Skocz do zawartości

Tomik poezji Kucyka Skazanego na Sukces i Jego Drogich Przyjaciół [Poezja] [Romans] [Sad] [Slice of life]


Gość Czubaka

Recommended Posts

Zainspirowany opowiadaniem The Life and Times of Winning Pony, postanowiłem stworzyć serię wierszy poświęconych bohaterom owego fanfika. Przed przeczytaniem polecam zapoznać się z oryginalnym fanfikiem, a także z tłumaczeniem pana Dolara. Uwierzcie, że nie będziecie żałować! A teraz lista wierszy:

 

"Historia kwiata i chmury" - samotność jest niekiedy uciążliwa, tak jak obojętność ukochanego kucyka. Blossom coś o tym wie. Jednak pamiętajcie drodzy, nic nie jest wieczne, samotności też się to tyczy.

 

"Wyznania Blossom" - rozmyślenia Blossomforth na temat jej związku z pewnym wyjątkowym kucykiem. Bardzo wyjątkowym.

 

"Niewypowiedziane życzenia i obietnice" - każdy popełnia w życiu błędy, mniejsze czy większe. Jednak najważniejszą rzeczą jest to, czy błędy te chcemy naprawić, a Cloud Kicker, nie ukrywajmy tego, popełniła w życiu wiele głupstw, wymagających zadośćuczynienia. Oto jedna z nich.

 

"Kto nie walczy..." - bierność. Pozwala uniknąć nieprzyjemności, żalu... Nie podejmujesz walki - nie możesz przegrać. To oczywiste. Jednak jest w tym pewien haczyk. Bo wygrać, też za nic w świecie nie możesz.  

Edytowano przez Czubaka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę! Jestem ogromnie uradowany tym, że Winningverse zainspirował kogoś do podzielenia się swoją twórczością.

 

Wiersze czytało mi się dobrze - nie były białe :D Poza tym po prostu napisano je w tak przystępnym stylu, że pomimo dosyć smutnej treści były jak najbardziej pozytywne. Jestem ciekaw, czy dopiszesz jeszcze jakieś.

 

Mała uwaga - zamiast "Zwycięskiego kucyka" lepiej napisać "Kucyka sukcesu". To zdecydowanie lepsze tłumaczenie (jak mi ostatnio zasugerował Poulsen).

 

W każdym razie czuję się dodatkowo zmotywowany do oddania kolejnego tłumaczenia z Winningverse (jak tylko skończę to co obecnie robię, to dwa kolejne będą właśnie o CK i spółce)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za rady! Zdecydowanie "Kucyk Sukcesu" brzmi lepiej, choć postanowiłem to troszkę zmienić. 

Co do tego czy powstaną kolejne wiersze o Cloudy i reszcie, to możesz być pewien, że na pewno. Przecież nie porzucę tak świetnego tematu jak historia tych kilku zwariowanych kucyków. Już mam kilka pomysłów na kolejne teksty i tylko od czasu i inspiracji, zależy kiedy powstaną. Ale przy tak pozytywnej energii, jaką dostarcza mi te opowiadanie, to napisanie ich nie powinno zająć dużo czasu.

Poruszając temat tłumaczenia, już nie mogę się doczekać kolejnego rozdziału w moim ojczystym języku. Życzę ci powodzenia i cierpliwości w pracy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...