Starlajt

Zootopia

Recommended Posts

hm w sumie nie rozumiałem tego Hypu na Zootopię dopóki czytając ten temat nie postanowiłem w końcu się za to zabrać i z pomocą wszelako rozumianej sieci film obejrzałem i muszę przynać Disney wykonał kawał dobrej roboty co mnie nie dziwi, bo Disney nigdy nie ma słabych kinowych animacji (cóż z animacjami na VHS i inne nośniki bywa różnie, ale można to zrozumieć, bo mniejszą sałatę się dostaje na flim do TV lub domowy). Historia wydaje się sztampowa, ale jej wykonaie jest świetne, bo mamy w niej coś do nauki (to czym jesteś nie mówi tego kim masz być, bo to ty decydujesz o tym  swymi czynami i marzeniami - lekcja dana nam przez głównych bohaterów Nicka i Judi) coś do śmiechu (ah ta scena z Flashem w banku normalnie padłem) coś dla detektywów (głowny wątek filmu i jego rozwiąaniie) a i ten film nadał dla mnie nowe znaczenie przysłowiu "wilk w owczej skórze :). Co do Bohaterów to z głownych lubię Judith i Nicka ale na forum są już ich aavatarzy nieistety, az pobocznych to przypadł mi do gustu Flash oraz Pan B (może i w banku z Flasha to ślmok ale za kółkiem to nie ustępuje gepardowi

) Zaś co do Pana B to urzęklo mnie jego zachowanie all Don Vito Corleone "Pprzeprszam kochanie tatuś musi"

Mały odkop robię. 

Trochę mi to zajęło, ale wreszcie obejrzałam Zwierzogród. I muszę stwierdzić, że bajka jest genialna. 

Przede wszystkim jest pięknie i szczegółowo narysowana  (można tak powiedzieć przy animacji 3D?). Futro puchatych zwierząt wygląda na mięciutkie, tuliłabym. Ogólnie każde zwierzątko ma bardzo uroczy wygląd. Tęcza i kilo cukru, ale to bajka Disney'a , więc to dobrze.

Ta scena w lesie deszczowym jest najlepsza, dawno nie widziałam tak pięknie zrobionego deszczu <3

Może przestanę jarać się samym wyglądem animacji i przejdę  do czegoś innego?

Fabularnie też całkiem nieźle, dużo zwrotów akcji, jako wielbicielce kryminałów koncepcja dochodzenia bardzo się podobała. Nie spodziewałam się, że głównym złodupcem będzie słodka, mała owieczka.

A teraz trochę ponarzekam. Nie było innych zwierząt poza ssakami, pewnie żeby ułatwić animatorom pracę. Szkoda, bo jaszczurka w garniturze wyglądałaby obłędnie. Nawet jak pominę brak innych przedstawicieli królestwa zwierząt, to gatunków ssaków jest pokazanych bardzo mało. Nic poza te znane średnio rozgarniętej amebie przeciętnemu dziecku. Pewnie  dlatego,  że to bajka dla dzieci.  Niektóre kwestie były za cicho w porównaniu do reszty. 

Edit. I mniej więcej od połowy filmu zastanawiałam się, czym żywią się drapieżniki. Przeszły na dietę wege? A może mają ukryte farmy, na których hodują kurczaki i dlatego nigdzie nie widać ptaków? 

Edited by Gray Picture
  • Upvote 1

30.12.2016 at 10:34 BiP napisał:

Nice

Ukryj zawartość

15727233_1812602542326590_87131574652818 

Te brwi to jakaś tragedia... chyba zabrakło jej szpachli i użyła markera :P

Edited by Eter

14 minuty temu Triste Cordis napisał:

Scena z klawiaturą jest świetna (chociaż trochę przesadzili z rozmiarem. Hoops nie jest chomikiem). 

No szkoda, że tego nie dali w filmie, ale może dlatego to usunęli, bo skalę pomieszali?

Dokładnie. Bohaterka jest mniejsza, ale nie aż tak. Gdyby dali to w zwiastunie pomyślałbym, że w pewnym momencie zostaną zmniejszeni ("Kochanie zmniejszyłem zwierzaki"?). Chociaż, w sumie czemu nie? Byłoby ciekawe. Nick mógłby powiedzieć: "mam ciebie w kieszeni partnerko życiowa. Dosłownie" :rainderp: 

W takiej sytuacji musieliby to jakoś uzasadnić w fabule filmu, bo w innym wypadku poszłaby fala krytyki o to.

23 minuty temu fallout152 napisał:

W rożnych wersjach językowych Zootopi występowały różne zwierzęta w roli prezenterów telewizyjnych.

Ukryj zawartość

A w Polskiej wersji jakie zwierzę było, bo chyba to nie był Orzeł, czy Żubr...?

Ciekawa teoria według której mieszkańcy Zootopi nadal jedzą ryby a nawet wodne ssaki. To ostatnie powinno być szczególnie problematyczne dla uniwersum.

Spoiler