Skocz do zawartości

Witam bardzo serdecznie.


Polox

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Na forum jestem pierwszy raz (jako zarejestrowany użytkownik) jednak przez jakiś czas śledzę poczynania fandomu, co zainspirowało mnie do zarejestrowania się oraz napisania tego tematu. Przygodę z MLP zacząłem jakiś czas temu (rok temu) jednak to moje pierwsze "spotkanie" z prawdziwymi bronies dlatego też nie wiem dużo o waszej społeczności od strony wewnętrznej, ale chciałbym was lepiej poznać i na pewno się czegoś nauczyć. Widziałem kreatywność osób fandomu oraz ich szerzenie pomocy, kulturę osobistą i wysoki poziom intelektualny. Jednak powyższe odczucia są tylko z tego, co na sucho czytałem i analizowałem, jednak chciałbym dowiedzieć się jak jest naprawdę (jestem pewny, że dużo się nie mylę).

Będę na pewno chciał przyczynić się do rozrośnięcia się fandomu, a niektóre akcje mogę sponsorować drobnymi funduszami. To teraz trochę formułki: Nazywam się Kamil, mam 17 lat i mieszkam w okolicach Wrocławia, chodzę do technikum o profilu informatycznym. Interesuję się astronomią oraz grami komputerowymi, lubię innowacyjność, nie boję się zmian. Pracowałem na wielu stronach, byłem w wielu grupach, ale to mój pierwszy temat z taką społecznością, dlatego też chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony. Z chęcią odpowiem na wszystkie pytania (jeżeli takie będą). Chciałbym lepiej poznać fandom oraz stać się jego częścią.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w naszych skromnych progach :yay:

Piszesz, że chcesz odpowiedzieć na pytanka, to proszę bardzo:

1. Jak się dowiedziałeś o kucach?

2. Ulubiony kuc? I dlaczego?

3. Czy oglądasz jakieś wypociny fandomu na Yt?

4. Słuchasz jakiś piosenek o tematyce mlp?

5. Jakie gry komputerowe lubisz?

6. I skąd to stwierdzenie:

10 hours ago, Polox said:

lubię innowacyjność

?

Pozdrawiam,

Miszcz Tenczy

Edytowano przez MasterOfRainbows
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich pytań oczekiwałem, jestem wielce rad, bo powoli nie miałem co robić - dziękuję za te pytania.

 

1. O samych kucykach wiedziałem jakiś szmat czasu, ale nigdy nie sięgałem po więcej informacji wiele osób, a swego czasu pracowałem z wieloma osobami, które negowały kucyki w sposób odstraszający, jednak pewnie sami nigdy nie zobaczyli co potrafi fandom oraz samego serialu. Wróćmy jednak do pytania serial przez przypadek obejrzałem na TVP ABC dokładnie leciał pierwszy odcinek - sezonu pierwszego. I zobaczyłem wtedy moment, który mnie strasznie rozbawił, a mianowicie słowa wypowiedziane przez Pinkie Pie, kiedy to próbowała zgadnąć kim jest luna (wtedy nightmare moon) "Och och zgadywanki, a czarownica, albo zła wiedźma, nie babajaga, babajaga" dla mnie to było komiczne co prawda to wersja polska, ale tak oto zacząłem przygodę z kucykami.

 

2. Ulubiony kucyk, to oczywiście rainbow dash - jest strasznie żywiołowa, odważna oraz niezwykle wysportowana, kucyk którego uwielbiam za wyrazisty, mocny i przejrzysty charakter. Jednak utożsamiam się tak na prawdę z Pinkie pie - lubię rozweselać ludzi, ogólnie lubię śmiech, ale to nie znaczy, że to właśnie pinkie miała by być mym ulubionym kucykiem - nie wszystkim pasuje im prawdziwy charakter, a inni się nawet jego wstydzą.

