Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] Najpopularniejsze gry - Equestriańska Wojna o Pizze.


Arjen

Recommended Posts

Witam wszystkich odwiedzających Brony Gaming! Mam dziś dla was event w którym będziemy grać w gry!

Na początku jakiś dużo mówiący obrazek, wybaczcie jakość wklejenia.

 

rwjrYc6.png?1

 

Wszelkie wyjaśnienia odnośnie akcji:

 

Spoiler

Co to za akcja?

W dziale Equestriańskiej Wojny wpadliśmy na pomysł zorganizowania konkursu pod szyldem NLR vs SE. Poza reprezentowaniem barw danej frakcji nie ma to zbyt wiele wspólnego z tamtym działem, chociaż na pewno służy także jego promocji.

Na czym polegać będzie konkurs?

Nasza akcja będzie polegać na rywalizacji drużynowej w dziesięciu rodzajach gier, nieistotne czy komputerowych czy konsolowych. Każdy gracz będzie reprezentował jedną z frakcji (Nowa Lunarna Republika lub Solarne Imperium).

Jakie będą to rodzaje gier?

Mam tu prawie-na-pewno skończoną listę gatunków gier. Są to (język potoczny):

1. Bijatyki
2. Wyścigi
3. Sportowe
4. Strategię
5. Minecraft - Nie wiedziałem do jakiej kategorii to dać, ale zbyt popularne by pominąć.
6. Platformowa
7. Strzelanka
8. Online (prawdopodobnie na czas)
9. RPG
10. Przygodowe/Akcji

Jakie będą konkretne tytuły?

Jako, że będzie to zabawa dla nas, forumowiczów, chciałbym wybrać najpopularniejsze na tym forum gry, z gatunków wyżej wymienionych. I tu właśnie potrzebuje was, graczy. Celem tematu jest ustalanie jaki konkretny tytuł najlepiej dopasować do danej kategorii. Tak, aby możliwie jak najwięcej osób chciało w niego zagrać.

Jakie będą konkretnie zasady?

Dwie drużyny będą walczyć o zwycięstwo i punkty do rankingu. Na podstawie punktów zostanie wyłoniony zwycięzca.

Ale o co chodzi z tą pizzą?

Pizza, lub też pizze będą głównymi nagrodami do zgarnięcia. Chyba wszyscy lubią pizzę, a dostać ten smakołyk za dobre granie to jak dla mnie marzenie. Oczywiście jej rodzaj wybierze zwycięzca/zwycięzcy.

Co ze składami, i kto wygrywa pizze?

Składy będą "spontanicznie" dobierane do każdej gry. Trudno wszak wyobrazić sobie skompletowanie powiedzmy 4-osobowej drużyny która zagra we wszystkie 10 tytułów. Możliwe że rozdamy "dziką kartę" zwycięzcom poprzedniej gry, czyli taka osoba gdyby zadeklarowała chęć wystąpienia w następnej grze, dostawałaby miejsce na starcie. Kolejny aspekt motywacyjny hyh. Po zsumowaniu wyników (zrobimy jakiś ranking) zobaczymy która frakcja wygrała, i to w niej będziemy szukać szczęśliwego zdobywcy/zdobywców pizzy. Zobaczymy na ile fundusze starczą, może przegrani też uszczkną kawałek tortu?

Czyli co mamy zrobić?

Zapisywać się do drużyn, proponować tytuły gier, i w końcu grać!

Coś jeszcze?

Tak. Razem z osobami to organizującymi chciałbym zastrzec sobie możliwość do zmiany 1-3 tytułów. Nie twierdzę na sto procent, że je zmienię ale warto być elastycznym.

No i najważniejsze, OTWIERAMY GŁOWĘ NA ZMIANY. Jeśli znasz jakąś grę która ni cholerę nie pasuje do żadnego z powyższych gatunków, a jest po prostu zajedwabista do grania z ze znajomymi - napisz o niej osobno :luna:

 

 

Zapisywać się proszę w tym temacie. W razie wątpliwości zadawać pytania.

