Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] Najpopularniejsze gry - Equestriańska Wojna o Pizze.


Arjen

Recommended Posts

Jeżeli gra posiada dedykowane pliki serwerowe, to raczej bez problemu. W przeciwnym razie nic tu nie zdziałam.

Natomiast, jeśli gra posiada tryb multi po LANie, to polecam program Game Ranger. Sam wszystko zrobi, wystarczy założyć pokój i pocisnąć "graj" (to jest, o ile obsługuje tą grę). Dzięki niemu można też pominąć konieczność posiadania oryginału, wystarczy żeby wersja gry się zgadzała (i posiadała inny klucz podany przy instalacji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Bronek napisał:

A więc Hamachi? Innej opcji nie ma?

Czytamy ze zrozumieniem:

 

2 godziny temu Decaded napisał:

Natomiast, jeśli gra posiada tryb multi po LANie, to polecam program Game Ranger. Sam wszystko zrobi, wystarczy założyć pokój i pocisnąć "graj" (to jest, o ile obsługuje tą grę). Dzięki niemu można też pominąć konieczność posiadania oryginału, wystarczy żeby wersja gry się zgadzała (i posiadała inny klucz podany przy instalacji).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gry nie obsługuje, to nie. Ale zważywszy na fakt, że jest to gra z 2005 roku, to na 95% jest obsługiwana. Jak on nie zadziała, to są tez inne formy grania wykluczające kompletnie Hamaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin rozgrywek w EARTH 2160:

1. Rozgrywka odbędzie się w sobotę 23 lipca 2016 o godzinie 18.

2. Rozgrywka będzie hostowana przez program GameRanger.

3, Serwer do gry w ww. programie będzie nazywał się Equestriańska wojna o pizzę i będzie choniony hasłem NLRvsSE

4. Wersja gry, która obowiązuje podczas rozgrywek to 1.3.8 PL

5. Typ gry podczas oficjalnych rozgrywek to IEO Rebalancing (v8.3). Natomiast mapy to (w zależności od liczby graczy): Realitus Pumpus Pospolitus lub [TU] Lost (by mb. Darkamy)

6. Rozgrywka będzie nagrywana przeze mnie (myślę, że nagranie tej jakości będzie wystarczające) oraz przez streamera ( @Kuracyja?)

7. Oficjalnym TS'em na czas rozgrywek będzie ten podany w pierwszym poście tego tematu.

 

A i jeszcze dość istotne ogłoszenie @Decaded zgodził się pomóc w organizacji rozgrywek, więc mianuję go oficjalnie drugim organizatorem (nie, nie będę się bawił w Arjena :rainderp: )  A i jeszcze jedno... jak zwykle poprosiłbym o potwierdzenie obecności

 

Edytowano przez Sosna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA. WAŻNA AKTUALIZACJA DO REGULAMINU ROZGRYWEK!

Jako, że granie przez GameRangera nie działało w ogóle dlatego też połączycie się bezpośrednio z hostem rozgrywek, czyli ze mną. Czyli w tym przypadku wszystko, co musicie zrobić to wklepać adres IP, który podam na 20 minut przed rozpoczęciem rozgrywek w pole adres IP w zakładce Dostawca usługi TCP/IP po kliknięciu w grę sieciową, w polu Adres IP, przy czym musicie usunąć z pola tekstowego napis: Szukaj serwerów w otoczeniu sieciowym. Rozwiązanie sprawdzone, działa i nie powinno być problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sosna

Zapomniałeś poinformować o konieczności odblokowania portu UDP 16000 w routerze, inaczej mogą być problemy z połączeniem. Pozwól więc, że Cię wyręczę.

 

Jeżeli ktoś nie wie jak to zrobić, można zgłosić się do mnie. Postaram się pomóc ogarnąć co trzeba.

 

Fakt mój błąd~~ Sosna

Edytowano przez Sosna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przydałoby się wiedzieć kto będzie grał, bo jak na razie to zgłosiłem się ja, a Triste zaprzeczył...

 

C&C Generals niestety nie mam :/

 

EDIT: A jakiś inny program prócz GameRangera nie działa? Np. Hamachi?

