Guest Ziemowit

Beznadziejna beznadziejność czyli moje beznadziejności

Recommended Posts

Guest Ziemowit

Otóż stał się koniec świata. Bawię się w rysowanie w Photoshopie. Póki co narysowałem portret czteroletniej Pinkie Pie. To jest mój pierwszy rysunek w Photoshopie, a zarazem najgorszy w historii tego forum. Chciałbym otrzymać od was wskazówki, ale wolałbym nie w postaci hejtu. Ja już siebie nahejtowałem dosyć dużo. Tak dużo, że moja godność zupełnie padła ja coś co pada. Tylko wskazówki, błagam tylko wskazówki. Wiem, że nie umiem rysować w ogóle i, że beznadzieja -_-. Teraz jem wstyd. To znaczy będę jadł wstyd Jak coś to z prawej to znaczek Pinkie, a pod nim kamienie.

Pinkie Pie.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli na poważnie mówisz, że chciałbyś otrzymać rady, to pamiętaj, by rysować kucykom nosy i uszy ^^ (swoją drogą, sama na początku zapominałam rysować to drugie :( do tej pory nie wiem, dlaczego). Plus może trochę krótsze i grubsze szyje.

No i jak "wklejasz" tło, to nie ścieraj w ten sposób swojego rysunku: chodzi mi o tą białą plamę w okolicach włosów.

 

Zacznij od tego, potem przyjdzie czas na dokładniejsze wskazówki :rdblink: (ale akurat wszystkie te rzeczy nie są trudne do poprawienia, wystarczy o nich pamiętać podczas rysowania).

Edited by Nika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obstawiam, że rysujesz myszką. To nie jest łatwe, może na początku powinieneś zabarć się za ołówek?

Chętnie zobaczę twoją pracę wykonaną tradycyjną metodą ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Będę przeciwwagą dla wszystkich tych, co w tym temacie są mili. Tym razem nie mam litości i możesz być pewien, że jestem zawsze w 100% szczery(Tylko często ubieram to w ładniejsze słowa.)

 

FIRST!/PRIMO! - Nie wyszło ci. Najlpiej zapomnij o tym i zabierz się za następną prace, pamiętając by nie popełnić tych samych błędów.

-Nikt nie rysuje myszką. Chyba, że wektory.

-Na początek nie używa się kombajnu jakim jest FS. Nauka ma być możliwie jak najprzyjemniejsza, a nie hamowana przez ogrom nieprzydatnych na razie funkcji.

-Tło jest w tym przypadku niepotrzebne i niepasujące. Powinno być w przypadku wklejenia ostre jak żyleta, a nie rozpikselowane jak pseudo-raklamo-posty na FB.

-To co jest pod tymi balonikami nazwałbym cytując pewnego znanego człowieka: "What a big piece of shit!" ~AVGN. Na serio. Linie oraz kolor dają jednoznaczne sygnały.

-Pinkie jest niepoprawna anatomicznie i logicznie. Wyglądem przypomina bardziej różową kurę bez dzioba niż kucyka. Brak rozplanowania gdzie co powinno być, zero kółek, zero linii pomocniczych - NIC.  Włosy nie powinny wyglądać jak kłaki z odkurzacza... one powinny mieć kształt i jakąś fakturę.

 

Teraz powinieneś zebrać te wady do kupy i zrobić z nich ostrzeżenia - drut kolczasty który ochroni cię przed popełnieniem tych samych błędów. czyli jako wskazówki JAK NIE ROBIĆ.

"Kiedy już wyeliminuję się wszystkie możliwości, nawet ta najbardziej nieprawdopodobna musi być właściwa." - Przenosząc to na ciebie: kiedy już poznasz swoje błędy, dużo łatwiej będzie ci stworzyć arcydzieło.

 

PS to nie hejt.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.