Skocz do zawartości

Główny zły w VI sezonie [dyskusja]


Silicius

Recommended Posts

Jaki i kto będzie antagonistą VI sezony MLP?

W każdym sezonie wszystkim nam znanego serialu pojawia się ktoś, kto chcę zagrozić całej Equestrii. A że niedługo zacznie się następny sezon na kucyki, to można pogdybać kto nim będzie tym razem. Więc zapraszam do dyskusji; podawajcie swoje pomysły i komentujcie innych.

 

 

Sam wyobrażam sobie sądząc po tym jak to źli są naprzemiennie "z" i "z poza" Equestrii, że tym razem będzie to oczywiście ktoś z zewnątrz (SG jest Equetrianką). Jak dotąd wszystko z poza krainy kucyków było co najmniej mroczne, więc myślę, że będzie tak i tym razem. W gowie maluję mi się obraz wielkiego cienia który ogarnia powoli całą Equestrię, a wszędzie tam gdzie padnie,zabiera większość energii. Bez energii rośliny obumrą albo zhibernują (nie wiem jak to się nazywa u roślin), a wszystkie zwierzęta (w tym kucyki) tracą siły i stają się przygnębieni. Aby uratować świat M6 razem z Celestią będą musiały wyruszyć do jakiegoś zapomnianego miejsca (może nawet poza Equestrią). Tak myślę, a teraz czekam na wasze wypowiedzi :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, jaką ścieżką podąży sezon szósty. 

 

Pojawiających się w FiMie antagonistów można podzielić na dwa rodzaje:

- "złodupcy totalni", którzy stanowią bezpośrednie zagrożenie dla całej Equestrii: Nightmare Moon, Discord, Tirek, etc.

- "przestępcy", czyli zagrożenie pośrednie; pragną wyłącznie osiągnąć swoje niezbyt szlachetne cele, co może doprowadzić do katastrofy: Starlight Glimmer, Flim i Flam, Trixie, etc.

Przed emisją sezonu piątego odpowiedź na pytanie, kto zajmie rolę głównego antagonisty, była raczej oczywista: jeden ze złodupców totalnych. Jednakże sezon piąty postanowił to zmienić - i tak oto przeciwnikiem Mane 6 stała się Starlight Glimmer, która należy raczej do rodzaju "przestępców". 

 

No ale zaraz: co to niby zmienia?, zapytacie. Cóż, jeśli trafi się nam "przestępca", nie ma praktycznie żadnych szans na przewidzenie jego wyglądu czy chociaż imienia, ponieważ będzie to najpewniej postać wykreowana zupełnie od nowa. Jeśli jednak będzie to "złodupiec totalny", istnieje niewielka, maluteńka, mikroskopijna szansa na to, że dostaniemy antagonistę inspirowanego postacią ze Starszych Generacji. Przykładem takiej postaci jest Tirek (no i Scorpan).

 

Osobiście chciałbym zobaczyć w akcji Grogara. Ze wszystkich "starych" antagonistów ma największy potencjał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca przekonana do twojej teorii. Tutaj rozpiska złodupców:

Nigtmare Moon - Equestria

Discord - tego nie się nikt (parararara...)

Krysia - raczej nie Equestria

Sombra - nie Equestria

Macki hentai - chyba można zaliczyć do Equestrii

Tirek - nie Equestria

Starlight Shimmer... tfu, Glimmer - Equestria

No więc teoria o nieprzemienności złodupców equestriańskich i nie-equestriańskich jest nieprawdziwa, tudzież zaczęto ją stosować dopiero od Sombry.

 A co do złodupa, to mam nadzieję, że będzie to coś odkrywczego. Pierwszy odcinek ma być o Royal Baby, więc może ktoś porwie naszego alikorna albo mała sama zacznie rozwalać Equestrię i krainy sąsiadujące (przez przypadek, oczywiście). Może będzie jakiś come-back, Sombra albo Chrysalis, ale raczej w to wątpię, bo już ich widzieliśmy w ostatnim odcinku. Mam nadzieję, że będziemy mieli przynajmniej dwie rozwałki totalne, z dwoma różnymi zagrożeniami. Pierwsze prawdopodobnie będzie miało związek z nowym alikornem, drugie też może mieć z nim związek, chociaż nie musi. Ostatni odcinek może być równie dobrze o apokalipsie zombie. Czego bym sobie życzyła? Czegoś wielkiego. Nie musi być walki rodem z Dragonballa, ale fajnie byłoby zobaczyć coś w stylu ucieczki po walącym się moście albo wybuchu zamku Twilight. Może złodupem będzie przedstawiciel jakiejś rzadkiej rasy? No i musi mieć jakiś poważny motyw, nie "Zniszczę świat, bo mój przyjaciel dostał znaczek przede mną". Pasowała by mi też jakąś globalna katastrofa, gdzie zło byłoby niekoniecznie osobowe. Albo windigos. Też byłyby fajne.