Edytowano przez Reedman_PL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozwiązanie jest dużo prostsze, bo nie wymaga ani instalacji ani konfiguracji żadnego zewnętrznego softu. Wszystko, co trzeba zrobić to odblokować port UDP w ustawieniach routera i wklepać IP i tyle. Also też bym chciał wiedzieć, kto będzie grał, bo jednoosobowe rozgrywki to nie rozgrywki. :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Reedman_PL problem polega na tym, że niektóre routery nie przepuszczą żadnego ruchu bezpośrednio do komputera, jeżeli nie zostanie on najpierw wrzucony do DMZ (taki dla przykładu posiada Sosna), dlatego będzie to bez znaczenia jaki program użyjemy. Każdym połączymy się ze sobą bez problemu, ale w przypadku posiadania takiego routera - nie ma szans na podłączenie do lobby gry, nie ważne czy jesteś hostem czy graczem.

Na szczęście nie robi to problemu podczas łączenia bezpośredniego z hostem. Router Sosny został już odpowiednio przygotowany, więc połączenie nie będzie stanowić żadnego problemu.

 

Z Hamakiem byłby ten sam problem, plus (w razie udanego połączenia) praktycznie gwarantowane lagi, gdyż przepustowość sieci w jego darmowej wersji waha się od 50kb/s do 100kb/s (niestety, idą na hajs coraz mocniej).

Edytowano przez Decaded
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Earth ja odpadam. Za bardzo to dla mnie pokręcone. Poza tym, mam dość męki z odblokowaniem portów (co ja się namęczyłem przy PS4. Dopiero - chyba - skarga u dostawcy pomogła). Proponowałem już, ale jeśli będą chętni mogę udostępnić czysty, pozbawiony DRM instalator do Total Annihilation. Oczywiście o ile modzi/admini pozwolą (i tak wiele osób grało na piratach w chyba CSie). Gra jest o tyle fajna, że są tam tylko dwa surowce, rozgrywka jest szybka, a rozpierducha, że ho ho :) Poza tym, celem gry byłoby rozwalenie wszystkich budynków wroga lub "komandora" (taki duży robot, co prawda ma konkretne działo, ale przyszpilony do muru nie ma szans). Nie wiem jak to jest ze stawianiem serwera, ale pograłem trochę w TA (kampania) i bije wszystkie Earthy na głowę. 

 

PS. Co powiecie na powtórkę z FPSa? Jak dla mnie, to póki co gry, w które graliśmy wymagały ścisłej współpracy (MOBA, CS). Trudno, żeby ot tak drużyny zgrały się. Proponowałbym cokolwiek co ma TDM np. Warsow. Zgrana drużyna ma większe szanse, ale i indywidualni "terminatorzy" nabiją jakieś punkty dla drużyny. Najlepszy byłby UT2004. Do gier przygodowych proponuję Jedi Academy (do poniedziałku na Bundle Stars można kupić wszystkie części za 5€ - polecam, chociażby dla Jedi Knight 2 i Jedi Academy). 

 

Tak tylko sugeruję :twiblush2:

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedi Academy hmmm? Na tym to się znam, mogę udostępnić pliki starej akademi Sithów do której uczęszczałem a nawet doszedłem do ucznia samego Dark Lorda. TO było dawno temu... chyba 9 lat. Wciąż nie mniej pamiętam grę. Mroczny Uczeń peros81, uczeń samego Mrocznego Lorda Lotherna, Wielkiego Władcy Dark Templars, zgadza się na rozgrywki w JA.

 

Co do Eartha... to po zastanowieniu, to może nie wypalić. Equestriańska wojna o pizze miała mieć w zespołach minimum po dwóch zawodników, a w tej dziedzinie będzie po jednej na strone (ja i Reedman jesteśmy w Lunarnych, więc któryś z nas zapewne by został wywalony do solarnych). Poza tym sporo tłuczenia się z ustawieniami routera itp. Ja wciąż jestem, tak jak i Reedman pewnie, ale czy my dwaj to trochę nie za mało?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...