Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] Flight Rising


Sowenia

Recommended Posts

Jako, że od dzisiaj do 15-tego stycznia otwarta została rejestracja do gry jaką jest Flight Rising, natchnęło mnie by nieco wam ją przybliżyć i być może zachęcić kogoś do grania. 

 

Gra jest przeglądarkową hodowlą smoków. Na samym początku będziemy musieli wybrać jeden z tak zwanych "Flightów". Każdy flight charakteryzuje się osobnym żywiołem i bóstwem. Wybór konkretnego flightu uwarunkowuje nam jedynie kolor oczu naszych smoków, tło na profilu, dostęp do podforum związanego z naszym flightem i to, któremu bóstwu będziemy mogli oddawać w ofierze smoki. 

Kiedy już wybierzemy sobie fligh (będzie potem możliwość jednorazowej darmowej zamiany flightu na inny) nadejdzie czas na wybór smoka. Do wyboru będziemy mieć cztery rasy. To jedyny raz kiedy możemy sami dobrać kolory naszemu smokowi. 

 

tumblr_inline_mv4mwyimeC1qi4uhu.png

 

Jak widać gra jest tylko po angielsku.

 

Kiedy już mamy swojego pierwszego smoka dostajemy drugiego odmiennej płci, którego losuje nam system. Krótki samouczek doprowadzi nas do gniazda, gdzie nasze pierwsze smoki złożą jaja w ilości od 1 do 5. Potomstwo będzie miało losowe kolory choć zbliżone tym, które posiadają rodzice. 

 

Nasze pierwsze smoki mają podstawowe geny. W grze można dokupić inne geny i dać swoim smokom bądź zakupić na aukcji (nazywa się to Auction Hause, ale jest tam tylko opcja 'kup teraz') smoki, które już mają inne geny. Kombinacji jest multum. Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. 

 

Smoki można ubierać, trenować w Koloseum, rozmnażać, sprzedawać, oddawać bóstwu w ofierze lub tworzyć im historie. Przykładowe smoki: 

 

19717535_350.png?mtime=VpGPJgAC9zU19831793_350.png?mtime=VpFEHAACfnE18908632_350.png?mtime=VpFFcwAC4Sg19408169_350.png?mtime=Vn_hSwACPxU

 

Co jeszcze znajdziemy w grze? 

- Forum. Bardzo rozbudowane, pełne ciekawych wątków jak np. poradniki, rozmowy o grze, luźne rozmowy, loterie, roleplaying, fora związane z naszym flightem i tym podobne. 

- Gra ciągle się rozwija. Gram od niespełna miesiąca, a już byłam świadkiem dwóch eventów. 

- Co jakiś czas dodawane są nowe geny, przedmioty, rasy smoków. 

- Kolekcjonowanie przedmiotów w grze jest dodatkową frajdą :D

- Smoki mogą mieć swoje zwierzątka, które co prawda są jedynie obrazkiem w rogu, ale są słodkie i dają troszeczkę złota, czasem skrzynię z itemkami. 

 

Jeżeli kogoś zainteresowałam to tutaj jest link: http://www1.flightrising.com 

 

Prosiłabym o wpisanie mnie w poleconych. Nick Uszatka. Oczywiście jeśli nie chcesz to nie musisz c: 

 

Zachęcam do dyskusji~ 

Edytowano przez Uszatka Derpatka
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zalatuje Pokemonem niczym obornikiem na wiosnę. Dziwi mnie to ograniczenie w rejestrowaniu. Chętnie założyłbym konto, ale czekać do 7 marca? To tak jakby robili potencjalnemu graczowi łaskę :/ Jeśli nie zapomnę, to zobaczę co to jest. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu Triste Cordis napisał:

Zalatuje Pokemonem niczym obornikiem na wiosnę. Dziwi mnie to ograniczenie w rejestrowaniu. Chętnie założyłbym konto, ale czekać do 7 marca? To tak jakby robili potencjalnemu graczowi łaskę :/ Jeśli nie zapomnę, to zobaczę co to jest. 