Jak to będzie wyglądać w praktyce:

 

1. Ogłaszam kategorię i wybraną grę, czyli np. ten tydzień kategoria "wyścigi" i gramy w "Trackmanie".

2. Przez parę dni (zapewne tydzień) trwa zapisywanie się do frakcji.

3. W międzyczasie ustalamy szczegóły jak będą wyglądać rundy, kiedy zaczynamy itp.

4. Gramy.

5. Następuje podsumowanie, rozdanie punktów i wszystko kręci się od nowa.

 

 

:luna2: OBECNA RUNDA  :luna2:

1. Wyścigi - Trackmania Nations Forever [ZAKOŃCZONE]

2. Bijatyka - Super Smash Flash 2 [ZAKOŃCZONE]

3. Strzelanina Counter Strike 1.6 [ZAKOŃCZONE]

4. MOBA - Heroes of the Storm [ZAKOŃCZONE]

5. Strategia- EARTH 2160 [ZAWIESZONE]

6. Przygodowa/Akcji- Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy [ZAKOŃCZONE]

7. Platformowa- Jazz Jackrabbit 2 [ZAKOŃCZONE]

8. Wormsopodobne- Hedgewars [ZAKOŃCZONE]

9. Sandbox- Minecraft [ZAPISY]

ZAPISY OTWARTE

Wpisywać się w tym temacie.

 

Frakcje i gracze:

 

YHEs1Cq.png?1                                                                                                        T6hRaIL.png?1

  1. Reedman_PL - 27 pkt                                                                                                                       1. Onyx - 25 pkt 
  2. peros81 - 14 pkt                                                                                                                                2. Triste Cordis - 13 pkt
  3. Uszatka - 3 pkt                                                                                                     3. FrozenTear7 / MasterOfRainbows/Bronek - 12 pkt
  4. Bury - 2 pkt                                                                                                                                        4. Lucas - 1pkt
  5. Maćko z Bogdańca - 1 pkt                                                                                                                          

 

 

 

 

 

 

Ogólny regulamin rozgrywek:

1. Każdy gracz może wziąć udział w tylu rozgrywkach, w ilu ma ochotę

2. Każdy gracz ma limit pięciu wygranych, to znaczy, że jeśli dany gracz ma już na koncie pięć wygranych i bierze udział w kolejnej grze i tutaj też wygrywa status zwycięzcy przechodzi automatycznie na gracza, który zajął drugie miejsce

3. Pierwszych pięć miejsc jest punktowanych

4. Gracz, który wziął udział w minimum dwóch grach dostaje punkta za uczestnictwo

5. Sędziami w każdej grze są organizatorzy.

6. Jakiekolwiek oszustwo spowoduje natychmiastowe posłanie całego Eventu do piachu bez możliwości jego przywrócenia. I nikt pizzy nie otrzyma.

7. Oficjalny adres serwera TeamSpeaka podczas rozgrywek to:  ts3.everfree.pl pokój Equestriańska wojna o pizzę a hasło do wejścia to NLRvsSE

 

 

Edytowano przez Sosna
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekcja wyścigi - proponuję "Trackmania Nations Forever". Z kilku powodów:

1. Jest w 100% darmowa

2. Jest w 100% fair play

3. Pozwala na stawianie własnych serwerów i zabezpieczanie ich hasłem 

4. Ma niskie wymagania sprzętowe

5. "Easy to learn, hard to master". 

 

Strategia- proponuję Worms Armageddon / World Party 

 

Strzelanka - TF2 (można ją "zkucykować" :P )

 

Dodałbym też "muzyczne", a mianowicie Audiosurf - gra na fandomowych utworach. Jako dowód, screenshot zdobytego czasu  

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit

Pomysł mi się podoba, a nad grami się zastanowię i jutro rzucę jakąś propozycją. Jak na razie jako sportową mógłbym wybrać... Football Manager 2016. Gra jest bardzo rozbudowana. Najlepiej brać draft :) . Nad resztą muszę się zastanowić, ale jutro na pewno dam jeszcze jakieś propozycje.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam zbyt wielu tytułów, więc posłużę się tym, co zaproponowali inni:

 

