Skocz do zawartości

Fanfikowe Oskary - Edycja Druga


Dolar84

Recommended Posts

Pierwsze oscary urosły chyba do rangi legendy (przynajmniej w tym kraju), z uwagi na czas trwania. Drugie z pewnością przebiegną szybciej. No ale ja nie o tym. Wypadałoby żeby jakieś propozycje złożyć, zatem:

2. Save Me.

3. Rosiczki atakują

4. Antropologia (Myślałem o Past Sinsach, ale nie tym razem)

5. Nie pisze, czy musi być ukończone, wiec powiem: Plasterek życia

6.

7. 

8. 

9. Szkoda, że nie można anglojęzycznych, bo dałbym Puppysmiles z Pink Eyes. A tak, hmm... Może Midnight z Save Me

10.

11. Skoro Crisis już dostał, to mało jest tłumaczeń nieukończonych, choć... Dobra, bez ryzykowania: Fallout Equestria. 

Spoiler

Jeśli zastanawiacie się, co pierwsze mi przyszło na myśl, to tłumaczenie wiedźmy (z Polskiego na Angielski) Co prawda czytałem tylko 1 rozdział Po Angielsku, ale wydawał się całkiem dobry. Muszę w końcu zabrać się za czytanie po Polsku. 

12. Część mnie chciałaby dać 4 folowców i kuca, ale skromnosć i przeświadczenie o lepszych kandydatach sprawia, że powiem: Nie przychodzi mi do głowy kandydat, który by do tego pasował, a którego czytałem. Dlatego, teoretycznie pozostaje pusty. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie umieściłem opowiadania, którego być nie może :P 

 

2. Najlepszy Wielorozdziałowiec Save Me (bester)
6. Najlepsze opowiadanie z tagiem [Slice of Life] Plasterek Życia (Poulsen)
7. Najlepsza fabuła Save Me (bester)
8. Najlepsze opisy (styl i jakość) Wiedźma (Zodiak)
9. Najlepiej stworzona postać niekanoniczna w opowiadaniu Chromia - Wiedźma (Zodiak)
11. Najlepsze tłumaczenie nieukończone Diariusz (Poulsen)
12. Najlepsze opowiadania nieukończone Aleo he Polis! (Dolar84)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc szczerym, jestem nieco rozczarowany tą edycją. Nie tylko chodzi mi o ten populistyczny i głupi system nominowania który zachowano, ale również fakt, jak mało jest kategorii w których można by nominować. Przydałoby się tego więcej - za najlepszy klimat, za najlepsze budowanie świata (lore), za najlepsze opowiadanie anglojęzyczne (podobno są tacy, którzy je piszą, ale co ja tam się znam) oraz za najlepsze opowiadania w poszczególnych tagach (skoro jury dało osobne kategorie dla fanfików komediowych i z Slice of Life to czemu nie dało ich do innych?). Póki co widzę też nominacji bardzo mało - i się nawet w sumie nie dziwię.

 

No nic. Póki co nie jestem nominowany w niczym, trudno - niczego innego się w sumie nie spodziewałem. By pozwolić nieco większej ilości innych autorów mieć szanse, daje swoje nominacje. Na początku myślałem by nominować tak jak myślę, ale ponieważ nie ma to żadnego znaczenia, to specjalnie wybierałem nomiacje tak by się nie powtarzać. Here we go:

 

1. ----

2. Si Deus nobiscum (Gandzia)

3. Medalion (Malvagio)

4. Changelings, Changelings Everywhere (tłumaczenie aTOM)

5. Góra (Irwin do wuja pana przestań zmieniać nicki)

6. Album (Po prostu Tomek)

7. Najbardziej Sztampowy Fanfik na Świecie (psoras)

8. Pielgrzym i Pani (Malvagio)

9. Swift (A gdybym był Złym Lordem... - Ylthin Maruda)

10. Celestia (Ad maiorem Dei gloriam - Gandzia)

11. Background Pony (tłumaczenie Dolar84)

12. Progression ex machina (Dolar84)

 

Powtórzę jeszcze raz - nie wybierałem najbardziej zasługujących. Myślałem między innymi by dać Żelazny Księżyc na najlepsze opowiadanie czy też Wiedźmę Zodiaka, ale skoro zostało już raz nominowane, to nie będę się przecież powtarzał. Wybierałem najlepsze, które nie zostały wymienione.

