Skocz do zawartości

Sprawiedliwosc Pustkowi [Oneshot][Crossover][Violence][Dark][Post-apo]


Malvagio

Recommended Posts

O rany, ile tagów!

 

W końcu udało mi się przełamać pisarską niemoc, która towarzyszyła mi od ukończenia "Tajemnic". Yay! Przedstawiam opowiadanie pisane pierwotnie z myślą o XVI edycji Konkursu Literackiego - niestety podczas tworzenia fik zaczął się rozrastać znacznie poza maksymalny limit, a do tego okazał się chyba zbyt mało przygodowy na tag [Adventure]. Przynajmniej według mnie, dlatego też go nie otrzymał.

 

Bezpośrednią inspiracją do stworzenia opowiadania było (oczywiście) ukończenie przeze mnie pewnej gry... czyli Wasteland 2. Jest to pierwszy napisany przeze mnie crossover... a do tego wydaje mi się, że bardzo specyficzny (nie ścisły?), nie przeniosłem bowiem uniwersum gry w skali 1:1, starając się je zamiast tego dopasować do konwencji kucowej. Mam nadzieję, że udało mi się dokonać zgrabnego połączenia. Przy okazji ostrzegam, że w opowiadaniu pojawia się kilka wulgaryzmów.

 

Przyznam, że praca nad "Sprawiedliwością Pustkowi" przyniosła mi dużo frajdy, dlatego nie wykluczam, że w przyszłości wrócę jeszcze do tego uniwersum, przemieniając oneshota w serię. Nie sądzę jednak, żebym zdobył się na stworzenie wielorozdziałowca, heh.

 

Nie przedłużając...

 

Tytuł: Sprawiedliwość Pustkowi

 

Tagi: [Oneshot], [Crossover], [Violence], [Dark], [Post-apo]

 

Obrazek okładkowy:

large.png

 

Link: https://docs.google.com/document/d/1fbwaCxlgz3iv49_P2JPzjSXC05miM4wgNqfXmjG7a3Q/edit

 

Pre-reading&korekta: Bodzio, StyxD

 

Opis: Czy w zniszczonym świecie istnieje jeszcze sprawiedliwość?

 

Życzę miłej lektury.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł nie wydaje mi się jakiś bardzo innowacyjny. Raczej określiłbym go mianem dość oklepanego i przewidywalnego. Szczerze mówiąc w pewnej chwili miałem wrażenie, że opowiadanie mogłoby opisywać konflikt dwóch głównych frakcji z gry "Fallout new vegas", ale mniejsza z tym.
Opowiadanie nie jest jakoś szczególnie duże, ale spójne i dobrze zrobione, dzięki czemu przyjemnie i szybko się czyta. Wydarzenia, choć dość przewidywalne, to wciągają dają frajdę z czytania. Również postacie wydają się mi dość dobrze zrobione. Są różnorodne, może czasami przesadzone, ale wciąż w granicy zdrowego rozsądku.

 

Ogólnie ujmując opowiadanie jest dobrze zrobione, przyjemnie się czyta i z pełnym przekonaniem mogę polecić je do przeczytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, skojarzeń z Falloutem chyba nie da się uniknąć, biorąc pod uwagę, że Wasteland stanowiło jego pierwowzór. No i fakt, opowiadanie raczej nie miało być zaskakujące, ale cieszę się, że jest przyjemne w lekturze - o to mi właśnie chodziło. Jeśli faktycznie uda mi się zrobić z tego całą serię, powinno być w tej kwestii ciekawiej, na razie potrzebowałem punktu startowego i wprawki w crossowaniu. Nie wykluczam, że pojawią się kolejne przygody drużyny Echo, ale też może uda mi się przedstawić Pustkowia z innej perspektywy.

 

Dzięki za komentarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Przeczytane. Moje odczucia tak na szybko.

 

Plusy:

+ przyjemna, ciekawa fabuła

+ dobrze zarysowany świat

+ bardzo dobrze rozpisani bohaterowie

+ przyjemny styl, czyta się szybko

+ plastyczne opisy

 

Minusy:

- brak odstępów między akapitami

- pojedyncze zgrzyty typu "alicornka"

 

Ocena: 9/10 :sombra:

 

Pozdrawiam i czekam na kontynuację.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...