Skocz do zawartości

Ordnung bitte! [Oneshot][Random][Comedy]


Recommended Posts

Początkowo pisałem tego fika na Gradobicie (można się domyślić po tytule, nie?), ale tak wyszło, że przekroczyłem limit słów (o jakieś 35%), więc nawet nie było sensu ciąć. Poza tym i tak musiałbym jeszcze na siłę naskrobać przynajmniej dwa opowiadania, a pozostałe tematy konkursowe są do... ekhm...:rd10:

 

Ordnung bitte! ~2000 słów

Twilight dostaje od Księżniczki Celestii polecenie, które niezwłocznie musi zrealizować.

 

No... to do następnego. :brohoof:

 

 

Epic: 1/10

Legendary: 1/50

  • +1 9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cholernie dobre :yay:

Już po pierwszej wstawcie połapałem się, że coś jest na rzeczy, ale im dalej tym lepiej! Coraz to bardziej szalone pomysły kuca tylko powiększały banana na gębie a każde kolejne wtrącenie rozbrajało mnie jeszcze bardziej :D a sama końcówka to wisienka na torcie :awesomeface:

Pojechałeś po bandzie tym fikiem, aprobuję po całości! :3

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Urocze opowiadanie, nie powiem, urocze :D

 

Aż szkoda, że nie zmieściło się w limicie konkursowym, bo na pewno dostarczyłoby sporo punktów :D Sposób w jaki Totenkopf zmienia część Ponyville w niezdobytą twierdzę  jest świetny, dlatego że tak naprawdę jego pracodawczyni nie ma absolutnie nic do powiedzenia - nie ma to jak konstruktywna paranoja u ochroniarzy. Przyznaję, że szczerzyłem się prawie za każdym razem, kiedy główny bohater z niezachwianą pewnością w głosie przedstawiał kolejne usprawnienia jakie wprowadził do zamku najnowszej księżniczki. Niemal spodziewałem się stworzenia jakiejś "linii Alicorna" otaczającej całe Ponyville!

 

Oczywiście wytropiłem również kilka drobniejszych usterek w tekście, ale ku mojemu zadowoleniu nie było ich dużo - dotyczyły praktycznie wyłącznie kwestii stylistycznych, ale też nie były to jakieś straszliwe przewinienia. Ot, drobnica.

 

Opowiadanie mogę z czystym sumieniem polecić :D

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło, dziękuję za komentarze, choć Was się tu nie spodziewałem. :giggle: W zasadzie to nikogo się nie spodziewałem w tym wydawałoby się martwym wątku. :rd4:

 

Miło widzieć, że opowiadanko wywołało uśmiech, dlatego po namyśle uznałem, że stosownie będzie, żebym dodał tag [Comedy]. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minuty temu Foley napisał:

Jak miło, dziękuję za komentarze, choć Was się tu nie spodziewałem. :giggle: W zasadzie to nikogo się nie spodziewałem w tym wydawałoby się martwym wątku.

 

Bo nikt się nie spodziewa fanfikowej inkwizycji! :D A tak na poważnie po przeczytaniu kolejnego rozdziału pewnego opowiadania oskarowego poczułem, że muszę przyjąć coś krótkiego na widok czego mój mózg nie będzie chciał automatycznie eksplodować. A tu proszę! W każdym razie wybrałem dobrze - a dodanie tagu Comedy to świetny pomysł, bo nijak nie jest to "poważny" random - i dobrze.

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne opowiadanie.

Początkowo sądziłem, że będzie nieco inne, ale jak tylko wpuszczono kandydata, czułem, że robi się ciekawie. I nie zawiodłem się. A im dalej, tym lepiej. Kilka scen zwyczajnie mnie rozwaliło; przykładowo, zaniepokojone pytanie: "Za mało?", na balkonie; ale całość ogółem jest bardzo dobra.

Nie wiem, czy tylko ja odniosłem takie wrażenie, ale tego typu gwardia, jakoś dziwnie pasowała mi do Twilight. Powinna być ona zadowolona z organizacji i perfekcji, jakie zapanowały w jej zamku.

Poza tym, Twilight Sparkle Kriegsmaschine funktioniert sehr gut. Prinzessin kann ruhig schlafen :D

Nie wiem, czy były jakieś błędy techniczne czy nie, ale ja ich nie wyłapałem. Może byłem zbyt zajęty czytaniem.

 

Oby takich więcej.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu Arkane Whisper napisał:

Nie wiem, czy tylko ja odniosłem takie wrażenie, ale tego typu gwardia, jakoś dziwnie pasowała mi do Twilight. Powinna być ona zadowolona z organizacji i perfekcji, jakie zapanowały w jej zamku.

Hm... W zasadzie ma to sens. :D Aczkolwiek co za dużo to niezdrowo, więc myślę, że nawet Twilight nie byłaby w stanie znieść takiego Ordnungu. :salut:

 

Dziękuję za komentarz. :giggle:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest k**** piękne!

Ochroniarze z manią na punkcie bezpieczeństwa, w dodatku z niemieckim akcentem. Twilight dostająca nerwicy. I jeszcze ta puenta!

Autor naprawdę dobrze połączył wszystkie elementy. Przez cały czas czytania tego opowiadania banan nie chciał zejść mi z twarzy.

Z każdą chwilą fabuła jeszcze bardziej się rozkręca. Za każdym razem, kiedy myślałem, że już śmieszniej być nie może, pojawiało się kolejne zaskoczenie.

Strona techniczna jest w porządku, nie mam większych zastrzeżeń.

 

Po przeanalizowaniu powyższych argumentów, niniejszym tu i teraz oddaję swój głos na Epic dla tego fanfika.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...