Skocz do zawartości

[Dyskusja] Pytanie dotyczące profesji naszej Drżypłoszki


twilie_87

Recommended Posts

Piszę ten wątek w celu otrzymania odpowiedzi na troszeczkę nurtujące pytanie co robi nasza Fluttershy (z czego się utrzymuje) no bo tak : Twilight jest studenką magii Applejack pracuje w gospodarstwie Pinkie Pie robi w cukiernii, troche dorabia przy organizacji imprez oraz niańka Rarity przy projektowaniu i szyciu sukieniek a Fluttershy ????? opieka nad zwierzętami traktuje jako wolontariat. Mam nadziję że rozwikłacie tą zagadke. A i zapomniałem Rainbow jest pogodynką i atletką

Edytowano przez Future Pony
Link do komentarza

Może żyć zgodnie z naturą... tak jak kiedyś. Ma zwierzątka, które pomagają jej się utrzymać (np. Kury). Do tego przysługi dla innych, jak opieka nad zwierzętami (np. Rarity), może pomagać czasami AJ na farmie ze zwierzętami... ogólnie niezły przykład komunizmu, gdzie czyny a nie pieniądz! :rainderp:

Link do komentarza

Rosołek.

Jedno słowo, a rozwaliło mnie jak cały skecz kabaretu :D

Flutterka utrzymuje się pewnie z dotacji na swoją działalność przypominającą schronisko. Opcja druga to czarny rynek zwierząt. Z tego co wiem to ten temat był poruszony na którymś z Katowickich Meetów :derp2:

Link do komentarza

Uno - Fluttershy posiada kurnik, ogródek - ma zatem dostęp do podstawowych produktów spożywczych (choć taki szparag zmuszona jest już kupować) Secundo - spójrzcie ile ma zwierząt, na pewno nie może się absolutnie wszystkimi zajmować, może je więc rozdawać - jak w przypadku Rainbow Dash - oraz sprzedawać kucykom, które nie mogą sobie załatwić zwierzaka "po znajomości". Kucyki maja gwarancję, że pupil zakupiony od niej jest dobrze wytresowany, Fluttershy zaś cieszy się za każdym razem, gdy któryś otrzymuje nowy dom. Trio (a przynajmniej mam nadzieję, że po secundo jest trio) - Drżypłoszka zajmuje się zwierzętami, tak jak kotem Rarity i feniksem Celestii - może nie jest tak wyspecjalizowana jak weterynarz, jednak w większości sytuacji da sobie radę (choćby ze złamaną nogą Pana Myszy w odcinku z feniksem)

Link do komentarza

[

Te zwierzęta nadal chodzą na prawo dżungli. Słuchają się tylko dlatego że Shy ma do tego talent, co w Equestrii, jak wiadomo, oznacza jakąś dziwną aurę, a nie konkretne zachowanie. A Angel nie, bo to wielkokalibrowy dupek.

Hehem.. Hem.. Ekhem.. :fluttershy4:

Nigdy nie wiadomo, co by wyrosło z Aniołka, gdyby dorastał na wolności... Patrząc po jego charakterku, pewnie by palił gwałcił i rabował... To znaczy rozrabiał i dokuczał innym zwierzakom i kucom. Można wziąć pod uwagę też zwykły czynnik ludzki - królik jest po prostu zazdrosny o Fluttershy i stara się cały czas zwracać na siebie uwagę (może w wieku dojrzewania jest...)

Spójrz na zwierzęta, które miała adoptować Rainbow Dash - wszystkie były raczej szczęśliwe myśląc o tym, że ktoś je może wziąć pod skrzydła (dosłownie)

Edytowano przez Wspaniały Mk. 2
Link do komentarza
  • 2 weeks later...

A może jest dziedziczką jakiejś wielkiej fortuny, i poprostu dostaje dodatkowe fundusze od rodziców ? Pomyślcie - wielki dom ładnie urządzony, stada zwierzaków, pokarm dla nich, pełno sukienek... tochę tego za dużo żeby zarobić na to wyłącznie opiekując się zwierzątkami innych kucy, sprzedając jajka, czy prowadząc schronisko.... BTW... Flutterka jako córka bogaczy... dość niezwykłe.

Link do komentarza

a ja myślałem że się sprzedaje jako (kurtyzana), ale dzięki za posty o Fluterce

Okej, przegiąłem ale wiecie że to jest jedna z realnych profesji naszej Fluttershy. (nie trolluje)

Em... Nope? Nijak sobie tego nie potrafię wyobrazić i nie wiem skąd w ogóle taki pomysł. Jest zupełnie niekanoniczny i niedopasowany do realiów. A nawet jeśli już mielibyśmy iść w takim bezsensownym kierunku, to najbezpieczniej by było powiedzieć o zawodzie gejszy.

A teraz koniec już tego trollowania :discord2:

Link do komentarza

A teraz koniec już tego trollowania :discord2:

Jeszcze nie, jeszcze Guzik musi co napisać.

Naprawdę nie wiecie skąd utrzymuje się Fluttershy? Przecież ma w naszym świecie konto bankowe, na które jej fani wpłacają pieniądze (nawet oszczędności swojego życia) - i te pieniądze wędrują międzwymiarowym przelewem do Fluttershy. :fluttershy4:

A Fluttershy jako kurtyzana? No bo mnie zaraz... [ i tu Guzik wyłączył tą stronę, gdyby tego nie zrobił, wypisał by tu takie bluzgi, za które poleciał by na księżyc albo i dalej]

Link do komentarza

Dołączona grafika

"I murdered them for you. Now feast." (To był żart.)

A tak wracając do tematu: Fluttershy jak dla mnie to typowa kobieta pracująca ze wsi i do tego dość cienko przędzie. Przykładowo w jednym odcinku miała kupić składniki na jedzenie dla Angela i zabrakło jej bitów.

Ma ogródek i kury nioski, przez co mniej wydaje na jedzenie i może nawet czasem coś wymienia na inne rzeczy (np. jaja za jabłka). Ma schronisko dla zwierząt (w jakiś sposób dotowane), jest weterynarzem, ma orkiestrę ptaków którą wynajmuje na różne uroczystości, więc pieniądze spływają do niej na różne sposoby, ale bogata wcale nie jest.

Duży ładny dom ma (prawie) każdy kucyk w Ponyville. Taki tam jest standard życia. Ładne sukienki Fluttershy ma od Rarity. W końcu przyjaźnią się od lat, a Rarity na pewno chętnie czasem coś uszyje w zamian za opiekę nad kotem lub siostrą - taka wymiana bezgotówkowa. Oprócz tego Fluttershy sama jest świetną krawcową i potrafi sobie szyć ubrania. Nie robi tego na sprzedaż, bo Rarity jest w tym lepsza i nie ma sensu robić jej konkurencji.

Link do komentarza
  • 4 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...