 

A ja wracam do pisania o chińskich kucach. Powodzenia życze nominowanym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zbyt mało czytam (i zbyt mało piszę... ogólnie zgódźmy się, że zbyt mało wszystko) żeby być kompetentnym w szerszym nominowaniu, natomiast ostatnimi czasy jeden fik wrył mi się pozytywnie w pamięć, więc...

 

Chciałbym nominować "Pszczołę" Malvagio w kategorii "Najlepszy Oneshot".

(Głównie dlatego że nie do końca zgadzam się z kategorią już istniejącej nominacji tego opowiadania. ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Najlepszy Oneshot: "Pomyłka" z cyklu Czterogodzinki - Ghatorr

4. ---

5. Najlepsze opowiadanie komediowe: "My Little Dashie: Reloaded" - Psoras

6. Najlepsze opowiadanie z tagiem [Slice of Life]: "Czternaście "dni gąsienicy" - Ghatorr 

7. Najlepsza fabuła: "Wiedźma" - Zodiak

8. Najlepsze opisy (styl i jakość): "Wiedźma" - Zodiak

9. Najlepiej stworzona postać niekanoniczna w opowiadaniu Tolley Rond, "Artykuł 42" - Verlax

10. Najlepiej oddana postać kanoniczna: księżniczka Celestia, "Popioły Equestrii" - DJSzklaż

11. ---

12. Najlepsze opowiadania nieukończone: "Popioły Equestrii" - DJSzklaż

 

Edytowano przez Gandzia
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nominacje się zakończyły.

 

Jak widać tym razem popularność była zdecydowanie mniejsza, ale i tak uraczyliście nas sporą ilością tekstu do przeczytania. W każdym razie jest pewien plus takiego stanu rzeczy. Na wyniki powinniście czekać zdecydowanie krócej :D

 

Na dniach dokonamy stosownych podliczeń i zobaczymy jak to dokładnie wszystko wygląda :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podliczenia zostały zakończone. Tym razem nominowano nieco mniej opowiadań, ale nadal jest to znacząca liczba.

 

Wszelkie wyliczenia możecie obejrzeć tutaj. Od razu wyjaśniam - jeżeli przy którymś opowiadaniu nie ma podanej liczby słów i stron, to znaczy, że zostało podliczone w innej kategorii (pierwszeństwo miały 2, 3, 4, 11 i 12).

 

Z tego co stwierdziłem podczas podliczeń, to tym razem zostało nominowanych najwięcej opowiadań Malvagia w wielu różnych kategoriach. Jeżeli zaś chodzi o opowiadanie z największą liczbą nominacji, to jest to "Save Me" Bestera. Jednocześnie tak dla porządku przypominam, iż ilość nominacji nie ma żadnego wpływu na ostateczny wynik. Naturalnie z pewnością jest ważna dla samych autorów, ponieważ jasno pokazuje ilu ich teksty mają wiernych fanów - sądzę, że na pewno Wam za to podziękują :D

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
godzinę temu Coldwind napisał:

Przyjmujemy zakłady, kiedy będą wyniki i kto wygra?

