Skocz do zawartości

Odcinek 5: Gauntlet of Fire


Niklas

Jak oceniasz odcinek?  

63 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena

    • 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      2
    • 5
      1
    • 6
      1
    • 7
      5
    • 8
      15
    • 9
      16
    • 10
      9
    • 11/10 :drurrp:
      13


Recommended Posts

Cytuj

Spike technicznie nie jest już baby dragon, a teenager dragon? Ciekawe, czy wrócą do tego aspektu w przyszłości.

Hej... Jeśli dobrze pójdzie to w sezonie 30 zobaczymy Granny Applejack, może nawet Granny Applebloom i Twilight dosiadającą Spike-jaszczura, aka Spikura... Bo w końcu muszą coś zmienić, dodać, ująć nie? Nie?...

 

I to mnie właśnie trochę zawiodło, bo jednak chciałbym zobaczyć Spik'a spełniającego się w roli władcy smoków, którym zostałby związany samym podniesieniem berła (nawet gdyby nie był tego świadomy), a nie stosowania wyjścia awaryjnego: "bo to dopiero ma moc gdy ktoś go przyniesie do herszta". Chciałbym zobaczyć jak ten obowiązek, brzemię i potęga za jednym razem go zmienia, formuje i miota po różnych uczuciach (tęsknoty, wyboru oddania dla swoich dawnych przyjaciół a poznawania środowiska które przecież jest mu obce, chociaż to do niego pod względem fizycznym należy), a także jak zmieniają się relacje jego i kucyków, a nawet całej rasy smoczej do końskiej.

 

Chociaż powiedzmy sobie szczerze - on się do tego w ogóle nie nadaje. Poza tym obsadzenie kolejnego bohatera serialu na pozycji władcy, przywódcy to już zakrawa w jakiś infantylny scenariusz gdzie "z każdej postaci zrobimy Herosa", i to infantylny nawet w odniesieniu do bajki dla dzieci (jeszcze?). Więc twórcy może nie tyle poszli na łatwiznę, co zachowali te "bezpieczne" konwencje serialu, gdzie nie musimy za bardzo dbać o naturalność i ciągłość danego wątku oraz głębię postaci, wystarczy że Garble będzie wspomnianym dupkiem, Spike dla siebie WIelkim a dla innych Małym bohaterem, księżniczka Ember smokiem który docenił przyjaźń dlatego możemy ją na zyskanym stanowisku spokojnie zostawić itd. Przecież to wciąż bajka, cholera.

 

Ciekawi mnie tylko, czy końcowa scena była, czy nie była przynajmniej w małym, przerobionym stopniu nawiązaniem do Władcy Pierścieni... No wiecie, Frodo, Sam, Golum, góra przeznaczenia, pożądanie pierścienia... Można było zupełnie przerysować tą scenę, gdzie Garble skoczyłby po berło i stopił się w lawie (muahahahaha) ale jeśli nawet mieli taki pomysł, to rozegrali to trochę inaczej. Pewnie to i dobrze.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii odcinek jest perfekcyjny. Nie wiem czemu sezon 6. tak ładnie wypada (czy może mi się tak wydaje). Zauważyć trzeba, że unikają jak mogą mane6. Bo to Starlight, Maud Pie, Znaczkowa Liga, a teraz smoki. A w tym odcinku nawet w ogóle kucyków mało włożyli. Chociaż trochę to głupie. Po co Twilight i Rarity w ogóle poszły ze Spikiem, przecież może wrócić i opisać im co i jak, niż jak ukrywać się w przebraniu. Poza tym te komentarze "udało się wam!" były nieco wkurzające. :youdontsay: Po prostu odcinek musiał mieć minimalną ilość w sekundach kucyków. Tak to wyglądało.


 

Spoiler

 

Poza tym przewidziałem dosłownie z 90% akcji, które się staną. Tzn.

-Księżniczki nie wrócą z deseru ot tak ("wreszcie nikt nie potrzebuje naszej..." "Pomocy!")

