Skocz do zawartości

My little pony the movie


Recommended Posts

Animacja wygląda dużo lepiej niż na tym teaserze, więc można uznać, że faktycznie w tamtym przypadku coś się posypało przy renderze.

A sam trailer... Dla mnie tak lekko nierówny graficznie. Zdarzały się mu momenty aż przesadnej cukierkowości i plastikowości. Acz scena ataku Tempest i ta z wiatrakiem - ładnie.

 

Fabularnie też za wiele powiedzieć nie można. Acz podoba mi się, że Tempest się nie pierdzieli i od razu zamiata towarzystwem :P Tylko nie wiemy jeszcze, czemu aż tak się uwzięła na Twilight, bo fabuły dali tutaj dość niewiele. Opis od naszego Monolith Films głosi, że Storm King przybywa po equestriańską magię, ale w takim wypadku to by się ona raczej rzuciła na Starlight niż Twi :v No, chyba że chodzi o coś innego.

 

Grubber przypomina mi nieco rolę Michael Peñi z Antmana wymieszaną z rolą Spike'a z S1. Tak czy siak, mam nadzieję, że będzie typem zabawnym, lecz kompetentnym. Nie chciałbym go zredukować do roli pierdoły.

 

Storm Kinga było bardzo mało, ale w tej krótkiej scence wyglądał nieco jak w komiksie - prequelu, a to dobrze wróży. Oby jak najmniej sztampowo wyszedł.

 

Shoo-be-doo dali niewiele, wiemy w zasadzie tylko tyle, że ich magia pozwala zmieniać innych w sea ponies, dzięki czemu mogą przebywać w ich królestwie. 

 

Postać Zoe Saldany dali w zasadzie w urywkach, za wiele o niej nie wiemy, tak samo jak o tej kociej postaci - Capperze.

 

Tak czy siak, na razie wygląda to dobrze. Zobaczymy, jak się będzie rozwijało dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taka średniaweczka bym powiedział. Muzyka spoko, płynność poruszania się i wyrazy twarzy bardzo fajne, ale cukierkowość troszkę wali po oczach. Fajny gruby jeż i konik ze złamanym rogiem. 
Nie wiem czego się spodziewałem i jakie miałem oczekiwania, ale nie czuję żeby ten trailer je spełniał. Bez szału ziombelky, bez szału.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię, że oceniam trailer, a nie sam film na jego podstawię.

 

Przede wszystkim, "grafika":

Z początku trochę mnie odpychała, później przekonałem się, że sama w sobie jest spoko, lecz:

- postacie wydają mi się dziwnie skurczone i niskie

- nieruchome rzeczy z tła, takie jak budynki, pomniki czy cosie są o wiele niższej jakości, co niestety mocno rzuca się w oczy. Wszystko przebija jednak ten sterowiec w 00:34,który wygląda jak wyciągnięty z PSXa.

Mam nadzieję, że w efekcie końcowym zostanie to jakoś poprawione albo chociaż żeby nie było takich rzeczy jak ten sterowiec zbyt dużo.

 

Nowe postacie wydają się być spoko i dużym zaskoczeniem jest dla mnie to, że ta laska bez rogu jest jakby "głównym złym" (jak długo pozostanie złym, zobaczymy), a ten koziołek wydaje mi się raczej być jakimś generałem wojsk (nie czytałem ani nie oglądałem nic na ten temat, więc być może ta wiedza jest już normalnie znana). Poza tym, mam nadzieje że ten jeżyk będzie śmieszny, ale też ogarnięty, bo jak na razie w trailerze nie zrobił nic głupiego.

 

Poważną wadą jest moim zdaniem to, że sam trailer pokazuje praktycznie cały przebieg fabuły. Wpierw wszyscy są w canterlocie happy jak nigdy, nagle atak wszystko się wali, mane6 wpada do wody i dopiero wydostają się z rwącego jak dentysta zęby potoku gdzieś daleko. Potem dochodzą do jakieś wioski, później do wodnego królestwa, potem są piraci i ostatecznie wracając, by z pomocą nowych przyjaciół rozwalić wroga i koniec (moment z wioską i kucami wodnymi może być na odwrót). Naprawdę niektóre sceny w trailerze były zbędne, chociażby scena jak godzą się z piratami (w zasadzie, to po samym wyglądzie tych piratów można było to przewidzieć, ale takie chamskie wstawienie to w trailer było zbędne).

Poza tym, za dużo gagów. Uważam, że same te sceny mogłyby być śmieszne by oglądaniu całości, bo np. nadlatuje ten wielki sterowiec, wszyscy osrani i nagle ta scena z tym balonikiem. Byłoby to dosyć niespodziewane, przez co zabawne. A tak to wszystko mamy już podane i nie jest to już takie śmieszne.

 

Ogólnie powiem, że mam takie mieszane uczucia, głównie przez to, że sam trailer za dużo mówi o filmie na ogół skupia się na najlepszych scenach, dosyć spoilerując fabułę.

