Skocz do zawartości

[Rozwiązane][Propozycja] Dział Own Races (OR)


Nightmare

Dział OR  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Pomysł dobry?



Recommended Posts

Jest dział Własnych ocetków, można się ich pytać... Ale zaraz... Co powiecie na dział dla własnych, kucełowych ras? Bądź nie własnych, ale takich, które występują już w fandomie?

 

Np. Succuby, Nature Ponies, itp... Są jeszcze 2 rasy ode mnie, ale nie powiem :v

Edytowano przez Nightmare
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit

Mi się wydaje, że ten pomysł jest świetny! Tylko trzeba jak zwykle dopracować. Dokładnie o co chodzi z tymi kucykowymi rasami? W sensie jak by miało wyglądać tworzenie rasy??? @Nightmare. Może dodasz ankietę?

Edytowano przez Ziemovit Dash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie rasy, takie jak wszędzie, głównie trzeba podkreślić różnice w wyglądzie i funcjonowaniu tych ras a zwykłych kucyków. Wiesz, np. Nature Ponies przypominają drzewa, nie mają skrzydeł ani rogów (z tego co wiem), zamiast grzywy mają liście... Oczywiście w temacie w takim dziale, wszystko byłoby dokładnie opisane. Włącznie z opcjonalną historią rasy... itp.

 

EDIT: Jest ankieta :P

Edytowano przez Nightmare
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie widzę potrzeby tworzenia działu dla czegoś, co nie różni się niczym od OC (Original/Own Characters), przynajmniej według mnie.

"Ocek" to "Ocek", niezależnie od rasy, którą czasami się dla niego tworzy (np Tatzlpony). 

 

No ale dobra, przyjmijmy, że dział takowy powstaje. Żeby przedstawić rasę, trzeba stworzyć opis i dać (najlepiej) jakieś jej przedstawienie w formie graficznej - dokładnie to samo, co w wypadku zamieszczania postaci w dziale dla OCków. Wniosek chyba nasuwa się sam - powstaje odrębny dział, który działa na dokładnie tej samej zasadzie, co jego odpowiednik dla "zwykłych koników".

Koniec końców, powstanie mały chaos, bo (np) zamieszczający stworzył OCka, a jednocześnie osobną rasę. Do którego działu ma go dać? Do Ras, czy Postaci? A może do obydwu na raz? 

Na prawdę, nie widzę najmniejszego sensu w rozrzucaniu tego na dwa działy.

 

Moja propozycja: zamiast tworzyć nowy dział, wystarczy zmodyfikować już istniejący w taki sposób, żeby pasował do jednego i drugiego (co w sumie jest zbędne, ponieważ już tak jest).

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że dział do ras byłby dla ras, a do postaci dla postaci.

 

Dla przykładu - Smokokuce. Dokładne opisy, anatomia, nawyki, historia rasy smokokucy znalazłyby swój temat w dziale OR. Z kolei nie mogłaby się już tam znaleźć moja OCka DragonFire. Ona pozostałaby w miejscu dla OC, w którym powinna, w końcu nie odpowiada za całą rasę.

 

Moim zdaniem byłby większy bałagan z tematami o rasach w dziale z ockami. Ktoś chce poczytać o rasach, chociażby dla rpgów - nie musi się przerzucać przez tony postaci, by dostać się do jednej rasy, np. Flame Souls. Wystarczy, że wszedłby do działu.

 

Taki podział oddzielałby pojedyncze postaci od całych kolonii, planet pełnych nowych ras.

 

Odpowiedź na twój przykład jest prosta, kilka razy nadmieniona - opis rasy do ras, a samego OCka do ocków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na nie.

 

Może tu wypłynąć moja niewiedza na temat fandomu, ale nie sądzę, żeby tworzenie własnych ras było popularnym zajęciem wśród bronych. Wynika to z prostej przyczyny: aktualny podział kuców na Rogacze, Pegazy i Ziemniaki jest zwyczajnie w miarę uczciwy i uniwersalny - każdy brony znajdzie w nim coś dla siebie. Tak, wiem, że mamy w końcu jeszcze Muchy, Kryszteksy i Promocje Na Trzy Kuce w Cenie Jednego, ale te rasy są raczej dodatkiem, ot, stoją sobie na uboczu i nikomu nie wadzą. Oprócz ostatniej.

Dlaczego tak wielu bronych stworzyło sobie OC Alikorny? Domyślacie się może? Ja się domyślam. Nie chodzi o ich moc czy królewską krew - chodzi o ich wyjątkowość. W trakcie pięciu sezonów serialu na ekranach zawitały ledwie cztery (nie liczę błędów animatorów) Alikorny. To prawdziwa kropla w morzu Jednorożców, Pegazów i Ziemskich, jakie przewinęły się przed naszymi oczami. Widząc tak ogromną przewagę, nieznający się na kreowaniu postaci statystyczny Brony postanowił stworzyć własnego Skrzydlatego Rogacza Glebowego, ponieważ myślał, ze w ten sposób wyróżni swą postać. 

