Recommended Posts

Flutterbat
CPmU0p0UkAAsPmP.jpg.827af44ef27803ba46c6

Flutterbat występuje w czwartym sezonie, siódmego odcinka pod tytułem "Nietoperze!". Fluttershy dokonuje tej przemiany przez ingerencje Twilight Sparkle, która rzucała zaklęcia na nietoperze które pustoszom farmę jabłek Applejack. W ten sposób powstała jak dla mnie, niesamowita koncepcja Pegazo-Nietoperza z naszej Fluttershy. Takie stworzenia jak najbardziej się pokazują, choćby te przedstawiane przy księżniczce Luna. Zmieniła się osobowość naszej bohaterki jak i również wygląd. Nietoperze skrzydła, kły, język, czy również same oczy jak również układ włosów. Zaraziła się również apetytem na sok jabłek.

Bardzo mi się spodobała przedstawiona postać i gdy oglądałem kolejne odcinki, było mi już smutno że mogę już nie ujrzeć jej ponownie. Na szczęście fani tworzą wiele własnych autorskich pomysłów z nią (patrz znaleziony obrazek wyżej), co pokazuje że zdobyła nieco popularności. Aktualnie jest to moja ulubiona postać, która bierze się z mojej faworytki wśród głównej szóstki bohaterek.
Czemu stworzyłem ten temat? Ponieważ jestem ciekawy co Wy sądzicie, chciałbym również mieć miejsce gdzie można sobie wysyłać różne znalezione dzieła od fanów. Choć trochę na tym forum jestem, to prócz czatu nie biorę czynnego udziału w tematach. Liczyłem że ktoś kiedyś poruszy o niej i będę mógł z radością w takiej rozmowie się wykazać (albo po prostu w ogóle coś pisać...). Mam nadzieje, że temat został stworzony poprawnie.

Edytowano przez Sosna
  • +1 3

Flutterbat stał się też niejako podstawą crossoveru MLP i "Hellsing Ultimate" (https://pl.wikipedia.org/wiki/Hellsing_Ultimate). Ochrzczona imieniem Alushy jest bohaterką niezliczonej ilości grafik i filmików (zwłaszcza sponifikowanej wersji "Hellsing Ultimate Abridged" produkcji Team Four Star).

Spoiler

alu.png.a281e9223e10dff789e34182d0eb2718

No muszę tu powiedzieć,że Hasbro zrobiło dobry krok robiąc Flutterbata.Nigdy nie wiadomo początek sezonu szóstego więc może coś jeszcze nowego się pokaże.

Szeregowy Joker zainteresowałeś mnie tą informacją. Raz trafiłem na jeden filmik z nią, jednak nie wiedziałem że jest tego więcej i jakąś głębiej poruszone.
Teraz zacząłem przeglądać bardziej i czuje się bogatszy o większą ilość Flutterbat.
Cóż, do parowanie z anime widziałem zresztą też inne. Choćby Rosario to Vampire. Ciekawe porównanie z główną bohaterką, która właśnie ukazuje się w dwóch takich osobowościach.

Spoiler

AsianPoniesCosplayRosariotoVampire.png

Zresztą któryś z odcinków komiksu MLP (chyba była to seria "Friends Forever", ale nie jestem pewien) opowiadał o przemianie całego Mane 6. w nietokuce, tak więc wątek był, co prawda niekanonicznie, ale niejako kontynuowany.

Edytowano przez szeregowy Joker

Nie miałem okazji zabrać się akurat za komiks, a w sumie powinienem. Ale skoro mówisz, że nawet był specjalny poświęcony temu rozdział, to będę musiał się zainteresować.

Drobna uwaga (jeżeli mówimy o tym samym komiksie) nie był z serii friends forever, tylko głównej. Jak znajdę chwilę sprawdzę który dokładnie.

edit: Są to komiksy numer 32 oraz 33.

Edytowano przez thornix

Niezmiernie się ucieszyłam kiedy w odcinku "Bats!" Fluttershy zmieniła się w jabłkowego wampira. Bardzo lubię wampiry, a Flutterbat przedstawiono bardzo dobrze zarówno pod względem zachowania jak i wizualnym. Szkoda tylko, że nie zrobiono nic z faktem, że w ostatnich kilku sekundach tego odcinka pokazano, że Fluttershy pozostał kiełek. Wielka szkoda, ale i tak cieszyłam się gdy Flutterbat niejako powróciła. Chociażby tylko jako przebranie, ale jednak ;3 Czekam na więcej DrżyNietoperka! 

Niejako o "powrocie" Flutterbata możemy mówić przecież w przypadku odcinka "Scare Master" (co prawda było to przebranie i widzieliśmy go może niecałą minutę, ale faktem jest, że był).

Ja akurat sądzę, że mogli lepiej się skupić na jej charakterze w postaci pegazo-nietoperza. Zbyt głupkowato (ewentualnie czyt. zwierzęco) zachowywała się w postaci Flutterbat. No ale cóż, spróbuje zainteresować się komiksem, może bardziej mnie usatysfakcjonuje!

Gość Maniek

Też spodobała mi się postać. Takie alter ego nieśmiałej i dobrej Fluttershy w postaci potwora działającego zgodnie z instynktem :D Od strony wizualnej bardzo fajnie to wyszło. Ciekawe, czy wątek kiedyś jeszcze pojawi się w serialu, chociaż wątpię, że jeżeli już to tak szybko, bo dopiero co w 5 sezonie mieliśmy Scare Master.

