Skocz do zawartości

Odcinek 3: The Gift of the Maud Pie


Niklas

Ankieta  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena odcinka

    • 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      4
    • 4
      1
    • 5
      3
    • 6
      7
    • 7
      4
    • 8
      16
    • 9
      6
    • 10
      5
    • ROCK SOLID HYPE
      2


Recommended Posts

No i kolejny odcinek za nami. IMO gorszy od premierowej dwójki i za bardzo eksponujący Party Cannon. Byłoby miło też zobaczyć trochę miasta. Może w kolejnych odcinkach pojawią się kolejne ciekawe miejsca z Manehattanu?

A wy jak uważacie? Hit czy kit?

 

ODCINEK FULL HD: http://www.dailymotion.com/video/x41l3kq

POLSKIE NAPISY: http://www.dailymotion.com/video/x41oyoy (by @Artem)

 

Edytowano przez Niklas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niklas właśnie kończyłem temat robić.... no ale dobra. Obejrzałem i powiem szczerze, że mi się odcinek podobał. Może dlatego, że Maud Pie tam była cały czas, mając zawsze niekończący się Pokerface na twarzy. Nie było momentu, w którym nie mogła mnie rozbawić - jej podejście, tajemnicze metody teleportacji, slow mow mrugnięcia oka....

bawiło mnie to. 

 

11 minut temu Niklas napisał:

za bardzo eksponujący Party Cannon, zamiast pokazać nam trochę miasta. A wy jak uważacie? Hit czy kit?

 

A MLP to serial krajoznawczy czy serial z pewnymi wartościami? Miasto pokazali, ale nasza uwaga była skupiona na fabule i akcji odcinka. Była kucykowa statua, park, targ, restauracja... Zresztą, lepiej jak twórcy nie pokazują wszystkiego/nie dają wszystkiego na tacy. Bo co wtedy nam pozostaje? Wszystko było, więc tylko odgrzane kotlety zostają. Na pocieszenie: wciąż będzie odcinek, który będzie się rozgrywał w Manehattanie, i raz jeszcze z Maud Pie. Chodzi o pierwszy ujawniony screen 6 sezonu:

Spoiler

12370886_1233522416665193_47266912436140

 

Wracając. Odcinek udany. 8/10 dam ze stoickim spokojem. W sumie nie było za bardzo rzeczy, która mi się nie podobała w tym odcinku - może momentami zachowanie Pinkie, ale to u niej normalne, więc nie mogę na to narzekać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz The Silver napisał:

A MLP to serial krajoznawczy czy serial z pewnymi wartościami?

 

Mówili, że tematem przewodnim tego Sezonu będzie EKSPLORACJA, więc wiesz xd No ale, myślę, że za bardzo za bardzo skrótowo napisałem. Większe zarzuty miałem nie do faktu pokazania miasta, co do eksploatowania jednym żartem w postaci Party Cannon. Wiem, że to miało na celu ukazane, że to urządzonko jest dla Pinkie jak grzywa i ogon, no ale, przy którymś razie mnie zaczęło lekko irytować :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek oglądało się przyjemnie, lepiej niż start, gdzie było trochę hałasu. Dostaliśmy to co tytułowa nazwa sezonu 6, eksploracja. Ukazano nam nieznane do tej pory zakątki Manehattanu takie jak Statua Wolności, śródmiejski rynek czy Central Park. Kucykowy Nowy Jork z bliższej perspektywy niż dotychczas.

Zgodzę się z @Niklas. Armata była często obiektem przewodnim w odcinku, bez której właściwie nie dało się żyć, ale co poradzić. Pinkie i jej PC to nierozłączna para imprez.

Prócz tego pokazano nam 2 nowe kuce, których podobiznę można znaleźć w Bulk BicepsFilthy Rich.

Policja to kanon. Strzeż się Rainbow! :rainderp:

Zdecydowanie Maud rocks. Jej zawsze poważna mina i kamienne dialogi sprawiają mnie w ubaw.

Podsumowująca ocena: 8/10

 

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek nie jakiś wielce wybitny, ale zdecydowanie lepszy od początku sezonu. Tak jak zauważyli już to moi przedmówcy, bardzo "na plus" jest pokazanie nieznanych dotąd rejonów Manehattanu. Ponadto propsy za OCki M. A. Larsona i Daniela Ingrama.

