Skocz do zawartości

Odcinek 5: Gauntlet of Fire


Niklas

Jak oceniasz odcinek?  

63 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena

    • 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      2
    • 5
      1
    • 6
      1
    • 7
      5
    • 8
      15
    • 9
      16
    • 10
      9
    • 11/10 :drurrp:
      13


Recommended Posts

No i kolejny odcinek za nami, tym razem skupiony na Spike'u i, moim zdaniem, był całkiem dobry (w kategorii odcinków smoczysława - wybitny). Poznaliśmy smoki nieco bardziej, a zwłaszcza typowe dla tej rasy rytuały, pojawiły się także smoczyce (inne niż Cranky Drurrp :3). Była akcja, wkurwiający rywal, przyjaźnie i zadziwiająca zdolność Twi i Rarity do tworzenia kamuflażu. Było całkiem spoko, zwłaszcza, że oczekiwałem czegoś dużo gorszego.

 

ODCINEK ENG: http://www.dailymotion.com/video/x44yokz_my-little-pony-friendship-is-magic-s06e05-gauntlet-of-fire_tv

 

ODCINEK PL: http://www.dailymotion.com/video/x450zus_mlp-fim-season-6-episode-5-gauntlet-of-fire-napisy-pl-1080p_shortfilms

Edytowano przez Niklas
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie leci 9, ponieważ się mi bardzo dobrze odcinek oglądało :D Widziałem dobre nawiązania do Harrego Pottera (Czara Ognia) i Władcy Pierścieni (ale żal, imienia nie pamiętam ;_;, córka króla rohanu idzie na wojnę choć jej ojciej jej tego zabronił), w sumie nie wiem czy to są dobre nawiązania, ale to jest pierwsze co mi do głowy przyszło.

Najlepszy odcinek ze Spikiem z roli głównej :yay: (wstawiłem Flutterke, bo brak fajnych emotek ze Spikiem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spod duetu Joanna Lewis i Kristine Songco wyszedł też odcinek Hooffieldowie - McColtsi, ten był zdecydowanie lepszy. Na dodatek Spike wreszcie szlachetny, czyli taki jakim powinien być przez cały czas od uratowania Kryształowego Królestwa przed Sombrą. Kolejny plus to parę słów o smokach, na minus idzie to, że nie dowiedzieliśmy się niczego o Spike'u, mam nadzieję, że twórcy kiedyś poruszą ten wątek. Outro znowu z inną muzyką. Poza tym nie potrafiłem rozpoznać głosu tej niebieskiej smoczycy i nie wiem czy to ktoś nowy się w nią wcielił czy aktor z długim stażem (ale chyba nie, bo Ball czy Libman bym rozpoznał). 

 

7.5/10 Nadal podtrzymuję zdanie, że ten sezon się różni, ale nie w negatywnym znaczeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek przyznam że wow... 9/10 zasłużone i byłoby 10/10 gdyby nie głupie ograniczenia czasowe. Fabuła była super i wszystko po prostu było cudowne tym razem. Zachowania postaci i ich czyny były świetnie uwydatnione czasem komicznie co wychodziło super i w innych aspektach też. Naszą nową smoczycę bardzo polubiłem i mimo że dosyć przewidywalny koniec to i tak mi się ogromnie podobało. Mam nadzieję że jeszcze kiedyś ujrzymy tą postać. To co mi nie pasowało to dosyć szybko pokazane części odcinka. Czasami te 20 minut wszystko niszczy bo całe wyzwanie wyglądałoby świetnie jakby je bardziej rozwinąć. Początkowe animacje princess naszych coś mi stykały i dziwnie wyglądały ale reszta technicznie ładnie. No i przyznam ciekawy design postaci smoczycy księżniczki. Odcinek w tym sezonie póki co najlepszy i szczerze jeden z moich bardziej ulubionych z całości. Oby więcej takich. Połączenie komedii z ciekawą przygodą i jakimś friendship/shippingiem na kiju.

~nice

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wziąć pod uwagę same odcinki skupione na Spike'u to ten był wybitny. Jedyne do czego można się tutaj przyczepić to to, że za krótki (ale wiadomo, ograniczenia i te sprawy) oraz to, że zbyt przewidywalny. 

