Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki edycja XVI


Dolar84

Recommended Posts

Tak przyszło nam do głowy, iż ostatnimi czasy w konkursach pojawiają się jedynie edycje specjalne i gradobicia. Nadszedł więc czas, by wrócić do korzeni i ogłosić taką zwyczajną, standardową. Mam nadzieję, że jeszcze pamiętacie jak one wyglądały no ale jeżeli nie to zapraszam do lektury poniższych punktów :D

 

1. Limit słów - 1500

2. Wyznaczone tagi: [Adventure] i [Violence]. Obydwa. A do tego jeden dowolny. Jednocześnie oprócz zakazu użycia [Gore] i [Clop] tym razem do listy zakazanych dodajemy [Random] i [Romans].

3. Opowiadanie musi być w klimacie MLP

4. Termin oddawania prac: 16.04.2016 23:59

5. Po oddaniu prac nie można dokonywać w niej żadnych poprawek. W związku z tym proszę o wyłączenie w google docs opcji komentowania/edycji do czasu ocenienia prac.

6. Przed przystąpieniem do pisania proszę zapoznać się z Regulaminem.

7. Prace które przekroczą limit słów, będą korzystały z zakazanych tagów, zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie lub nadesłane po terminie podlegają dyskwalifikacji.

8. Zwycięskie opowiadanie zostanie opublikowane w Equestria Times.

9. Przystępujący do konkursu akceptują w całości powyższe postanowienia oraz regulamin.

 

Skład sędziowski - Hoffman, Dolar84

 

Jak zwykle zachęcam do czytania tego powyżej, ponieważ reguły kolejnych edycji mogą się nieco od siebie różnić. Prosimy, nie dawajcie nam powodów do dyskwalifikowania prac. Naturalnie jeżeli macie jakieś pytania to zadawajcie je w temacie - odpowiemy na pewno.

 

Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Wam dużo samozaparcia i powodzenia. Jak zawsze liczymy na wysyp prac.

 

Let the chaos begin!

 

 

  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 słów? :pinkieo:

Spodziewałbym się przynajmniej 3500. Dobra, jeśli chcę sadystycznie zmusić Dolara (i Hoffmana) do przeczytania mojego dzieła, będę musiał się solidnie wysilić. Nie obiecuję, ze cokolwiek napiszę, ale nie mówię, ze od razu sobie odpuszczam. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minuty temu Kingofhills napisał:

311a324d74.png
Tytuł zobowiązuje :kappa:

Wiesz, co innego, być fizycznie w stanie coś przygotować, a co innego mieć na to czas (i dobry pomysł, bo tym razem na FOL tu nie ma miejsca). Gdyby nie ten limit, do końca tygodnia bym skończył. A tak, cóż, wyzwanie rośnie i nie powiem, może tym razem nie dam rady stworzyć na tyle satysfakcjonującego opowiadania by je wystawić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Triste Cordis napisał:

Chwila... nie ma tematu? Jedynie dwa obowiązkowe tagi? ([Adventure] i [Violence]) Można dodać jakiś [Crossover] Dobrze to rozumiem? :twilight3:

 

godzinę temu Niklas napisał:

 

Dobrze. Jedyne zakazane tagi to gore, clop, random i romans.

 

Źle rozumiecie. Wyznaczone są dwa tagi obowiązkowe. Skoro nie ma nic napisane o jakichkolwiek tagach dowolnych lub opcjonalnych, to znaczy że nie można ich dodawać. Tak więc tym razem prosimy o teksty z gatunku [Adventure][Violence].

 

47 minuty temu Sun napisał:

1500 słów? :pinkieo:

Spodziewałbym się przynajmniej 3500. Dobra, jeśli chcę sadystycznie zmusić Dolara (i Hoffmana) do przeczytania mojego dzieła, będę musiał się solidnie wysilić. Nie obiecuję, ze cokolwiek napiszę, ale nie mówię, ze od razu sobie odpuszczam. 

 

W edycjach standardowych, takich jak ta, 1500 słów to maksymalny limit jaki kiedykolwiek daliśmy. Większe występują jedynie w edycjach specjalnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Źle rozumiecie. Wyznaczone są dwa tagi obowiązkowe. Skoro nie ma nic napisane o jakichkolwiek tagach dowolnych lub opcjonalnych, to znaczy że nie można ich dodawać. Tak więc tym razem prosimy o teksty z gatunku [Adventure][Violence].

