Skocz do zawartości

Rysik w ruch


Kianit

Recommended Posts

Sama nie rysuję najlepiej, ale sprobuję pisać szczerze (:

Sam styl- super. Bardzo podoba mi się dobór kolorów, oczy, grzywa.

Chyba pyszczek jest odrobinę przesunięty, ale prawie tego nie widać.

Tylne nogi są za cienkie u góry. Kopytka sprawiają wrażenie troszkę wygiętych. Ostatnia rzecz, jak dla mnie ciut zbyt okrągły tułów.

Ogólnie jest piękniem, cudnie i wgl. Ta grzywa, jest magiczna ^^

Przyjmiesz requesty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu WildyRock napisał:

Sama nie rysuję najlepiej, ale sprobuję pisać szczerze (:

Sam styl- super. Bardzo podoba mi się dobór kolorów, oczy, grzywa.

Chyba pyszczek jest odrobinę przesunięty, ale prawie tego nie widać.

Tylne nogi są za cienkie u góry. Kopytka sprawiają wrażenie troszkę wygiętych. Ostatnia rzecz, jak dla mnie ciut zbyt okrągły tułów.

Ogólnie jest piękniem, cudnie i wgl. Ta grzywa, jest magiczna ^^

Przyjmiesz requesty?

 

Bardzo dziękuję, teraz gdy zwróciłaś mi uwagę na błędy zaczynam je widzieć. Rzeczywiście muszę popracować nad kopytkami. Jeśli chodzi o requesty to muszę przyznać, że po tym pytaniu aż mi się przyjemnie ciepło zrobiło ^^. Bardzo chętnie, o ile ktoś zechce żeby takie beztalencie jak ja coś komuś narysowało :v.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważam tylko 3 rzeczy:

 

1) Gdzie usta? Zszyli jej czy co :pinkieo:

2) Szyja oraz nogi stanowczo za długie. Taka sylwetka bardziej pasuje do alicorna, ale może chciałeś żeby tak PInkie wyszła.

3) Kopyta i nogi. Koleżanka wyżej już zwróciła na to uwagę.  

 

Ogólnie jest bardzo dobrze. Cieniowanie oraz oświetlenie idzie na duży plus. Co mnie czasem rozbraja ostatnio w artach - ludzie najbardziej dopieszczają oczy, jakby cały wszechświat można w nich było zobaczyć :pinkie4:. Niby nic takiego, ale jednak te oczy mocno podkreślają obrazek i zwykle jako pierwsze na nie widz zwraca uwagę. A lepiej chyba, żeby cały obrazek przykuwał uwagę, a nie pojedynczy element. Tak czy siak, idziesz w dobrą stronę. Jestem ciekaw jakbyś sobie poradził z jakimś złożonym artem - przyk. z krajobrazem i postaciami.

 

Btw. Witamy na formu :giggle:. Możesz się przedstawić tutaj: http://mlppolska.pl/forum/77-na-start/, żebyś nie był jakimś jeźdźcem znikąd i trochę o sobie opowiedział. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu The Silver napisał:

Ja zauważam tylko 3 rzeczy:

 

1) Gdzie usta? Zszyli jej czy co :pinkieo:

2) Szyja oraz nogi stanowczo za długie. Taka sylwetka bardziej pasuje do alicorna, ale może chciałeś żeby tak PInkie wyszła.

3) Kopyta i nogi. Koleżanka wyżej już zwróciła na to uwagę.  

 

Ogólnie jest bardzo dobrze. Cieniowanie oraz oświetlenie idzie na duży plus. Co mnie czasem rozbraja ostatnio w artach - ludzie najbardziej dopieszczają oczy, jakby cały wszechświat można w nich było zobaczyć :pinkie4:. Niby nic takiego, ale jednak te oczy mocno podkreślają obrazek i zwykle jako pierwsze na nie widz zwraca uwagę. A lepiej chyba, żeby cały obrazek przykuwał uwagę, a nie pojedynczy element. Tak czy siak, idziesz w dobrą stronę. Jestem ciekaw jakbyś sobie poradził z jakimś złożonym artem - przyk. z krajobrazem i postaciami.