 

Z pokemonami to ma akurat niewiele wspólnego. To bardziej hodowla niźli "złap je wszystkie" i idź się bić. A co do ograniczenia w rejestracji...szczerze to nie wiem czemu tak robią. Może nie znają siły serwera? :ppshrug:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu Uszatka napisał:

 

Może nie znają siły serwera? :ppshrug:

To bardzo prawdopodobne. Pewnie jest słaby i nie dałby rady z dużą ilością graczy. Podobnie jest z serwerami Sony lub/i Ubisoft. Na PS4 uruchomienie gry The Crew to loteria. Trzeba zalogować się na serwer, żeby zobaczyć coś więcej niż logo i napis "naciśnij dowolny przycisk". Żeby nie było, to wyścigi MMO, także logowanie jest jak najbardziej sensowne, chociaż z drugiej strony... Jest tam tyle atrakcji dla "singli", że mogliby dać pograć off-line. Wystarczyłoby zablokować zdobywanie XP oraz ograniczyć mistrzostwa "The Summit" do ćwiczeń. Może jeszcze pójdą po rozum do głowy. 

 

Porównałem grę do Pokemonów ze względu na wygląd smoków. Nie wiem jak gra wygląda w praktyce, a ocenianie jej z opisu byłoby głupotą. 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu Triste Cordis napisał:

Pewnie jest słaby i nie dałby rady z dużą ilością graczy. Podobnie jest z serwerami Sony lub/i Ubisoft. Na PS4 uruchomienie gry The Crew to loteria. Trzeba zalogować się na serwer, żeby zobaczyć coś więcej niż logo i napis "naciśnij dowolny przycisk". Żeby nie było, to wyścigi MMO, także logowanie jest jak najbardziej sensowne, chociaż z drugiej strony... Jest tam tyle atrakcji dla "singli", że mogliby dać pograć off-line. Wystarczyłoby zablokować zdobywanie XP oraz ograniczyć mistrzostwa "The Summit" do ćwiczeń. Może jeszcze pójdą po rozum do głowy.

 

Z tego co słyszałam to Ubisoft lubi robić wszystko na szybko i przez to wydają swoje produkty niedopracowane, z błędami i tak dalej. Czytając to, co napisałeś tylko coraz bardziej wierzę w te pomówienia :v Nie wiem jak z Sony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzono rejestracje. Zapraszam wszystkich chętnych do rejestrowania się i chociaż wypróbowania tej moim zdaniem świetnej smoczej hodowli :fluttershy5: 

Mój nick: Uszatka. Nie zapomnijcie zaprosić/wpisać w poleconych (wtedy chyba automatycznie zaprasza, ale nie jestem pewna) jeśli chcecie :3 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.03.2016 at 14:19 Uszatka napisał:

 

Z tego co słyszałam to Ubisoft lubi robić wszystko na szybko i przez to wydają swoje produkty niedopracowane, z błędami i tak dalej. Czytając to, co napisałeś tylko coraz bardziej wierzę w te pomówienia :v Nie wiem jak z Sony. 

 

I to mnie martwi. Od pierwszej "zajawki" (teasera") czekałem na Trackmanię: Turbo, podjarany niczym człowiek pochodnia.

 

Spoiler

Te nowości: tory magnetyczne = można jeździć do góry nogami! (nie tylko pętle), tworzyć istne "kolejki górskie" :cheese: Stary dobry "stadion" w nowym wydaniu, ulepszony edytor z funkcją "stwórz tor za jednym kliknięciem", dynamiczna muzyka... Jasny gwint, to było zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. I wykrakałem: Uplay. Pierwsza w historii Trackmania na konsole i pierwsza pod Uplay :twiangry: Zapytany o to: "czy muszę łączyć się z serwerem, aby grać offline (tak jak w The Crew). Czy mogę grać bez podłączenia do internetu?" Uzyskałem odpowiedź: "Wystarczy połączyć się z serwerem raz, później można grać wedle uznania" Pytałem o to czy mogę grać offline (co było możliwe w poprzednich odsłonach). Dzięki Ubi. Zamiast czekać cierpliwie na premierę (24 kwietnia) muszę czekać na recenzje "jutuberów". Wszelkie CDA, IGN i inne zawyżają oceny.  

