Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki edycja specjalna "Crossover"


Dolar84

Recommended Posts

No i koniec zgłoszeń.

 

Ładnie sobie poradziliście - 11 opowiadań. Miałem nadzieję, że będzie więcej niż dyszka i to się spełniło. Teraz jestem ciekaw jakie to crossovery mi przygotowaliście.

 

Z wynikami standardowo postaram się uwinąć w dwa tygodnie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze podsumowanie:

 

Napisano 11 opowiadań liczących w sumie 36 926 słów.

 

Z przykrością zawiadamiam, iż jedno z opowiadań zostało zdyskwalifikowane. Generalek - przy maksymalnej dobrej woli z mojej strony, czyli braku liczenia tytułów rozdziałów do ogólnej liczby i tak przekroczyłeś limit - 5041 słów. Niestety zgodnie z zasadami skutkuje to dyskwalifikacją. Szkoda, bo już się ucieszyłem, że dostanę rozdziałowe opowiadanie na konkurs. Oczywiście zostanie również przeczytane, ocenione i zrecenzowane, jednak w wyścigu o podium udziału nie weźmie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - szkoda, ale nic strasznego się nie stało. I tak nie sądzę, żeby jakiekolwiek podium zajęło. No i teraz mam nauczkę, żeby jednak Worda na komputerze zainstalować, bo Google Dosc kłamie ;).

Na całe szczęście najważniejsze zadanie fika zostało spełnione - mianowicie zostanie przez kogoś przeczytane i ocenione :D. 

 

Nawet wrzucę jako dowód jego kłamstw >:c

Spoiler

tnXdU8m.png?1

 

DEM JU GUGLE!!! 

I nie, nie robię tego, żeby odwołać się od decyzji Dolara, bo wiem, że ma rację :v.

Edytowano przez Generalek
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś się złożyło iż zdołałem sobie całkiem szybko poradzić z tym konkursem. Poziom opowiadań był zróżnicowany ale generalnie wysoki. Po raz kolejny udowodniliście, że żaden temat Was nie przeraża. Różnorodność zastosowanych połączeń również mnie przyjemnie zaskoczyła. No ale dosyć wstępu, pora na publikację oczekiwanych wyników:

 

I miejsce "Zdobywcy Uroczego Czołgu" autorstwa Cahan

II miejsce "Lojalność" autorstwa Applejuice

III miejsce "Laboratorium X-12" autorstwa Suna

 

Serdecznie gratuluję zarówno zdobywcom podium jak i wszystkim pozostałym uczestnikom. Liczę, że spotkamy się jeszcze nie raz w kolejnych, różnorodnych edycjach konkursu.

 

A właśnie bym nie zapomniał. Standardowe recenzje i oceny możecie poznać tutaj.

 

Panzer vor!

  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również gratuluję wszystkim, a szczególnie zwycięzcom. Osobiście miałem okazję przekonać się, jak złym pomysłem jest oddawanie czegoś na trzy minuty przed upływem czasu, bez nawet jednokrotnego przeczytania skończonego dzieła. Błąd ortograficzny to prawdziwy wstyd!

 

@Cahan z pobieżnych obliczeń wychodzi mi, że czwarte miejsce zająłem ja... następnym razem musisz go lepiej pilnować ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje wszystkim uczestnikom i oczywiście Dolarowi, który (moim zdaniem) w rekordowym czasie uwinął się z wynikami. Czyżby skutkiem wspomnienia oscarów?

Spoiler

Nu Sun. Nu pagadi.

Dziwię się za to, że to rodzące się na telefonie (a potem i na tablecie), średniej jakości dzieło awansowało aż na 3 miejsce. Gwoli małego wyjaśnienia, czemu wspomniałem o drobiazgach z moda Misery.

Spoiler

Otóż, w normalnym zewie prypeci, broń znajdywana przy stalkerach miała z reguły, coś kolo 80% kondycji, do tego było trochę amunicji i przydatnych fantów, podczas gdy w Misery, broń ma poniżej 40% kondycji i często spotykana jest jako: ,,Zardzewiała", czy ,,Zużyta" (przynajmniej na początku), amunicji przy stalkerach prawie nie ma (chyba, że pistoletowa), a drobiazgi z reguły są ciężkie i niezbyt drogie.

Tłumików za to jest pełno chyba i tu i tu, przy czym w Misery są podzielone ze względu na kaliber.

Efektywnie wybuchające Poltergeisty (czy jak się zwie to badziewie), to też dzieło Misery, a ponadto są one tak zabójcze, że jak cię zauważą, to w najlepszym wypadku masz przerąbane.

No i oczywiście wprowadzono mnóstwo gadżetów, typu właśnie, stalowe płytki, aluminiowe ramy do plecaków, czy camelbacki (worki na wodę), montowane w miejscach na  artefakty. Same artefakty zaś można wsadzić do pojemników izolujących przed promieniowaniem i przyczepić na pasie (nie ma już artefaktów redukujących promieniowanie)

Reasumując, mod diabelnie trudny na początku (zwłaszcza jak zaczynasz w nocy, z nożem i latarką, we wiosce pełnej zombich). A nawet jak dorobisz się kozackiego pancerza i armaty, to możesz łatwo zginąć.

Mimo wszystko, cieszę się, że się podobało.

 

@Cahan, mogę mieć jedną, maleńką prośbę? Napisz więcej o kucykach w czołgach :fluttershy4:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu Zodiak napisał:

Gratuluję Sunowi i Applejuice podium. Ale jednocześnie muszę wyrazić niepokój, ponieważ I miejsce dla tego, co napisała Cahan to jest chyba jakiś żart. 

