Skocz do zawartości

Bój się ludu, Cygan rysuje.


Alekseł

Recommended Posts

Parę miesięcy temu "wróciłam" do fandomu i postanowiłam wykorzystać tablet na coś pożyteczniejszego niż fanarty do Hetalii. Na chwilę obecną do zaprezentowania mam 3 rysunki, które tu zamieszczam, w najbliższym czasie mam plan narysować jeszcze więcej. Używam Photoshop CS6 Portable lub Paint Tool Sai. I tak ogólnie to proszę o rady i opinie w kwestii moich kucyków.

Pierwszą pracą jest tańcząca Derpy. Na początku rysunek powstał w traditionalu na potrzeby plakatu do szkoły, ale spodobał mi się tak bardzo, że zrobiłam digital :3

 

Dancing Derpy by CyanFlight

 

Kolejna praca to rysunek przedstawiający moją OC Mincemeat Pie, bohaterkę dopiero powstającego fan fiction. Imię wzięte z brytyjskich ciastek świątecznych, stąd też taki wygląd.

Mincemeat Pie by CyanFlight

 

Najstarsza praca z tych trzech, powstała jeszcze w wakacje i przedstawia moją ponysonę. Bo nie ma to jak rysować o pierwszej w nocy ^^

1_am_thoughts_by_cyanflight-d967zet.png

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu WildyRock napisał:

Przednie kopytka wyglądają jakby ktos im kości zajomał

Chodzi ci o to, że są takie wygięte? OwO
Co do okrągłości, też się zastanawiałam czy nie są zbyt okrągłe. Postaram się poprawić to w następnych rysunkach. Dziękuję z uwagi ^^

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23.1.2016 at 00:22 CelIy napisał:

Więcej rysiaj dla naszego fandomu, Twoje prace zawsze mile widziane. Ode mnie plusik, że zdecydowałaś się pochwalić tutaj, na mlppolska. :3

Awww, dziękuję :3

 

Dziś powstała kolejna "praca". Robiona na biologii (bo to nie tak, że mam egzamin w tym roku i powinnam się uczyć, wcale) ponyfikacja kapitana Renhardta. Dla niewtajemniczonych. Wilhem Reinhardt jest bohaterem serii "Stalowe Szczury" Michała Gołkowskiego. Dowódca kompanii karnej. W wyniku walk doznał ciężkich urazów, w wyniku których przyznano mu stalową protezę. to właśnie ten biały placek po lewej stronie głowy X). Ćwiczyłam rysowanie z półprofili (i z pamięci), ale coś chyba nie pykło. Jakieś rady?

Reinhardt by CyanFlight

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz WildyRock napisał:

Aaaaaa! Długopis! Kocham to!

Rysunki dlugopiskiem są naj!