 

Wracając do gry o smokach. Liczyłem na coś innego :/ Myślałem, że faktycznie będzie tam jakaś mini-gierka o lataniu. Lekka, łatwa i przyjemna, ale zawsze to coś. Niestety, póki co znalazłem puzzle i swatanie. Podoba mi się wygląd smoków. Każdy znajdzie coś dla siebie: od sympatycznego futrzaka, poprzez pocieszne stworki rodem "Z jak wytresować smoka", a na paskudach z piekła rodem skończywszy. Może będę do tego wracał. Póki co mam 8 gier "hidden object" do ogarnięcia :crazytwi2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Cóż, ja w Trackmanię nigdy nie grałam, ale grałam w jedną z odsłon Trainz. Co prawda nie dało się jeździć do góry nogami i podejrzewam, że opcji to to miało z 500 razy mniej, ale i tak ileż się przy tym ubawiłam, jakie skocznie robiłam dla pociągów :wrWgR: No, ale co do tej twojej gry...cóż, Ubi to Ubi. Może kiedyś coś się u nich zmieni, ale obecnie to myślę, że tylko na kasę lecą, a reszta mało ich obchodzi. Ot zrobią coś żeby było w miarę dobre i już. Niech nahajpowani ludzie kupią, a że będą błędy, że jakieś głupie problemy z logowaniem i inne to takie to już nieważne. 

 

Też się trochę zawiodłam, że umieszczone w FR gierki to...po prostu proste gierki typu puzzle, diamenciki i inne takie. Mi się bardzo spodobało Artifracture czy jakoś tak. Jeśli chodzi o tego typu gry to jest to jedna z moich ulubionych, a i szybko można wbić sobie te 70k złota. 

Z drugiej strony to przeglądarkowa hodowla więc i tak fajnie, że jakieś gierki w ogóle są. Grałam już na trzech innych hodowlach i wszędzie skupiały się na samym hodowaniu swoich okazów. No, poza jedną z tej trójki, która miała limit posiadanych stworów 10 i nie dało się rozmnażać, ale to co innego w sumie. Hodowla tylko z nazwy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mini-gierek mogliby dać mahjonga, jest genialny i jak najbardziej działałby na przeglądarce. Puzzle są ok. Zobaczymy co z tego wyrośnie. W pewnym sensie dosłownie. Jak będzie wyglądać połączenie smoków? I kiedy zacznie dokładać się do "gniazda"? ("A pośredniaku byłeś"? :madtwilight: "Ja cię informuję... W tej krainie, nie ma pracy dla smoków z moim wykształceniem:rainderp:)

 

A propos Trackmanii - "Trackmania Nations" jest darmowa np. na Steam

PS. Zrobione na szybkiego. Taki tam brzydki prezent :-] Brzydkie, ale przynajmniej da się dojechać do mety. "Z" czy "A" ciężko zrobić tak, żeby dało się po tym jechać.  

Spoiler

0ssyHJV.jpg

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, miło żeś się męczył z układaniem trasy akurat w mój nick ^^ Jak za darmo jest to może nawet sobie zobaczę. Trainza gdzieś zgubiłam, a nawet bym pograła szczerze mówiąc. 

 

Co do smoków to jakby co to możesz mnie pytać. Zdążyłam już nieco ogarnąć meandry tej gierki. A jeśli chodzi o zarabianie to ja zarabiam głównie na mini gierkach i w Coliseum. Sprzedaż smoków jest opłacalna jeśli masz takie, które mają dobre (czyli drogie) geny i kolorki w pożądanych kombinacjach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest całkiem niezła, ale widać, że dopiero raczkuje. Ciekawe jak długo wytrzyma. Mini-gierki są niczego sobie: "pseudo tetris", "kulki", n-ty klon "połącz 3 lub więcej"... Potrafi wciągnąć na 10-20 minut. Chociaż z hodowlą przesadzili - 14 dni? :MJTQO:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu Triste Cordis napisał:

