Skocz do zawartości

Złote myśli i Cytaty


Forest Wind

Recommended Posts

Chciałbym abyście napisali tu jakieś ciekawe złote myśli, przysłowia lub cytaty. Nie koniecznie muszą być z My Little Pony, mogą być z wszystkiego: anime, książek, gier, filmów itd.

Jeżeli o mnie chodzi to mogą być nawet wymyślone przez was.:dunno:

Jeden warunek:rarirage:

żeby to co napiszecie miało sens.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niektórzy myślą, że płyną pod prąd, a to jest tylko rynna z moczem" Ernst Jünger

"Ekstremizm w obronie wolności nie jest żadnym występkiem, a umiarkowanie w dążeniu do sprawiedliwości nie jest żadną cnotą" David King

"Każdy, kto chce żyć na koszt państwa, zapomina, że państwo żyje na koszt każdego " Frederic Bastiat

"Wściekły ryk naszych wrogów jest najlepszym sprawdzianem słuszności naszych działań"  z Internetu

"Wiara i rozum (Fides et ratio) są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy" Jan Paweł II

"Łam konwencje, zachowaj przykazania" G.K. Chesterton

"Optymizm jest tchórzostwem" Oswald Spengler

"Nie porównuj siebie do innych, jedyną osobą od której powinieneś być lepszy, jesteś ty sam z dnia wczorajszego " z Internetu

 

 

 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jestem nie po to, by mnie kochano i podziwiano, ale po to, bym działał i kochał." - Janusz Korczak

"Przyjaźń to subtelna rozkosz szlachetnych dusz" - Safona

"Dwie rzeczy dają duszy największą siłę: wierność prawdzie i wiara w siebie" - Seneka

"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał" - Zig Ziglar

"Czerp z innych, ale nie kopiuj innych. Bądź sobą" - Michel Quoist

"Tylko niemożliwe warte jest wysiłku" - Jeanette Winterson

"Wierz w siebie, gdy nikt nie wierzy. Właśnie to uczyni cię zwycięzcą" - Wenus Williams

"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów" - Pitagoras

"Bez cierpienia nie rozumie się szczęścia" - Fiodor Dostojewski

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony cytat, który kiedyś miałem w sygnie, zanim Dec przyłapał mnie, że była za szeroka ;)

"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."

Dr. Seuss

 

Oprócz tego chciałby się z wami podzielić jeszcze tymi:

 

"Inżynier wie, że osiągnął doskonałość nie wtedy, kiedy nie można nic już dodać, ale kiedy nie można nic już zabrać."

Antoine de Saint-Exupery

 

"- Widział Pan cuda na swoim oddziale?

- Widziałem wiele, ale były to cuda ciężko wypracowane przez zespół. Jeśli lekarz wierzy wyłącznie w metafizykę, to znaczy, że nie wierzy w swoją pracę. Wkurza mnie, jak ktoś mówi o lekarzu "dokonał cudu", bo my nie jesteśmy Bogami. Poza tym, każdego dnia w szpitalu mamy do czynienia z cudem biologicznym, jakim jest życie."
prof. Spodaryk, pediatra

Cytat z pewnego wywiadu, który mi się kiedyś bardzo spodobał, i sobie go zapisałem. Nawet nie pamiętam o czym był.

 

Jeszcze trochę po angielsku:

 

"People are often unreasonable, irrational, and self-centered. Forgive them anyway.
If you are kind, people may accuse you of selfish, ulterior motives. Be kind anyway.
If you are successful, you will win some unfaithful friends and some genuine enemies. Succeed anyway.
If you are honest and sincere people may deceive you. Be honest and sincere anyway.
What you spend years creating, others could destroy overnight. Create anyway.
If you find serenity and happiness, some may be jealous. Be happy anyway.
The good you do today, will often be forgotten. Do good anyway.
Give the best you have, and it will never be enough. Give your best anyway.
In the final analysis, it is between you and God. It was never between you and them anyway."

