Skocz do zawartości

Internet do domu jednorodzinnego


Gość Maniek

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie założenia internetu w domu jednorodzinnym. Problem w tym, że nie ma jak poprowadzić tu kabla. Od jakiego dystrybutora internet byście polecali ? I na jaki rodzaj oferty mam patrzeć skoro ma być nie na kabel ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie bardzo wiem czemu, mało się na tym znam, ale dzwoniłem przed chwilą do netii i UPC i powiedzieli, że tylko do bloków mogą okablowanie poprowadzić. A co z neostradą ? Bo widzę, że ludzie w necie pisali coś o internecie z orange do jednorodzinnych domów ale nie bardzo wiem na czym to polega.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś z was do czynienia z tym internetem od Orange ? Bo widzę, że mają też telewizję, a niedługo się przeprowadzam i najlepiej by było ofertę łączoną znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o internet mobilny, to te wszystkie oferty nielimitowane, to tylko chwyt marketingowy, wszystkie mają jakiś limit (No chyba, że od września się coś zmieniło).

Jeśli będziesz zmuszony do internetu mobilnego, to ja miałem jeszcze niedawno Play Online na kartę. Co prawda miałem modem LTE, ale u mnie to wolno chodziło, ale na HSPA+DC prędkość wahała się od 15 Mbps w dzień do 25 w nocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie, to bym się przyłączyła do pytania, ponieważ też ostatnio myślimy z rodzicami nad zmianą internetu na jakiś lepszy, a traf chciał, że u nas też kabla podłączyć nie można.

Obecnie mamy mobilny od T-Mobile, zasięg 3G+, jednak... Dość mało można pobrać (w wakacje na zwykłym korzystaniu limit skończył się zarówno w lipcu jak i sierpniu). Myślimy o tym pakiecie od Orange, który dostępny jest wraz z telewizją, ale czy to się będzie opłacać? Od razu mówię, że antenę z od T-Mobile mamy praktycznie za rogiem, a Orange jest nieco dalej (kiedyś czasem nawet zasięgu nie można było złapać, ale teraz jest lepiej). No i właśnie, czy to prawda, co tak bez przerwy trąbią w telewizji, że jest jakiś "nielimitowany"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że demotywatorking dobrze pisze, jeśli chodzi o nielimitowany internet. Chyba najczęściej w umowach jest tak, że jeżeli uznają, że masz za duży transfer, będą mogli tak po prostu cię odciąć, albo drastycznie i bez ostrzeżenia zmniejszyć prędkość neta. Zwracajcie na to uwagę, jak będziecie szukać ofert.

 

Spróbuj popytać przyszłych sąsiadów, Maniek - całkiem prawdopodobne, że oni już mają jakiegoś sprawdzonego dostawcę internetów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mobilnego:

Internet mobilny jej często właśnie limitowany, trzeba dobrze poszukać. Dziś dzwonił do mnie konsulat orange i proponował mi właśnie interet mobilny bez ograniczonego transferu. Takie oferty, również w abonentach telefonii komórkowej występują zazwyczaj dla LTE. Przy 3G już są ograniczenia transferu, dla tego trzeba mieć dostęp do zasięgu 4G

Jak tak patrze na internet w Orange dla nowych klientów limit transferu to np 50GB-100GB , chyba na miesiąc, czyli wystarczająco i aż nad to. Nie jestem pewny co do zapisu: "Usługa bez limitu danych LTE/3G:  Bez limitu danych z maksymalną prędkością przez całą długość umowy". Ja rozumiem to że limit jest dla 2g, a przy LTE i 3G nielimitowany, ale to na prawdę trzeba się dobrze dopytać u konsultanta.

Zasięg LTE sprawdzicie na odpowiednich stronach. 

 

Internet kablowy

Ja osobiście mam neostrade, o którą walczyłem około roku. Problem jest taki, że Orange niezbyt chce zajmować się podłączeniem linii w zimę, wiem z doświadczenia.

Dodatkowo, problem jest w tedy, gdy jedynie sprawdzają przez stronę internetową możliwości, które nie odwzorowują stanu faktycznego (każdy może sprawdzić to na stronie orange).

Pierw proponuje samemu zapoznać się z sytuacją. Poszukać najbliższego słupa TP i skrzynki na niej. Od tej skrzynki wychodzą dopiero przewody do internetu. Można też popytać sąsiadów, czy oni mają internet. Większość serwisów takich jak Netia nie zakłada linii, zazwyczaj idą jedynie na gotowe, więc u nich niema się co pytać. Zazwyczaj jest tak że pierwszy rok czy dwa trzeba się przeboleć z Neo i dopiero przepisać umowę na kolejnego operatora.

Gdy widzimy, że jest możliwość założenia, mimo że strona internetowa pokazuje inaczej mamy do wyboru 2 rzeczy. Albo idziemy do salonu i podpisujemy umowę, na założenie linii. Najczęściej oni w tedy robią coś takiego, że zakładają nam numer stacjonarny, który zawieszamy i na niego zakładamy internet. Albo łapiemy gostka od TP, który będzie jeździł w okolicy. Dajemy mu kilka złotych i umawiamy się z nim, by sam podjechał i założył przewód. Nawet jeżeli skrzynka jest pełna, czasem sprawdzają kto korzysta jedynie z telefonu stacjonarnego i przełączają jakiejś babci na analogową, a nas podłączają w jej miejsce. Gdy mamy linie to już idzie jak spłatka.

Tak jak mówię, gdy teraz nam nie podłączą, spróbujcie na wiosnę lub lato. Jest w tedy większa szansa na pociągnięcie linii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to sytuacja wygląda tak, że ja się przeprowadzam na 2 piętro domku jednorodzinnego bo on jest podzielony na kilka mieszkań. No a tata ostatnio zauważył, że na którymś z pięter jest puszka na korytarzu z neostradą więc możliwe, że wystarczyłoby tylko kable pociągnąć na wyższe piętro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu Maniek napisał:

Właściwie to sytuacja wygląda tak, że ja się przeprowadzam na 2 piętro domku jednorodzinnego bo on jest podzielony na kilka mieszkań. No a tata ostatnio zauważył, że na którymś z pięter jest puszka na korytarzu z neostradą więc możliwe, że wystarczyłoby tylko kable pociągnąć na wyższe piętro.

Zadzwoń na infolinię i powiedz o co chodzi. Wyjaśnią ci. Mogę się mylić, ale jeśli masz tel. stacjonarny to na 99% możesz założyć sobie internet bez ciągania żadnych kabli (WiFi). A co do oferty - przemyśl do czego masz go używać. Nie musisz brać jakiegoś "potwora", żeby posiedzieć na forum czy obejrzeć coś na YT. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...