Skocz do zawartości

Ankieta o tablecie graficznym, czyli wspomóż Velvie w uzyskaniu praw do rysowania


Velvie

Recommended Posts

Cześć, to znowu ja! (Tak, żyję) Przybywam w pokoju z prośbą o wypełnienie tej króciutkiej, aczkolwiek ważnej dla mnie ankiety. Nie pytajcie się mnie jak to możliwe. Też nie wiem. W ankiecie podjęłam temat tablet/tableta/nie znam się na gramatyce. Mam nadzieję, że przymkniecie oko na moje dziwne poczucie humoru i wypełnicie to w jak największej liczbie :fluttershy4:

 

http://goo.gl/forms/yFGxV8FjMa

 

A miałam być silna i niezależna ;-;

Edytowano przez Velvie
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama zdecyduj. Bez obrazy, ale ile masz lat? Takie sprawy trzeba przemyśleć samemu, co najwyżej możemy doradzić przy zakupie tabletu, ale czy warto kupić to pozostawiam zdanie tobie @Velvie. Jak czujesz, że digital art cię rozwinie i masz chęci i czas na rozwijanie umiejętności rysunku, to tablet ci się w 100% przyda. 

 

Przed 'że' musi być przecinek :rarirage:!   

 

"A miałam być silna i niezależna ;-;". Wystarczy pomyśleć i wziąć sprawy w swoje ręce. Wypełniłem, ale i tak warto przemyśleć sprawę jak i swoje życie. Nie opieraj się tylko na wiedzy innych, ale także na swoich odczuciach oraz doświadczeniu. Odpowiedź sama przyjdzie i sama musisz ją podjąć.   

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja uważam tak samo jak reszta. Tak czy siak ankietę wypełniłem. Jeśli chodzi o tablet to ja radził bym ci się zastanowić czy na pewno go potrzebujesz.

Jeśli tak to na początek polecam ci coś z firmy Wacom, np One lub Intuosa.

Na pierwszy tablet dobry jest One z tego względu że jest tani (OK 150zł) dzięki czemu nie wydasz dużo kasy i zobaczysz czy wolisz digitale czy ołówek.

Natomiast jak jesteś pewna że chcesz się w to bawić to kup Intuosa Draw lub Art/Comic.

Dobrym wyjściem dla Ciebie było by skorzystanie z oferty edukacyjnej (zniżka) https://sklep.wacom.pl/oferta-edukacyjna-c5.html

Mam nadzieje że pomogłem.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu Seluna Weatherwax napisał:

 

Jeśli łapiesz się na zdaniu "bez obrazy, ale..." to najlepiej po prostu przestań mówić.

 

Czasem bardziej moralne jest drugą osobę po prostu obrazić, niż chować się za bezobrazami.

 

Znam osoby słabe psychicznie i bez tego szybko potrafią cię obrzucić błotem, bo ich nie rozumiesz i nie współczujesz im. 

 

A teraz pytanie - lepiej milczeć czy może mówić? Bo to pierwsze mnie skazuje na kogoś kto się boi wyrazić zdanie i zamiast mówić, ciągle by myślał "Jak zareagują ? Co pomyślą? ...." . To jest zła postawa i człowiek niczego nie wynosi z czegoś takiego. Ja tak miałem i żałuję, bo to wykreowało we mnie zły obraz.

 

Chcesz iść na całość? Ok, ale ja wolę być nieco łagodniejszy i nie ryzykować - nie wiem z jakim charakterem osoby mam do czynienia i nie pragnę takich osób urazić, a takie już spotkałem i wolę być ostrożny.

