Skocz do zawartości

Odcinki 1,2: The Crystalling


Niklas

Ankieta  

88 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena odcinka

    • 1
      4
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      2
    • 5
      7
    • 6
      9
    • 7
      14
    • 8
      21
    • 9
      9
    • 10
      10
    • ALL ABOARD THE HYPE TRAIN!!!
      12


Recommended Posts

Właśnie teraz SPIDIvonMARDER napisał:

Sezon 3 i 6 ogólnie zaczął się trochę podobnie, stąd oczysiste skojarzenie.

 

@Niklas ciekawe podejście do hierarchii kanonów, nawet popieram :crazytwi: w dużej mierze

 

A dziękować.

 

W sumie się to dobrze sprawdza... W zasadzie tylko jedna z serii się wyłamała i od razu było wiadomo, że to osobna historia/legenda - ta o Nightmare Rarity i Lunie. W sumie szkoda, że Luna tak zniknęła po pierwszych odcinkach S1 i pojawiła się dopiero w Luna Eclipsed. Gdyby wykorzystać pomysły z tego komiksu i dać go w formie dwuodcinkowca, zdecydowanie lepiej by wpasowano Księżniczkę Nocy w świat i nastawiono nastawienie innych do niej - pełne podziwu, nie grozy. Acz wtedy nie byłoby przecież Zaćmionej Luny :rainderp: Ale to taka tylko dygresja nie na temat :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chwilunia... Widzę, że już są 3 strony, dyskusje również są, a odcinka z napisami ..ani śladu. Ktoś łaskawie mi pomoże i da do obu części link? Prooszę.. :fluttercry2: 

Spoiler

Dla tych, co nie mogą zrozumieć,  zadaję pytanie: czy osoba używająca aparatu słuchowego ma choć szansę, żeby nie słyszeć z nich dubbingu jak z tłumiku? Myślenie nie boli.

 

Edytowano przez Sparkle
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu Sparkle napisał:

Chwila, chwilunia... Widzę, że już są 3 strony, dyskusje również są, a odcinka z napisami ..ani śladu. Ktoś łaskawie mi pomoże i da do obu części link? Prooszę.. :fluttercry2: 

 

Bo nie ma żadnego?

 

Znaczy, jest do pierwszej części: http://www.dailymotion.com/video/x408ip8 ale do drugiej nie ma nic i nieprędko będzie. Nasz nowy tłumacz pisał, że drugiego raczej nie zrobi z powodów rodzinnych, a z takich żywych tłumaczy to zostaje tylko MWerec, jednak jemu trochę zajmuje wkładanie napisów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Sparkle napisał:

Chwila, chwilunia... Widzę, że już są 3 strony, dyskusje również są, a odcinka z napisami ..ani śladu. Ktoś łaskawie mi pomoże i da do obu części link? Prooszę.. :fluttercry2: 

  Ukryj zawartość

Dla tych, co nie mogą zrozumieć,  zadaję pytanie: czy osoba używająca aparatu słuchowego ma choć szansę, żeby nie słyszeć z nich dubbingu jak z tłumiku? Myślenie nie boli.

 

Zawsze alternatywą są wersje z angielskimi napisami. Jakby polskie się spóźniały. Sam czasem korzystam z transkryptów, aby upewnić się co do detali kwestii dialogowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu SPIDIvonMARDER napisał:

Zawsze alternatywą są wersje z angielskimi napisami. Jakby polskie się spóźniały. Sam czasem korzystam z transkryptów, aby upewnić się co do detali kwestii dialogowych.

 

Są takowe? Bo ostatnio było z tym trochę krucho, bo albo się nie pojawiały, albo z dużym opóźnieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na moje zamiłowanie do pewnej epoki zwrócę uwagę nie na Shining Armora wyglądającego jak ja podczas pisania fanfika ani nie na wielkooką OP landrynę.

- waza.