Widzicie, do czego dążę?

Tak jest. Bądźmy szczerzy: przeważająca większość fanowskich ras kuców została stworzona wyłącznie po to, żeby wyróżnić swojego OC na tle pozostałych. Broń borze szumiący, nie ma nic w tym złego. To niezbyt zdrowy nawyk, ale bynajmniej nie zły. Na czym polega więc problem? A no na tym, że zazwyczaj takie rasy są tworzone, by pasować do OC, zaś winno być na odwrót. Innym słowy są często płaskie i pozbawione historii. Obawiam się więc, że dział dla takich tworów byłby zasypywany chłamem istniejącym wyłącznie jako uzasadnienie dla odmienności jakiejś postaci. Już wyobrażam sobie, jak ktoś tworzy krótki temat o "drakulokucach", po czym dwie sekundy później pojawia się kolejny, tym razem o jakimś mhrocznym przedstawicielu tejże rasy.

 

Nie zrozumcie mnie źle. Absolutnie nie bronię nikomu tworzenia nowych ras. Po prostu nie uważam, żeby taka działalność była na tyle popularna, by wymagała własnego, osobnego działu (a nawet jeśli, to większość z dzieł miałoby wątpliwą wartość). W końcu nowa rasa kucy to potencjalnie nieskończony zbiór OCeków, więc myślę, że takie dzieła mają jak najbardziej prawo pojawiać w dziale dla własnych postaci.

 

Z innej beczki: jeśli pomysł jednak przejdzie, co z rasami istniejącymi już w fandomie? Chociażby takie Seaponies czy sarny?

 

 

 

Okej, sarny miały cameo w IDW, ale oni ustalają własne zasady, czego przykładem jest ten absurd :pinkieawesome::

Spoiler

1392831021_TF_MTMTE_29_cvrA%20copy.jpg

 

Edytowano przez Generalek
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja użyję argumentów których wam brakowało i słowa którym można nawet dział czyt. Pod-forum nazwać a jest to mianowicie "Bestiariusz". Jakby nie patrzeć jesteśmy wkońcu ludźmi a kuce to takie bestyjki, słodkie i nie szkodliwe, ale to dalej stworzenia które nie są ludźmi więc pasują do ideii bestiariusza. I NIKT z was nie wspomniał o rasach które nie są związane z kopytami. Gdzie są diamentowe psy ? A gryfy ? Gryf jest popularnym OC! Są jeszcze hydry np. I to wszystko oficjalne rasy więc czemu nie zrobić czegoś poświęconego wyłącznie rasom ? To przynosi tyle możliwości! Dla artystów fandomu na przykład! Nie dość, że przykładowy rysunek to jeszcze opis wyglądu, a do tego niezła ściąga dla naszych pisarzy! To dobry pomysł, ale nie trzymajmy się ideii kopyt! A co jak co w polskim fandomie faktycznie nie ma zbytnio wyróżniających się ras ale to nie znaczy, że nie powinno. To pozwala na stworzenie OC które nas odwzorowuje, pozwolę sobie użyć wyrażenia często mylonego z OC... Ponysony. Ponysona która nie tylko zachowaniem, ale także całą swoją aparycją manifestuje czyjąś osobę. Ale dążąc dalej tym tropem to bestiariusz poza swoją oczywistą funkcją mógłby wprowadzić nowy aspekt srtystyczny do fandomu! Nie tak łatwo stworzyć rasę która współgra ze światem MLP, jest wiarygodna, ma ciekawą historię i tak dalej. Naprawdę nikt z was nie wpadł na coś tak oczywistego ? Bójcie się Luny!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pół-martwy dział OC oraz pozostające w (póki co) nieznacznie lepszej kondycji działy fików i graficzny. Nie wiem, na cholerę mi opis czyjegoś wychuchanego "kuca z rosiczką na tyłku" czy innego bezsensownego dziwadła, który wisi ot tak, w przestrzeni zamiast stać się częścią fanfika lub podstawą dla obrazka.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że opis nie może stać się częścią fanfica? Albo Arta? Może ktoś po przeczytaniu takiego opisu Crystalian (nie, nie chodzi o kryształowe kuce) pomyśli, by go dodać do fica? Możliwości jest naprawdę wiele.

 

 

Więc teraz takie pytanko: gdybym chciała opublikować rasę stworzoną dla rasy, a nie Ocka, to mam ją normalnie wstawić do działu? :| Jak dla mnie po prostu to nie pasuje, jakieś imiona, a tu takie "Rasa Xxzyyzyx" :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie? Jak już pisałem, nowa rasa to potencjalnie nieskończony zbiór OCów. Jeśli chce ci się pisać i masz pomysł, to czemu nie? Cała ta część forum poświęcona jest twórczości - jej zadaniem jest pozwolić się nam "wyszaleć', a nie w tym przeszkadzać :aj5:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...