Znaczy się, że nie mogę napisać komedii? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, skoro zakazane są wszystkie tagi poza [Adventure] i [Violence], to po kiego grzyba pisać, że na tę edycję do grona zakazanych dołącza [Random] i [Romans]? Czy nie powinno być w takim razie wprost napisane, że dozwolone są jedynie te dwa pierwsze? Przecież to jest proszenie się o pomyłki ze strony uczestników.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale możesz stworzyć Adventure, Violence i Sci-Fi bądź Adventure, Violence i Crossover. Po prostu wymogiem jest unikanie relacji między bohaterami o nacechowaniu silnie emocjonalnym... i kategoryczny zakaz heheszków.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Mordecz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minuty temu Mordecz napisał:

Ale możesz stworzyć Adventure, Violence i Sci-Fi bądź Adventure, Violence i Crossover. Po prostu wymogiem jest unikanie relacji między bohaterami o nacechowaniu silnie emocjonalnym... i kategoryczny zakaz heheszków.

 

No jak, skoro Dolcze powyżej napisał, ze nie może być i że mogą być tylko te dwa? :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nah, mój błąd - po prostu kiedy pisałem temat to częściowo kopiowałem o z jeden z poprzednich edycji ii zapomniałem zmienić czego trzeba. Teraz, raz jeszcze sprawdziłem ustalenia i już poprawiłem pierwszy post.

 

Wersja ostateczna: Tagi to [Adventure][Violence] + [Dowolny] (z wyłączeniem zakazanych).

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.04.2016 at 22:22 Świeży rekrut napisał:

Czyli hulaj dusza, ale przestrzegając z Regulaminem, zasadami tagów, limitem... no to się nie nahulam.

Innymi słowy, jest tak jak zawsze :) Na kilka ostatnich konkursów się nie wyrobiłem. Do tego, podejdę jak do rajdu Dakar - nie ważne które miejsce zajmiesz, ważne że przekroczysz linię mety. I dzięki za rozwianie wszelkich wątpliwości. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przestać korzystać z techniki podróży w czasie. Za dużo chaosu wprowadza do życia... A na konkurs może coś napiszę, mam nawet pomysł... I tym razem nie będzie Nenji, bo znowu padnie argument, że tekst nada się wyłącznie dla wtajemniczonych w moje uniwersum :P

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Mordecz napisał:

Muszę przestać korzystać z techniki podróży w czasie. Za dużo chaosu wprowadza do życia... A na konkurs może coś napiszę, mam nawet pomysł... I tym razem nie będzie Nenji, bo znowu padnie argument, że tekst nada się wyłącznie dla wtajemniczonych w moje uniwersum :P

 

Pozdrawiam

 

Nie będzie Nenji? -10/10 z automatu! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać i napisałem. Ze względu na cięcia (przeklęty limit) musiałem wywalić kilka wątków, zdań i zmienić zakończenie. Nigdy nie czułem tych tagów, ale chyba dałem radę. Chyba... Szału nie ma. Byle nie ostatnie miejsce :) 

 

Czarna Księga [Adventure][Violence][Dark]

Jeśli Word nie kłamie - 1498 (ze wszystkim). 

 

Fabuła: Spike (po raz kolejny) musi pomóc Twilight. Tym razem będzie to coś więcej niż noszenie zwojów...

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. TO PRAWDA!

 

Docs liczy inaczej niektóre słowa (a raczej ich nie liczy), a różnica w przypadku mojego tekstu pomiędzy google a open office, wyniosła 8 słów. Nie mówiąc, że ani ten, ani ten nie liczy wyrazów w przypisach :rainderp:

 

Ale ten teges...

 

NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ KRABIEJ INKWIZYCJI! Albo pewno wszyscy się spodziewali, a ja ich rozczarowywałem, nie tworząc niczego na konkurs. Tym razem jednakże postanowiłem coś dodać... oczywiście jak zwykle tworząc na ostatnią chwilę, bo czemu nie. Chociaż... Dolar się ucieszy, że tym razem jest tekst "pod kurek" :D 

 

Tak czy siak, zapraszam Was wszystkich serdecznie na wielką wyprawę:

 

Do samego piekła

[Adventure][Violence] (darka tu chyba za mało na ten tag)

 

Liczba słów? Google Docs twierdzi, że 1446, z kolei Open Office 1454. Magia, prawda? Dodajmy, że żaden nie liczy przypisów, których jest na 37 wyrazów, co daje nam wyniki odpowiednio: 1483 oraz 1491. Tak więc tak, Google Docs kłamie i możecie się na tym mocno przejechać, bo Dolar to nie wspaniałomyślny Poulsen, który wam "wybaczy" przekroczenie limitu o te kilka słów :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...