 

Ogólnie: mocne 7,5/10.

 

 

ok.png

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek: 4/10

Dalej: 5/10

Wchodzi Maud: 7/10

Maud rozwala system: 8/10

 

Razem odcinek: 8/10.

Tym razem Maud naprawdę mnie zagięła... Ja po prostu nie mogę uwierzyć, że z takiego kijowego odcinka udało im się coś takiego zrobić - a to wszystko wina Maud...

Ps. Dalej się chcę coś więcej dowiedzieć o boulderze ... a tu mi wycięli całą historię, dzięki!

 

2 minutes ago, szeregowy Joker said:

Ponadto propsy za OCki M. A. Larsona i Daniela Ingrama

A mógłbyś wstawić które to? Byłbym wdzięczny :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odcinek dobry, nie jakiś wybitny ale po prostu bardzo przyjemny i "lekki". Odniosłam tylko wrażenie, że wątek Rarity i jej poszukiwanie lokalu na butik zostało trochę zapomniane i powrócono do tego dwa czy trzy razy. Ciekawe czy odcinek o jej nowym butiku się ukarze (i czy będzie to w tym sezonie). Czy tylko mi się wydawało czy zmieniono lekko styl z jakim rysowane są postacie ? Mimika ich w twarzy jest mocno przesadzona i trochę za bardzo "kreskówkowa". Ciekawa jestem kto pisał ten odcinek, bo mocno różnił się od pozostałych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podobało jeszcze mniej niż opening sezonu. No cóż

Wady: 

  • Dużo Pinkie
  • Za dużo Pinkie
  • Za mało Maud

Zalety:

  • Przynajmniej odrobina Maud

To chyba tyle, ogółem to bym wystawił i 1/10, gdyby nie sama Maud Pie, która imo uratowała cały odc, niestety fakt, że kontrastuje z porywczością siostry oraz jest fajną postacią nie zmieni mojej alergii na różową pie... (bym się zapomniał) czy jej przenośny moździerz, tak więc tylko dopuszczający.

 

 

Plasiam wielbicieli Pinkie, ale mnie ta kupa różu podobała się tylko w jej poświęconym odcu, którego tytuł podałem już tutaj jako wadę (o ironio...).

Edytowano przez Babunia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maud zaczyna mnie przerażać... widać łamanie czwartej ściany jest rodzinne u Pie... no ale cóż: odcinek przyjemny, ale bez rewelacji... na pewno fajnie było ujrzeć tak dużo nowych kuców tła, zwłaszcza ten koleś z tatuażem. Ale i tak miałem wrażenie, że ta akcja z Party Canonem jest dość mocno naciągana. Jasne- Pinkie i PC czesto razem występowali, ale miałem wrażenie, że twórcy chceli tym razem "nadrobić" relacje pomiędzy Pinkie a jej sprzętem, by wprowadzić więcej znaczenia w wymianę. 

*mrugnięcie Maud spaliło mi system   

Edytowano przez Discorded Broch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek rewelacyjny, może nie rewolucyjny, ale i tak bardzo dobry. Najlepsza chyba Rarity, gdy pokazywała zachwyt Pinkie, a następnie gdy nieudolnie próbowała zmienić temat i nie wyjawić sekretu Pinkie. Zakończenie odcinka, również bardzo dobre i z morałem, że przy prezentach nie liczy się ich cena. Jak dla mnie, to odcinek z wysokiej półki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek według mnie naprawdę przyjemny. Nieco rozwinęli Mound (pod koniec miała chyba najdłuższy dialog kiedykolwiek), i może jestem dziwny ale naprawdę widziałem jak się wkurzyła...

 

Co do eksploracji- pokazano nam parę nowych miejsc w MH a ponad to mamy trzeci odcinek i Ponyville jak na razie nie ma. Można podciągnąć pod problem odcinka że właściwie mało się w nim dzieje ale...e, musimy mieć tutaj zagmatwana fabułę? I bardzo mi się podobało jak Rarity naśladowała Pinkie :)   I ponad to ten sezon naprawdę mnie łapie od strony tego jak kreatywne i ciekawe są projekty postaci tła nawet kiedy praktycznie nic nie robią.

