Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Guest Ziemowit

Football Manager

Recommended Posts

Guest Ziemowit

W listopadzie 2015 roku wyszedł Football Manager 2016. W porównaniu do poprzednich części FM16 bardzo się zmienił.

Ogółem w grze wcielamy się w postać menedżera jednej drużyny, albo drużyny i reprezentacji. Zarząd daje nam ograniczony budżet na transfery i "wypłaty" dla piłkarzy. Możemy zatrudniać sztab szkoleniowy, przygotowujemy taktykę i skład na mecz. Również możemy składać prośby do zarządu, a jeżeli na coś zarząd się nie zgodzi można o tym powiedzieć w mediach, ale istnieje ogromne ryzyko, że ciebie zwolnią. 

W FM 16 można już tworzyć kluby czy stworzyć wygląd managera. Można również oglądać mecze w świetnej jakości i przesyłać bramki na TY.  

Jeżeli gracie w tą jakże cudowną grę to napiszcie jakim klubem i jak wam idzie.            

Jeśli o mnie chodzi, to w jedynego FM'a jakiego grałem był ten oznaczony numerem 2012 i jak podaj mój Steam przegrałem w niego dużo godzin... zdecydowanie za dużo...

Fanem piłki nie jestem, wolę inne dyscypliny, ale lubię pomyśleć nieco podczas gry, więc FM jest dla mnie idealny. Na tyle prosty, że nowicjusz szybko załapie o co chodzi i na tyle skomplikowany, by doświadczony gracz mógł jeszcze bardziej uczestniczyć w życiu klubu.

Jeśli chodzi o moje osiągnięcia to nie były one jakoś spektakularne, bo i prowadzone zespoły nie były światowej klasy. Jak już mówiłem, nie interesuję się piłką nożną, to i nie znam się na zawodnikach, czy klubach z Europy i innych zakątków świata (szukałem AC Milanu we Francji...), więc najdłużej i najlepiej bawiłem się polską ligą, a także edytorem, którym to modyfikowałem między innymi puchar polski, czy odblokowywałem na własną rękę niższe, niegrywalne ligi. Po jakimś czasie, za sprawą fanowskich modyfikacji zwiększyłem ich ilość z początkowych dwóch (ekstraklasa i I liga) to pięciu (od ekstraklasy do IV ligi).

Zawsze dobrze mi się grało GKSem Katowice, z którym to miałem najwyższe sukcesy, a mianowicie dotarcie do ćwierćfinału Ligi Europejskiej, wygranie ekstraklasy i wyrzucenie Legii Warszawa z najwyższej ligi rozgrywkowej (w ostatnim meczu, po słabym sezonie Legia musiała ze mną wygrać by się utrzymać, ale dostali łomot od mojej drużyny i pożegnali się z ekstraklasą)

Spoiler

F72B10FEFF96C5115A8F49F4CE80B57183A4EADC

Także to tyle ode mnie w sprawie FM

Edited by Kacpi