Kiedy ją zobaczyłam poczułam nagły przypływ hype'u. Amfora w stylu archaicznym misternie wykonana, a na niej obrazy kucyków w greckich chitonach nakreślone z niezwykłą precyzją. Uczta dla oczu, nawet nie przeszkadzało mi to Zjarane Alikorniątko.

- fryzury kucyków z Imperium.

Fajnie poupinane, błyszczące grzywy ozdobione biżuterią.

W tle przechadzał się również ogier z opaską na głowie. Nie wiem dlaczego, ale nazwałabym go Leonidas :3

- zbroje.

O takowych wiem niewiele, ale są piękne.

- architektura.

Geometryczne kształty domów po raz kolejny mnie zauroczyły <3 Tylko zastanawiam się, dlaczego nigdzie nie zauważyłam chociażby jednej kolumny...

- purpurowe zasłony.

To jest Fenicja, tego nie zrozumiecie.

 

Jutro biorę się za oglądanie drugiej części.

 

PS Starburst jest takim uroczym OTP <3

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Artem.

Proces tworzenia napisów do drugiego odcinka powoli dobiega końca, bardziej się postarałem, ale podkreślam, że dopiero się uczę, więc ci co oczekują wysokiej jakości napisów niech lepiej na takie czekają, ale późniejsza konstruktywna krytyka zawsze mile widziana. (chciałem robić to dla siebie, aby polepszyć swoje umiejętności, ale nie zaszkodzi się tym podzielić ;P)

HcHTRHb.png

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu Arturro napisał:

Tu Artem.

Proces tworzenia napisów do drugiego odcinka powoli dobiega końca, bardziej się postarałem, ale podkreślam, że dopiero się uczę, więc ci co oczekują wysokiej jakości napisów niech lepiej na takie czekają, ale późniejsza konstruktywna krytyka zawsze mile widziana. (chciałem robić to dla siebie, aby polepszyć swoje umiejętności, ale nie zaszkodzi się tym podzielić ;P)

 

Fajnie ten program wygląda xd

 

Z takich sugestii na podstawie podanego fragmentu, dodałbym kilka przecinków:

 

- "ale jest tylko jeden sposób, by się przekonać" - skróciłbym aby do by i dał przecinek przed tym "by".

- "Nie wiem, co jeszcze możemy zrobić" - przecinek przed "co"

- Mój uczeń uważa, że wie, co robić" - jw.

- "Zaklęcie odnowienia artefaktu nie pomoże w tym przypadku" - w takiej formie będzie brzmiało to lepiej.

- "Kryształowe Serce istnieje od tysiącleci" - millenia to... millenia, tysiące lat, a nie okrągły 1000 xd Literówka, jak mniemam?

 

Takie sugestie ode mnie, no i pozostaje ci życzyć powodzenia w tworzeniu napisów i rozwijaniu umiejętności :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Drugi odcinek z napisami: http://www.dailymotion.com/video/x40bt9v (Trzeba trochę poczekać aż się przekonwertuje i aż wskoczy 1080p)


Plik z napisami do pobrania: https://goo.gl/jDTZv4 - Dopasowany do odcinka od Grade A Stuff, radzę

przekonwertować do SubRip lub MicroDVD (.srt lub .txt)

 

Jeszcze dużo muszę popracować, ale uważam, że wyszło o wiele lepiej niż moje poprzednie tłumaczenie ;P
Idę spać.

Edytowano przez Arturro
Update tłumaczenia.
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem też dwa największe błędy związane z kontekstem w pierwszym odcinku (tylko trzeba mieć włączone napisy z dailymotion) - niestety niektóre literówki i błędy interpunkcyjne zostały, ale myślę, że mi wybaczycie, skoro to było moje pierwsze tłumaczenie na szybko ;P

Jak pojawią się napisy lepszej jakości do pierwszego odcinka to można moje zastąpić.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Arturro napisał:

Poprawiłem też dwa największe błędy związane z kontekstem w pierwszym odcinku (tylko trzeba mieć włączone napisy z dailymotion) - niestety niektóre literówki i błędy interpunkcyjne zostały, ale myślę, że mi wybaczycie, skoro to było moje pierwsze tłumaczenie na szybko ;P

Jak pojawią się napisy lepszej jakości do pierwszego odcinka to można moje zastąpić.