 

I jeszcze jedna rzecz- zauważyliście na początku odcinka parę ogierów w pociągu? Było na nich nawet zbliżenie. Mówcie co chcecie ale to definitywnie była para w sensie romantycznym. Yay! Różnorodność w Equestrii! Twórcy są super :D 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu SolarIsEpic napisał:

I jeszcze jedna rzecz- zauważyliście na początku odcinka parę ogierów w pociągu? Było na nich nawet zbliżenie. Mówcie co chcecie ale to definitywnie była para w sensie romantycznym. Yay! Różnorodność w Equestrii! Twórcy są super :D 

 

 

 

Akurat to było nawiązanie do filmu :)

 

7730924.3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu SolarIsEpic napisał:

Nieco rozwinęli Mound

"Maud" jak już. Nie obrażaj jej. :rainderp:

godzinę temu SolarIsEpic napisał:

I jeszcze jedna rzecz- zauważyliście na początku odcinka parę ogierów w pociągu? Było na nich nawet zbliżenie. Mówcie co chcecie ale to definitywnie była para w sensie romantycznym. Yay! Różnorodność w Equestrii! Twórcy są super :D 

 

godzinę temu Artem napisał:

Akurat to było nawiązanie do filmu :)

 

7730924.3.jpg

Potwierdzam. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buck! A już myślałem że twórcy na boku jeszcze bardziej sugerują takie związki w Equestrii (po Lyrze i Bon Bon)

 

Z innej beczki i trochę dlatego że wcześniej źle wpisałem imię Maud- wydedukował ktoś na jakiej zasadzie działa jej Zmysł? Pinkie Sense wykrywa imprezy a Maud Sense wykrywa...?

 

A i fakt że dowiedzieliśmy się o tym że siostry Pie spędzają co roku jeden dzień ze sobą to może w którymś odcinku będziemy mieli dzień z Limestone albo Marble ?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, jak działa jej zmysł, ale mogę spokojnie stwierdzić, że Maud nadawałoby się na superbohatera. Super siła, super spojrzenie, teleportacja, super geologia, Maud Sense... Jeszcze czekać, jak zacznie strzelać kamieniami z oczu. :v

Edytowano przez Matil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu SolarIsEpic napisał:

Pinkie Sense wykrywa imprezy a Maud Sense wykrywa...?

 

53 minuty temu Matil napisał:

Nie mam pojęcia, jak działa jej zmysł, ale mogę spokojnie stwierdzić, że Maud nadawałoby się na superbohatera. Super siła, super spojrzenie, teleportacja, super geologia, Maud Sense... Jeszcze czekać, jak zacznie strzelać kamieniami z oczu. :v

Śmiem stwierdzić, że jej dział to wykrywanie złych sytuacji.

godzinę temu SolarIsEpic napisał:

A i fakt że dowiedzieliśmy się o tym że siostry Pie spędzają co roku jeden dzień ze sobą to może w którymś odcinku będziemy mieli dzień z Limestone albo Marble? 

Mogę powiedzieć tyle, że będziemy mieć jeszcze jeden epizod z Maud i Pinkie w Manehattanie, gdyż tej sceny nie mieliśmy w obecnym 3 epizodzie.

12370886_1233522416665193_47266912436140

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzane po ponad dniu spóźnienia z mej strony i jestem w sumie zachwycony. 9/10 z mojej strony gdyż Pie to chyba najmniej lubiane przeze mnie postacie a ten odcinek był naprawdę świetny. Pod względem komediowym super i drobne humorystyczne wstawki były nieźle dobrane. Typowo trochę mnie Maud wkurzała ale zwyczajnie nie przepadam za tą postacią jednak została przedstawiona z resztą bardzo ciekawie i wszystko trzymało się kupy. Zdecydowanie lepszy odcinek niż początek sezonu i mam nadzieję że kolejne będą tylko lepsze. Jak udało im się mnie zadowolić przy takich postaciach to się o nic nie martwię. I oby więcej Rarci bo dawniej nie trawiłem tejże damy a od zeszłego sezonu stała się super i widzę dalej taka została.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek nieco dziwny. Rarity zupełnie nie była sobą i po emisji mocy Flurry Heart chyba trochę wchłonęła charakteru Pinkie Pie. paradoksalnie nie przeszkadzało mi to bardzo... podczas gdy w innych odcinkach to nierzadko psuło mi cały odcinek. Równocześnie całość bardzo ogrzewała serce i była słodka. Do tego niemożliwie śmieszna. Mieliśmy wiele gagów, ciekawych elementów tła… tak, to był odcinek zdecydowanie do obejrzenia go 2-3 razy tylko po to, aby wychwycić wszystko, co działo się w tle. Od Twicane’a, Teletubisia po… samolot! Będę się tym jarał, że nareszcie, po 3 latach doczekałem się samolotu w MLP! Kanonicznego! Mogę umrzeć!