 

Zdania "Bez obrazy, ale masz 20 lat, więc weź się za siebie" oraz "Masz 20 lat, więc weź się za siebie"  są takie same kontekstowo, tylko, że 1 jest bardziej łagodniejsze. A tak na marginesie 2 wariant już podchodzi pod wymądrzanie się, a jakimś wszechwiedzącym gościem nie jestem. Radzę zważać na słowa, bo ja się na tym przejechałem.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu FirstChoice napisał:

Wypełnione. Tylko nie rozumiem jednego. Skoro Twoja mama ma coś przeciwko kupnu tableta, to jedno pytanie- czemu sama go nie kupisz? xD

Rodzinne zasady - każdy wydatek należy przedyskutować z resztą rodziny oraz przedstawić powody. Pamiątka z czasów "mamusiu ja chcę petszopka" :rarirage:

Dlatego zbieram głosy aby później ewentualnie przedstawić je mamie. Wiem, że to trochę dziecinne, ale tradycja tradycją (chociaż niekoniecznie dobrą) :rwink:

11 godzin temu The Silver napisał:

 

Sama zdecyduj. Bez obrazy, ale ile masz lat? Takie sprawy trzeba przemyśleć samemu, co najwyżej możemy doradzić przy zakupie tabletu, ale czy warto kupić to pozostawiam zdanie tobie @Velvie. Jak czujesz, że digital art cię rozwinie i masz chęci i czas na rozwijanie umiejętności rysunku, to tablet ci się w 100% przyda. 

 

Przed 'że' musi być przecinek :rarirage:!   

 

"A miałam być silna i niezależna ;-;". Wystarczy pomyśleć i wziąć sprawy w swoje ręce. Wypełniłem, ale i tak warto przemyśleć sprawę jak i swoje życie. Nie opieraj się tylko na wiedzy innych, ale także na swoich odczuciach oraz doświadczeniu. Odpowiedź sama przyjdzie i sama musisz ją podjąć.   

Ankieta ma bardziej na celu pokazanie rodzicom, że większość osób nie uważa tableta graficznego za niepotrzebny wydatek i że raczej na ich miejscu wyraziliby zgodę na jego kupno. Skoro nie mogę zmienić zasady o której pisałam wyżej, (również ze względu na wiele młodsze ode mnie rodzeństwo) muszę wzmocnić swoją pozycję poprzez zdobycie poparcia. *zaczynam gadać jak polityk :v*

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mój tato mowił,pieniądze sa po to żeby je wydać bo i tak same uciekną na pierdoły(powiedział mi to jak zobaczyłem fajną koszulkę za 100zł).Jeżeli uważasz kupno tableta za coś ważnego,coś z czego będziesz na okrągło korzystała to powinnaś postawić na swoim.Gorzej jak nie masz swoich pieniędzy,wtedy wiadomo, proszę,będę grzeczna itd.Ja zawszę robiłem tak że zbierałem od dzieciaka,do szkoły dostawałem z 3zł 4zł codziennie na jakies zakupy w sklepiku i nawet ich nie wydawałem tylko tak, grosz do grosza potajemnie kitrałem^^ Aż doszło do 500zł i kupiłem sobię lego :squee:.Potem jak byłem starszy to poszedłem do pracy i troszkę zarobiłem,w tamtym roku mama przychodzi z pracy,patrzy,a w pokoju stoi nowy rower^^ sami z niego korzystają :ming:   Teraz w planach samochód.Morał z tego że warto powstrzymać się od wydawania tych 3zł na mniej potrzebne rzeczy by potem kupić coś fajnego :) Będzie ciężko ale da się.A twoi rodzice powinni zrozumieć że twój hajs uzbierany,twój wydatek.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu Velvie napisał:

Rodzinne zasady - każdy wydatek należy przedyskutować z resztą rodziny oraz przedstawić powody. Pamiątka z czasów "mamusiu ja chcę petszopka" :rarirage:

 

Moim zdaniem powinnaś poprosić np znajomego, co tableta nie używa albo bardzo rzadko, żeby sobie wypróbować i zobaczyć jak to działa ( np. taki ja :v a wystarczyło zapytać) i żeby taki ktoś Ci ten sprzęt użyczył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek

Jeśli miałbym coś doradzić, to moim zdaniem powinnaś raz się postawić i mama zmięknie, u mnie jak byłem młodszy to rodzice pilnowali, żebym nie wydał kasy na głupoty, ale ja zawsze byłem i jestem zdania, że jeśli mnie cieszy wydanie kasy na gry lub figurki bardziej niż inwestowanie w ubrania i inne bardziej ambitne rzeczy to nie powinienem się hamować. Jeśli jesteś zależna finansowo to zawsze możesz poskładać drobniaki które dostajesz do szkoły albo szybsza metoda, porozglądać się po pokoju i przemyśleć czego możnaby się pozbyć i wystawić to na allegro. W sumie to chyba to pozwoliło mi na niezależność odnośnie tego co robię z pieniędzmi bo mnie tu uważają za rodzinnego handlarza, bo zawsze nawet jak coś kupiłem i się znudziło to sprzedawałem, lub wymieniałem z kimś zamiast odkładać w kont. Zawsze to jakieś 20-30% straty jeśli coś co kupiłem było nowe a sprzedawałem jako używane ale jakieś korzyści i radość z tego miałem więc to nie wyrzucona kasa, zwłaszcza, że wiele innych osób rzuciłoby to w kont i zapomniało o tym. Także widzisz, da się zawsze coś wykombinować, jak przedstawisz mame przed faktem dokonanym po zakupie tabletu to może chwilowo się zdenerwuje ale przecierz nie będzie kazała go odesłać i pamiętaj, że nie robisz jej tym nic złego bo to Twoje życie i sama powinnaś móc o sobie decydować. Nawet jeśli byś przez to miała popełniać błędy to dadzą one naukę na przyszłość.

Edytowano przez Maniek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełniłem, ponieważ w sumie czemu nie? ("Bo tak", najlepsze uzasadnienie wszystkiego :D)

Tablet graficzny to świetna sprawa (jeśli ktoś lubi takie rzeczy, oczywiście). Moja siostra takowy posiada i to, co dzięki niemu potrafi stworzyć, jest naprawdę niezwykłe, że tak napiszę. Oczywiście, należy jednak brać również pod uwagę czas, jaki poświęca na tworzenie tych niezwykłości.

Decyzja jednakże powinna należeć tylko i wyłącznie do Ciebie, Velvie.

22 godziny temu Major Degtyarev napisał:

do szkoły dostawałem z 3zł 4zł codziennie na jakies zakupy w sklepiku i nawet ich nie wydawałem

Dokładnie tak samo robiłem za dzieciaka.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę tylko wszystkim zwrócić uwagę na słowa Velvie. Nie odniosłam bowiem wrażenia żeby była zdenerwowana koniecznością omawiania z rodzicami plusów i minusów przedmiotu, który chce zakupić. Wręcz przeciwnie. Wydało mi się, że to taka ich tradycja, która jej się podoba. 

 

Być może się mylę, ale jeśli nie to na nic jej się zdadzą teksty typu "sama podejmij decyzję", "postaw się matce", "twoje pieniądze to rób z nimi co chcesz". 

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu SpringHandy napisał:

Nie wiem czy jest sens pytania innych czy mam kupić tablet graficzny...kupujesz i tyle...

Temat w stylu czy mogę kupić sobie dziś pączka ?

 

Kolejna osoba, która nie rozumie prostych słów... :fluttercry2: 

Przecież Velvie napisała, że to jej rodzinna tradycja. Ona nie pyta się czy kupić czy nie tylko prosi nas o wypełnienie ankiety, która ma przekonać ich rodziców, że zakup tabletu jest opłacalny. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu Uszatka napisał:

która ma przekonać ich rodziców, że zakup tabletu jest opłacalny. 

I myślisz że procenty w internecie ich przekonają? Jestem optymistą ale mieszanie rodziców z internetem o którym nie mają doczynienia poza onetem czy wp to kiepski pomysł...:bemused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SpringHandy Wypraszam to sobie :rarirage: Moja mama nawet nie wchodzi na Onet, pudełka czy inne plotkarskie strony. Ona nie jest stereotypem :v

Rodzice są inteligentni i (prawdopodobnie) zrozumieją, że skoro duża część badanych fanów kucyków (między innymi artystów) pozytywne nastawienie do kupna tableta graficznego, zakup nie jest złym pomysłem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...