Jak dla mnie, fanfik Cahan ma 2 wady. Po pierwsze, jest zxa krótki. A po drugie, postanowiła zrezygnować z maszyn drugowojennych (a jeśli @Cahan chociażby pomyślisz o postawieniu naprzeciw siebie czołgów drugowojennych i współczesnych, to obiecuję że cię znajdę i skutecznie wytłumaczę czemu jest to gigantyczny błąd). Osobiście, rozważając ten Crosover, spodziewałbym się albo drużyny kucy wystawionej naprzeciw drużyn z GuP, albo Kucy naprzeciw drużyn z GuP oraz reszty świata. W kwestii pojazdów, zostałbym przy drugowojennych (z uwzględnieniem prototypów nawet w niespotykanej ilości, co pozwoliłoby na powstanie armii Polskiej)

 

ps. Niezbadane są gusta Dolarowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

ps. Niezbadane są gusta Dolarowe. 

Napisałbym coś, ale by mnie zbanowali. 

 

Co zrobić? Szekelman to Szekelman, i nawet "Bańka spekulacyjna" tego nie zmieni.

Spoiler

 

z

Cytuj

 

White Hood - użyj w stosunku do mnie wyrażenie "Szekelman" jeszcze raz to post (dowolny) zostanie wykasowany a Ty dostaniesz warna za obrazę.

 

Rani Pan moje serce. Ja nie używam tego określenia w stosunku do osoby, gdyż Pan Szekelman nie jest osobą, jest stanem. Pan musi jeszcze wiele zrozumieć. I czy ja, biedny człowiek, użyłem tego określenia w stosunku do Dolara? Za dużo poszlak za mało dowodów. Ja żądam przeprosin, Pan obrażasz mnie.

hqdefault.jpg

 

Edytowano przez White Hood
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sun, w wielorozdziałowcu mają się tłuc właśnie z drużynami z GuP. Czołgi equestriańskie nie są też wcale takie współczesne, bo były robione na wzór drugowojennych, różnią je głównie kwestie wizualne. Equestria nie ma typowego przemysłu zbrojeniowego, czołgi stworzyła specjalnie z myślą o zawodach czołgistek. Ale to wszystko już niebawem za jedyne 99 kg atencji w stronę pisarki :badass:. I za parę rozdziałów czego innego.

 

A co do gustów dolarowych - też się z nimi nie zgadzam, ale takie jest życie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Cahan napisał:

@Sun, w wielorozdziałowcu mają się tłuc właśnie z drużynami z GuP. Czołgi equestriańskie nie są też wcale takie współczesne, bo były robione na wzór drugowojennych, różnią je głównie kwestie wizualne. Equestria nie ma typowego przemysłu zbrojeniowego, czołgi stworzyła specjalnie z myślą o zawodach czołgistek. Ale to wszystko już niebawem za jedyne 99 kg atencji w stronę pisarki :badass:. I za parę rozdziałów czego innego.

Zatem, czekam. Co do atencji, to 99kg nie znajdę (schudłem), ale mogę zaoferować świeże ciastka :muffin: (powiedział Sun, siedząc przy kompie z talerzem świeżych faworków). Zastanawiam się, jak rozwiążesz kwestie designu. Co prawda w GuP nie było jakiegoś specjalnego nacisku na parametry techniczne (Yukari tylko ciągle gadała to i owo), lecz odwzorowanie sprzętu było nie najgorsze. No ale zobaczymy, co wymyślisz. (Applebloom, odłamkowym ładuj!). Już nie mogę się doczekać efektu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu Sun napisał:

Jak dla mnie, fanfik Cahan ma 2 wady. Po pierwsze, jest zxa krótki. A po drugie, postanowiła zrezygnować z maszyn drugowojennych (a jeśli @Cahan chociażby pomyślisz o postawieniu naprzeciw siebie czołgów drugowojennych i współczesnych, to obiecuję że cię znajdę i skutecznie wytłumaczę czemu jest to gigantyczny błąd). Osobiście, rozważając ten Crosover, spodziewałbym się albo drużyny kucy wystawionej naprzeciw drużyn z GuP, albo Kucy naprzeciw drużyn z GuP oraz reszty świata. W kwestii pojazdów, zostałbym przy drugowojennych (z uwzględnieniem prototypów nawet w niespotykanej ilości, co pozwoliłoby na powstanie armii Polskiej)

 

ps. Niezbadane są gusta Dolarowe. 

 

To że jest za krótki istotnie jest swego rodzaju wadą (a z drugiej strony zaletą), no ale skoro chce pisać o tym więcej... :crazytwi:

 

A dlaczego wygrał? (Bo widzę i wiem, że niektórzy mają z tym jakiś problem)

a) za fenomenlny humor

b) za świetne oddanie bardziej absurdalnych momentów Girls und Panzer (w końcu to crossover)

c) za połączenie tego o czym pisałem w punkcie b) ze standardową, choć nie już tak ekstremalną niechęcią pomiędzy CMC a Evil Duo.

d) za dobrą stronę techniczną

e) za upakowanie wszystkich powyższych elementów w tak krótkiej formie

 

Sun - akurat typy czołgów są w tym momencie tym hermetycznym żarcikiem o którym pisałem w minirecenzji

 

White Hood - użyj w stosunku do mnie wyrażenie "Szekelman" jeszcze raz to post (dowolny) zostanie wykasowany a Ty dostaniesz warna za obrazę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...