Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] Najpopularniejsze gry - Equestriańska Wojna o Pizze.


Arjen

Recommended Posts

Gdy tak zobaczyłem wasze budowle... "z czym do ludzi Triste... z czym do ludzi :derp4:" Żeby nie było - niczego nie dotykałem, co złego to nie ja. Aha. Bronek (?) - te kładki na drzewach wyglądają jak żywcem wyjęte z Mysta. Serio. Ja tam swoje skończyłem. Po zamknięciu serwera napiszę "solucję" ponieważ postanowiłem zrobić coś w rodzaju łamigłówki. :derp3:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie informacje

Pierwsza jest taka, że o 18 serwer zostanie zamknięty, więc radzę się pośpieszyć z kończeniem budowli

Druga jest taka, że za dwa tygodnie w sobotę, lub niedzielę odbędą się rozgrywki w Paladins znane także jako Overklon, czy też ta druga gra żerująca na popularności Owerwatcha. Będzie to tzw Grande Finale tego eventu i po nich zostaną wyłonieni ostateczni zwycięzcy całości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, Sosna said:

Dwie informacje

Pierwsza jest taka, że o 18 serwer zostanie zamknięty, więc radzę się pośpieszyć z kończeniem budowli

Druga jest taka, że za dwa tygodnie w sobotę, lub niedzielę odbędą się rozgrywki w Paladins znane także jako Overklon, czy też ta druga gra żerująca na popularności Overwatcha. Będzie to tzw Grande Finale tego eventu i po nich zostaną wyłonieni ostateczni zwycięzcy całości.

Paladinsy? YAY!

Walić mc nawet nie miałem czasu wejść na serwer przez to, że nie odnieśliście się do mojej prośby o przedłużenie czasu ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalne spełnia, ale z doświadczenia wiem, że minimalne = uruchomi się. Co innego płynna gra. Do tego optymalizacja. Różnie z tym bywa, szczególnie we wczesnym dostępie. Przy HOTS ledwie wyrabiał :/ Nawet taki Left4Dead 2 nie ruszy na pełnych. Niby procesor i5, ale 4GB pamięci i zintegrowana Nvidia 512 Ram nie pozwalają na wiele. Pobrać, pobiorę, ale wątpię żeby poszło. Tak to jest gdy bierzesz wolniejszego PC na rzecz kupna konsoli (nie żałuję) :)

 

Edit. Wieczorem dam znać czy będę mógł grać, ale na 99% nie.

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu Triste Cordis napisał:

Aha. Bronek (?) - te kładki na drzewach wyglądają jak żywcem wyjęte z Mysta. Serio.

Yyy, a co to jest "Myst"? :flutterblush:

Wiem, że moja budowla nie wygląda zbyt inponująco, ale to wina mojej małej prędkości, braku czasu i braku doświadczenia w budownictwie. Celuję w ostatnie miejsce (przynajmniej za udział punkt będzie). Gdybym miał więcej czasu to zbudowałbym jeszcze dworzec centralny, jakieś miasto/wieś, zagadkę i przekopiowałbym mój kalkulator binarny (dodawanie do 32). No ale cóż - jest jak jest. 

Co do Paladins: powiedz ktoś, ile trzeba do gry pobrać danych :octcry:. Jeśli mi starczy tych, co mam na karcie za rejestrację to postaram się zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu Sosna napisał:

Paladins znane także jako Overklon

Zamknięta Beta - Overwatch - 27 październik do 10 grudnia 2015

Zamknięta Beta - Paladins - 17 listopad 2015 (start)

Mimo że Paladins startował w środku testów Overwatch, to żadna z tych gier nie ściągała od siebie. Obie zaczerpnęły mechanikę z gry 2010 roku wydaną 1 lutego pod nazwą Global Agenda przez Hi-Rez Studios. Radzę to zobaczyć.

 

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, Triste Cordis said:

Niby procesor i5, ale 4GB pamięci i zintegrowana Nvidia 512 Ram nie pozwalają na wiele. Pobrać, pobiorę, ale wątpię żeby poszło. Tak to jest gdy bierzesz wolniejszego PC na rzecz kupna konsoli (nie żałuję) :)

Ja tam jestem:

Spoiler

maxresdefault.thumb.jpg.52fbc2d148776bca

, ale cóż ... na moim starym kompie poszło (ma znacznie słabszy procesor niż twój) w około 60 FPS'ach na niskich ustawieniach, także u ciebie powinno pójść także ... gra jest BARDZO DOBRZE ZOPTYMALIZOWANA :D

 

30 minutes ago, Bronek said:

Co do Paladins: powiedz ktoś, ile trzeba do gry pobrać danych :octcry:. Jeśli mi starczy tych, co mam na karcie za rejestrację to postaram się zagrać.

Czekaj ... za chwilę odinstaluję i sprawdzę xD

2,6GB ...

