Skocz do zawartości

Recommended Posts

11 minut temu SPHRAX napisał:

No w sumie... :v Ale chyba już nic więcej nie ma tu do powiedzenia.

Jak nie ma nic się do powiedzenia, to się nie mówi. Przyjdzie ktoś, kto ma i coś doda.

 

MLP powstaje ogółem po to by Hasbro robiło z tego figurki. A że te się sprzedają, to nie ma sensu kończyć serii. Tutaj nie chodzi nawet o samo oglądanie, a o znikanie z półek wszelkich figurek i gadżetów z kucykami. A nowe odcinki = nowe postacie = nowe figurki albo też nowe motywy = nowe figurki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec świata :rainderp:

Tak samo jak w 2012 był koniec, tak po ostatnim odcinku 6 sezonu mlp też będzie :rainderp:

 

Świat się kończy na kucach, bo kuce to nasze hobby i co my będziemy dalej robić ze swoim życiem jak nam nowych kucy zabraknie?! NO CO MY ZROBIMY!!! :fluttercry2:

Spoiler

Dla nieogarów: JAJA SOBIE ROBIE (Żeby nie było później oskarżania o szerzenie herezji na forum czy coś w ten deseń)

Jest parę możliwości co będzie po VI sezonie:

1) VII sezon

2) Koniec generacji 2.1) Wyjdzie nowa generacja 2.2) Koniec kucyków

3) Koniec świata :rainderp:

4) Nowe kucyki w CZYDE :crazytwi: (dla niektórych TO będzie końcem świata)

 

Dużo końców świata jak na jeden post ... nie żebym coś głosił ... ogłaszał ... odpukać, jeszcze nie było końca świata ... chyba ... dobra, kończę ten post bo chyba się bardzo nudzę wieszcząc o końcu świata gdzieś w 2017 roku :Illuminati:  ... ups ... po co ja to napisałem ...

 

Pozdrawiam,

Pan-Miszcz-Władca-Tencz-I-Innych-Dziwnych-Zjawisk-Pogodowych-Które-Mogą-Doprowadzić-Do-Końca-Świata

(czuję jakbym offtopował ... ale chwila ... ja tego nie robię ... ALE JAK TO SIĘ STAŁO, ŻE JA NIE OFFTOPIĘ??)

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ogółem to jestem całkiem za nowymi sezonami. Więcej gryfów. Więcej smoków. Czekam ciągle na wodne kucyki. A może zrobią coś z tymi syrenami? Znaczy... skoro w EG one były, to czemu nie mogą być w głównym MLP? W sensie rasa, nie konkretnie Aria, Sonata i Adagio. Odkąd ktoś zrobił pewną przeróbkę z Rarity i wodnym kucem, to chcę takowe kuce zobaczyć w oficjalnych odcinkach :D No i Gilda pojawia się tak rzadko...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mym zdaniem powinni zrobić jeszcze odcinek z jakami.

Dlaczego się pewnie spytacie? 

Z gryfami mieliśmy tylko 2 poświęcone im w całości epizody, a dowiedzieliśmy się sporo o ich historii. (Chociaż nie przeczę, że jakby wrócili na ekran to nie byłoby miło).

Natomiast o jakach wiemy tyle co Pinkie tam przybyła i wróciła na sankach, widząc tylko kawałek ich siedziby.

 

Z tego co pamiętam,  z cywilizacji(krajów) jakie poznaliśmy do tej pory są:

-kucyki

-smoki

-jaki

-bizony

-gryfy

Pominąłem jakieś? :twilight8:

 

Patrząc na realia mam pewność, że jeśli pokażą nam Las Pegasus, powinno być bardziej nowoczesnym miastem niż Manehattan. Uzasadnione byłoby tam nawet ukazanie się ponownie Rary.

 

 

Nadal nie mamy sprecyzowane czy Saddle Arabia jest krajem, tak samo czy Equestria jest krainą/planetą/państwem, więc wypadałoby oczekiwać jego powrotu, tym bardziej, że tam mieszka inna cywilizacja, lecz mają bliskie pokrewieństwo z kucami. 

 

Nie ukrywam, że posługując nazwą stworzeń "bizony" i robiąc z tego nazwę państwa "Bizonia" mamy przypadkowe nawiązanie do czasów po II wojnie światowej w przypadku Niemców.