 

Jeśli się pojawią, bo na razie jest tylko do dwójki :P 

Also, czekam zatem na twoje napisy do trójki. W razie czego służę pomocą ;) 

Edytowano przez Niklas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit

Odcinek mi się podobał. Z mojej strony jest więcej plusów niż minusów. Najbardziej podobało mi się to, że było dużo Starlight i teraz na pewno ona będzie Postacią Główną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie mieszane odczucia. Po prostu - było okej. Nic więcej nic mniej. Okej. Szału nie było, badziewia totalnego też nie było. Zwyczajnie, prosto OKEJ.
Ani mnie jakoś nie porwało, alikornowe dziecię mnie jakoś irytuje samym swoim istnieniem. Może to też kwestia jej kolorystyki, której tak bardzo nie lubię, w połączeniu z tą kripową mordką, czy cuś.
Co tam jeszcze  - za mało mane 6. Za mało. Jak na główne bohaterki dostały bardzo mało swojego czasu na ekranie. Liczę na to, że będzie lepiej. 
Przy tym, że całej szóstki za mało, to zdecydowanie za dużo Starlight. Nie lubię tej postaci. Po prostu nope. Wolałbym, żeby była kimś kto nie wychodzi aż tak na pierwszy plan i wciąż liczę na to, że nie będzie aż tak ważną postacią, jak w rozpoczęciu sezonu. Co kto lubi, ja tam wolałbym Sunset, jak już z mane 6 ma się robić mane 7, no ale. 
Ale na plus mamy fajnego kucysia jakim jest Sunburst. Tak, ten ziomek mi się podoba, więcej, więcej! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu Ukeź napisał:

A ja mam takie mieszane odczucia. Po prostu - było okej. Nic więcej nic mniej. Okej. Szału nie było, badziewia totalnego też nie było. Zwyczajnie, prosto OKEJ.

Do oceny nic Ci nie mam. Tak samo ja oceniam start sezonu, którego ocena nie powinna spaść poniżej 5/10. Po prostu średni.

5 godzin temu Ukeź napisał:

alikornowe dziecię mnie jakoś irytuje samym swoim istnieniem. Może to też kwestia jej kolorystyki, której tak bardzo nie lubię, w połączeniu z tą kripową mordką, czy cuś.

Dzieci są wybrykane, hałaśliwe i męczące. Wystarczyło popatrzyć pierwszy raz na jej rodziców. Jestem pewny, że zmienisz o niej zdanie jeśli tylko dorośnie. Nikt nie jest taki sam jak był niemowlakiem.

5 godzin temu Ukeź napisał:

Co tam jeszcze  - za mało mane 6. Za mało. Jak na główne bohaterki dostały bardzo mało swojego czasu na ekranie. Liczę na to, że będzie lepiej. Przy tym, że całej szóstki za mało, to zdecydowanie za dużo Starlight.

Mym zdaniem rozkład był taki:

Pierwszy plan- Kryształowe Serce i Krystalizacja

Drugi plan- Mane6+Spike, Starlight Glimmer+Sunburst, Celestia+Luna, Cadence+Shining Armor+Flurry Heart

Trzeci plan- obywatele Kryształowego Imperium wraz z miastem, rodzice Twi i Czajnika

Na drugim planie wątki wzajemnie się przenikają, że czasem wymieniają się postaciami, głównie Spike'iem.

Na końcu wszystkie wątki się spotykają, w tym te z poprzednich planów.

Według mnie występowanie Starlight względem Mane6 było wyrównane.