Można odcinkowi zarzucić, że był trochę pod bronies, że eksploatują Maud i w sumie z jednej strony morał był mądry, ale z drugiej ten ogier od sakiewki był nieco poszkodowany. I Maud nie dostała prezentu. Tutaj odcinek nieco tracił, dlatego na zimno mógłby wydać się średni, ale że w trakcie oglądania mnie niezwykle jarał i bawił, to jednak uznam go za porządny.

No i animatorzy szaleją. Tyle nowej mimiki kucykowej!

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minuty temu SPIDIvonMARDER napisał:

Mogę umrzeć!

Mogę w tym pomóc :rdblink:

 

Odcinek zupełnie mi się nie podobał. Był niewiarygodnie wręcz nudny. Nie lubię sióstr Pie, a Maud mnie nie bawi, wręcz przeciwnie. Jeśli cokolwiek się tu udało to Rarity. Jej zachowanie i miny nawet wywołały ten metaforyczny uśmiech na mojej mordzie. Fabuła? Jaka fabuła? Tu się cokolwiek działo? Pinkie jak zwykle zachowuje się jak mały źrebak, a nie dorosła klacz. Czy ona nie jest lekko opóźniona?

 

Dałam 1/10 za Rarity, bo za całą resztę dałabym 0.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu SPIDIvonMARDER napisał:

ogier od sakiewki był nieco poszkodowany.

 

Przycwaniaczył, jak tylko zobaczył desperację Pinkie, no to mu się oberwało... groźbą oberwania :v 

 

8 godzin temu SPIDIvonMARDER napisał:

Można odcinkowi zarzucić, że był trochę pod bronies,

 

Bo Maud? Spidi, pls :v To już bardziej był pod marketing (bardziej niż zwykle), bo nawet twórcy mieli wytyczne od działu marketingu Hasbro, by KONIECZNIE pojawiły się w odcinku te Cygnusy łódki-łabędzie. No ale, jakoś one jeszcze wyglądają, więc się nie czepiam tak bardzo :v 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie miałem tego na myśli. Chyba wiesz, że zawsze byłem przeciwnikiem poglądu, że odcinki są pod bronies i to fandom decyduje, co w nich będzie. 

 

Raczej chciałem powiedzieć, że zarówno tempo odcinka, jak i zachowanie postaci było atrakcyjniejsze dla starszego widza. Kreskówka w stylu Cartoon Network. No i było kilka broniaczowych podtekstów i detali, jak Twicane. Czy maud jest postacią pod bronies? Chyba nie bardziej od każdej innej postaci epizodycznej, którą ogół nieco polubił... więc nie mógłbym tak powiedzieć, że to Maud czyni odcinek broniaczowym :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Cahan said:

Odcinek zupełnie mi się nie podobał. Był niewiarygodnie wręcz nudny. Nie lubię sióstr Pie, a Maud mnie nie bawi, wręcz przeciwnie. Jeśli cokolwiek się tu udało to Rarity. Jej zachowanie i miny nawet wywołały ten metaforyczny uśmiech na mojej mordzie. Fabuła? Jaka fabuła? Tu się cokolwiek działo? Pinkie jak zwykle zachowuje się jak mały źrebak, a nie dorosła klacz. Czy ona nie jest lekko opóźniona?

 

Dałam 1/10 za Rarity, bo za całą resztę dałabym 0.

Przespałaś cały odcinek? Czy zasnęłaś przy początku?

Dodatkowo proszę o konstruktywny hejt tj. napisanie co mogłoby być lepiej żeby odcinek był lepszy. Najeżdżanie na odcinek tylko dlatego, że się nie ogarnęło fabuły (a ta tam była nawet spoko) jest bezsensowne i nic nie wnosi do konwersacji.

Daję 0 za ten komentarz i proszę o odpowiedź.

Ps. Pinkie na pewno nie jest lekko opóźniona, co najwyżej jest lekko do przodu :rainderp: (albo ma ADHD co już ma sens).

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...