 

@Lucas

Ale bierzesz udział? :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu Lucas napisał:

Mimo że Paladins startował w środku testów Overwatch, to żadna z tych gier nie ściągała od siebie. Obie zaczerpnęły mechanikę z gry 2010 roku wydaną 1 lutego pod nazwą Global Agenda przez Hi-Rez Studios. Radzę to zobaczyć.

 

wyobraź sobie, że wiem z jakiej gry obie wzięły mechanikę, wiem także że żadna z nich nie ściągała od siebie. Ot powtórzyłem zwyczajnie popularną w internetach opinię, jakoby Paladins było overklonem. Ergo miał być żart ale wyszedł żart niezrozumiały

Edytowano przez Sosna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Sosna said:

wyobraź sobie, że wiem z jakiej gry obie wzięły mechanikę, wiem także że żadna z nich nie ściągała od siebie. Ot powtórzyłem zwyczajnie popularną w internetach opinię, jakoby Paladins było overklonem. Tyle :dunno:

Paladins to podróba Overwatcha, a Overwatch jest podróbą Team Fortressa 2, a Team Fortress 2 jest już stary i prawie nikt w niego nie gra ...

Powtarzam tylko stwierdzenie kolegi ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie wyglądało to ocenianie struktur? Bo tak trochę np. przy mojej musiałbym być przewodnikiem :v

 

@EDIT No cóż, nie zdążyłem zabudować struktury, ale chyba wszystko oprócz tego zrobiłem. Good Luck everyone

Edytowano przez Onyx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Bronek napisał:

Yyy, a co to jest "Myst"? :flutterblush:

 

To tak jakbym przeczytał: "Yyy, a co to jest Doom"? Moja reakcja :P 

 

Spoiler

 

 

 

A tak na serio. To taki odpowiednik Dooma w przygodówkach. Jako pierwsza gra na świecie wymagała napędu CD, co wówczas było szokiem. Autorzy "wmontowali" w grę aktorów - właśnie dlatego gra zajmowała tyle miejsca. Kolejne odsłony też "swoje ważyły" (jak na tamte czasy).

 

Myst 2 (Riven) - 5CD jeśli mnie pamięć nie myli.

Myst 3 - 4cd lub 1DVD,

Myst 4 - 2DVD,

Myst 5 - 1DVD (zrezygnowano z "żywych" postaci) 

 

Myst 6 nie będzie :derp4: Co prawda "piątka" świetnie się sprzedała, ale autorzy musieliby zmniejszyć poziom trudności. A jak sami powiadają: "Łatwy Myst to nie Myst" - zgadzam się. "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść..."

 

Wygląda on tak (edycja "real Myst") Ogólnie klimatem przypomina ten świat (tzw. "Wiek")

Spoiler

h2vpTfJ.jpg

 

@Lucas Tyle że tutaj jest pełno wody ;) No i nie ma Ewoków. 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu Triste Cordis napisał:

Wygląda on tak (edycja "real Myst") Ogólnie klimatem przypomina ten świat (tzw. "Wiek")

  Pokaż ukrytą zawartość

h2vpTfJ.jpg

 

A mi przypomina Endor ze SW. Podoba mi się.

 

@Triste Cordis Oj tam bagna w lesie. Miśki to polubią. ;)

 

@Decaded Można prosić o koordynaty do budowli. Nie chcę błądzić po mapie...

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bo nie widzę odzewu. Przewodnikiem raczej w waszym ocenianiu nie zostanę, to wspomnę: 

- Hasło do drzwi do skarbca to 2143 (trzeba w tej kolejności przyciski wcisnąć), obok jest skrzynia z dźwignią-zmyłką, którą jak położysz na jedynym miejscu przed drzwiami na jakiej można i uruchomisz to zostanie ona zmieciona pistonem.

- W biosferze którą zbudowałem idź za ścieżką z drewna, trafisz do takiej chatki gdzie musisz wziąć ze skrzyni sadzonkę i postawić ją na trawie obok dispensera, następnie uruchomić dźwignią mechanizm, który będzie strzelał mączką kostną w sadzonkę, aż urośnie, jak urośnie, to pistony automatycznie przesuną drewno w jeden blok w bok. Po tym trzeba znowu zasadzić i czynność powtarzać aż pokaźna ilość drewna będzie. Na ścianie jest siekiera do "wydobycia" tego drewna :v

- W enchant room'ie od razu zobaczysz dźwignię i jak ją uruchomisz, to się pojawią biblioteczki, obok jest przycisk, który jak go klikniesz, to z sufitu wyleci Lapis Lazuri i potki z buffami

- Chcę tylko jeszcze zwrócić uwagę na lustro które zrobiłem w pokoju sypialnym przy komputerze :v

- No i ostatnie chyba, przy wejściu do każdego z pomieszczeń jest dźwignia, która nie tylko otwiera drzwi, ale i zaświeca światło, wymieniłem ten szczegół, bo można chyba to przeoczyć, a tego bym nie chciał

Jeszcze jak jakieś pytania będą to powiedzcie :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu Onyx napisał:

- Hasło do drzwi do skarbca to 2143 (trzeba w tej kolejności przyciski wcisnąć), obok jest skrzynia z dźwignią-zmyłką, którą jak położysz na jedynym miejscu przed drzwiami na jakiej można i uruchomisz to zostanie ona zmieciona pistonem.