Gra jest całkiem niezła, ale widać, że dopiero raczkuje. Ciekawe jak długo wytrzyma. Mini-gierki są niczego sobie: "pseudo tetris", "kulki", n-ty klon "połącz 3 lub więcej"... Potrafi wciągnąć na 10-20 minut. Chociaż z hodowlą przesadzili - 14 dni? :MJTQO:

 

14 dni to mają te pospolite rasy jak Tundra czy Fae, które masz. Moje Wildclawy mają 35 dni :rainderp: Ale w sytuacji kiedy masz tych smoków 7 pełnych stron to zawsze znajdziesz parkę do rozmnożenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minuty temu Uszatka napisał:

 

14 dni to mają te pospolite rasy jak Tundra czy Fae, które masz. Moje Wildclawy mają 35 dni :rainderp: Ale w sytuacji kiedy masz tych smoków 7 pełnych stron to zawsze znajdziesz parkę do rozmnożenia. 

No nieźle... Ponad miesiąc. Trzeba być cierpliwym (oby z czasem nie zrobiła się z tego gierka pokroju MLP Gameloftu). Swoją drogą powinni dawać 500 diamentów na pierwsze "dziecko" :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Triste Cordis napisał:

No nieźle... Ponad miesiąc. Trzeba być cierpliwym (oby z czasem nie zrobiła się z tego gierka pokroju MLP Gameloftu). Swoją drogą powinni dawać 500 diamentów na pierwsze "dziecko" :lol:

 

A jakież to dziecko byś chciał? Jeśli chodzi ci o natychmiastowe wyklucie smoczków to moim zdaniem się nie opłaca tych 500 diamentów marnować :squee: Za to można niezłego smoka kupić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
19.04.2016 at 20:28 Gray Picture napisał:

Meh, kolejny raz chciałam zacząć w to grać, a rejestracja znowu jest zamknięta... Trochę szkoda, bo hodowla smoków i cała reszta wydaje się ciekawa.

 

Od 4-tego maja będzie można się zarejestrować  :) 

Edytowano przez Uszatka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu Gray Picture napisał:

Dziękować :3 Nick w grze mam taki sam jak na forum, tylko bez spacji między wyrazami.

Nie wiem czy po nicku da się kogoś znaleźc, ale masz link do mojego profilu ^^

http://flightrising.com/main.php?p=lair&tab=userpage&id=207654

I w leżu moim wszystkie smoki Unnamed są do oddania, możesz powiedzieć które chcesz, to Ci je wyślę :3 (ilość nieograniczona, nie musisz być skromą xD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gray Picture - Ja też mam trochę smoków na zbyciu i mogę się nimi z tobą podzielić c: Tak na łatwiejszy start~ 

To ten:  http://flightrising.com/main.php?p=lair&id=207623&page=3 Wszystkie smoki z tej strony mogę oddać ^^ Plus dwa maluchy z poprzedniej. Wybierz sobie, które chcesz :squee:

 

Swoją drogą @Triste Cordis jeśli chcesz to i tobie mogę dać jakiegoś smoka :D Z tych samych co Gray Picture. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minuty temu Uszatka napisał:

@Gray Picture - Ja też mam trochę smoków na zbyciu i mogę się nimi z tobą podzielić c: Tak na łatwiejszy start~ 

To ten:  http://flightrising.com/main.php?p=lair&id=207623&page=3 Wszystkie smoki z tej strony mogę oddać ^^ Plus dwa maluchy z poprzedniej. Wybierz sobie, które chcesz :squee:

 

Swoją drogą @Triste Cordis jeśli chcesz to i tobie mogę dać jakiegoś smoka :D Z tych samych co Gray Picture. 

Jacy wy wszyscy dla mnie dobrzy <3

http://flightrising.com/main.php?p=lair&id=207623&tab=dragon&did=23308774

http://flightrising.com/main.php?p=lair&id=207623&tab=dragon&did=22900135

Te dwa podobają mi się ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...