 

3. Jakim byłbym zbrodniarzem gdybym nie docenił fandomu i jego twórczości oczywiście, że oglądam "wypociny" - ja wolę nazywać to "pracami twórczymi" fandomu. Przeciągnę to pytanie trochę, oglądałem takie pracę jak: Snow Drop, Double Rainbow, Buttons Adventure's, My Little Dashie. Oglądałem i słuchałem też fanowskich muzyk i takich, na które były nałożone kucyki - być może to uzależnienie, ale te wszystkie piosenki z kucykami stały się bardziej wyraziste. (Don't Mine at Night PMV, Open your Eyes PMV, Hijo De La Luna oraz children of the night)

 

4. Powyżej chyba na to odpowiedziałem, oj głuptas ze mnie zagaiłem się ;p

 

5. No to lecimy z tym lubię gry strategiczne, na forum wypowiedziałem się już w kilku działach, ale teraz krótko i treściwie: Age of Mythology, Age of empires 2/3, Heroes 3/4/5/6, Twierdza, teraz gry ekonomiczno-strategiczne: Cities Skyline, Cities XL, Tropico. Teraz RPGI: Gothic,Gothic2+NK,Gothic3+ZB, Risen 1/2/3, Titan Quest, Assasin, The elder Scrolls.

Teraz te, których nie chciało mi się katalogować: Euro Truck Simulator 2, CS GO, CS 1,6, Dead Island, Garrys Mod, Payday, Metro. Lubię gry które stawiają znów przytoczę to słowo innowacyjność (nowe rozwiązania, doza kreatywności ze strony twórców oraz branie pod uwagę fanów gatunku). Jeżeli o fanów gatunku, Faworytem u mnie jest RPG.

 

6. Po raz kolejny chyba to zrobiłem, nie wiem czy umyślenie, czy siła wyższa, ale no cóż odpowiedziałem po części na twoje pytanie, ale spróbuję je tutaj rozwinąć.

Innowacyjność - słowo, które jest ze mną na co dzień i dla, którego czasem trudno znaleźć mi zastępstwo, w swej prostocie daje mi możliwość skrócenia recenzji do minimum.

Nazwałbym to słowo bardzo wygodnym w użyciu jednak jego wytłumaczenie, to już inna bajka. Przyznaję się, że nie znam książkowego wytłumaczenia na to słowo, ale ja je traktuje jako coś nowego, świeżego. Jestem typem, które nie lubi rutyny przez co lubię zmiany poznawanie rzeczy, nawet takie najprostsze potrafią w sobie skrywać wielki sekret. Nowe rzeczy odkrywamy przez przypadek, jak ja i jesteśmy z tego czasem bardzo, ale to bardzo dumni oraz wewnętrznie spełni - dzisiaj to ja przeżywam to uczucie i to chyba też jest wprowadzanie innowacji do mojego życia. Tylko teraz zastanówmy się, czy jestem tu przez przypadek, czy może ktoś chciał wyemitować serial w takim czasie, abym go obejrzał, a może nawet stał się lepszym człowiekiem. To już zostawiam wam do własnej indywidualnej analizy.

 

Edytowano przez Polox
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polox Dzięki za odpowiedź, jestem rad z tego, że tak fajnie odpisałeś na każde z moich pytań. Mam nadzieję, że kiedyś sobie jeszcze porozmawiamy (Steam: Szonszczyk - zapraszam!).

28 minutes ago, Polox said:

lubię rozweselać ludzi

Chciałbym to zobaczyć! :yay:

Ps. Studiuję we Wrocku także może kiedyś się wyminiemy niechcący w autobusie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godziny temu Polox napisał:

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

 

Witaj na forum, miejscu, gdzie może się wydarzyć dosłownie wszystko, zwłaszcza na /sb/ :rainderp:

Mam do ciebie kilka pytań:

1. Co cię powstrzymywało przed zalogowaniem się wcześniej? (jeśli można wiedzieć ofc :) )

2. Lubisz czytać? Jeśli tak, to jakie gatunki, ulubione książki itp.

3. W jakie gry grywasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie niespodziewane zwroty akcji i dziękuję za kolejny zestaw pytań.