- W biosferze którą zbudowałem idź za ścieżką z drewna, trafisz do takiej chatki gdzie musisz wziąć ze skrzyni sadzonkę i postawić ją na trawie obok dispensera, następnie uruchomić dźwignią mechanizm, który będzie strzelał mączką kostną w sadzonkę, aż urośnie, jak urośnie, to pistony automatycznie przesuną drewno w jeden blok w bok. Po tym trzeba znowu zasadzić i czynność powtarzać aż pokaźna ilość drewna będzie. Na ścianie jest siekiera do "wydobycia" tego drewna :v

- W enchant room'ie od razu zobaczysz dźwignię i jak ją uruchomisz, to się pojawią biblioteczki, obok jest przycisk, który jak go klikniesz, to z sufitu wyleci Lapis Lazuri i potki z buffami

- Chcę tylko jeszcze zwrócić uwagę na lustro które zrobiłem w pokoju sypialnym przy komputerze :v

- No i ostatnie chyba, przy wejściu do każdego z pomieszczeń jest dźwignia, która nie tylko otwiera drzwi, ale i zaświeca światło, wymieniłem ten szczegół, bo można chyba to przeoczyć, a tego bym nie chciał

Osobiście dałbym minusowe punkty za psucie zabawy, ale no. Się zobaczy :v 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Onyx

Spoiler

2016-10-03_19.01.58.thumb.png.6f83600355

(Od dziwo F1 (wyłączenie HUD) mi nie działa, to fotografować będę tak.)

Budowle Onyx'a

O ile ta wieża wygląda genialnie, to ten "magazyn" wygląda bardzo prostacko, nawet patrząc na funkcjonalność.

Co to ma być za sejf, w którym właz otwiera się przy 1234, a z wnętrza nie można wrócić? :rainderp:

"Magazyn" ze szklarnią - 3/10

Wieża - 7/10

 

Ten kto lubi kopać dziury.

Spoiler

57f29aa5e2d63_Screenshot2016-10-0319-50-

O ile nie znalazłem podpisu, to dół wygląda mi na szpital/więzienie, a pomieszczenie wyżej mogłoby być bardziej rozbudowane, szczególnie magazyn. Rozumiem, że ktoś może lubić ten tytuł, ale nie nie powód, aby umieszczać go tak beznadziejnie na budowli. Radziłbym oddzielnie. 6/10

 

Ktoś kto lubi buntowników ludzkiej natury przemierzających rozmaite przygody (czyt. Lara Croft, Nathan Drake, Indiana Jones itp.).

Niestety gra mi nie cyknęła zdjęcia, miejsce już zgubiłem, ale nie o tym tutaj mowa. Na skarżyć się mogę za niezrozumiały mi język w labiryncie oraz na wejście do skarbca, do którego nie da się wejść. Ktokolwiek tam coś pisał, nie wyglądało mi to języki nauczane w szkołach.  4/10

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak wezmę udział w Paladins (o ile nic mi nie wypadnie :) ) Gra działa lepiej niż TF2 :lol:

 

Moja mapa - w spoilerze

Spoiler

Wejście do "jaskini" jest obok "pasa startowego" - gdyby ktoś zabłądził. Tja, więcej sadzonek nie miałem :derp3:

- Nie iść schodami. Prowadzą do pułapki (o ile działa)

- Po zejściu w dół i znalezieniu tabliczki z napisem "wspak" należy wyciągnąć z tego wnioski np. rozgałęzienie lewo-prosto. W podpowiedzi napisanej wspak jest "prosto". Trzeba iść w lewo :P Itd. Innymi słowy lewo = prawo, prawo = lewo. Po znalezieniu pomieszczenia z drabiną i podpowiedzią o kroplach krwi wyjść na zewnątrz. Krople krwi = róże, złoto - żółte kwiatki. 

- iść za żółtymi kwiatkami do brzozy z dźwignią. Po naciśnięciu przycisku wrócić. Po lewej znowu ścieżka kwiatów. Ewentualnie znaleźć ścianę z 3 dźwigniami na własną rękę.

- Rozwalić ścianę tak, żeby zrobić sobie przejście

- Plądrować skrzynie do woli

- Wyśmiać moje "jezioro" :derp4: 

@Onyx A myślałem, że tylko ja będę bawił się w zagadki. Gdzie tam mojej do twojej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...