Skocz do zawartości

Jaki jest twój ulubiony bohater literacki?


Vaniliomik

Recommended Posts

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ebba z "Fabrykantka Aniołków" jest bardzo ciekawą postacią. Ale mimo wszystko moim ulubionym protagonistą jest Geralt z Rivii. Jest bardzo głęboką postacią. Z jednej strony archaiczny pozbawiony uczuć Wiedźmin a z drugiej wrażliwy, inteligentny człowiek z trapiącymi emocjami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ulubiony bohater literacki trudny wybór bo ma ich kilku mości panowie i to zarówno postacie szlachetne jaka np Gandalf zwany Mltrandirem jak te mniej  np Avallac'h (pewnie jest to szokiem teraz dla wielu ale w sadze Avallac,h nie jest taki milusi i potulny jak w grze )  oczywiście szlachetny Gwynbleidd też jest w gronie moich ulubieńców jeśli chodzi o różnego rodzaju  sagi epickie hehe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłabym postacie z "Krzyżaków" wymienić, oczywiście tylko te po stronie Polski, ale De Lorche też był spoko i Urlyk von Jungingen, jak dla Zbyszka o ten glejt wystąpił do brata, Konrada; ale na bitwie już był mniej fajny xD

Głównie jednak wskazałabym Powałę z Tczewa, tym bardziej, że pani nam rozprawkę kazała pisać i jednym z tematów było: Czy zgadzasz się ze słowami Powały z Tczewa, że "Krzyżacy to plemię nienasycone, jako wilcy"? Akurat wybrałam ten temat, by na Krzyżaków móc nagadać, jak to ja. Miałam pięć argumentów i tak im w rozprawce dowaliłam, że jakby to władze kanoniczne w tamtych czasach przeczytały, to wtedy ów zakon przestałby istnieć.

Dzięki zdobytej piątce i najlepiej z klasy napisanej rozprawce, polubiłam Powałę z Tczewa (wiem, że istniał w realu, ale w książce się pojawił, zalicza się do świata przedstawionego), ale i w książce jego zachowanie było bardzo spoko, rozprawka tylko dopełniła.

Edytowano przez GosiElla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilion Tichy, albo Pirx, to fajni goście :D Lubie za ich przygody głownie.

Postać którą uwielbiam: ksiąze Myszkin z Idioty Dostojewskiego. 

 

 

Do tego takie postaci co bardziej z filmu lubię, ale w ksiązce też są, Tyler Durden, Alex z Mechanicznej pomarańczy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Moim ulubionym bohaterem jest nie kto inny jak Jakub Wędrowycz z serii opowiadań autorstwa A. Pilipiuka. Nie ma to jak stary bimbrownik któremu nie straszne stwory, zjawy, KGB, ufoki a także podróże czasoprzestrzenne. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Bardzo ciężki wybór... Zanim podam zwycięzce podam więc kogoś, kto moim zdaniem zasługuje co najmniej na nagrodę specjalną: Kaladin z serii "Archiwum Burzowego Światła" Brandona Sandersona. Bardzo złożona postać, o której czytamy tak, jakby był to rzeczywiście żywy człowiek, bohater z krwi i kości.

 

Moją ulubioną postacią jest jednak kapitan John "Black Jack" Geary - główny bohater uniwersum Zaginionej Floty. Człowiek wyrwany żywcem z przeszłości z wielką, niemożliwą wręcz do spełnienia misją, mający przeciw sobie praktycznie cały świat, mający ochotę rzucić to wszystko w cholerę, ale działa, bo tak nakazuje mu honor i poczucie obowiązku. Nie jest może tak dobrze i realistycznie zarysowany jak Kaladin, jednak pochodzi z serii, która ma bardzo szczególne miejsce w moim serduszku.

Edytowano przez Skoniu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki wybrór, by wskazać jednego. Wobec tego, wymienie trzech kandydatów.

 

Petroniusz z Quo Vadis. Niby patrycjusz, a nie jest pusty. Trzyma ręke na pulsie, ma znajomości, rozważny i wyrozumiały.

 

Rejent Milczek z ,,Zdrady". Komediowa postać, ale inteligentna. Oraz lekko chytra i pobożna, kiedy tak wypada: ,,Niech się dzieje wola nieba. Z nią się zawsze, zgadzać trzeba."

 

Jeremi Wiśniowciecki z ,,Ogniem i Mieczem". Okrutny i rygorystyczny, ale sprawiedliwy.Człowiek, na którego widok wrogowie zaczynali się bać. Przykładem, jego braku litości jest cytat: ,,Kto mnie kocha, pójdzie ze mną, lub na palich go naniże." Mimo to, podkomendni mu ufali. Traktowali go jak ojca, on zaś ich uważał za własne dzieci. Pobożny. Patriota, gdyż poświęcił własne dobro dla ojczyzny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...