Błogosławiona Matka Teresa z Kalkuty

 

"Music speaks what cannot be expressed, soothes the mind and gives it a rest, heals the heart and makes it whole, flows from heaven to the soul."

Autor nieznany

 

Oraz dlaczego Applejack jest najlepszym kucykiem (Z komentarza WoodLore'a pod jednym filmem na youtube) :aj5::

 

"Applejack's the type of pony who would be able to bench press more than you, but would do it in a way that doesn't make you feel self conscious about it.

Applejack's the type of pony who would help your niece with her math homework even though it's not her responsibility.

Applejack's the type of pony who would tell you if you had something in your nose to keep you from embarrassing yourself.

Applejack's the type of pony who would get upset if you spent a lot of money on her birthday gift, but would still spend a lot of money on yours.

Applejack's the type of pony who, when you're visiting her family, would convince them to order pizza instead of making a salad.

Applejack's the type of pony who would walk out of your bathroom and say "By the way, I tightened up the trap pipe under your sink for you".

Applejack's the type of pony who would pretend she was leaning in to hug you, but then pin you to the ground and make you beg for her to let you go.

Applejack's the type of pony who would tip a waitress 30% because her friends were being obnoxious all night.

Applejack's the type of pony who would get a hair off of the back of your shirt for you without telling you about it.

Applejack's the type of pony who would beat you in Mario Kart on her first try, and then just go back to reading her book like it was no biggie.

Applejack is best pony."

 

 

 

Edytowano przez OjtamOjtam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na świat oczami dziecka, bo ja widzę Boga w ich spojrzeniu.

 

Poznasz życie synku to zobaczysz, że piwo to nie tylko alkohol.

 

"Niech przyszłość wypowie prawdę i oceni pracę i dokonania każdego z nas. Teraźniejszość należy do nich, ale przyszłość, dla której ja naprawdę pracowałem, należy do mnie"  Nikola Tesla

 

Prawda jest jak rzeźba. Spojrzenie z jednej perspektywy nigdy nie wystarczy dla pełnego zrozumienia. Może, więc po prostu spytać autora?

 

"Czasami dobrze jest bać się zmian, jeśli prowadzą one do gorszego."

 

„Możesz się starać, trenować, ćwiczyć, spędzać nad tym cały swój czas i bardzo tego chcieć, ale to nie znaczy, że ci się uda. Czasami po prostu tak jest.”

 

"Najgorsze co możesz zrobić to zaufać swojemu sercu. Twoje serce jest takie jak ty, a ja sobie nigdy nie ufam. Kiedyś zaufałem swojemu sercu, a skutki były tragiczne".

 

"Jeśli ktoś powiedział, że miłość nie boli, najprawdopodobniej nie wie, czym w ogóle miłość jest."

 

"Czasami najbardziej ranią te dobre decyzje."

 

 


Gdyby nuta powiedziała: jedna nuta nie czyni muzyki
...nie byłoby symfonii
Gdyby słowo powiedziało: jedno słowo nie tworzy stronicy
...nie byłoby książki
Gdyby cegła powiedziała: jedna cegła nie tworzy muru
...nie byłoby domu
Gdyby kropla wody powiedziała: jedna kropla nie może utworzyć rzeki
...nie byłoby oceanu

Gdyby ziarno zboża powiedziało: jedno ziarno nie może obsiać pola
...nie byłoby żniwa
Gdyby człowiek powiedział: jeden gest miłości nie ocali ludzkość
...nie byłoby nigdy na ziemi sprawiedliwości i pokoju, godności i szczęścia.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ,,Prwada jest taka, że to ciosy od życia i bolesne doświadczenia pomagają nam dorosnąc.''

2. ,,Nikt nie może cofnąc sie w czasie i napisac nowego początku, ale każdy może zacząc od dzisiaj i dopisac nowe zakończenie.''

