Skocz do zawartości

Boże Narodzenie czy Wielkanoc?


Cipher 618

Boże Narodzenie czy Wielkanoc?  

13 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Boże Narodzenie czy Wielkanoc?



Recommended Posts

Jak w tytule. Które święta uznajecie za bardziej istotne? Liczy się tylko i wyłącznie wasze zdanie, nie sugerujcie się "teorią" etc. Dlaczego jedno, a nie drugie?

 

###

Jeśli chodzi o mnie, to wybieram Boże Narodzenie. Nic nie zastąpi tej atmosfery. I zapachu potraw charakterystycznych dla tego święta. Nawet gdyby przygotowano je w czerwcu, smakowałyby inaczej :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierując się wiarą uznaję Wielkanoc za święta ważniejsze jako że Wielki Piątek dla ewangelków to szczególny dzień. Jednak pod wględem atmosfery to oczywiście święta Bożego Narodzenia. Cały okres wielkanocny to raczej smutniejsze chwile a 3 dni po Piątku i tak jakoś nie dzieje się nic szczególnego. Boże Narodzenie już dawno straciło swój dawny klimat dla mnie a i tak te resztki pozostałe powiedzmy przeważają że są to 'lepsze' święta.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę sie kierował wiarą,ale mi jakoś wielkanoc.Święta jak byłem młodszy bardziej mi się podobały,prezenty itd ale później jakos taki brak klimatu,kłótnię bo pieniędzy nie ma itd,tak na odwal się robione.Wielkanoc ostatnio bardziej przypadła mi do gustu,coraz cieplej,wiosna,koniec tej cholernej zimy,spokojnieszy czas spotkania z rodziną bo mniej ganiania w kuchni i moje ulubione ciasta^^.Pozatym jest to mój początek w fandomie i ta nowość odkrywania mlp xd.Ale i tak to nie będą takie święta jak kiedyś,kiedy jeszczę siostra z bratem mieszkali,a się działo na dingusa czy wogóle było z kim się wygłupiać :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta, nienawidzę ich. Czas kiedy duchy religijności szaleją. Czas obłudy, kiedy to ludzi którzy normalnie skaczą sobie do gardeł na parę godzin mają ułudę pokoju między sobą. Chyba myślą, że skoro to tak wyjątkowy dzień to Bóg bardziej się im przygląda...furda. 

 

Jeśli chodzi o hierarchie, to uważam, że święta wielkanocne są ważniejsze, celebruje się w nich Tetelestai, czyli "Ostatnie słowa, stały się pierwszymi." Dla jasności Tetelestai oznacza "wykonał się", "zostało zapłacone".

Czas kiedy umarł jako my. Jezus stał się grzechem, byśmy my już nigdy nie mogli zostać oddzieleni od Ojca. To czas kiedy Zakon został wypełniony ostatecznie. 

 

Przestaliśmy być sługami, a staliśmy się dziećmi.

 

Wydał z siebie triumfalny okrzyk: DOKONAŁO SIĘ!

I zabrzmiało to tak, jakby powiedział: Wszystko się zaczęło.

 

A i najważniejsze. On żyje.

 

Spoiler

 

 

 

Edytowano przez White Hood
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde Święta są piękne na swój sposób. Nadal kocham Boże Narodzenie za zimę, za choinkę, za rodzinę przy wigilijnym stole. Te święta mają zdecydowaną przewagę, jeśli chodzi o wczuwanie się w czas świąteczny. Już kilka tygodni przed zaczynam czuć magię świąt. Z kolei Wielkanoc zwiastuje wiosnę, czyli najbardziej lubianą przeze mnie porę roku. Nawet post i powagę uznaję za pożyteczne. Przez parę dni jestem w stanie powstrzymać się od niektórych przyjemności czy potraw. Najbardziej lubię śniadanie wielkanocne.

 

Reasumując, wygrywa jednak Boże Narodzenie. Najzwyczajniej w świecie są dla mnie bardziej magiczne, poprzez właśnie tą całą otoczkę, choć Wielkanoc kojarzy mi się z nadejściem wiosny i kolorystyką. Boże Narodzenie to takie ładne zamknięcie roku razem z Sylwestrem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię świąt...wszelkiego rodzaju świąt. Po pierwsze dla tego że nie jestem specjalnie religijny, po drugie w okresie przed świątecznym ludzie dostają i tutaj użyje fachowej nazwy: "pierdolca", po trzecie ludzie ni uja nie ogarniają co świętują i dla czego, jak jest tego historia itp. cztery... te wymuszone uśmieszki... walcie się na ryj, są mili i czuli przez jeden dzień w roku "bo święta"! a przez resztę roku się nie da?

 

"Malujcie jajka i żryjcie kiełbasę z chrzanem, to czyńcie na moją pamiątkę" - Jezus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu Alder napisał:

Nie lubię świąt...wszelkiego rodzaju świąt. Po pierwsze dla tego że nie jestem specjalnie religijny

Do lubienia świąt nie trzeba być specjalnie religijnym. Wiem, że pierdolec, jak go nazwałeś, jest męczący, ale jakoś znajduje się w tym robieniu porządku, szykowaniu się radość. Ja mentalnie się wtedy jakby porządkuję. I święta mają teraz dla mnie szczególnie znaczenie, bo to jest okazja, bym mógł zobaczyć całą rodzinę w przyjemnych okolicznościach świąt. Odkąd bracia się przeprowadzili, jestem z rodzicami w domu tylko ja.

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minuty temu White Hood napisał:

A to co? We wrześniu się urodziłeś?

 

Tak na logikę to dzieci z sylwka to początek października, ewentualnie końcówka września, btw. 

 

A co do samego pytania - nie lubię żadnych świąt. Kiedyś wolałem Wielkanoc, bo mogłem się zobaczyć ze scholką raz na rok na czuwaniu, teraz już nawet to nie ma klimatu, więc nie robią mi te święta różnicy za bardzo. 

Edytowano przez Ukeź
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z racji tego, że jestem chrześcijaninem ważniejsza powinna być dla mnie Wielkanoc. Ale mimo to wybieram Boże Narodzenie. Koniecznie w Polsce! Jedyna okazja w roku by nasza rozrzucona rodzina mogła spotkać się przy wspólnym stole. Muszę tu nadmienić, że miałem ogromne szczęście wychować się w takiej "pełnej" rodzinie, gdzie niczego prawie nie brakowało. Mimo, ze nie wszystko poszło jak miało pójść, rodzicom udało się zaszczepić w dzieciakach wartości. Ważna sprawa, gdy człowiek wychowuje się na szarym blokowisku, gdzie w tamtych czasach wokół było dość patologii i przykrych historii. Do tego śnieg i prezenty. Kiedyś myślałem tylko czy dostanę coś fajnego, teraz jak przychodzi co do czego to chcę tylko żeby moim bliskim spodobały się podarunki ode mnie. Z szacunkiem do tradycji i świetnie się bawiąc przy tym. Każdemu życzę takich świąt, pozdrawiam!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...