Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki "Pod gradobiciem fików" Edycja czwarta


Dolar84

Recommended Posts

5 godzin temu Arkane Whisper napisał:

Ale pustka. Siedzę wczoraj, i nic. Siedzę dzisiaj, i nic. Pomysły niby są, a nic nie da się z tego napisać.

O niemocy nikczemna :grumpytwi:

 

Właśnie miałam to napisać, ale gdy to zobaczyłam..

Zakładam, że połowa zawodników ma podobne problemy.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godziny temu Triste Cordis napisał:

Racja. Lepiej zachować go na później. Kto wie, czy po zdjęciu "kajdanów", jakim jest limit nie wpadniesz na pomysł rozpisania go i zamienienia w porządne opowiadanie :) 

Mój początkowy pomysł nie wypalił, ale może zdążę z trzema tekstami, które nie mają ze sobą nic wspólnego. 

To zależy - osobiście jak coś mi się nie podoba to wyrzucam w diabły. Bywa że po kilkanaście razy zanim będę zadowolony z tego co napiszę :D Nieco frustrujące, ale przynajmniej upewnia że forma i treść będzie na jak najwyższym poziomie od razu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało się skończyć trzy fanfiki, oto i one:

 

(Temat 1): Krótka Rozprawa o Oszczędnościach Budżetowych - [Comedy] 

 

(Temat 7): Mięso - [Dark]

 

(Temat 9): "Środek Zapalający" - [Wojenny] 

 

Do ostatniego opowiadania zdecydowałem się też dać takie oto posłowie, nie stanowi ono części opowiadania.

 

W "Mięsie" i "Środku Zapalającym" jest generalnie nieco brutalnych scen. Starałem się tonować, ale tak by nie zaszkodziło to realizmowi. Mam nadzieję, że nie podpadnie to pod gore.

 

Edytowano przez Verlax
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła i dla mnie pora, by wystawić swoje, mniej, lub bardziej, chwalebne dzieła. Przyznam, że tematy nie należały do najfajniejszych, na jakie zdarzyło mi się pisać, lecz mimo to nasmarowałem 3 opowiadania. A teraz, zajadając upieczone przy okazji ich poprawiania, gofry wrzucam swoje wypociny. A oto i one (w kolejności pisania:

 

Temat 10: Nocna zmiana [alternative universe] 

Spoiler

Fanfik jest niby kontynuacją wystawionego w gradobiciu II, fanfika: Noc, lecz nie trzeba znać poprzednika by zrozumieć o co chodzi. Fanfik jest o przejęciu władzy przez Lunę/Nightmare Moon.

Fanfik nie ma nic wspólnego z obecną sytuacją polityczną w kraju czy na świecie.

 

Temat 3: O powstaniu kryształowego serca [alternative universe]

Spoiler

I tym razem mamy kontynuacje z Gradobicia II. Mianowicie, jest to coś co może być dalszą częścią historii fanfika: Słowa króla. I tym razem, znajomość tego fanfika nie jest wymagana, gdyż wszystko powinno być jako tako jasne. 

 

Temat 7: Ordynans Orange Tart [Crosover][Comedy]

Spoiler

Tym razem mamy do czynienia z Crosoverem crosoveru. Konkretniej, wziąłem pewien dobrze znany i niezwykle popularny fanfik będący Crosoverem i spróbowałem wykonać Crosover jego oraz pewnej interesującej książki, której początki sięgają pierwszej wojny światowej, a która wywodzi się z opowiadań propagandowych pewnego Czecha. Wątpię, żeby mi to wyszło tak dobrze, jak oba dzieła na to zasługują, ale i tak postanowiłem spróbować. 

 

W tej chwili pozostają mi już tylko dwie rzeczy. Po pierwsze, życzę powodzenia wszystkim uczestnikom, a po drugie, mam nadzieję, że nie będę ostatni. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jestem i ja.

 

Co prawda, to nie do końca to, co chciałem osiągnąć, ale zobaczymy co z tego wyniknie:

Temat 9 - Ślady pazurów
Temat 6 - Mądrość niby-żywa
Temat 10 - Przypadek pana Leather Aprona

 

Wszystkie opowiadania mają te same tagi: [Alternate universe] [Dark] [Lovecraft]

Pierwszy z nich jest właściwie kosmetyczny - zmiany uniwersum względem wersji oficjalnej są raczej niewielkie.

Tag [Lovecraft] oznacza wzorowanie się na twórczości H.P.Lovecrafta.

Szczerzę radzę czytać w podanej przeze mnie kolejności, gdyż zapewni to najlepszą ciągłość. Starałem się jednak by każde opowiadanie stanowiła mniej więcej zamkniętą całość.

 

Jak mówiłem, zobaczymy co z tego wyniknie

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu Dolar84 napisał:

Jako że wczoraj wieczorem forum padło na jakiś czas, przedłużam termin oddawania prac do 23:59 02.03.2016.