3. ,,Najpiekniejszych chwil nie zaplanujesz. One przyjdą same. ''

4. ,,Łatwo jest mówic o Polsce, trudniej dla niej pracowac, jeszcze trudniej zginąc, a najtrudniej cierpiec.''

5. ,,Nie pozwól, aby marzenia pozostały tylko marzeniami''

6. ,, Przyjaźń jest jak stara ulubiona rzecz. Ma wiele wad, ale nigdy nie chcesz jej wyrzucic.''

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Walcz! Jeżeli wygrasz będziesz żyć, jeśli przegrasz zginiesz. Nie ma wygranej bez walki."- Eren Jaeger ( Atak tytanów )

"Jeśli mam wybiera pomiędzy złem a złem, wolę nie wybierać nic."- Geralt z Rivii

"Jeśli znasz wroga i znasz siebie, nie musisz się obawiać się wyniku setek bitew"- Sun Tzu autor "Sztuki wojny"

"Mężczyźni noszą zdjęcie swojej ukochanej w portfelu, aby przypominało że tam kiedyś mogły być pieniądze"- Kawał z Angory

"Wojna, nieważne czy dzisiaj czy kiedyś, zawsze nie się ze sobą dwa elementy: Śmierć i Gwałt"- W. Drewniak HBC

 

Parę smaczków ode mnie.:rd8:

Edytowano przez Patriot1939
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

 

"Jeśli mam wybiera pomiędzy złem a złem, wolę nie wybierać nic."- Geralt z Rivii


 

„Zło to zło, Stregoborze (...) Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. Nie jestem świątobliwym pustelnikiem, nie samo dobro czyniłem w życiu. Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Bić ich! Co jest z wami? Chcecie być bardziej humanitarni niż Lenin, który rozkazał Dzierżyńskiemu wyrzucić Sawinkowa przez okno? Dzierżyński nie może się z wami równać, ale on nie wzdragał się przed brudną robotą. Wy pracujecie jak kelnerzy w białych rękawiczkach. Jeśli chcecie być czekistami, zdejmijcie rękawiczki.
  • Czekista ma tylko dwie drogi: albo awans, albo pod ścianę.
  • Ja mam ludzi mnogo!
  • Jeżeli dyplomata chce za wszelką cenę utrzymać pakt pokojowy, to znaczy, że przy granicach już czekają gotowe dywizje krążowników i czołgów.
  • Każdy wprowadza swój system tak daleko, jak sięga jego armia.
  • Łatwo jest rozstrzeliwać ludzi, znacznie trudniej nakłonić ich do pracy.
  • Największym szczęściem jest określić wroga, przygotować wszystko, zemścić się, a potem pójść spać.
  • Nie ma takiej twierdzy, której nie zdobyliby bolszewicy.
  • Nie przeprowadzać żadnych egzekucji bez należytego procesu! W przeciwnym razie świat powiedziałby, że baliśmy się ich sądzić.
  • Nie wierzcie ludziom, którzy nie piją! Abstynenci nie piją, bo się boją, że po pijaku powiedzą o sobie coś, czego inni mają nie wiedzieć.
  • Pojednanie istnieje tylko na cmentarzach.
  • Ponieważ władza jest w moich rękach to ja wystawiam ludziom oceny.
  • Trzeba dużo odwagi, żeby być tchórzem w Armii Czerwonej.
  • Wolę, gdy ludzie popierają mnie ze strachu niż z przekonania. Przekonania są zmienne, strach zawsze jest ten sam.
  • Wprowadzenie komunizmu w Polsce byłoby podobne do nałożenia siodła na krowę.
  • Za wszystkie nowe, obecne i przyszłe grzechy należy go powiesić za jaja, a jeśli jaja okażą się mocne i nie urwą się, przebaczyć mu i uznać, że postępował słusznie; jeśli się urwą, wrzucić go do rzeki.
  • Żeby wygrać bitwę, potrzeba setek tysięcy żołnierzy, ale żeby zwycięstwo poszło na marne, wystarczy kilku szpiegów.
  • Towarzysz Lenin stworzył nasze państwo, a my je prze*******y.
  • Jedna śmierć to tragedia, milion – to statystyka.
  • Nie Niemcy, ale Polska to nasza największa zdobycz wojenna.
  • Uważam, że to nie ma znaczenia, kto i jak będzie głosować partii, ale najważniejsze jest to, kto i jak będzie liczyć głosy.                                                                                     Wszystkie pochodzą od Józefa Stalina (nie, nie jestem bolszewikiem, ale te cytaty dają do myślenia, oraz pokazują prawdę)                                                  