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tego, co mówi Lucas, ja chciałbym zobaczyć... rodzinę lub coś z historii Zecory. Jest ona Zebrą i pochodzi z "dziwnego świata", jak to było kiedyś mówione, a konkretnie w pierwszym odcinku z nią. Prawdopodobnie pochodzi ona ze świata podobnego do naszego, bo RD się zdziwiła, że tam chmury same robią deszcz, a nie pegazy.

 

A najbardziej z tych, co było rzadko, chciałbym właśnie Gildę. Nawet nie dlatego, że uwielbiam gryfy.

Swoją drogą, skoro to jest świat kucykowy... to powinni zrobić HIPOGRYFY. Od zawsze to powtarzam.

Syreny lub/i wodne kuce też byłyby mile widziane.

 

I proszę... niech Twilight przestanie być taka bezmózgowa. Psuli ją z serii na serię. Kiedyś rzeczywiście się przejmowała, pokazywała, że ma wiedzę i inteligencję. Teraz zrobili z niej świra, wiedzę może posiada, ale inteligentna to ona nie jest. A to była moja ulubiona kucyka z głównej szóstki.

 

Jaki... nie miałbym nic przeciwko, ale mnie to jednak nie interesuje.

Bizony... właśnie. Były w jednym odcinku, szkoda, że nie częściej.

Smoki dla mnie w MLP są nudne. No ale cóż zrobić. Na pewno przydałoby się zrobić Ember choć raz jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, mam takie wrażenie, że film pełnometrażowy będzie zwieńczeniem serii i ją zakończy. Jak dla mnie serial się już powoli przejada, więc ludzie też nie będą na siłę czegoś oglądać no, bo po co jeżeli to nie sprawia już takiej frajdy jak na początku. Jednak to, że skończy się serial jakby nie będzie zwiastowało również tego, iż fandom się również rozsypie. Jeżeli nie będą rozmawiać o serialu to nadal zostaje kultura remixu nad, którą ludzie mogliby nadal rozprawiać. Całe My Little Pony skończy się dopiero, gdy ludzie przestanie go wspierać. Mam takie ciche marzenie, że nasza planeta nie zostanie opanowana przez zombie oraz, iż powstanie kolejna generacja co może spowodować zmartwychwstanie fandomu i rozkwit historii na nowo. Jednak na koniec tylko dodam, że według mnie rozprawianie o końcu serialu czy również Fandomu. Trzeba się cieszyć z tego co mamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pony Writer Hasbro zapowiada następne sezony i jest także oznajmione, że licencja MLP:FIM jest na 2019 rok, a sam film będzie w 2017, a Ty już wróżka, że serial się zawali. Daj se siana.

godzinę temu staler444 napisał:

Według mnie w tym sezonie powinni dokończyć przedstawianie Equestri a przy okazji opowiedzieć pare fajnych historii (i oby nie srali tak tymi unicornami) a w następnym sezonie wprowadzić jakiś nowy fajny element. Np. w filmie (który powstaje) Celestia odkrywa nie źrebaka ale takiego 14-16 letniego kucyka władającego potężną magią którego Twi musi nauczyć tą magie kontrolować by w kulminacyjnym momencie pokonać jakiegoś bossa i w kolejnym sezonie Twicorn dalej uczy tego oto magika.  Miał by on jeszcze charakter przeciwstawny do Twi i już fajny sezon murowany. Pomysł oczywiście częściowo zerżnięty od Paradoxa ale o tym już wspominałem

Faktem jest, że Mane6 w serialu od sezonu 6 zejdą na ubocze, nie drastycznie, ale zejdą. Ich temat został przez te wszystkie 6 sezonów wyczerpany, a zabieg ten ma na celu zwiększenie możliwości reprezentowania reszty kucyków, a także danie szansy pojawienie się nowych.

Tą właśnie końcówką zdania idziemy właśnie pod Twoje gdybanie, który jest również faktem serialowym. Główny tytuł sezonu 6 brzmi "Equestria Expansion", co w wolnym tłumaczeniu oznacza "Ekspansja Equestrii". Jak widać, sezonu 6 podąża śladami sezonu 5 mając na cel podróżowanie dookoła Equestrii.