 

Btw. Witamy na formu :giggle:. Możesz się przedstawić tutaj: http://mlppolska.pl/forum/77-na-start/, żebyś nie był jakimś jeźdźcem znikąd i trochę o sobie opowiedział. 

Jeśli chodzi o usta, to muszę powiedzieć, że po prostu... Nie umiałam ich narysować. Próbowałam i próbowałam, aż w końcu się poddałam. Wiem, że to żadna wymówka, więc zaczęłam ćwiczyć rysowanie mimiki, w następnych artach ust nie zabraknie : )

Wezmę pod uwagę resztę porad, dziękuję za komentarz, naprawdę mi się przyda :fluttershy4:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver napisał, że nogi i szyja są za długie, pasują do alikorna. Zgadza się,  pod warunkiem, że kanonem jest dla nas kreska serialowa. Wtedy faktycznie, powyższy rysunek ma masę błędów, wręcz jest totalnie niepoprawny. Ale, ale... Każdy ma swój styl rysowania. To, że ktoś rysuje kucyki inaczej niż w serialu nie znaczy, że popełnia błąd. Zawsze trzeba wziąć to pod uwagę, oceniając czyjąś pracę. Nie można mówić "za długa szyja/nos/ucho/zęby, popraw to", jeśli takie było założenie autora i w takim stylu rysuje. Co innego, gdyby dana część ciała widocznie odstawała od reszty.Tu widzę odpowiednie proporcje w postaci, więc nie uważam, że autor popełnił jakieś większe błędy. 

Twój styl mi się bardzo podoba, kucyk wygląda dynamicznie, żywo, a nie jak tłuściutki, kolorowy salceson (jak często są nazywane nasze koniki). Kolorki żywe,  cieniowanie bardzo fajne. Jedyne, do czego bym mogła się przyczepić to dziwne zgięcie między szyją a tułowiem oraz za małe uda u tylnich nóg. Brak ust mi nie przeszkadza, uważam, że to dodaje rysunkowi charakteru. Oby tak dalej!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godziny temu Silma napisał:

Silver napisał, że nogi i szyja są za długie, pasują do alikorna. Zgadza się,  pod warunkiem, że kanonem jest dla nas kreska serialowa. Wtedy faktycznie, powyższy rysunek ma masę błędów, wręcz jest totalnie niepoprawny. Ale, ale... Każdy ma swój styl rysowania. To, że ktoś rysuje kucyki inaczej niż w serialu nie znaczy, że popełnia błąd. Zawsze trzeba wziąć to pod uwagę, oceniając czyjąś pracę. Nie można mówić "za długa szyja/nos/ucho/zęby, popraw to", jeśli takie było założenie autora i w takim stylu rysuje. Co innego, gdyby dana część ciała widocznie odstawała od reszty.Tu widzę odpowiednie proporcje w postaci, więc nie uważam, że autor popełnił jakieś większe błędy. 

Twój styl mi się bardzo podoba, kucyk wygląda dynamicznie, żywo, a nie jak tłuściutki, kolorowy salceson (jak często są nazywane nasze koniki). Kolorki żywe,  cieniowanie bardzo fajne. Jedyne, do czego bym mogła się przyczepić to dziwne zgięcie między szyją a tułowiem oraz za małe uda u tylnich nóg. Brak ust mi nie przeszkadza, uważam, że to dodaje rysunkowi charakteru. Oby tak dalej!

Rzeczywiście nie kieruje się kreską serialową. ale boje się też, że trochę przesadzę z tym swoim "stylem". Bardzo dziękuję za komentarz, na pewno popracuje nad kopytkami :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu kucykowi to chyba połowę stawów w kończynie miednicznej zajumali. Pysk jest kanciasty i płaski, kopyta zbyt zaokrąglone z przodu, ucho... nie wiem, jak ma się układać to ucho, ale się nie układa wcale. I poproszę ładne cieniowanie/bliki grzywy, a nie "zygzak jasnym kolorem gdzie popadnie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Ylthin said:

Temu kucykowi to chyba połowę stawów w kończynie miednicznej zajumali. Pysk jest kanciasty i płaski, kopyta zbyt zaokrąglone z przodu, ucho... nie wiem, jak ma się układać to ucho, ale się nie układa wcale. I poproszę ładne cieniowanie/bliki grzywy, a nie "zygzak jasnym kolorem gdzie popadnie".

dodam jeszcze, że nauka anatomii irl koni się bardzo przyda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu Ylthin napisał:

Temu kucykowi to chyba połowę stawów w kończynie miednicznej zajumali. Pysk jest kanciasty i płaski, kopyta zbyt zaokrąglone z przodu, ucho... nie wiem, jak ma się układać to ucho, ale się nie układa wcale. I poproszę ładne cieniowanie/bliki grzywy, a nie "zygzak jasnym kolorem gdzie popadnie".

Dziękuję za komentarz.

Spoiler

w7ht2a.jpg

Jeśli chodzi o te stawy, czy chodzi o miejsce zaznaczone przeze mnie czerwoną kreską? Jeśli tak, to jak mniej więcej powinno ono wyglądać? Obszary zaznaczone na zielono powinny być bardziej kwadratowe? Wybacz, że tak dopytuje i męczę ale zależy mi, żebym z tych komentarzy wyniosła jak najwięcej. Przyznam że nie za bardzo wiem o co chodzi z uchem, jest w złą stronę, za mało wygięte? Jeśli chodzi o pysk, to w sumie takie było moje widzimisię. Widziałam w wielu artach kwadratowe pyszczki, chciałam zrobić coś podobnego, ale jak widać nie wyszło. Nie za bardzo rozumiem przytyk o grzywie. Jest tam dużo więcej elementów. a  "zygzak jasnym kolorem gdzie popadnie" jest tylko drobnym dodatkiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu Kianit napisał:

Jeśli chodzi o te stawy, czy chodzi o miejsce zaznaczone przeze mnie czerwoną kreską? Jeśli tak, to jak mniej więcej powinno ono wyglądać?

Spoiler

Schemat A)

HindlegSkeleton.jpg

Tłumaczenie nazw na ludzki (za "Anatomią zwierząt t.1" K. Krysiaka):

wing of ilium = skrzydło kości biodrowej
sacral tuberosity = guz krzyżowy
point of buttock = guz kulszowy
pelvis = miednica (nie mylić z kością miedniczną!!!)
femur = kość udowa
patella = rzepka
fibula = kość strzałkowa
tibia = kość piszczelowa
tarsals = kości stępu
calcaneus = kość piętowa
cannon bone = kość śródstopia III (łac. os metatarsale III)
splint bone = kość rysikowa/śródstopia II lub IV
proximal sesamoids = trzeszczki (kości trzeszczkowe) bliższe
long pastern/proximal phalanx = kość pęcinowa/człon palcowy bliższy
short pastern/middle phalanx = kość koronowa/człon palcowy środkowy
coffin bone/distal phalanx = kość kopytowa/człon palcowy dalszy
navicular bone/distal sesamoid = trzeszczka dalsza

 

Schemat B) - kość na samym przodzie klatki piersiowej (doczaszkowo, tj. do przodu od łopatki - A) nie jest obojczykiem. To żebro I. Konie, jak większość zwierząt czworonożnych, nie posiadają obojczyka (nie licząc cuda zwanego smugą obojczykową, które będzie cię obchodzić tylko wtedy, gdy coś rzuci ci się na mózg i zaczniesz studiować weterynarię).

Skeleton_with_outline_of_a_horse.png

Objaśnienia do schematu

A - łopatka
B - miednica
C - k. udowa
D - k. piszczelowa (kość strzałkowa jest zredukowana i zrośnięta z k. piszczelową)

E - rzepka
F - staw stępu/kości stępu
G - k. śródstopia III
H - człony palcowe bliższy i środkowy + kopyto (całe kopyto, a nie człon palcowy dalszy!)
I - k. ramienna
K - k. promieniowa (k. łokciowa zachowuje się podobnie do k. strzałkowej - ulega częściowej redukcji i zrostowi z kością promieniową)
L - staw nadgarstka/kości nadgarstka
M - k. śródręcza III
O - człony palcowe bliższy i środkowy + kopyto
P - żebra/klatka piersiowa
R - kręgosłup