 

Po prostu lubię historie ZSRR, Specnaz, całą rodzinę AK(AKS74u najbardziej:wrWgR:) i w ogóle Rosjan, uczę się Rosyjskiego i lubię Rosyjskie pieśni folkowe i techno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka:

"Nie zgadzam się z tym, co mówisz, ale do śmierci będę bronił twojego prawa do mówienia tego, co myślisz." ~ maksyma, którą kierował się Wolter.

"Grzech w końcu leży w naturze człowieka." ~ Oswald z Carim, sprzedawca odpustów z gry Dark Souls.

"You can't have a nightmare, If you never dream" ~ tekst piosenki "In Our Town"

"Czas obróci nawet góry w piach." ~ Faceless Void z gry Dota 2

4 cytaty i tylko jeden przez prawdziwą postać wypowiedziany = nerd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

"Na Kołymie jest złoto i zło, co kto woli" - człowiek który przeżył sowieckie łagry.

"Nie ma nic bardziej żałosnego niż łudzenie się" - C. Mongomery Burns

"Kto buduje na ludzkim zaufaniu, buduje na piasku." - Don Liccio Lucchesi

Edytowano przez labarou85
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

"Wszelkie przywiązanie jest koniec końców źródłem bólu" ~ Emile Cioran

"Żeby być sobą, trzeba być kimś" ~ Stanisław Jerzy Lec

"Streszczajmy się. Świat jest przeludiony słowami" ~ Stanisław Jerzy Lec

"Brak alternatywy cydownie rozjaśnia umysł" ~ Henry Kissinger

"Młodym ludziom zdaje się, że pieniądze są najważniejsze. Gdy się zestarzeją, są już tego pewni" ~ Oscar Wilde

"Charakterystyczne dla naszych czasów jest wstanie w miejscu z ogromną prędkością" ~ Thomas Eriksen

"Samotny rewolucjonista nie zbawi świata, ale zawsze warto spróbować" ~ Mario Vargas Llosa

"Cóż z tego, że są złodzieje. Niech będą, byle tylko nie kradli" ~ Fiodor Dostojewski 

"Skromnie przyjmować. Spokojnie tracić" ~ Marek Aureliusz

"Nie utożsamiaj szczęścia ze spełnieniem pragnień" ~ Lew Tołstoj

"Może nie zawsze mam rację, ale nigdy się nie mylę" ~ Winston Churchill

"Konieczność uwalnia od męki wyboru" ~ Harold Nicholson

"Codzienność mnie peszy" ~ Jerzy Owsiak

"Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry" ~ Konfucjusz

"Zawsze mamy dość siły, aby znieść cudze nieszczęście" ~ Rochefoucauld

 

Edytowano przez Talar
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- " Nie najgorsze są koszmary, lecz lęki które żyją w tobie" - gdzieś mi się obiło o uszy :P

- " Jeżeli w życiu obchodziły by mnie tylko ślady które zostawiam na świecie, to mogę liczyć najwyżej na pozostawienie po sobie grobu" - cytat z Ficka "Background Pony"

- " Wczorajszy dzień to już historia. Jutro to tajemnica, lecz dzień dzisiejszy jest darem losu. A dary s po to by się nimi cieszyć" -cytat z Ficka "Zmienić swe życie"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...