Kiedy wyniki? Może raczej obstawiajmy czy w ogóle będą. :lol: 

 

A kto wygra... wolę w tym nie brać udziału, bo obawiam się, że mogę trafić. :flutterbitch:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kiedy po wynikach pierwszej edycji stwierdziłem, że na wyniki drugiej trzeba będzie znów czekać 1,5 roku, pewne persony z jury zaczęły mnie przekonywać, że wcale nie, że teraz pójdzie już szybciej itp. Więc postanowiłem ze sporym wyprzedzeniem Wam o tym przypomnieć, żebyście mieli szansę udowodnić, że jednak mieliście rację. :lie:

 

Także ten. Zegar tyka... :crazytwi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Foley napisał:

No akurat, że się opieprzacie, zamiast czytać, to żadna nowina.

Czy się opieprzamy to pojęcie względne. Ja piszę, rysiam, patroszę, prowadzę dział, warniki wystawiam. Gandzia robi korekty. Dolcze konkursy i opiekę nad działem. Kredke opiekuje się FGE.

 

Akurat cała nasza ekipa dla fandomu robi dużo. Chyba że się akurat opieprzamy :derp2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

*bierze miotełkę i zaczyna uprzątać kurz, którego tony osiadły w wątku*

 

Naprawdę ktoś myślał, że odpięcie tego tematu z pierwszej strony działu spowoduje, że ludzie o nim zapomną? :rainderp: Nic z tego! Jako że istnieje spora szansa, że forum czeka archiwizacja, to stwierdziłem, że nie ma co czekać i napiszę tutaj, co mam do napisania... zanim stracę tę niepowtarzalną możliwość.

 

Otóż pozwolę sobie sypnąć garścią cytatów z tematu Pierwszej Edycji Oskarów. Wszystkie te słowa padły już po ogłoszeniu wyników, możecie sobie odkopać w Archiwum wątek jak mi nie wierzycie. Cytaty w kolejności chronologicznej.

Foley:

Cytat

Teraz... jak walniecie kolejną edycję, to za kolejne 1,5 roku też będzie nieco zdezaktualizowana, potem następna i tak dalej, aż w końcu nadrobicie jak przez te 18 miesięcy sprawdzania nie pojawi się żaden nowy fanfik, czyli pewnie do końca fandomu.

@Cahan:

Cytat

Kolejna edycja będzie szybciej, bo bazowo mamy więcej przeczytane, a wcale tak wiele nowych fanfików nie powstało (a z większością Oskarowych jesteśmy na bieżąco).

@Dolar84:

Cytat

Kolejna edycja oskarów również będzie i tak jak pisała Cahan - powinna pójść zdecydowanie szybciej bo większość kobył mamy już za sobą.

 

Tymczasem...

Dwa lata i dwa miesiące od ogłoszenia Drugiej Edycji...

 

Nic nie zwiastuje, żeby kolejne fanfikowe Oskary zostały ukończone, a fakt odpięcia tego tematu tylko utwierdza w przekonaniu, że inicjatywa zdechła śmiercią naturalną. Powinienem się teraz chełpić, jak przystało na złą i wredną osobę, ale po prostu stwierdzę, że... cóż, miałem rację negując sens organizowania kolejnej edycji Oskarów. :rd10:

 

PS: Do tego jeszcze perełka, również odnosząca się do Oskarów i również wygrzebana w Archiwum w temacie z pierwszej edycji. Sami zgadnijcie czyjego autorstwa. :rdblink:

Cytat

Tak więc ten event na 100% będzie kontynuowany, ponieważ spełnia swoje założenia. No i jest fajny

 

Pozdrawiam i miłego wieczoru. :nipples:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2018 o 19:18, Foley napisał:

Powinienem się teraz chełpić, jak przystało na złą i wredną osobę, ale po prostu stwierdzę, że... cóż, miałem rację negując sens organizowania kolejnej edycji Oskarów. :rd10:

 

Nie miałeś racji.

 

Owszem, druga edycja jest w stanie śmierci klinicznej i szanse na jej ukończenie oscylują w okolicy zera absolutnego (ale są, bo w końcu nie ma rzeczy niemożliwych), ale i tak oskary zrobiły wiele dobrego. Odkopano sporo fanfików, którym się to należało, zainteresowanie opowiadaniami się utrzymywało, no i choćby ilość nominacji pokazuje, że zainteresowanie było. A że się (póki co) nie udało? Cóż, jury ma życie poza forum.

