Skocz do zawartości

Sygnatury MLP by Quarillo


Quarillo

Czy powinienem robić sygnatury MLP na zamówienie?  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy powinienem robić sygnatury MLP na zamówienie?

    • Tak
      47
    • Nie
      6


Recommended Posts

Witam!

Jako początkujący GIMPowiec, chciałbym wam przedstawić moje 2 pierwsze prace w GIMPie.

1: Dołączona grafika

2: Dołączona grafika - wykonana na specjalne zamówienie Wielkiego Avatara Księżniczki Celestii, Tarretha

3: Dołączona grafika - zrobiona dla Ziomisza12. Zastosowałem w niej poradę od Evy, aby nie ucinać grzywy kucyka :) Dość trudno było mi dobrać odpowiednie kolory, bo Spifire jest niebieska, a grzywę, ogon i skrzydła ma żółte lub pomarańczowe... Oprócz tego nie chciałem używać ciągle tych samych brushy. I ogólnie, te "iskierki" nie pasowały mi do Spitfire :P

4:Dołączona grafika

5:Dołączona grafika - wykonana na zamówienie dla ridlo428

6:Dołączona grafika - avatar na zamówienie Tarretha, Wielkiego Avatara Księżniczki Celestii ;)

7:Dołączona grafika - na zamówienie dla Applejuice, Avatara Applejack

Robię sygnatury/avatary MLP na zamówienie. Na PW bądź tutaj wystarczy podać docelowy rozmiar sygnatury/avatara, jaki kucyk ma być na sygnaturze/avatarze oraz ewentualne dodatkowe uwagi, prośby.

Od listopada wszystkie prace będę robił tylko w weekendy z powodu braku wolnego czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Początkujący? Oo

Super sygnaturki, ładne operowanie renderami, dobór tła i napisu również. nn

Hm... w pierwszym przypadku od razu mi do głowy przyszło coś: myślałeś kiedyś nad zrobieniem sygny wychodzącej z ram? W sensie np. tej Fluttershy - zamiast ucinać jej głowę, zrobić tak, że ma całą fryzurę. Jak np. na tym stampie.

Oczywiście to zmienia trochę rozmiar samego obrazka, ale niewiele i nie wydaje się on taki... płaski. Wokół tej części oczywiście przezroczystość. :3 Jeśli masz jeszcze tę sygnę 1 zapisaną w .xcf, to spróbuj zrobić coś takiego i zobacz jak to będzie wyglądało, oki? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkujący? Oo

Super sygnaturki, ładne operowanie renderami, dobór tła i napisu również. nn

Hm... w pierwszym przypadku od razu mi do głowy przyszło coś: myślałeś kiedyś nad zrobieniem sygny wychodzącej z ram? W sensie np. tej Fluttershy - zamiast ucinać jej głowę, zrobić tak, że ma całą fryzurę. Jak np. na tym stampie.

Oczywiście to zmienia trochę rozmiar samego obrazka, ale niewiele i nie wydaje się on taki... płaski. Wokół tej części oczywiście przezroczystość. :3 Jeśli masz jeszcze tę sygnę 1 zapisaną w .xcf, to spróbuj zrobić coś takiego i zobacz jak to będzie wyglądało, oki? ;)

Tak, początkujący :P Ostatnio z GIMPem bawiłem się z... Rok temu? Przeczytałem z 4 tutoriale, zrobiłem kilka sygnatur, userbarów i tyle. Kilka dni temu wróciłem do GIMPa, bo chciałem sobie sprawić jakąś sygnaturkę z Fluttershy (ach, ta wena twórcza :D). Pomyślałem, że wyszła mi całkiem nieźle, to sobie wstawiłem. Potem zobaczył ją Tarreth i zamówił sobie sygnę z Celestią ;) Sygnę mam w .xcf, jak tylko odkryję jak to zrobić, to ją tutaj wstawię :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quarillo, ja w tym stampie, co podałam zrobiłam to tak: wzięłam ten obrazek, co ma wyjść, dałam go na jeszcze jednej warstwie, na samej górze i odpowiednio wygumkowałam niepotrzebne fragmenty z niego (czyli tak większość, zostawiając jedynie blisko ramki* + oczywiście to, co ma wystawać).

*Gdybym zostawiła całość, tylko bez dołu (żeby nie wchodziło na dolną część ramki), to by przezroczystość przy brzegach się zryła... Akurat u mnie to nie było problemem, bo to było ze zdjęcia, więc tło było dopasowane, ale przy renderach trochę inaczej jest. nn

A, oczywiście musisz powiększyć jeszcze samą wielkość 'płótna', na którym pracujesz:

Obraz -> Wymiary płótna

I powiększasz odpowiednio. Z przesunięciem ile się da do dołu.