 

A jeśli tego Ci mało, to powiem, że Ty mówiąc "Celestia odkrywa nie źrebaka ale takiego 14-16 letniego kucyka władającego potężną magią którego Twi musi nauczyć tą magie kontrolować by w kulminacyjnym momencie pokonać jakiegoś bossa i w kolejnym sezonie Twicorn dalej uczy tego oto magika." masz na myśli obecnie potężną Flurry Heart, której kontrolowania magii ma za zadanie nauczyć Sunburst("chłopak"SG) by Equestria mogła przeciwstawić się kolejnemu najazdowi podmieńców. FH będzie idealną miłosną przekąską dla Krysi. Od fandomu dla Królowej armii szarańczy.

 

Co do Twilight, nie martw się. Będzie miała swój magiczny epizod.:kappa:

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu staler444 napisał:

"Nadzieja umiera ostatnia" Ja do końca będe wierzył, że to nie ta latająca bateria będzie tym uczniem. Nie dość, że kolejny unicorn to jeszcze płci pięknej, bo przecież w serialu jest tak mało klaczy...

Głównym i prawdziwym uczniem jest Starlight Glimmer biorąca swoje studia u Twilight Sparkle.

Sunburst ma TYLKO nauczyć Flurry Heart panowania swojej mocy(czuję się już jakbym dyskutował o Star Wars). 

A to świadczy, że Sunburst jest uzdolniony magicznie. Wszystkiego wspomnienia SG o jego uzdolnieniu mówiły. Więc mi nie wmawiał sobie, że nie ma tutaj uzdolnionych wśród ogierów.

 

Poza tym, w sezonie 6 następuje równoważenie płci. U kucyków ciągle dochodzą ogiery, w tle i poza tłem, a do smocznego grona dołączyły smoczyce.

 

Jakbyś nie wiedział, oglądasz serial familijny, którego głównymi targetem jest płeć piękna. Nie możemy niczego wymagać od serialu, skoro nie jesteśmy jego grupą docelową. Chociaż w sezonie 6 twórcy robią coś w tym kierunku, jak już mówiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu staler444 napisał:

A skoro serial kierowany jest do dzieci tym bardziej powinien ukazywać różnorodność płci by przedstawić lepszy obraz społeczeństwa.

Różnorodność od zawsze była częścią każdej kreskówki, w tym i MLP:FIM. Dlatego też mamy Sunbursta, Pipsqueaka czy Sombre z dawien dawna.

Firma poprzednio wydała nową linię zabawek naszego serialu pt. "Guardians of Harmony". Styl z jakim zostało wykonane i tematyka "wojenna" daje trochę do myślenia iż jest to skierowane do chłopców, a prędzej obu płci. Od niedawna otworzyli nową działalność HASCON mającej na celu organizowanie zjazdów, wystaw, fanklubów i więcej.

Widać wyraźnie, że Hasbro powoli otwiera się na społeczeństwo, lecz należy od tego się wstrzymać i poczekać jak to wyjdzie w praniu.

Zabawki i serial to dwie różne rzeczy, które nie należy łączyć, jak powiadał to Sz6sty, a później przekazał mi tą informację Spidi.

 

Starlight jest postacią drugoplanową jak Discord, więc nie należy spodziewać się jej w każdym odcinku.

 

Kiedyś już mówiłem, że mam wątpliwość iż Sunburst jest spokrewiony z Sławomirem Brodatym. Jego talent oraz przebranie właśnie przypominają mi jego "pradziadka", maga o potężnej wiedzy magicznej. Można z tego wywnioskować, że Sunburst uczył się spod jego kopyt, drogą z pokolenia na pokolenia. Miałoby to świetne wpasowanie do serialu, jednak na dzień dzisiejszy nic nie wiemy o jego rodzinie. Jest możliwość, że dowiemy się czegoś więcej w następnym epizodzie. Przypowieść wigilijną czas zacząć! xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu staler444 napisał:

I nie musiałeś mi linkować kto to Brodaty. Kiedyś w pociągu wysiadł mi internet i miałem nagrane tylko dwa odcinki w czym jeden z Halowin gdzie Twi przebrała się za Brodacza i tłumaczyła innym kto to jest, Po obejrzeniu odcinka pare razy wryło mi się to w pamięć xDD

Proszę bardzo, ale oryginalnie nazywa się "Star Swirl Brodaty", a imię "Sławomir" wymyśliłem osobiście dla niego, gdyż jego imię zaczyna się na "S", a przez Equestrię jego postać jest wychwalana. Tym sposobem oddałem jego sławę i imię w jednym słowie, w dodatku po polsku. Nie będzie mi źle, jeśli zaraz wy będziecie używać tegoż nowego, nieoficjalnego imienia dla naszego maga. Przynajmniej będę miał swój mały wkład w polski fandom. ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minuty temu staler444 napisał:

Widziałeś ten film animowany Zootopia? Tam właśnie jedną z postaci pierwszoplanowych jest lis Nick. I kiedy mówiłem o tym uczniu Twi którego chciał bym zobaczyć w 7 sezonie to nie obraził bym się gdyby był on zaopatrzony w charakter owego nicka :D I nie chodzi mi o tylko wprowadzenie go, ba mi chodzi o zrobienie z niego postaci pierwszo planowej. Sunburst, Pip to ciekawe postacie, ale no come on dalej najfajniejsze charaktery są płci pięknej. My możemy poszczycić sie chyba tylko Discordem który charakterem naprawdę się wyróżnia.

Czy ja widziałem? Podziękuj tejże pani. Styl animacji wygląda zachęcająco, równie jak kiedyś "Piorun". Zaplanuję sobie kiedyś obejrzenie jej całej ekranizacji, bądź pewien. :)

 

Nie dramatyzuj. Serial nie jest głównie dla nas, a fani tego serialu przybrnęli za sprawą ciekawej fabuły, świetnych charakterów postaci i cieszącej oko oprawie graficznej. Chociaż nie ukrywam, że trochę za plotami również. :rainderp:

Wszystko powoli, w swoim czasie. Serial to nie najszybszy pociąg na świecie, by już zapitalał za swoimi fanami dookoła świata i jeszcze dalej.

 

24 minuty temu staler444 napisał:

Ty masz jakieś bindy na tą Rainbow czy za każdym razem ją wrzucasz? :P

A czy Ty mnie szpiegujesz, że tak mnie pytasz?:rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minuty temu staler444 napisał:

(...)

Uwagi na przyszłość.

-Nie twórz nowego postu, jeśli ostatni post w temacie jest Twój.

-Stosuj się do słów kluczowych nazwy tematu, nie odbiegaj od myśli głównej.

-To nie jest wystawa gifów, byś umieszczał je niemal pod każdym postem. Od tego są głównie wiadomości prywatne, jeśli takowego tematu z nimi związanymi nie ma.

22 minuty temu BiP napisał:

Ej ziomale, możecie edytować swoje posty, lub je łączyć? Pisanie dwóch postów pod rząd, zazwyczaj kończy się warnem, tak więc...

Stosowałem się do głównej tematyki i tylko raz napisałem jeden post pod drugim. Następnym razem jeśli nie będę miał możliwości cytowania(A kiedyś nie działało mi to poprawnie, zamiast cytować w edytowanym poście, tworzyło nowy...) to będę czekał, aż ktoś mi odpowie z drugiej strony ekranu. A z tym różnie bywa.

KONIEC OFFTOPU

 

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisali poprzednicy, możliwe, że obecna generacja MLP skończy się szybciej niż można przypuszczać ze względu na brak pomysłów. Gołym okiem widać, że od sezonu 5 nie bardzo wiedzą, o czym robić odcinki. Kiedyś to było naprawdę przemyślane - wspaniałe lekcje przyjaźni przemycone w ciekawych odcinkach. A teraz? Naprawdę, od początku piątego sezonu do wczorajszego odcinka były może tak naprawdę 2, 3 wartościowe epizody z przesłaniem. Uwielbiam MLP, ale to, co zaczyna się dziać z serialem to naprawdę nic dobrego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze

Film MLP będzie 6 października 2017 roku.

Po drugie

Licencja MLP jest przedłużona na 2019 rok.

Po trzecie

Mniejszość nie ma głosu nad seriale.

 

Z jednej strony przypominam, że my nie jesteśmy docelową odbiorców. Co z tego, że serial jest familijny, skoro większość skupia się na targecie dziewczynek.

Z drugiej strony mogłeś zwyczajnie się "spalić" oglądaniem serialu od dłuższego czasu. Radzę zrobić sobie przerwę by później wrócić wypoczęty umysłowo i duchowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inny gust i u każdego gdzie indziej będą upadki i wzloty.

Przyznam tyle, że tak dobrego odcinka jak S06E06 to ja się nie spodziewałem. Prócz tego liczę by w którymś epizodzie pokazali coś więcej o historii Equestrii. Obstawiam, że będzie to S06E08. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...