Wybacz okazjonalny żargon, pierwszy rok wety rzuca mi się na mózg... Kończyna miedniczna u Pinkie jest ukształtowana tak, że kolano jest bez mała niewidoczne (i ułożone za wysoko - końskie kolano leży mniej więcej na tej samej linii, co dolna krawędź klatki piersiowej), brak też wyraźnego stawu stępu (na schemacie A: Tarsals-Calcaneus, na schemacie B: staw oznaczony jako F). Kopyta nie tyle kwadratowe, co w kształcie podobnym do ściętego stożka (porównaj np. ten wektor od Hasbro i ten render 3D). Uszy... Nie wiem, czy to ucho ma być wywinięte na bok (jak sugerowałby cień wewnątrz ucha), czy skierowane do przodu - do tego jest źle umiejscowione. Nawet kolorowe salcesony z serialu mają uszy położone bliżej krawędzi czaszki i wyraźnie odstające u nasady, tu ucho sprawia wrażenie ostrosłupa przylepionego podstawą do głowy.

Jak teraz jeszcze patrzę... złe proporcje tułowia. Grzbiet powinien być lekko wklęsły za kłębem (miejsce "nad" łopatką - patrz schemat B) i uwypuklać się dopiero w pobliżu zadu. Jeśli Pinkie obraca się przodem, to klatka piersiowa jest zbyt wąska, jeśli skręca tylko szyję - jej zgięcie jest źle narysowane. Hophop. Sama szyja sprawia też wrażenie prostokątnej - widziałabym tam raczej "zwężający się" lekko łuk.

Pinkaczowi brakuje też stawu łokciowego (łokieć, podobnie jak kolano, jest umiejscowiony z grubsza na wysokości mostka) - przydałoby się choćby lekkie zagięcie, które by go zaznaczyło. Wiem, że serialowe pucyki rzadko pokazują łokcie, ale twój styl do końca serialowy nie jest.

11 godzin temu Kianit napisał:

Nie za bardzo rozumiem przytyk o grzywie.

Grzywa i ogon są pocieniowane w sposób, który je raczej spłaszcza, niż dodaje objętości, a "zygzaki" tylko ten efekt pogłębiają - wyglądają, jakby ktoś przejechał korektorem po kawałku kartonu, nie wyginają się i zniekształcają w sposób, który oddawałby trójwymiarowość pinkaczowej "waty cukrowej". Ich, nazwijmy to, oś jest linią prostą, a nie krzywą.

Zarąbisty obrazek poglądowy obsmarowany w MS Paint:

Spoiler

ZfaHHiP.jpg

Niebieskimi liniami starałam się zaznaczyć krzywizny grzywy (słowo-klucz: starałam). Czarne linie to osie "zygzaków". Zielona linia na grzywie to ten jeden zygzak, który w miarę ładnie się wygiął.

Jeśli chodzi o cieniowanie/rozjaśnianie włosów: nie martw się, tego nikt nie umie. Chyba jedynym sensownym rozwiązaniem jest wyguglać zdjecia pań z reklam szamponów (razdwa) i rozrysować sobie, gdzie przebiegają refleksy światła, gdzie jest ton jaśniejszy, ciemniejszy etc.

 

Ogółem polecam szukać w Google najróżniejszych zdjęć (w wersji dla ludzi z nadmiarem wolnego czasu: złapać szkicownik i iść w teren). Jedynym problemem może być poprawność, zwłaszcza w rycinach i schematach anatomicznych (znalazłam już jeden schemat ze złym nazewnictwem), ale nikt nie będzie wydawał ~50 zł na podręcznik do anatomii zwierząt tylko dlatego, że chce rysować kolorowe koniki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Całkiem fajny obrazek, pomijając jakieś tam niedociągnięcia techniczne. Mnie tylko brakuje jednego.

 

Generalnie cały kucyk jest mocno "przesłodzony", ale wiem, że pewnie o to ci chodziło. Ale mało jest rzeczy, które określają jego charakter (oprócz tego, że jest słodki). To pewnie po części przez ten brak ust. Na razie jego charakter jest taki... nijaki. Ja bym to dopracował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...