- kryjówka Rarity i Twi zostanie użyta, tzn. Ktoś się na niej oprze lub będzie konkurs "kto rzuci dalej tym kamieniem"

- z pewnością pojawi się smok z odcinka "poszukiwacze smoków" i wspomni o kucykach

- duży lub mały władca smoków uspokoi wszystkich, przerywając wkurzanie Spika

- kucyki po czasie się ukażą na oczach smoków

- Spike "nie wygra. Ale to MLP. Więc wygra." Próbę Ognia

- Ember i tak weźmie udział w Próbie.

- Spike pozwoli wygrać księżniczce Ember. (Sam początek odcinka) z którą się zaprzyjaźni po czasie.

- "smoki się nie przyjaźnią" opinia, która nie przetrwa 5ciu minut.

- walka Ember, i Spike'a z tym Garble czy jak mu tam

- Twi i Rarity nie obronią się same, bo tarcza i czary na smoki nie działają, mimo iż jest się jednym z najpotężniejszych alikornów w Equestrii.

 

 

Ember. Ta postać jest ciekawa. Spostrzegawcza, walczy o swoje, w sumie lojalna. Swoim zachowaniem się wyróżniła, bo np. nie wyśmiała Spike'a za swoje... plecy (pomoc w postaci kucyków)? Tylko zignorowała. A na dodatek jeszcze pomogła. I dobrze.

Trochę przypomina mi Rainbow.

 

A Próba Ognia? Z Gothic'a II. Natomiast Władcy Pierścieni nie skojarzyłem.

 

Zabawne było przytulanie każdego smoka w drodze powrotnej do domu przez byłego wroga Spike'a.

 

Odcinek wyróżnia się z tła, coś nowego i specjalnego. I nadal jest morał z tych odcinków.

Edytowano przez Michał Mac
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu Michał Mac napisał:

W mojej opinii odcinek jest perfekcyjny. Nie wiem czemu sezon 6. tak ładnie wypada (czy może mi się tak wydaje). Zauważyć trzeba, że unikają jak mogą mane6. Bo to Starlight, Maud Pie, Znaczkowa Liga, a teraz smoki. A w tym odcinku nawet w ogóle kucyków mało włożyli. Chociaż trochę to głupie. Po co Twilight i Rarity w ogóle poszły ze Spikiem, przecież może wrócić i opisać im co i jak, niż jak ukrywać się w przebraniu. Poza tym te komentarze "udało się wam!" były nieco wkurzające. :youdontsay: Po prostu odcinek musiał mieć minimalną ilość w sekundach kucyków. Tak to wyglądało.


 

  Ukryj zawartość

 

Poza tym przewidziałem dosłownie z 90% akcji, które się staną. Tzn.

-Księżniczki nie wrócą z deseru ot tak ("wreszcie nikt nie potrzebuje naszej..." "Pomocy!")

- kryjówka Rarity i Twi zostanie użyta, tzn. Ktoś się na niej oprze lub będzie konkurs "kto rzuci dalej tym kamieniem"

- z pewnością pojawi się smok z odcinka "poszukiwacze smoków" i wspomni o kucykach

- duży lub mały władca smoków uspokoi wszystkich, przerywając wkurzanie Spika

- kucyki po czasie się ukażą na oczach smoków

- Spike "nie wygra. Ale to MLP. Więc wygra." Próbę Ognia

- Ember i tak weźmie udział w Próbie.

- Spike pozwoli wygrać księżniczce Ember. (Sam początek odcinka) z którą się zaprzyjaźni po czasie.

- "smoki się nie przyjaźnią" opinia, która nie przetrwa 5ciu minut.

- walka Ember, i Spike'a z tym Garble czy jak mu tam

- Twi i Rarity nie obronią się same, bo tarcza i czary na smoki nie działają, mimo iż jest się jednym z najpotężniejszych alikornów w Equestrii.

 

 

Ember. Ta postać jest ciekawa. Spostrzegawcza, walczy o swoje, w sumie lojalna. Swoim zachowaniem się wyróżniła, bo np. nie wyśmiała Spike'a za swoje... plecy (pomoc w postaci kucyków)? Tylko zignorowała. A na dodatek jeszcze pomogła. I dobrze.

Trochę przypomina mi Rainbow.

 

A Próba Ognia? Z Gothic'a II. Natomiast Władcy Pierścieni nie skojarzyłem.