Astrologowie ogłaszają tydzień Dolara.

Populacja godzin na oddanie fanfików, zwiększyła się. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie! Tak się dzisiaj niesamowicie spiąłem, żeby zdążyć dzisiaj napisać dwa opowiadania przed deadline'm, a tu taka wiadomość... prokrastynacja mi się zaraz włączy i na pewno nie zdążę! :lazyrainbow:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to i ja coś wrzucę

6. Rzeczywistość to wyższa forma iluzji - Historia każdego kucyka

9. Popełniłeś właśnie ogromny błąd - Nowy i nieznajoma

1. Wiele musi się zmienić, by wszystko zostało po staremu - Co się (nie)zmieniło?

Tym razem ta trójka tworzy jedną całość i wszystkie mają tag: [Slice of Life]

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie przedłużenie terminu pewnie miałbym spory problem ze zdążeniem, ale jednak się udało.

 

Temat 3. - "Gwiazdy" - [Adventure...?][Alternate Universe] (1048 słów)

Temat 5. - "Pustka" - [Baśń, a co] (1287 słów)

Temat 10. - "Księżyc" - [Adventure] (1490 słów)

 

 

Edytowano przez Bodzio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadania pisane na kolanie, ale są.

 

4. Klejnotem i kotem z Canterlot hołotę!

Tytuł: Ponyville Oblężone, Tagi: [Oneshot]{Alternate Universe][War][Violence]

https://docs.google.com/document/d/1L0elqmhlODg8ffpBD9B3au4HMZ1lsJTXN3B7vEpEvIo/edit?usp=sharing

 

9. Popełniłeś właśnie ogromny błąd

Tytuł: Nowy Lokator, Tagi: [Oneshot][Slice of Life]

https://docs.google.com/document/d/18csUEJL7pv-fFR_s70HeiKkDdel0jvrS25O-_OHlpQM/edit?usp=sharing

 

10. Ta noc należy do nas!

Tytuł: Mały Kryzys, Tagi: [Oneshot][Slice of life]

https://docs.google.com/document/d/1rW4GEW9XGwCcQnJCWuVS83VCZLvlrSrWMlSnWTpkaeo/edit?usp=sharing

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i koniec - serdeczne gratulacje dla wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie. Jak zwykle na ostatnią chwilę uszczęśliwiliście nas jeszcze kilkoma pracami za co naturalnie dziękujemy :D

 

Wyniki postaramy się opublikować tak szybko jak to tylko możliwe.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Spokojnie @Nyxgrim, Dolar nie jest tu jedynym jurorem. Poza tym, spodziewany czas oczekiwania na wyniki, to 2 tygodnie, czyli teoretycznie zostały ze 2 dni. A biorąc pod uwagę, że jest 4 jurorów, to można mieć tylko nadzieję, że wyniki będą do Wielkanocy. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści póki co są takie - Alberich oceny już wystawił (pod trzech dniach wariat jeden), a pozostali są w trakcie. Wiem że Spidi planuje zakończyć ocenianie do końca tego tygodnia i sam mam również taki zamiar. Nie wiem jak wygląda rozpiska Mordecza, ale kilka ocen już wystawił. Tak więc spokojnie - wyniki będą. Najszybciej jak się da.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu Foley napisał:

Nie wariat, tylko sumienny, porządny człowiek - powinniście brać z niego przykład. :MJTQO:

 

21 minuty temu Dolar84 napisał:

wariat jeden

 

Pytanie do Dolara... Czy komentarze Albericha są długości średniego rozdziału fica? :crazytwi: 

Edytowano przez Niklas
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minuty temu Niklas napisał:

 

 

Pytanie do Dolara... Czy komentarze Albericha są długości średniego rozdziału fica? :crazytwi: 

 

Na razie widziałem jedynie oceny bez komentarzy by się nie sugerować. Te doda po ogłoszeniu wyników w swoim poście.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15.03.2016 at 16:43 Niklas napisał:

Czy komentarze Albericha są długości średniego rozdziału fica? :crazytwi: 

– Panie Admirale (wulgaryzmy wyciąłem), co pan sobie myśli, że ja nie mam życia prywatnego?

– Alberich, ja wiem, że ty nie masz życia prywatnego.

– Ale może chciałbym mieć!

 

A tak poważnie, to mamy jedenastu uczestników, każdy dał trzy opowiadania, do razem daje trzydzieści trzy prace. Nawet jakbym pisał komcie tylko do samych uczestników, to byłoby to ciągle jedenaście elaboratów. Obawiam się, że będziecie musieli zadowolić się czymś drobniejszym... Nie martwcie się jednak, jakieś recenzyjki będą, zrobię tak, by nikt nie był zawiedziony.

 

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...