Na plus, że Spike nie wyszedł na ciotę, a wręcz przeciwnie. Miło było popatrzeć jak uciera nosa temu czerwonemu gburowi, jak mu tam było. Poza tym przyjemna i ładna postać smoczej księżniczki i choć od samego początku wiedziałam, że to ona zostanie nowym smoczym lordem...czy jakoś tak...to jednak cieszę się z takiego zakończenia. Spike jest stanowczo za młody na władanie całą smoczą rasą, heh. 

 

No i ciągle czekam na wytłumaczenie dlaczego Spike nie ma skrzydeł. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest porządny odcinek! Ogółem Spike'a lubię i zawsze lubiłam, więc bolało mnie, kiedy twórcy próbowali usilnie zrobić z niego idiotę (choć tak naprawdę jako jedyny często zachowywał się w miarę racjonalnie w tym pastelowym burdelu, ale i tak musiał oberwać, bo jakżeby inaczej :rainderp:). Tym razem smoczek się postawił i zachowywał się nadzwyczaj dojrzale jak na swój wiek. Plus też za Twilight i Rarity oraz ich maskowanie. Fajnie też, że ponownie zobaczyliśmy Ceśkę i Lunę. Miło, że twórcy o nich pamiętają nawet w takich odcinkach, gdzie dałoby się je w teorii pominąć.

 

Same smoki też bardzo na plus, ponieważ to jedna z ciekawszych ras w serialu, a tak mało o nich wiadomo. Dobrze też, że pojawiły się wśród nich samice. Jednak dziwi mnie jedno - czemu przybyło ich tak niewiele w stosunku do tego, co wcześniej było pokazane w serialu? Ja rozumiem oszczędność środków, ale to wyglądało tak trochę biednie. Stary Dragonlord fajnie wyglądał, jak smok, a nie byle pipidówa, ale te młodziaki... No cóż, co jak co, ale design smoków w serialu do zbyt klimatycznych nie należy i wyglądają trochę jak efekt miłosnej schadzki kurczaka i gargulca. Szczególnie różowa smoczyca bolała.

 

Sama postać księżniczki z wyglądu jest taka sobie, ale całe szczęście wygląd to nie wszystko, bo smoczyca nadrabia charakterem. Fajnie, że twórcy pokazali postać z taką, a nie inna historią i z takimi cechami. Postać, która musi wszystkim coś udowodnić i potrafi się na swój sposób ze swojego środowiska wyłamać, postawić się. Ember jest silna, zdecydowana i uparta, a do tego rozsądna. Do tego jest dobrą wojowniczką, lojalną wobec sojuszników. Mam nadzieję, że pojawi się jej więcej (i że nie zrobią jej romansu ze Spike'iem), ponieważ to jedna z sensowniej stworzonych postaci w tym serialu.

 

Fabuła fajna. Przemoc @_@

  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie się mogę zgodzić. Dostaliśmy wyśmienity odcinek, gdzie Spike nie robi z siebie pojmowanego przez większość kretyna, lecz godnego rycerza wykazującego się lojalnością i honorem wobec innych, a przede wszystkich wobec swoich przyjaciół. Odcinek ten potwierdził ponownie, że miejsce Spike'a jest wśród kucyków, a nie w grocie smoków, gdyż nie narodził się, aby latać i walczyć przeciwko własnemu gatunkowi. Ponad to Spike wykazał swój szacunek dla nowej bohaterki, Ember, podarowując jej pałeczkę rządów za prawdopodobną podwózkę, a także obronę jego, Rarity i Twilight przed Garble. Dzięki Spike'owi, Ember dostała możliwość godniejszego rządzenia Królestwem Smoków niż dotąd jej ojciec. Jest też okazja iż Królestwo Smoków i Królestwo Kucyków nawiążą kiedyś bliższe relacje niż obecnie i wyszedłby świetny temat na epizody. Poza tym, Gable dostał baty i odtąd nie ma prawa zbliżać się do Ember, a także ma zahugać każdego smoka (na śmierć).