 

Czy można było zrobić to inaczej, z większą szansą na ukończenie drugiej edycji? Pewnie tak.

Czy Oskary umarły ostatecznie i już nigdy nie wrócą? Absolutnie nie.

 

Co prawda to musi poczekać aż wyjaśni się nam kwestia przenosin forum, ale mam plan na reaktywację Oskarów w zmienionej formie. Takiej, która pozwoli je z praktycznie stuprocentową pewnością ukończyć i to w znacznie szybszym terminie.

 

Czy to się uda? Może tak, może nie, ale na pewno mam zamiar spróbować i liczę na to, że po raz kolejny uda się zebrać naprawdę świetny skład sędziowski.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Achtung!

 

Druga edycja oskarów, od dawna pozostająca w stanie śmierci klinicznej zostaje odłączona od aparatury wspomagającej życie. Nie udało się jej uratować, kaput, finito.

 

Z tego miejsca chciałbym za to przeprosić wszystkich nominowanych, a także tych, którzy (zapewne powodowani niezdrową fascynacją) nadal czekali na wyniki. Niestety ilość tekstu połączona z różnymi innymi aspektami (min. brak czasu, życie, utrata serca do projektu) spowodowały klęskę.

 

Czy to zatem koniec oskarów? Absolutnie nie.

 

Jednocześnie z dobiciem tej edycji oficjalnie ogłaszam, iż wystartujemy z oskarami po raz kolejny - tym razem w nowej formie. Jej ostateczny kształt ulega jeszcze dopracowaniu, ale główne założenie mogę zdradzić - będziemy oceniali kolejnymi latami. Dzięki temu tekstu będzie mniej, pojawi się większa szansa na odgrzebanie zapomnianych, dobrych opowiadań no i kolejne edycje powinny pójść zdecydowanie szybciej i sprawniej. Dla pytających jak ludzie mają się zorientować kiedy co zostało wydane odpowiadam z punktu - po ostatnim remanencie na liście fanfików jest możliwość wyszukiwania opowiadań po dacie ich publikacji. Póki co są tam co prawda jedynie te dostępne na forum, ale Kredke powinien w najbliższym czasie uzupełnić je o te fanfiki, które pojawiły się tylko na FGE - w końcu oskary to od zawsze projekt łączony i nie będziemy największego polskiego kucobloga dyskryminować :D. 

 

Skład sędziowski uległa drobnym modyfikacjom - tym razem sędziów będzie jedynie trójka - Kredke, Psoras, Dolar84. Jeżeli jednak ktoś uważa, że też chciałby sędziować i ma ku temu podstawy (czyli bardzo dużo przeczytanych opowiadań i umiejętność pisania w miarę spójnych i sensownych recenzji), to niech pisze w tym temacie - zobaczymy co da się z tą kwestią zrobić.

 

Kiedy wystartujemy? Istnieje szanse, że jeszcze w lipcu, chociaż terminem bardziej prawdopodobnym jest sierpień.

 

Czy po porażce tej edycji uda się doprowadzić te nowe do końca? Chciałbym odpowiedzieć, że na 100% tak, ale szczerość wymaga przyznania, że nie wiem. Dzięki nowej formule szanse będą zdecydowanie większe więc jestem nastawiony całkiem pozytywnie. No a poza tym, jeżeli nie spróbujemy to się nie przekonamy.

 

Czy kategorie będą identyczne jak w poprzednich edycjach? Na pewno nie wszystkie, ale to jest jeszcze na etapie ustaleń.

 

Ten temat póki co zostawiam w dziale głównym, zarchiwizuje go, kiedy już wystartujemy z nową edycją. W razie jakichkolwiek pytań piszcie tutaj - postaram się wszelkie kwestie wyjaśnić.

 

Pozdrawiam

  • +1 5
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...