5 godzin temu Ukeź napisał:

Nie lubię tej postaci. Po prostu nope. Wolałbym, żeby była kimś kto nie wychodzi aż tak na pierwszy plan i wciąż liczę na to, że nie będzie aż tak ważną postacią, jak w rozpoczęciu sezonu. Co kto lubi, ja tam wolałbym Sunset, jak już z mane 6 ma się robić mane 7, no ale. 

Popatrz na jej zachowanie. Jest zamieszana i skrępowana. Ona nie za bardzo klei się do zawierania przyjaźni. Nadal jest w tym zielona jak jej "chłopak".

Po pierwsze Sunset Shimmer musi wrócić do Equestrii. A to mało prawdopodobne, chociaż część 4 może sporo zmienić i namieszać, nawet w teoriach magicznych Iwana.

5 godzin temu Ukeź napisał:

Ale na plus mamy fajnego kucysia jakim jest Sunburst. Tak, ten ziomek mi się podoba, więcej, więcej! 

Może nie do końca nowy, gdyż był wspominany pierwszy raz w końcówce 5 sezonu, ale nieważne. Mi również Sunburst najbardziej się spodobał z całej zgrai. Ma swój unikalny wygląd jak i wspaniale dobrany charakter. 

Czy zauważyłeś pewne podobieństwo wyglądu Sunburst'a do kogoś? Ta broda i przebranie czarodzieja?

Tak, podobny jest on do Star Swirl Brodatego(Swoja drogą, wolę nazywać go Sławomir Brodaty). Możemy mieć nadzieję, że poruszą o nim wątek. Może jeszcze okaże się, że Sunburst jest jego wnukiem? Kto wie. :efWiK:

Spoiler

56f9370bc256d_Screenshot2016-03-2815-51-56f93719362be_Screenshot2016-03-2815-49-

Zauważmy, że prócz wspólnej przeszłości SG i SB mają ze sobą jeszcze coś co ich łączy. Obaj są jednorożcami, którzy mieli do czynienia ze historią Sławomira. :)

 

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Lucas napisał:

 

Tak, podobny jest on do Star Swirl Brodatego(Swoja drogą, wolę nazywać go Sławomir Brodaty). Możemy mieć nadzieję, że poruszą o nim wątek. Może jeszcze okaże się, że Sunburst jest jego wnukiem? Kto wie. :efWiK:

  Pokaż ukrytą zawartość

56f9370bc256d_Screenshot2016-03-2815-51-56f93719362be_Screenshot2016-03-2815-49-

Zauważmy, że prócz wspólnej przeszłości SG i SB mają ze sobą jeszcze coś co ich łączy. Obaj są jednorożcami, którzy mieli do czynienia ze historią Sławomira. :)

 

Niestety jest to niemożliwe. Starswirl żył 1000 lat temu, ale można wplątywać teorie, bo nie wiemy jak z wiekiem u kucyków.

Ale fajnie by było. I też go lubię ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek obejrzałem dopiero dzisiaj i muszę powiedzieć że oczywiście rozumiem wszelkie narzekania, ale że ja staram się douszkiwać się pozytywów w odcinkach to powiem że całkiem mi się podobało. Nie skakałem z radości jak przy niektórych ale odcinek całkiem mi się podobał.

Raz- Flurry Heart jest przeeeeeeeesłodka. To tu takie małe kochane takie to :)

Dwa- Wątek Stralight i Sunbursta, tak przewidywalny jak nic ale i tak: super. Design Sunbursta również mi się spodobał i ogólnie jego postać, nazwałbym go Rincewindem ale Tomek już mnie ubiegł (a chciałem być spostrzegawczy i zabawny:( )

Trzy- fajnie że tym razem przynajmniej połowa początku sezonu była "Slice of Life", tak tak jak serce się wzieło roztrzasło.

Cztery- podoba mi się motyw że Starlight będzie się uczyłą przyjaźni od Twily, progres postaci jest i to jest super

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...