 

Mam też takie wrażenie, że w sezonie 6 szerzy się wyrównywanie płciowe. Jak dotąd wśród kucyków non-stop przybywa ogierów, a obecnie doszły także i smoczyce(jakoś nielicznie, a szkoda). Moim zdaniem dobrze świadczy to o serialu, chociaż nie wiem jak o tym mogą pomyśleć inni.

 

Prócz tego Big Jim zapowiada, że to nie jest jedyny odcinek z udziałem Spike'a, a będzie więcej. Miejmy nadzieję, że wyjaśnią pytania dręczące smoka przez fandom od dłuższego czasu.

unnamed.png.512d56318207be4bda5dda11145d

Edytowano przez Lucas
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakiś powiew świeżości. Co prawda przewidywalny, ale nie powinno to nikogo dziwić :) Zaleciało trochę Władcą Pierścieni, gdzie pewna pani założyła zbroję i ruszyła do boju. Jeden z większych plusów to fakt, że Spike z "koszyko-trzymacza" zamienił się w kogoś, kto potrafi walczyć o swoje. Ba, przez chwilę był lordem. Tylko ta Rarity... jak zwykle robi ze Spike'a "dobrego mudżyna". Swoją drogą, czy w kilku scenach z tonu jej głosu nie dało się wyczuć zazdrości?  Coś mi mówi, że smoki wrócą np. w finale, a po stronie kucy stanie Amber. Nie robili by takich zwiastunów dla jednego odcinka. I jeszcze jedno:

 

Spoiler

SlFS3f7.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do pl odcinka macie już w pierwszym poście oraz w temacie z linkami do odcinków.

 

A tymczasem takie małe spostrzeżenie, na przestrzeni tych sezonów Rarity przestała panikować na widok brudu :rainderp: A przynajmniej w dzisiejszym odcinku :v 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I proszę wszystkich oglądających wersję z napisami o choćby krótką notkę na temat tłumaczenia. Wszelki feedback będzie nam bardzo pomocny!

 

* * *

 

9 minut temu SPHRAX napisał:

Nowa postać - Ember, z którą jestem pewien, że jeszcze jakiś wątek będzie

 

Wiemy, że będziemy mieć jeszcze odcinki ze Spikiem, więc kto wie, może Dragon Lord Ember pojawi się raz jeszcze?

 

A swoją drogą, Garble dostał idealną karę za bycie dupkiem :ming: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit

Odcinek był świetny i moim zdaniem najlepszy w tym sezonie. Z pewnością dzięki temu odcinkowi polubiłem trochę bardziej postać Spika. Też to, że Spike wreszcie zachowywał się normalnie, czyli był lojalny, szlachetny i pomocny, a nie samolubny jak w poprzednich odcinkach. Ogółem jakiś dobry pomysł na odcinek i w tym odcinku znacznie, więcej się dzieje. Podobała mi się walka Amber z Garble. Poza tym Garble dostał najlepszą możliwą karę. 

         

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że już nie oglądam zbyt wiele kucyków, ale coś mnie natchnęło i te obejrzałem. Nie zawiodłem się. Patrząc na najnowsze odcinki tak radośnie krytykowane w fandomie i ten, można jedynie rzec "Można? Można". Twórcy tym razem na serio się postarali. Przypomniały mi się niemal odcinki z drugiego sezonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odcinek na mocne 8, jest to chyba najlepszy odcinek z tym smoczkiem, nowe postacie i powrót tych starych w jednym odcinku. Jednak jak dla mnie przewidywalny aż do bólu, zwłaszcza to, kto zostanie tym władcą i także to, że ta księżniczka zaprzyjaźni się z tymi kucykami. Ogólnie nie najgorszy odcinek, ale jakoś mega rewelacji nie było, jedyne co mnie jeszcze cieszy, to fakt, że te smoki w jakimś odcinku (może w zakończeniu obecnego sezonu), połączą siły z kucykami w walce z jakimś epickim wrogiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu SPHRAX napisał:

Ja tam lubię, jak odcinek jest przewidywalny.