 Ale to wszystko raczej na końcowy odcinek. W pierwszym chciałabym porwania Royal Baby. Wiecie, ile możnaby z tym zrobić?

 A, no i fajnie byłoby, gdyby nie nawracali tylu złodupców. Nie mam nic przeciwko temu, ale nie można powtarzać tego motywu za często, bo się wszystkim przeje. Tyle z mojej strony. Pa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Matil napisał:

Nie jestem do końca przekonana do twojej teorii. Tutaj rozpiska złodupców:

A co ma do tego kraina, z której pochodzą? Cóż zmienia fakt, że Nightmare Moon pochodzi z Equestrii? Nic a nic. Mimo pochodzenia jest dla niej zagrożeniem, ponieważ tak trochę chce przejąć nad nią władzę i stać się tyranką. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit

Mi się wydaje, że na pewno Equestrii mogą zagrozić albo Sombra, albo Tirek. Dlaczego? Discord już tyle razy zdradził Equestie i tyle razy Equestria mu wybaczyła. Po za tym wiemy, że kucyki już bardziej cenią i szanują Discorda, no i mają na pewno większe zaufanie. Niektóre odcinki z Discordem zaczynają nudzić i to zupełnie. Odchodząc już od tematu Discorda... Teraz czas na Starlight. Ona się nawróciła i już trzyma się tak blisko Mane 6, że będzie nie długo Mane 7. Ona nie zdradzi, bo Twilight ją przekonała do nawrócenia i ogarnięcia tyłka. Ale na tyle skutecznie pokazała co robi Equestrii, że podejrzewam, iż już nie zdradzi Equestrii.

 

Teraz czas na tych co zaatakują...  Jak wiemy w szóstym sezonie urodzi się córka Cadence. To by był idealny moment na zaatakowanie Equestrii. Wszyscy zajęci dzieckiem, a tu atak Sombry. To jest idealny moment na atak. Co teraz? Teraz Tirek... Co prawda siedzi, biedak w więzieniu, ale będzie chciał się odgryźć . W jakiś sposób opuści więzienie i znowu będzie walczył o władze. I wtedy może pojawić się Discord, a Tirek może na niego polować, ponieważ to przecież głównie dzięki Discordowi Twilight i reszta Mane 6, pokonały Tireka.   

Edytowano przez Ziemovit Dash
A jakoś tak mnie naszło na edycje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minuty temu Matil napisał:

@Generalek

Chodziło mi o teorię Siliciusa, nie twoją.

Poza tym, że chciałem po prostu przekazać jak najwięcej szczegółów (a przynajmniej miałem taki zamiar), to zagrożenia z poza Equestrii są nieco bardziej potężne. Tirek, Sombra, Chrysalis - to byli dość potężni wrogowie których nie dało się zresocjalizować. Mieliśmy ciepłą kluchę SG która jedynie chciała zniszczyć komuś życie, więc teraz przydałby się ktoś/coś co ma w planach zniszczyć/zniewolić wszystko co żyję.

A co do naprzemienności: skro zaczęto od Sombry, nic nie stoi im na przeszkodzie by kontynuowali tę krótką tradycję :D

Spoiler

Prawda, że to urocze kiedy ktoś z takim uśmiechniętym awatarem mówi o zniszczeniu i zniewalaniu istot jeszcze żywych? Kontrast jest taki zabawny :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W sumie przydały się właśnie teraz jakiś gorszy złodup, żeby ludzie nie wymiotowali tym całym nawróceniem. Nie wiem, ja to bym chciała armii żywych trupów i zwichrowanych nekromantów, ale to raczej nie ma szansy się udać :( 

 No cóż, może napiszę jakiś fanfik o kucykach zombie.

 Ja stawiam na złodupa wykorzystującego Flurry Heart do własnych, niecnych celów. Mógł by używać jej niezwykłej energii magicznej do niszczenia światów i jednocześnie szantażować księżniczki. Najlepiej, żeby był inteligentny i nie ryczał.

 Można też dać całkowitą odwrotność tego - jakąś tępa bestia pożerająca kucyki żywcem. Może jakaś wielka, nazistowska anakonda że skrzydłami? :P

Brakuje mi też pokonywania tych złych wspólnymi siłami. Może i Mane6 używa magii przyjaźni, ale ostatnio Twilight sama poradziła sobie że Starlight. Najlepiej, żeby złodupa trafiła mordercza tęcza przyjaźni, a nie alikornijski laser.

 A, i jeszcze kwestia mocy - ciekawie by było, gdyby dysponował mocą odwrotną do przyjaźni. Wyobraźnię sobie taką bitwę - z jednej strony nasze bohaterki walą tą swoją tęczą, a on jeszcze próbuje z tym aktywnie walczyć. Cud miód i orzeszki. Tylko żeby nie kalkował Sombry ani Discorda.

 No i jeszcze design. Niekoniecznie to musi być czarny alikorn, może też być na przykład... No nie wiem. Może niech zrobią go jakiejś innej rasy. Wymyślą jakiedoś własnego stwora albo zaczerpną coś z mitologii. O, mogliby dać roka! Roki są fajne! Czarne, duże, zasłaniają słońce!

