Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki "Pod gradobiciem fików" Edycja czwarta


Dolar84

Recommended Posts

Witajcie ponownie.

 

Od ostatniego gradobicia minął kęs czasu, należy więc po raz kolejny dostarczyć Wam możliwości popisania się umiejętnościami literackimi.

 

Najpierw standardowo przypomnę zasady - uczestnicy otrzymują tematy, na które muszą napisać krótki opowiadania. Żeby podlegać ocenie, takich opowiadań musi być co najmniej trzy (chociaż oczywiście zachęcamy do pisania większych ilości). Raz jeszcze pragniemy uczulić na fakt, iż choć opowiadania mogą się ze sobą łączyć, to każde jest oceniane jako indywidualna całość.

 

Tym razem postanowiliśmy ze Spidim zaprosić dwójkę jurorów gościnnych - Albericha i Mordecza. Z tego też powodu odeszliśmy od standardowej ilości tematów - każdy z nas przedstawił po trzy, więc możecie wybierać z równego tuzina. Zanim jednak je wymienię, musicie przeżyć standardowe regulaminowe marudzenie.

 

1. Limit słów - maksymalnie 1500 na jedno opowiadanie

2. Termin oddawania prac - 23:59:59 29.02.2016

3. Opowiadania muszą być w klimacie MLP

4. Formatem obowiązującym jest wysyłanie linków do google docs w których będą prace. 1 link = 1 fanfik. Przypominam, że po opublikowaniu opowiadania nie można dokonywać w nim żadnych zmian, dlatego proszę o wyłączenie opcji komentowania/edycji aż do ogłoszenia wyników. Jednocześnie prace można publikować w dziale po zakończeniu terminu ich wysyłania, ale przed ogłoszeniem wyników.

5. Wszystkie prace proszę umieszczać w jednym poście, edytując go w razie potrzeby.

6. Tagi - dowolne, zarówno w liczbie jak i w rodzaju (z wyłączeniem gore/clop). Przypominam, iż tu w konkursie, nie trzeba umieszczać tagów obowiązkowych - one wchodzą dopiero przy normalnej publikacji.

7. Prace które przekroczą limit słów, będą zawierać elementy gore/clop, zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie lub zostaną wysłane po terminie podlegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.

8. Przystępując do konkursu, uczestnicy w całości akceptują powyższe postanowienia.

 

Zagadnienia (po trzy od każdego z sędziów):

 

1. Wiele musi się zmienić, by wszystko zostało po staremu

2. Nawet najmniejsze cele trudno osiągnąć w pojedynkę

3. Kryształowe Serce

4. Klejnotem i kotem z Canterlot hołotę!

5. Baśń kucyków

6. Rzeczywistość to wyższa forma iluzji

7. Ordnung muss sein!

8. Niesamowita przygoda Ceśki i Lulu

9. Popełniłeś właśnie ogromny błąd

10. Ta noc należy do nas!

11. Zimowa rapsodia

12. Z Discursem - duchem słowa - krótka od serca rozmowa

 

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, to zadawajcie je w temacie - odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe.

Warunki podane, termin ustalony, parszywa dwunastka zagadnień wrzucona... teraz tylko czekać aż po raz kolejny zadziwicie nas Waszą wyobraźnią.

 

Let the Chaos begin!

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań. Mam +/- połowę tekstu na obecny konkurs, ale nie wyrobię się w czasie. Poza tym, tutaj mam większy limit słów (licząc całość). 

 

1. Czy obok kucyków mogą wystąpić inne gatunki, których nie było w MLP (inspiracja: animacja SW: Clone Wars)? Nie chcę zamieniać w kucyka takiej Ashoki :/ Pozostałe postaci miałyby swoje serialowe odpowiedniki (wiadomo kto zastąpi Yodę :P ) 

2. Czy nie oberwę zbyt mocno, jeśli cztery z pięciu opowiadań zakończy się finałem wskazującym na kontynuację?

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Madness napisał:

Dopiero co trafiłam na tą stronę (20 minut temu!), a już znalazłam konkurs literacki :) I chyba wybiorę numery 6,8,10.

 

Trafisz jeszcze nie raz - organizowane są całkiem często :D Cieszę się, iż rozważasz wzięcie udziału.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wydaje mi się, że znam odpowiedź, ale nie zaszkodzi zapytać. Czy dopuszczalna jest przebudowa tematu 10 z czasu teraźniejszego, na przyszły (Ta noc będzie należeć do nas!)?