Chyba troszkę A małe oczko, a tak to cudnie

Ja też je uwielbiam! <3

A co do oka. Zazwyczaj nie rysuję dużych oczu takich jak w serialu, tylko idę bardziej w stronę mangowych, ale to zależy od kucyka. Wydaje mi się, że w przypadku niego kiepsko wyglądałby z oczami na pół pyszczka 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narysowalaś to tak, że trochę ciężko wyłapać detale, ale chyba jeszcze mi oczu do końca nie przepaliło od kompa i coś widzę.
Szyja za wąska u nasady lub głowa za duża względem szyi. Oczy rozstawione za szeroko i zbyt kwadratowe (oczy kucyków serialowych są bardziej okrągłe i położone dużo, dużo bliżej siebie, a nie rozjechane nie wiadomo gdzie), ucho nie ma zaznaczonego przyczepu i wygląda, jakby przykrywała je ta "maska" - czy tak miało być? Brak nozdrzy lub nozdrza źle umieszczone (u poniaczy są bardziej z przodu pyska). Pysk IMO zbyt kanciasty, ze źle narysowanym nosem - ale to bardziej zależy od tego, czy robisz kalkę z serialu, czy idziesz w bardziej geometrycznie poprawne, wyraźnie przestrzenne mordki. Daszek czapki i "denko" są narysowane pod zbyt dużym kątem, znaczek na czapce mógłby być większy. Mimika to emotka ":<" doklejona do pyska - zły nawyk. Grzywa to nabazgrane "ząbki" - znowu zły nawyk. Na moje laickie oko cieniowanie nie oddaje poprawnie geometrii głowy i szyi. Kreska jest rozchwiana, złożona z poszarpanych linii, które nie układają się w jedną, mniej lub bardziej gładką.
Jeśli mogę coś doradzić - na samym początku nie rysuj długopisem i nie na kartkach w linie. Kup sobie mały blok rysunkowy (najlepiej techniczny - kartki się nie gniotą przy wycieraniu), złap za ołówek i delikatnie (podkreślam - delikatnie, żeby w razie poprawiania błędów czy wycierania linii pomocniczych nie zdzierać gumką papieru) szkicuj ołówkiem. Jeśli chcesz kopiować serial - podglądaj kadry i wektory z serialu. Jeśli idziesz w coś bardziej "poprawnego" anatomicznie - polecam guglać zdjęcia koni lub schematy opisujące końską anatomię. Rysujesz ubrania, fryzury, przedmioty? Guglaj obrazek czy zdjęcie i opieraj się na nich. Odradzałabym także rysowanie z pamięci (zwłaszcza, jeśli nie rysujesz własnych postaci, a np. ponifikacje lub jeśli twoja postać ma wydumany projekt z pokręconymi loczkami czy innymi ciapkami na sierści) oraz bez szkicu wstępnego - zawsze miej pod ręką kilka obrazków (tzw. refów) oraz rozrysowywuj przybliżoną anatomię postaci, od schematu z kółek i kresek po (w przypadku bardziej realistycznych kucyków) dokładny zarys kości czy mięśni.

 

EDIT: uważałabym z inspirowaniem się mangą. Nie jestem w żaden sposób uprzedzona do japońskiej kreski (wręcz przeciwnie), ale z doświadczenia wiem, że artyści rysujący mangi/pracujący nad kadrami do anime potrafią albo robić haniebne błędy, albo rysować poupraszczane nie-wiadomo-co (np. "flądrowanie" ust), bo animacja kosztuje.

Edytowano przez Ylthin
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za rady, z chęcią skorzystam, bo nie nawykłam do rysowania kuców po przerwie. Faktem jest, że nie chcę kopiować kanonu, bo w mojej opinii to nudne. Z czapki rzeczywiście nie byłam zadowolona, następnym razem będę podpatrywała w internetach jak to powinno wyglądać.A jeżeli chodzi o oczy to... nie lubię kucykowych oczu, stąd wzorowane bardziej na m&a. Nad mimiką rzeczywiście powinnam popracować.

Jeszcze raz dziękuję za uwagi ^^

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tym razem przychodzę z pracę nie kucykową *sorrynotsorry*. Prawda jest taka, że na począrku to nie miał być rysunek tylko próba nowo ściągniętych pędzli i tutoriali na yt. Jednakże uznałam za bezsens rysować tylko to i dorysowałam fem Polszę z Hetalii. Jakieś rady? Uwagi?

burning_down_by_cyanflight-d9qe5gk.png

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej...

To od góry do dołu.

Tło i ten ogień i dym fajny, popieram.

Szacuneczek za ręce i rysy twarzy.

Bardzo autentyczne krople krwii.

Piersi ma za szerokie, pachy też, jeśli wiesz co mam na myśli.

Ogólnie rzecz biorąc, klatka piersiową tak troszkę ci przez ten dym poleciała, ale okej.

Drugą rzecz, suknia. Kształt jak rysowany przeze mnie, nie kogoś z doświadczeniem w rysowaniu, za kogo cię uważam. Po prostu prosty, trójkątny zarys, żadnej wypukłości ani nic.

Kolejną rzecz- skrzydła/ peleryna, bo nie mogę rozgryźć. 

