Skocz do zawartości

NAT - problem


Cipher 618

Recommended Posts

Witam. Od kilku dni mam problem z NATem. Miałbym go gdzieś (internet działa), ale potrzebuję go do gier online na PS4 (The Crew: Wild Run). Drugi dzień nad tym siedzę, próbowałem różnych rzeczy znalezionych na Google - nic.

 

Konfiguruję łącze (próbowałem automatycznego i ręcznego) i wszystkie testy kończą się sukcesem. Wszystkie oprócz: "Typ NAT"  

 

Zadzwoniłem do Sony - "proszę skontaktować się z dostawcą internetu lub odblokować porty

Zadzwoniłem do dostawcy - "u nas jest OK, proszę zadzwonić do Sony lub odblokować porty"

 

Znalazłem poradnik jak to zrobić, dla mojego konkretnego modelu. Nadal nic. Model to: "TP-Link TL-WR841N / TL-WR841ND" (tak mam w opcjach)

 

Czy ktoś miał podobny problem? Ewentualnie zna się na tym badziewiu? Ja po dwóch dniach straciłem cierpliwość...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony mnie rozwaliło... Przy próbie wejścia do PSN otrzymałem informację, żeby zmienić hasło. Otrzymałem maila z linkiem. Klikam - "Access Denied blablabla...". Napisałem maila (zablokowali mi konto, czy co?). Odpowiedź - "proszę odblokować porty". Ech... Mam teraz iść do operatora sieci i poprosić o reset hasła do PSN? :facehoof: A mogłem kupić Xboxa. Tam przynajmniej nie olewają klienta.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany (oby nie chwilowo :twiangry:) Ale się działo...

 

Na początku stycznia zmieniłem operatora sieci. Z Orange na kablówkę. Wszystko było ok (wystarczyło wybrać nową sieć i podać hasło), ale kilka dni temu zaczęły się cyrki z grami online. Postanowiłem sprawdzić połączenie w konsoli: "Adres IP - sukces, połączenie z internetem - sukces, połączenie z PSN - sukces, typ NAT - niepowodzenie". Nic nie zmieniałem, nigdzie nie grzebałem, a mimo to "zdechło"... 

 

1. Napisałem do Sony. Odpowiedź: "proszę odblokować porty... bla bla bla" - wcześniej nie musiałem tego robić. Mimo to, odblokowałem. Pora na test. Iii... pupa :oops: Typ NAT - niepowodzenie.  Kolejna próba (powrót do ustawień dostawcy, ponowne odblokowanie portów). Uruchamiam PS4  i... - blokada gier pobranych z PSN. WUT? :twilightconfused: Na szczęście restart konsoli wystarczył. Oczywiście "Typ NAT - niepowodzenie".

 

2. Jeszcze raz... :ivXRI: Odblokowanie portów w routerze i test konsoli: "IP - sukces, WWW - sukces, PSN - NIEPOWODZENIE??? " PS4 wyświetla komunikat - "zmień hasło do PSN. Na twój mail..." Faktycznie, link dotarł. Klikam, a tu: "Access denied...". Pomysł - wejdę na swoje konto przez WWW i tam zmienię hasło (wybiorę opcję "nie pamiętam hasła"). A tu... "Access denied" (dla testu - "nie mam konta" - ten sam komunikat). Jestem w kropce. Nie mogę się zalogować ani skorzystać z linku do zmiany hasła. Nie sprawdzę czy NAT działa, ponieważ przed nim jest test PSN, który kończy się niepowodzeniem i prośbą o zmianę hasła, którego nie mogę zmienić :screwball: 

 

3. Mail do Sony w sprawie blokady.Odpowiedź: "Proszę odblokować porty". Co ma jedno do drugiego? :facehoof: 

 

4. OLŚNIENIE. Na Orange działało! Przecież do końca lutego mam umowę z Orange i własny router. Podłączyłem. Nie mogę się zalogować. Poprosiłem ładnie PS4, żeby wysłało mi link o zmianę hasła. Nie dostaję maila z linkiem. Biorę ten wczorajszy, który kończył się komunikatem "Access denied" - sukces. Zmieniłem hasło, aktywowałem PSN, NAT działa. No dobra. Tyko kto nawalił? Ja? Router? Sony?

 

5. Uruchamiam PS4. Komunikat o braku połączenia z internetem. To zrozumiałe, w końcu przed chwilą logowałem się z neostrady. Wybieram tych od kablówki i... działa. Wszystko. Pytanie, skoro wystarczyło odblokować porty (co też zrobiłem w punkcie 1), to dlaczego: nie działał mi "typ NAT", później PSN i pobrane z niego gry?   :derp3:

 

Podsumowując...

 

Spoiler

cH7bMHV.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...