Edytowano przez Maniek

8 minut temu Uszatka napisał:

Znalazłam uroczy obrazek z Flutterbat więc się nim z wami podzielę :3 

Sweet :squee:

Po co na końcu odcinka 'Bats' pokazali kiełek skoro nic z tym dalej nie robią. Piszmy petycję do Hasbro z prośbą o powrót Flutterbat XD

Good point. Liczyłam na to, że w odcinku Halloweenowym Fluttershy zrobi użytek ze swoich kłów, bo podejrzewam, że ma jednak dwa. Ale nie. Nawet wtedy miała sztuczne kły ;__; 

1 minutę temu Uszatka napisał:

Nawet wtedy miała sztuczne kły ;__; 

;__; Sztuczne kły, a mogła użyć prawdziwych ;__;

W tym wątku drzemie niewykorzystany potencjał. Może jak skończą się pomysły to ktoś powie "hej, a pamiętacie Flutterbat". Biedna, zapomniana Flutterbat :fluttercry2:

Oby, towarzyszu, oby ;__; 

Zwłaszcza, że nie widzę najmniejszego problemu w przywróceniu Flutterbat skoro gorsze potworki wstawiają. 

Mnie też podoba się koncepcja postaci, czy może raczej "rozszerzenie" osobowości Fluttershy.

3.04.2016 at 20:49 FlutterWilku napisał:

Ja akurat sądzę, że mogli lepiej się skupić na jej charakterze w postaci pegazo-nietoperza. Zbyt głupkowato (ewentualnie czyt. zwierzęco) zachowywała się w postaci Flutterbat.

Można to spokojnie zwalić na fakt, że dopiero co dokonała się jej przemiana i mogło w niej być więcej "drapieżnika", niż kucyka.

Odcinek o nocy koszmarów ("Scare master"? Chyba tak) wzbudził we mnie nadzieję na powrót Flutterbat, ale potoczył się inaczej, aczkolwiek mi się podobał (nawiązanie do mojego uwielbianego "Call of Cthulhu" :soawesome: albo i nie. Może tylko ja to tak odebrałem). W końcówce... szkoda, że był to tylko kostium.

Uważam, że powinien powstać odcinek poświęcony właśnie owej wampirzycy. Ostatecznie teraz, kiedy Fluttershy pozostały kły; i kto wie co jeszcze po tamtej akcji; ale utraciła "wampirze instynkty", zaczyna się, znana zapewne niektórym, maskarada. I tego typu odcinek mógłby powstać. Albo opowiadanie chociaż :lunathink:

W każdym razie wątek powinien zostać rozwinięty. Byle nie zaprzepaszczony.

Edytowano przez Arkane Whisper
  • +1 1

Założę się, że w komiksach IDW coś się o Flutterbat pojawi o ile już się nie pojawiły. Komiksy są o wiele lepsze niż serial, bo rozwijają wątki postaci. Na przykład rozwinęli wątki chyba wszystkich złych postaci. 

• +1 1

Yey! :yay:
Ten temat coś żyje i ktoś się w nim odzywa, cieszy mnie to! :fluttershy4:
Będę musiał w końcu kopnąć swoje lenistwo i zabrać się za ten zacny komiks o którym ciągle mowa. Ostatecznie jednak chciałbym Ją zobaczyć na powrót w zaanimowanej postaci.

18 godzin temu Arkane Whisper napisał:

Można to spokojnie zwalić na fakt, że dopiero co dokonała się jej przemiana i mogło w niej być więcej "drapieżnika", niż kucyka.

Jak najbardziej można na to zrzucić, ale nie wyjdzie ten fakt i tak, skoro nie będzie to kontynuowane w serialu. Choć skoro wiele złych charakterów miało swoje rozwinięcia w komiksie, to może?...

9.07.2016 at 07:33 FlutterWilku napisał:

Jak najbardziej można na to zrzucić, ale nie wyjdzie ten fakt i tak, skoro nie będzie to kontynuowane w serialu.

A jeśli będzie kontynuowane, to na pewno nie tak, jak ja to sobie wyobrażam.

Może też zajrzę do jakiś komiksów? Któreś w zasadzie byście polecili, na dobry początek?

6 godzin temu Arkane Whisper napisał:

Może też zajrzę do jakiś komiksów? Któreś w zasadzie byście polecili, na dobry początek?

Mi się najbardziej spodobały te mówiące o pochodzeniu i losach Sombry. Najlepiej zacząć od FIENDship is magic właśnie Sombry dotyczącego. Kontynuacją są numery od 38 do 34. 

Swoją drogą: 

Spoiler

thumb.jpeg

A więc dobrze podejrzewałam. Flutterbat się pojawiła przynajmniej w jednym komiksie. 

• +1 2

Komiksów z Flutterbatem było kilka, ale nie były wydawane cały czas jako jedna historia, tylko rozbite po numerach. Np. w serii głównej:

Spoiler

MLP32SubCVR.thumb.jpg.16052bcc4fe61f4ab4MLP-Comic-Fim-33-sub.thumb.jpg.fe671731e

Edytowano przez Krisu
  • +1 2

45 minuty temu BiP napisał:

A są te komiksy dostępne w Polsce i po polsku?

Jak na razie to są w Polsce chyba 4 tomy, może 5. 

godzinę temu BiP napisał:

A są te komiksy dostępne w Polsce i po polsku?

Po polsku dostępne nie są na pewno, bo jedynym wydawcą komiksów MLP jest Egmont, który póki co przetłumaczył 20. komiksów od IDW (złączonych po 4. w 1. tomie). Zaś oryginalne komiksy są dostępne w kilku księgarniach internetowych (chociażby tu: https://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/my+little+pony/2/phot/5 ), ale numerów z Flutterbatem jak dotąd nie zauważyłem.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się