Oprócz tego, że zarzuty te same co przy sukni, jeżeli są to skrzydła, a przypuszczam że tak, po głębszym zastanowieniu, dlaczego wychodzą z barków?!

Są takie miejsca pomiędzy łopatkami, z tego zco wiem skrzydła leżą mniej więcej tam.

Dwie ostatnie rzeczy- brak cieniowania i obecność konturów.

Jeżeli jednak wziąć na poprawkę, że całość to próba pędzli- brawo, świetną robota!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałam, że jest coś nie tak z obrębem jej klatki piersiowej. Jeżeli chodzi o biust to jestem wielki nieogar i zdaję sobie sprawę z potrzeby ćwiczenia tego. 

Co do sukienki. Może gdyby nie była rysowana na końcu to dorobiłabym jakieś szczegóły i inne tego typu duperele, ale było to już po dwóch godzinach z rysikiem na leżąco i szyja mi odpadała, shame on me.

Co do skrzydeł. Chciałam się spierać, ale rozrysowałam sobie jej plecy i teraz zdaję sobie sprawę z ogromu błędu, który popełniłam.

Bardzo dziękuję za uwagi, z pewnością mi sie przydadzą :D

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Space Pony by CyanFlight

Pomysł narysowania Luny z galaxy na grzywie krążył po mojej głowie od dłuższego czasu. Nigdy jednak nie odważyłam się, by to narysować, głównie dlatego, że rysowanie galaxy zdawało mi się być czarną magią. Jednakże parę tygodni temu opanowałam tą umiejętność i oto jestem z rysunkiem Luny. Tak, wiem, że nie narysowałam ust, ale uważam, że tak wygląda ładniej na tym akurat rysunku. Rysuj tak, by efekt końcowy był bez konturów, mówili. Będzie fajnie, mówili.

 

Poza tym jeszcze taki mały WIP. Strasznie potrzebuję opinii co do niego. Niedługo mam zamiar dodać więcej cieni na ciało i grzywę oraz rozmazać te istniejące na ogonie (na razie nie miałam czasu).

1st_choice_by_cyanflight-d9s4pu3.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu WildyRock napisał:

Nie sadzisz,  że przednie kopytka w drugim rysunku są trochę z sci nkie i krotkie? Poza tym jeszcze szyja luny, poza tym bardzo mi się podoba ^^

To... to taka dieta cud XD ale wiedziałam, że coś jest z nimi nie tak! >:c

Chodzi ci o to, że jej szyja jest jest za chuda/krótka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17.02.2016 at 22:40 Cygan napisał:

Poza tym jeszcze taki mały WIP. Strasznie potrzebuję opinii co do niego. Niedługo mam zamiar dodać więcej cieni na ciało i grzywę oraz rozmazać te istniejące na ogonie (na razie nie miałam czasu).

 

Ukryta zawartość

 

 

Ojej :3 To ja! Mimo, że niedokończony i kilku rzeczy brakuje, to już zapowiada się świetnie. Dziękuje za miłą niespodziankę i czekam na końcowy efekt! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Dawno mnie tu nie było. Śmieszna sprawa, ilekroć próbuję z fandomu wyjść tylekroć mi się nie udaje, zawsze jest jakiś nowy OCek albo pomysł na fanfika. Meh. Anyway, adoptowałam OC do fanfika, nazywa się Amethyst Glow, ale nie mam pomysłu na dupoznaczek dla niej ;-;

65b49327d5b404ae1dbbe17b480f3aea.jpg

Ponadto w zapomnianym przeze mnie kucowym folderze znalazłam moją niegdyś ulubioną OC Cyan Flight i postanowiłam ją odświeżyć.

585eebd33542c276f265cc3021c5ca0f.jpg

Przyznać się muszę, że zwaliłam ogony i mogło być lepiej, ale wciąż jestem na etapie przepraszania się z kredkami.

Btw, ktoś idzie/chodzi do Goethego w Warszawie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...