1. Wyścigi: Trackmania Nation Forever

2. Strzelanka: CS:GO albo TF2

3. RPG: Gulid Wars 2 (polecam)

Edytowano przez Pawiosław
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja swoje kilka propozycji dorzucę:

-Strzelanka: Ace Of Spades Classic (http://buildandshoot.com/) (możliwość założenia darmowego serwera, najprostsza strzelanka MMO w internecie)

-Sandboxy: Creativerse - darmowy minecraft dostępny na steamie

-Karcianki(dlaczego brak takiej kategorii?): Hearthstone, makao na kurniku :rainderp:

-MOBA(może być jako bijatyka xD): LOL, Hots.

-Czołgowe - wot (chciałem wt albo aw ale wt się nie nadaje, a aw może niektórym nie wejść + dużo trzeba ściągać)

-Samolotowe - WarThunder

-Statki - WorldOfWarships

-Mobilne/inne/przeglądarkowe - Slither.io       XDDDDD

 

Mam wielką nadzieję, że jednak "wojna o pizzę" się odbędzie. Jak coś to mogę pomóc w przygotowaniach. Kij tam wygrana, ważne, że wojna się odbędzie :rainderp:

Edytowano przez MasterOfRainbows
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit

Przygodowa: Black Mirror 2 

Przeglądarkowe: Tak jak powyżej - Sliither. Io 

Sportowe: Football Manager 2016 

Strzelanka: TF 2 

 

Mam nadzieje, że tyle starczy 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu MasterOfRainbows napisał:

Mam wielką nadzieję, że jednak "wojna o pizzę" się odbędzie. Jak coś to mogę pomóc w przygotowaniach. Kij tam wygrana, ważne, że wojna się odbędzie :rainderp:

 

Oczywiście, że się odbędzie. Nie daje nowych informacji bo czekam na porządny "research", tj. aż trochę osób się tu wypowie.

Podoba mi się to podejście, zabawa jest tu najważniejsza :luna:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak spełnia rolę darmowej gry, dlatego ciężko mi się zdecydować.
Z pewnością gatunek MOBA - Hots, LoL. A to już ktoś zaproponował.
Podane gry jak WoT, WarThunder, czy World Of Warship spoko. Ale pamiętajmy że tam są tiery które długo się wbija i ciężko by tu wyrównać poziom. Chyba że wszystko od 1, albo walczyć będą tylko wyjadacze.
Ale cóż, nie wiem jakie są wymogi i oczekiwania, tak to bym mógł podawać różne. Jak Diablo II jako RPG, czy StarCraft II jako strategia. Ale kto ma, albo kto kupi by akurat się pojedynkować?

Cóż, ciężko mi pojąć ten temat. Ale tak jak chciał Arjen, wypowiedziałem się. Zdrowia wam!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądarkowe - Haxball

Arjen, musi tak być, po prostu musi :x

A w slither.io chyba własnego serva nie da się postawić

 

Slither to fajna gierka ale... szanujmy się :rainderp: To ma być wojna gamerów, oni nie tolerują takich gierek o wyższą stawkę! Chociaż Haxball to kozak. ~ Arjen

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zacytuję, bo w sumie dałem tylko jedną propozycję, ale moim zdaniem dość solidną bo wieloosobową i nie wymagającą dużych nakładów czasu od poszczególnych graczy.

 

14.04.2016 at 21:05 Ever3Tree napisał:

Hej, a co powiecie na strategię czasu rzeczywistego na przeglądarce?

Swego czasu dość popularna byłą Supremacy 1914 (http://www.supremacy1914.pl/index.php?id=78&L=4)

Na mapie Europy (lub nawet sporego kawałka świata) gracze dostają losowe państwa, mogą zawierać sojusze, rekrutować jednostki, tworzyć fabryki, budować okręty, czołgi itd. Czas jest rzeczywisty (np. przejście wojsk z Berlina do Paryża to jakieś 5 godzin czy nawet więcej) więc nie ma problemu żeby zebrać graczy w jeden dzień o 17:00 - każdy może wejść o dowolnej godzinie, a gra toczy się swoim życiem.