Owszem, twórcy kuców już nie raz zaskoczyli nas czymś kompletnie niespodziewanym, co było zupełnie inne niż przewidywania broniaków i szczerze, mam nadzieję, że tutaj też tak będzie.

Na prawdę chciałbym nie mieć racji do tego i żeby ostatecznie okazało się, że film ten będzie jednak dużym zaskoczeniem ze względu na fabułę, narracje i oryginalność.

Edytowano przez Niklas
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę rzec, animacja wygląda naprawdę dobrze (mam nadzieję że nie będzie jakiś błędów jak to było i jest w serialu) i muszę przyznać że @Niklas ma rację co do Tempres, chyba to będzie mój kolejny ulubiony antagonista. Mamy oczywiście wszystkie postacie jakie wystąpiły w serialu na drugim planie (swoją drogą Canterlot wygląda naprawdę ładnie, trochę zbyt dla mnie cukierkowo ale ładnie), a także krótkie widoki na postacie grane przez znane postacie (szczerze myślałem, że głos Strom Kinga będzie bardziej w stylu Tireka (w końcu gra go sam Szablozębny), ale nie przeszkadza mi to. Czego oczekuję po filmie, przede wszystkim akcji (żeby nie było nie chcę wybuchów broń Boże tak to by Micheal'a Bay'a zatrudnili, ale żeby się działo), humoru (żebyśmy i my Bronies się trochę pośmiali), fabuły (żeby wszystko trzymało się kupy i miało sens), dobrze napisanych postaci i animacji która mnie zaskoczy i/lub zachwyci.

Edytowano przez Im_Not_A_Brony
Dzięki Niklas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Im_Not_A_Brony napisał:

(w końcu gra go sam Logan)

 

Nie Logan, a Victor - Liev grał Sabertootha xd

 

22 minuty temu, Talar napisał:

Poza tym, mam nadzieje że ten jeżyk będzie śmieszny, ale też ogarnięty, bo jak na razie w trailerze nie zrobił nic głupiego.

 

Ja jestem ciekaw, skąd doszedł do takiej pozycji jaką pełni obecnie. Bo przeczytałem pierwszą część Prequela i tam był typowym przynieś-podaj-pozamiataj i zdecydowanie nie przypominał tego pewnego siebie jeża, którego oglądaliśmy w trailerze.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Accurate Accu Memory napisał:

Film będzie kanoniczny, czy półkanon, jak komiksy?

 

Mógłby spokojnie to połączyć z ostatnim specjalem EQG xd Bo to by wyjaśniło brak Starlight w większości filmu, plus uzasadniłoby to odpowiedź Twi z końcówki dziewoj, gdzie ta pozwoliła jej zostać kilka dni, bo musi się uporać z "problemem z przyjaźnią" :v 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obejrzałem teraz na spokojnie na kompie i prócz ciut cukierkowatej kolorystyce, wszystko wygląda powalająco i te nowe postaci również spoko wyglądają. Już nie mogę doczekać się tego filmu :bronies:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Niklas napisał:

Mamy trailer niemiecki, a w nim nową scenę:

 

  Ukryj treść

 

 

No wygląda powalająco, nie mniej tak bardzo się obawiam, że cała fabuła sprowadzi się do klasyki, czyli przybywa zły gość, wszystko idzie źle, by pod koniec został pokonany, mam nadzieję że jednak czymś nas zaskoczą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawy obrazek. W Equestii wiedzą o pulsarach (magnetarach). W tej scenie też przedstawiony jest jeszcze mechanizm górowań słońca i księżyca przez Lunę (pozycja obydwóch ciał niebieskich na widnokręgu). Zastanawia mnie to,punktu widzenia Twilight (i czy w ogóle) przedstawia ten problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spoiler

SHU_RAewN6.thumb.png.9b795a817d9141cb775eaaca12e26067.png

 

@Król Etirenus Jeżeli miałeś na myśli ten obrazek, to raczej nie jest to pulsar, a pole magnetyczne planety, natomiast linie u góry i u dołu oznaczają oś jej obrotu. Obok rysunku znajduje się strzałka która wskazuje na coś, co bardzo przypomina naszą zorzę polarną. Bardzo mnie ciekawi, czym jest obiekt znajdujący się za głową Twilight . Patrząc na ten obrazek przypuszczać można, że Equestria jest częścią planety :v 

 

A może po prostu pływa sobie na wielkim żółwiu -_-

Edytowano przez Niklas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo, znając Twilight i możliwy kontekst tej sceny (początek filmu, przed koncertem), to są tylko przesadnie skomplikowane obliczenia dotyczące optymalnego oświetlenia sceny Sii.

 

Wystarczy tylko porównać fragmenty tego konturu zza Twily z tym:

Spoiler

5PCpbuf.jpg

 

Więc nie, raczej nie będziemy mieli wglądu na planetę. Sry. (Z drugiej strony, miło, że twórcy jeszcze pamiętają o tej nerdowej stronie Twilight)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...