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat "Ordnung muss sein", czyli, jak sama nazwa wskazuje, opowiadanie o Discordzie i jego nowym uczniu.

Nowy Uczeń Chaosu

Comedy, tak myślę.

Nieco ponad 800 słów.

Drugie opko, temat "Właśnie popełniłeś ogromny błąd".

Wyjaśnię tag Wyspa: pomimo tego, że opowiadanie to należy do kanonu opowiadań "wyspiarskich", (które to opowiadania opublikuję po Gradobiciu) jest ono osobną opowieścią. 

Alo, flamo, ombro

Trzecie opko, temat "Rzeczywistość to wyższa forma iluzji". Wyjaśnię tag [Eksperymentalne]. Oznacza on mniej więcej tyle, że może tam występować celowy gwałt na interpunkcji, stosowany po to, aby nadać tekstowi więcej... realizmu? 

Zapiski ze Stajni 77

To cross z Falloutem, of kors.

Edytowano przez Ampere
Trzeci fanfik
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, doobra..

Nastąpiła zmiana tematów i właśnie dlatego wstawiam moje wypociny moje pierwsze fanfiki konkursowe.

Głos Oceanu - temat 9. Sad. Koło 800 słów.

Applesprity atakują - temat 7. Comedy. Mniej słów niż pierwszy.

Ciastko - temat 6. Zdecydowanie comedy. Najkrótszy z wszystkich.

Edytowano przez Sparkle
Wstawienie fika.
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godziny temu Dolar84 napisał:

Tak tylko chciałbym przypomnieć iż został Wam praktycznie tydzień do końca terminu oddawania prac. Czyżby tym razem nie było chętnych?

Pragnę ci przypomnieć, ze w poprzednim konkursie, ilość prac podwoiła się ostatniego dnia. Zatem możesz być spokojny, albowiem pojawi się więcej fanfików. Sam powinienem się wyrobić, muszę tylko jeden dopisać do końca i wszystkie 3 poprawić. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu Sun napisał:

Pragnę ci przypomnieć, ze w poprzednim konkursie, ilość prac podwoiła się ostatniego dnia. Zatem możesz być spokojny, albowiem pojawi się więcej fanfików. Sam powinienem się wyrobić, muszę tylko jeden dopisać do końca i wszystkie 3 poprawić. 

 

Ależ ja doskonale znam tendencję do wrzucania postów w ostatnim momencie. Jednak przypomnieć też nie zaszkodzi

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godziny temu Sun napisał:

Pragnę ci przypomnieć, ze w poprzednim konkursie, ilość prac podwoiła się ostatniego dnia. Zatem możesz być spokojny, albowiem pojawi się więcej fanfików. Sam powinienem się wyrobić, muszę tylko jeden dopisać do końca i wszystkie 3 poprawić. 

Lepiej mieć więcej czasu na dopracowanie tekstu. Wtedy było trochę widać, że niektórzy pisali w biegu.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu SPIDIvonMARDER napisał:

Lepiej mieć więcej czasu na dopracowanie tekstu. Wtedy było trochę widać, że niektórzy pisali w biegu.

Albo na zmianę pomysłu. Na Nightmare Night miałem napisany fanfik na bodajże dwa dni przed końcem. Dzień przed końcem przeczytałem go, po czym wywaliłem i napisałem nowy. No ale niech ludzie spokojnie piszą, nikt nie stoi im za plecami z batogiem. Cóż, pozostało, ponad 5 dni. Czuję, że będzie od 12-20 zawodników

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu SPIDIvonMARDER napisał:

Mam nadzieję, że nie wywaliłeś trwale. Szkoda palić notatki.

Racja. Lepiej zachować go na później. Kto wie, czy po zdjęciu "kajdanów", jakim jest limit nie wpadniesz na pomysł rozpisania go i zamienienia w porządne opowiadanie :) 

Mój początkowy pomysł nie wypalił, ale może zdążę z trzema tekstami, które nie mają ze sobą nic wspólnego. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godziny temu SPIDIvonMARDER napisał:

Mam nadzieję, że nie wywaliłeś trwale. Szkoda palić notatki.

Niestety tamtego tekstu brak. Ale z perspektywy czasu uważam, że pisanie jak w Nightmare Night wszystko wnerwia Celestię nie wyszłoby mi na dobre. A nawet jeśli, to uważam, że jestem w stanie to napisać lepiej.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...