No i jest wojenna :D

Można zmieniać flagi państw dla lepszego efektu, nie wymaga też aż tak dużej znajomości taktyki, bo jest dość prosta w obsłudze i po polsku.

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14.04.2016 at 00:03 Arjen napisał:

Pizza, lub też pizze będą głównymi nagrodami do zgarnięcia. Chyba wszyscy lubią pizzę, a dostać ten smakołyk za dobre granie to jak dla mnie marzenie. Oczywiście jej rodzaj wybierze zwycięzca.

 

Ja nie gram dla pizzy xD Tylko dla zabawy w wojnę xD :cheerilee: Proszę nie bijcie mnie :(

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ogólny pierwszy update listy:

 

1. Bijatyki - Street Fighter, Tekken
2. Wyścigi - Trackmania Nations Forever,
3. Sportowe - Football Manager 2016, PES/ FIFA
4. Strategię - Supremacy 1914
5. Minecraft - Nie wiedziałem do jakiej kategorii to dać, ale zbyt popularne by pominąć.
6. Platformowa
7. Strzelanka -
Team Fortress 2, Battlefield 4, CS, Ace Of Spades Classic
8. Online (prawdopodobnie na czas) - Haxball
9. RPG - Guild wars 2.
10. Przygodowe/Akcji -  Black Mirror 2 , Tomb Raider

 

Jeśli coś pominąłem, to albo nie pasowało (gry na MAME, ciężko walczyć w tym przeciwko sobie przez neta) albo kategoria była dziwnie dobrana, ale poza tym lista wciąż otwarta.

Pytanie dodatkowe - mamy tu dużo fanów karcianek?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do strategii, a raczej ekonomicznych dodałbym ANNO 2070. Jakoś nigdy nie przepadałem za tym gatunkiem, a ta wciągnęła mnie na długie godziny. "Czego oni znowu k#a chcą? :twilight6: Mnie tu na kopalnię nie stać, a im teatrów się zachciało..." Przy odrobinie szczęścia znajdziecie ją w Biedronce za 40zł. Polecam, bo wydanie zacne. Jeśli ktoś chce, może grać online, ale nic nie stoi na przeszkodzi, aby grać off-line (wolałbym to). Zasady: gracz ma 5 godzin na uzyskanie jak najlepszego wyniku. Jako dowód wystarczyłby screenshot "ogólnych statystyk". Jest tam wszystko: liczba budynków, liczba mieszkańców, ilość surowców...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Onyx said:

Karcianki? No to Card Against Humanity będzie pasowało xD

Zawsze i wszędzie :D

 

4 hours ago, Pawiosław said:

Jestem za! Tylko nie wiem czy to jest good idea ;__;

Będzie no nie wiem ... +16 i będzie wszystko git ...

chyba ...

 

11 hours ago, Triste Cordis said:

Przy odrobinie szczęścia znajdziecie ją w Biedronce za 40zł.

Chyba, że ktoś (jak ja) nie ma stacji dysków xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26.04.2016 at 08:08 Triste Cordis napisał:

Do strategii, a raczej ekonomicznych dodałbym ANNO 2070. Jakoś nigdy nie przepadałem za tym gatunkiem, a ta wciągnęła mnie na długie godziny. "Czego oni znowu k#a chcą? :twilight6: Mnie tu na kopalnię nie stać, a im teatrów się zachciało..." Przy odrobinie szczęścia znajdziecie ją w Biedronce za 40zł. Polecam, bo wydanie zacne. Jeśli ktoś chce, może grać online, ale nic nie stoi na przeszkodzi, aby grać off-line (wolałbym to). Zasady: gracz ma 5 godzin na uzyskanie jak najlepszego wyniku. Jako dowód wystarczyłby screenshot "ogólnych statystyk". Jest tam wszystko: liczba budynków, liczba mieszkańców, ilość surowców...

Ja mam xD

25.04.2016 at 01:29 Arjen napisał:

poza tym lista wciąż otwarta.

Tak? To ja chce coś dodać... SlendyTubbies na trybie multiplayer versus lub co-op

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...