Najlepiej powiększ najpierw płótno ile chcesz, potem obrób tę Fluttershy żeby wystawała i potem daj kadrowanie (narzędzie, które masz pod ikonką nożyka) całego obrazu, usuwając niepotrzebne części, gdzie nic nie ma.

nn

Jeśli tego mojego dziwnego wyjaśnienia nie rozumiesz, to możesz też mi plik podesłać, ja zrobię i ci odeślę. Zobaczysz wtedy o co mi chodziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz jakieś ciekawe czcionki do PS4?

Mam ściągniętych tylko kilka czcionek. Może z 5. Dwie z nich użyłem w moich sygnaturach.

EDIT: No, udało mi się.

Dołączona grafika

Brushe i tło dodałem, żeby była jakaś tam estetyka :P Na początku stworzyłem obraz o wymiarach 400x130, powiększyłem płótno, stworzyłem przezroczystą warstwę, tę domyślną usunąłem (ta, która tworzy się wraz z otwarciem nowego pliku). Potem bez robienia nowej warstwy wkleiłem render i go zeskalowałem. Następnie stworzyłem warstwę z tłem, przeniosłem ją w odpowiednie miejsce i na nią naniosłem brushe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mwah, ładnie to wyszło. nn

Ale mi chodziło o twoją obecną sygnę. Choć wiem, że piszę tak, że prawie nikt nie może się połapać. Czyli... *idzie się pobawić z obecną sygną Quarilla i tę nowo wrzuconą*... o coś takiego dokładnie. :3 (Minimalnie krzywo zrobiłam, bo skalowałam włosy Fs z tej wrzuconej ostatnio żeby pasowały do tej ze starej sygny. nn")

A sygny z takimi tłami i bez ramek są takie... nijakie. Właśnie o to chodzi, by postać wychodziła z ram, więc te ramy też muszą być, nie tylko samo tło. ;)

PS Skąd bierzesz rendery kucyków? ^.^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mwah, ładnie to wyszło. nn

Ale mi chodziło o twoją obecną sygnę. Choć wiem, że piszę tak, że prawie nikt nie może się połapać. Czyli... *idzie się pobawić z obecną sygną Quarilla i tę nowo wrzuconą*... o coś takiego dokładnie. :3 (Minimalnie krzywo zrobiłam, bo skalowałam włosy Fs z tej wrzuconej ostatnio żeby pasowały do tej ze starej sygny. nn")

A sygny z takimi tłami i bez ramek są takie... nijakie. Właśnie o to chodzi, by postać wychodziła z ram, więc te ramy też muszą być, nie tylko samo tło. ;)

PS Skąd bierzesz rendery kucyków? ^.^

Wolałem zrobić nową i sobie eksperymentować na niej, bo tak mi było wygodniej :P Rendery biorę z Google Images. Tylko rozmiar obrazów zmieniam na duże (po lewej jest taka opcja). I najczęściej trafiam na deviantarta :P Oprócz tego w tematach, gdzie są memy z kucykami można się natknąć na ładne rendery z przezroczystym tłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecie dzieła naszego mistrza. ^^

@ Quarillo

SpitFire wygląda tak Dołączona grafika

The wonderbolt mają takie ubrania niebieskie z zółtym na brzuszku :P.

Jak oglądałem MLP to Wonderbolts byli zawsze w tych kostiumach i tym się sugerowałem, że tak właśnie powinna wyglądać Spitfire na twojej sygnaturze :P

Nowa sygnaturka z Princess Luną właśnie wrzucona :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za takie pochlebne słowa ;) Widzę, że wyniki ankiety są dobre, tak więc oficjalnie już wykonuję sygnatury/avatary na zamówienie. Formularz zgłoszenia: Jaki kucyk ma być na sygnaturze/avatarze: Rozmiar sygnatury/avatara: Ewentualne dodatkowe uwagi/prośby: Maksymalnie jedna praca od jednego użytkownika na 30 dni. Prace robione są tylko w weekendy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Myślę, że robienie razem sygnatur to nie jest dobry pomysł :P Każdy z nas może mieć inną koncepcję na dany temat. Jak robi się sygnaturę, nie można się ograniczać (m.in. właśnie tym, że trzeba się dostosować po czyjś styl), tylko robić po swojemu. Ale - nie możemy robić tak, że nie ma żadnych zasad i możemy zrobić sygnaturę, która wypala oczy po spojrzeniu na nią :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tutaj ciąg dalszy moich sygnatur, bo forum nie pozwala mi wstawiać obrazków do 1 posta...

8:Dołączona grafika - na zamównie dla użytkownika MisiakMajster

9:Dołączona grafika - cóż, to nie jest tematyka MLP, ale jest to moja pierwsza sygnatura zrobiona ze stocka. Dlaczego Dead Space? Od wczoraj jestem posiadaczem tejże gry na PS3 :)

10:Dołączona grafika - dla Flutteryay :)

11:Dołączona grafika - dla Kenshina

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...