 

Zabawne było przytulanie każdego smoka w drodze powrotnej do domu przez byłego wroga Spike'a.

 

Odcinek wyróżnia się z tła, coś nowego i specjalnego. I nadal jest morał z tych odcinków.

O kurde, na śmierć zapomniałem o tym skojarzeniu, z próbą ognia w klasztorze magów ognia G2. Widocznie rozbudowują charaktery innych postaci, nawet fajnie, tylko te szybkie zmiany zdań, obalenie całego tradycjonalizmu, przyzwyczajeń w przeciągu, jak sam napisałeś 5minut, no nieźle. Do perfekcji moim skromnym zdaniem trochę zabrakło, ale było bardzo blisko, w kilku momentach było śmiesznie - to co uznałeś za wkurzające, ja potraktowałem w taki zabawny sposób, "Jak pokonać próbę ognia w 10 sekund" - Poradnik Twilight Sparkle. Jak myślicie, czy istnieje więcej takich "Smoczych Królestw"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu RudyRycerzyk napisał:

Czemu wczoraj nie było odcinka? 

 

Gdyż iż albowiem ponieważ azaliż nie było i tyle.

 

Nie widziałem żadnych powodów do tego, a i mimo że próbowałem się tego dowiedzieć, nie uzyskałem odpowiedzi. Prawdopodobnie budują napięcie przed nadchodzącym odcinkiem, bo 

Spoiler

Trixie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minuty temu Niklas napisał:

Nie widziałem żadnych powodów do tego, a i mimo że próbowałem się tego dowiedzieć, nie uzyskałem odpowiedzi. Prawdopodobnie budują napięcie przed nadchodzącym odcinkiem, bo 

  Pokaż ukrytą zawartość

Trixie

 

Ah. Że też ja automatycznie otwieram te spoilery, nawet nie przeczytałem o czym piszesz, a już zobaczyłem zawartość. Why...

 

godzinę temu Polox napisał:

w kilku momentach było śmiesznie

Potwierdzam, zapomniałem, że odcinek był także i śmieszny.

 

godzinę temu Polox napisał:

Jak myślicie, czy istnieje więcej takich "Smoczych Królestw"?

Nie wydaje mi się, bo w sumie ta wiadomość o wyborze nowego lorda dotarła do Spike'a... To w sumie raczej do absolutnie wszystkich smoków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Michał Mac napisał:

Nie wydaje mi się, bo w sumie ta wiadomość o wyborze nowego lorda dotarła do Spike'a... To w sumie raczej do absolutnie wszystkich smoków.

 

Ale też zauważ, że Torch zwrócił się do swojej łuskowej trzódki per "Dragons of Equestria", co może wskazywać, że każda kraina ma swojego przywódcę smoków :wow: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odcinek bardzo ładny wizualnie + dowiadujemy się nieco więcej o smokach. Ember jest bardzo sympatyczną postacią, a sam Spike się całkiem nieźle wykazał próbując przejść próbę.

Ogólnie moja ocena tego odcinka jest bardzo pozytywna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
21.04.2016 at 16:59 Sttark napisał:

Trochę ubolewam nad tym, że zarówno Twilight jak i Rarity mieli naprawdę małą rolę w tej całej akcji. Nie jestem pewien jak Twi, zwłaszcza, się czuła z tymi całymi zawodami, wydawało by mi się, że będzie próbowała odwieść od tego Spike'a, ale zbyt dużo nie protestowała i nie wiem z jakiego powodu.

Może z tego powodu, że gdyby jakiś inny smok przejął władzę, kucyki miałyby delikatnie mówiąc przekichane. Oglądaj uważniej.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co chyba najlepszy odcinek 6 sezonu. I najlepszy o Spike'u. :spike: 

Sporo odniesień do popkultury no i nareszcie nie zrobili ze Spike'a takiego siusiumajtka. Fajny shipping ze Spike i Ember :v Ember ogólnie jest fajną postacią. W końcu jakiś smok. Ale nie rozumiem dlaczego Spike jest dzieciakiem skoro w bodajże 2 sezonie już urósł do gigantycznych rozmiarów. :ppshrug: 

Ale daję dyszkę ^^ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...