 

1. Oczywiście, że można wiedzieć - przed zalogowaniem powstrzymywała mnie niepewność, a dokładniej nie wiedziałem jak zostanę przyjęty oraz po części pewnie lenistwo, bo kilka razy przymierzałem się magicznego guzika "rejestruj" ale jakoś czas nie pozwalał, Głównie chodziło o projekty, w których brałem udział (niezwiązane z MLP).

 

2. Czy lubię czytać? I tak i nie, jeżeli mam czytać jakąś denną lekturę z powtarzającymi się wątkami, to wolę sobie odpuścić, dodatkowo byłbym zdania, że w szkołach powinien istnieć wybór książki, którą chcielibyśmy opracować, żeby nie było to czytanie na siłę, bo nic z tego nie wyniknie - jednak z drugiej strony ciekawi mnie nauczyciel, który dałby radę sprawdzić takie prace. Wracając jednak do pytania, a pozostawiając moje wywody na tematy z tym nie związane: W sumie to lubię czytać fantastykę, co prawda nie jest tego dużo na moim koncie, ale przeczytałem Harrego Pottera, a ostatnio biorę się za "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy" jeżeli masz coś do zaproponowanie to chętnie przeczytam.

 

3, Zastanówmy się, co prawda pisałem już jakie gry lubię, dlatego jest to niemal jednoznaczne, jednak nie do końca otóż gram obecnie w: The Elder Scrolls Skyrim, Saints Row The Third, CS GO oraz za namową osób, które tutaj poznałem odświeżę sobie pamięć w Warframe.

Edytowano przez Polox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia zdarzają się osoby, które w taki sposób się zachowały (To nie jest kwestia mojej wiary, w prawdziwość twych słów. Nie oznacza to, że uważam cię za kłamcę lub osobę nieprawdomówną.) Chcę jednak zaryzykować i stać się częścią fandomu, bez względu na przeciwności (To dzięki nim człowiek może stać się silniejszym.) Wiem jednak, że znajdą się osoby, które najprościej w świecie nie chcą tu mojej obecności i jak najbardziej szanuję to. Teraz pozostaje tylko pytanie, czy jestem na tyle dojrzały, aby do was dołączyć, nauczyć się czegoś od was. Nie wiem i nie mnie to oceniać... Wiem jednak, że nie będzie to proste, od początku to wiedziałem, teraz pozostaje tylko pytanie co wy sądzicie o mojej postawie. Koniec jednak mojej paplaniny, która nie ma żadnej wartości - to moje czyny mają pokazać czy jestem coś wart i tego się trzymajmy.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem osobą, którą bardzo ciężko zniechęcić, do postanowionego przez siebie celu. "Miej na to wywalone i rób swoje.  " Jakimże byłbym ignorantem, gdybym ignorował opinie innych to, że mam własne poglądy nie znaczy, że mam chociaż nie wysłuchać zdania/opinii osób innych. Pora odpowiedzieć na twoje pytania:

 

1. Nie gram obecnie na żadnym instrumencie, kiedyś miałem lekcje gry na gitarze, ale ponieważ te zajęcia zostały przerwane (przez organizatora) to niestety, ale gitara się kurzy. Jakoś tak samemu nie chce mi się sięgać po nią, ale może jeszcze kiedyś po nią sięgnę - życie jest zagadką.

 

2. Zawsze bardzo chciałem się nauczyć malować oraz rysować, ale do dziś dzień nie potrafię. Jedyne co mi wychodzi, ale też czasem z marnym skutkiem to pisanie, które uwielbiam - to nie znaczy, że mam w tym jakieś większe doświadczenie, ale lubię od czasu do czasu poprowadzić, taki nazwijmy to "kącik twórczy"

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...