalnych gadżetach (pamiętaj, że bajka powstała aby sprzedawać zabawki, nie odwrotnie). 

5. "Hejterzy" czyli o ludziach, którzy nie widzieli a biadolą (np. iPhone. Widzieli w reklamie/sklepie przez szybę, a najgłośniej krzyczą). Podejście fanów do takich osobników. 

6. O bronies na świecie. Tak ogólnie. 

 

Nie wiem ile masz miejsca, także nie musisz rozpisywać się na te wszystkie punkty. Poza tym, to tylko sugestie. 

 

PS. Na kiedy masz to napisać? Jeśli masz trochę czasu, przeprowadź na forum jakąś ankietę. 

PS2. Zawsze możesz rozbić to na dwa artykuły ;) W końcu MLP i jego fani to obszerna tematyka. 

PS3. Przyda ci się ten wątek - "gdzie mieszkamy"

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. No to, na pewno się tam znajdzie (ale nie za dużo, większość nowych fanów raczej weszła do fandomu po [obecnie ] oglądnieciu 4 generacji i EG ) ale tu raczej piszę o bronies i pegasisters więc żeby wytłumaczyć kim jesteśmy, będzie to niezbędne.

2. Wspomniałem  o tym w pierwszym poście  (a tą listę zobaczę w wolnym czasie.

3. Właśnie przeprowadziłem wywiad z 3 bronies  (oczywiście, staram się jak najwięcej zapytać ) jak chcesz mogę i z tobą :pinkie2:.

4. Wspomnę jak najwięcej się da (wiem, że Hasbro zrobiło MLP w celach zachecenia do zakupu zabawek a nie na odwrót  [ale przyznajmy się szczerze, PP w design zachodzący pod RD :ist: i inne tego typu wtopy  Hasbro).

5.czytelnikom tego pisma, raczej nie jest obcy hejter (a jeśli nie, to trzeba by było zrobić osobny artykuł ) i w pierwszym poście, napisałem o akcjach przeciwko hejterom.

6. Raczej skupię się na polskim fandomie  (ale opisując bronies i pegasisters, nie da się, nie wspomnieć o ogóle na całym świecie).

Mam jedną stronę A4 i dwa zdjęcia maksymalnie.

Ankieta? Dobry pomysł, ale jak już to za kilka dni ją przeprowadze. Mam wolną rękę:hBB25:  (ale zanim artykuły wyjdzie, planuje jechać na ponymeet zaproponowany przez The Silver ).

A co dwóch artykułów spytam się redaktora naczelnego gazetki.

Ten wątek też porusze .

I dzięki za propozycje i wkład, w ten artykuł, zrobię to, jak napisałem powyżej 

:twilight2: i pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu TwiMLPpl napisał:

 

3. Właśnie przeprowadziłem wywiad z 3 bronies  (oczywiście, staram się jak najwięcej zapytać ) jak chcesz mogę i z tobą :pinkie2:.

 

 

Jedna strona. Mało :twiblush2: Lepiej skupić się na tekście i dać mały art. Wywiad - nie mam nic przeciwko, ale i żadnego "parcia na szkło papier", także wszystko zależy od ciebie. Jeśli potrzebujesz - śmiało wysyłaj pytania na PW :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Przepraszam wszystkich:rainbowcry: zainteresowanych i zangażowanych w ten projekt , za zwłokę, ale w miałem kilka ważnych sytuacji w moim życiu i nie mogłem ruszyć dalej, nie martwcie się artykuł wyjdzie na pewno :fluttershy5:, za kilka dni w zakładce na forum "projekty" pojawi się publiczna ankieta z pytaniami na temat fandomu i serialu.

Edytowano przez TwiMLPpl
Wspomnie
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...