Podsumowując - mój ideał to niezwykle inteligentny nie-kucyk lubujący się w czarnych kolorach, dysponujący magią nienawiści i porywający Flurry Heart aby szantażować księżniczki. Jak się spełni przynajmniej połowa, to będzie super.

 

PS.:Tak, też uważam za urocze mówienie o śmierci i zniszczeniu przez osoby o uśmiechnięty awatarach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że będzie to postać z krwi i kości, a nie taki Tirek, mający jedynie fajny design. Chcę jakiegoś interesującego, nietypowego antagonistę, ale jak znam życie, co najwyżej będzie przeciętny...

Edytowano przez Branthos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę już widzieć żadnego z dawnych antagonistów - można powiedzieć że finał V sezonu już wszystkich podsumował i niech tak zostanie, żadnych powrotów czy nawróceń tym bardziej. 

 

Ale z drugiej strony co jeśli nikt się nie pojawi? W alternatywnych teraźniejszościach nie ma żadnych nieznanych nam złodupców. Może specjalnie zdecydowali się na taki finał żeby już nikogo nie było. Wiem, że to głupia teoria xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antagonistą w sezonie 6'tym miejmy nadzieje będzie coś z poprzednich generacji.Nie można też tego wykluczyć w uwagi na tirek'a i Smooze'a to znak,że może coś się jeszcze pojawić,

 

Prawdopodobne jest też to,że coś/ktoś powiązany ze Starlight będzie.Kto to nie będzie i tak power of friendship wygra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Hasbro chce celować w większą grupę niż dotychczas, może to oznaczać nieco inne rodzaje odcinków (albo i nie), a i dzięki @psorasowi poznałem jednego złodupca ze starych generacji, który mógłby solidnie pozamiatać, bo jest mocny, a i przy tym niegłupi. Mroczny mag Grogar. Myślę, że jeśli jakikolwiek antagonista miałby wywrzec większy wpływ na Equestrię to właśnie on. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu Nightmare Xeno napisał:

Mi się wydaje że wróci chrysalis i będzie chciała porwać dziecko shining i cadance  czy przejąć czy zrobić małej pranie mózgu żeby do niej dołączyła albo uznała ją jako matkę.

 

Mi tak samo, tylko może nie przez Krysię.

Dało by im to pole do popisu, szukanie dziecka przez cały jeden sezon albo i dwa, a na końcu jakaś potężna ala bitwa.

Po wino być też kilka odcinków z Starlight Glimmer i jej problemami z przyjaźnią ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek

Nie mam w sumie teorii kto może być główną złą postacią, jedyne na co się natknąłem, że może to być postać związana z ostatnią wizją w której Twi była razem ze Starlight, w tym zniszczonym świecie pozbawionym wszelakiego życia organicznego. A jeśli miałbym powiedzieć czego oczekuję to błagam, żeby to nie był kolejny skrzywdzony przez los bohater który potem stanie się dobry, zaśpiewa z mane6 piosenkę i w ogóle super, słodko i cudownie. Ta cała Starlight to najgorszy antagonista w serii a historia co spowodowało jej upodlenie była niczym problemy z serialu Trudne Sprawy. Jak w przypadku Luny to według mnie jest fajny pomysł, w przypadku Discorda jest znośne, tak teraz to już przesada. Ile można jedno i to samo.

Edytowano przez Maniek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem już w innym temacie: w pierwszym z filmów z serii EG mieliśmy antagonistkę o imieniu Sunset Shimmer. W 5. sezonie była Starlight Glimmer. Idąc tropem fonetycznym, to w 6. sezonie nowy antagonista nosić będzie imię "Seafood Dinner". Gatunek podlega dyskusji, ale imię jest raczej pewne :rdblink:.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A ja mam świetny pomysł:

Będą to flim i flam, którzy osiągnął moc tireka i zbudują maszynę odbierającą znaczki kucom, a następnie przejmą Equestrię.

 

 

 

 

A tak na serio myślę że to będzie coś w stylu "final countdown", czyli wielkiej walki kończącej cały serial. Mam tylko dwie nadzieje

Pierwsza - że dokręcą potem siódmy sezon, co w sumie i tak by się im opłacało, zaś druga - że wystąpi przepiękna Chryzalis (dla tych co nie wiedzą - jest to królowa podmieńców). W sumie to nawet byłoby logiczne gdyby to ona za wszystkim stała. Ja naprzykład zrobiłbym coś takiego:

Z zewnątrz atakuje ten król co zniewolił kryształowe królestwo ( za cholerę nie pamiętam jak on się nazywał),

zaś od wewnątrz znikają kuce zastąpione przez podmieńców i wreszcie wiśnia na przysłowiowym torcie - Chryzalis "przebrana" za Celestię.

Dobry pomysł nie?

Ja powinienem kręcić ten serial!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...