Skocz do zawartości

Główny zły w VI sezonie [dyskusja]


Silicius

Recommended Posts

Niektórzy sugerują, że tym złym w odcinku miałby być Sunburst, ten psiapsiół Starlight. Całkiem to możliwe, niezły z niego mag, a zaklęcie, które poszło źle, z pewnością mogłoby doprowadzić do zniszczenia bariery odgradzającej Crystal Empire od mroźnych pustkowi... 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej zaś strony Flurry Heart jest przygotowana na krystalizację w Kryształowym Imperium. Jak popatrzeć na nią, można wywnioskować, że jest jakaś niestabilna. Małe dziecko o dużej mocy, które nie potrafi zapanować nad własną magią. Z kolegą na fejsie uzgodniliśmy się do tego, że to przez nią zapanuje w Imperium wieczna zima.

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby Luna znów zamieniła się w Nightmare Moon. Zaś Flurry Heart, zapanuje nad swoją mocą, gdy nieco podrośnie (tak przynajmniej mi się zdaje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luna w NM się nie zmieni. Pierwszą okazję miała w 1 sezonie, a kolejne 2 były w 5 sezonie, mając namyśli moment problemu z pogodzeniem się ze swoją przyszłością i kolejny jako alternatywna przyszłość we finale.

 

Według mnie kwestia opanowania mocy przez FH w ciągu jednego sezonu, uwzględniając wzrost, jest możliwe na 50%:

-patrząc jakie wiodło życie CMC, nie uda się

-patrząc jaka wygląda FH oraz przede wszystkim, że jest od narodzin alikornem(pępkiem świata), uda się

Podsumowując, możemy jak na razie co najwyżej strzelać jak to się odbędzie.

Nie znamy w pełni historii z dzieciństwa Luny i Celestii, więc nie mamy pojęcia jak szybko one dorastały.

Jedynie co wiemy to, że królowe mają ponad 1000 lat i są nieśmietelne. (chyba, że coś pominąłem..)

 

 

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to całkiem logiczne gdyby młoda Flurry Heart siała zniszczenie swoją mocą. Ale powinno być moim zdaniem jeszcze coś a nie tylko ona.

Na logikę wydaje mi się, że ktoś mógłby to wykorzystać. Poza tym trailer raczej dotyczy pierwszych dwóch odcinków a nie wiemy co będzie dalej.

Jak na razie pozostaje nam czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po season 5 finale zdałem sobie sprawę, że Twilight jako główna postać, bohaterka, księżniczka blablabla, nie ma swojego własnego antagonisty.

Można by na ten przykład dać Trixie, jednak ona nie jest nawet zła, nigdy nie była specjalnym zagrożeniem.

 

Wszystkie czarne charaktery: Nightmare Moon, Discord, Sombra, Chrysalis, Tirek, to nie rywale Twilight, to rywale Celestii. Ich głównym celem jest zburzenie ładu w Equestrii. Historia o nich ciągnie się tysiąc lat w przeszłość. Można ich nazwać mitologicznym, starożytnym złem, które istniało na wieki przed narodzinami Twily.

W moim odczuciu nasza fioletowa klacz potrzebuje własnego nemesis, który zrobi co w jego mocy, by wyrządzić szkodę przede wszystkim jej, ale również takiego, który nie mógłby funkcjonować bez niej.

 

Brakuje mi w serialu takiego typowego Jokera z Batmana.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie jej przeciwniczką była Starlight Glimmer, jednak TS wlazła do niej jako nieproszony gość.

SG równie dobrze mogłaby prowadzić swoją działalność komunistyczną bez niej.

Masz rację @mwerec. Przydałaby się taki antagonista o jakim mówisz.

 

Obecnie mamy zapowiedziany S6, a patrząc co się dzieje, antagonista będzie prędzej posiadał swoje niecne zamiary wokół Flurry Heart i jej rodziców. Co prawda TS jest siostrą SA, ale to nie to samo.

 

Tak więc jak mówiłem wtedy 15 marca, tak się sprawdza dzisiaj.

Wychodzi na to, że w sezonie 6 zawitamy z powrotem Krysię, która tym razem na celu ma prawdopodobnie porwanie Flurry Heart.

Powód tych domysłów jest jasny. Od 5 sezonu w serialu ukazują się samotne podmieńce.

W 5 sezonie siedzącego na ślubie i dzisiaj latającego w 6 sezonie w czasie odjeżdżającego pociągu, możliwy zwiadowca.

 

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
14.03.2016 at 20:12 Lucas napisał:

Od 5 sezonu w serialu ukazują się samotne podmieńce.

W 5 sezonie siedzącego na ślubie i dzisiaj latającego w 6 sezonie w czasie odjeżdżającego pociągu, możliwy zwiadowca.

Szykuje się więc grubsza intryga. Nawet nie zliczę ile razy widziałem taki motyw w najróżniejszych odmianach :spike:.

IMO: chrysalis porwie FH i użyje jej mocy. W międzyczasie sparaliżuje całą Equestrie poprzez podmieńce w różnych strategicznych punktach.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...