 

 

A ja z kolei wolę zostać zaskoczona ^^ Dlatego oceniłam odcinek na 8 zamiast 9. Ale z drugiej strony nie wymagam nie wiadomo czego od bajki dla dzieci. Nawet takiej, w której twórcy wrzucają to i owo dla starszej publiczności. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu Lucas napisał:

Odcinek ten potwierdził ponownie, że miejsce Spike'a jest wśród kucyków, a nie w grocie smoków, gdyż nie narodził się, aby latać i walczyć przeciwko własnemu gatunkowi

Widać nie zawsze najlepiej jest wśród swoich. Czytajcie, wśród własnego gatunku... Przypomina mi się Sally z "Avatara" :) Mimo, że urodził się człowiekiem, dla niego "swoi" byli "OBCY", a nie Ludzie. Widać Spike też wybrał już dawno "swoich", czyli kucyki.

Ale co do walki, chodzi ci o to, że nie urodził się by walczyć przeciw smokom? Czy kucykom? Bo kuce to nie jest jego gatunek :)

 

7 godzin temu Siemowit Dash napisał:

Spike wreszcie zachowywał się normalnie, czyli był lojalny, szlachetny i pomocny, a nie samolubny jak w poprzednich odcinkach.

Trochę smutno mi to powiedzieć. Ale mimo to, że ja sam uważam rasę smoków za szlachetną i wielką. Jak na przykład Draco[Ostatni smok]. Czy Saphira[Eragon], czy nawet Szczerbatek[Jak Wytresować Smoka]. To jednak w Fantasy Smoki rzadko są szlachetne. A zwykle takie jak Spike w poprzednich odcinkach. Mimo to te trzy Smoki które wymieniłe4m pokazują, że nie wszystkie smoki są złe.

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu Accurate Accu Memory napisał:

Widać nie zawsze najlepiej jest wśród swoich. Czytajcie, wśród własnego gatunku... Przypomina mi się Sally z "Avatara" :) Mimo, że urodził się człowiekiem, dla niego "swoi" byli "OBCY", a nie Ludzie. Widać Spike też wybrał już dawno "swoich", czyli kucyki.

Ale co do walki, chodzi ci o to, że nie urodził się by walczyć przeciw smokom? Czy kucykom? Bo kuce to nie jest jego gatunek :)

Ha, Avatar. Zapomniałem o nim wspomnieć, gdyż jest to dobre porównanie. Czekam tylko na następną część, która będzie wkrótce. :yay:

16 godzin temu Lucas napisał:

Spike (...) nie narodził się, aby latać i walczyć przeciwko własnemu gatunkowi.

Kucyki to "rodzina" Spike'a, a nie jego gatunek, to rzecz jasna, że chodzi tutaj o smoki. :) 

Cytuj

Trochę smutno mi to powiedzieć. Ale mimo to, że ja sam uważam rasę smoków za szlachetną i wielką. Jak na przykład Draco[Ostatni smok]. Czy Saphira[Eragon], czy nawet Szczerbatek[Jak Wytresować Smoka]. To jednak w Fantasy Smoki rzadko są szlachetne. A zwykle takie jak Spike w poprzednich odcinkach. Mimo to te trzy Smoki które wymieniłe4m pokazują, że nie wszystkie smoki są złe.

Czy to nie jest jak "Nie docenisz zdrowia, dopóki się nie zepsujesz"? W mojej myśli u Spike'a zrobili to odwrót, w przeciwieństwie do kucyków. Najpierw pokazywali go bardziej z gorszej strony(czyż to nie smok?), aby później czyli w sezonie 6 wyszło lepiej na jego charakter. Tym sposobem Hasbro trzymało nas przez długi czas w napięciu, co do wyjaśnienia pytań dotyczących osoby Spike'a. Mają okazję teraz zrobić na lepsze, a do tego jak sam Big Jim zapowiada, będzie więcej odcinków z naszym smokiem. :)

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to najlepszy odcinek ze Spikiem oraz jak na razie najlepszy odcinek tego sezonu. Po raz pierwszy odcinek koncentrował się na zaletach smoka, co trzeba policzyć na plus. Jedyna wada jaka mi wpada do głowy to wątek z Ember. Mimo wszystko został on zrobiony troszkę sztampowo i przewidywalnie. Ale mimo tego liczę na więcej tego typu odcinków!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...