Skocz do zawartości

My little pony the movie


Recommended Posts

15 godzin temu, Courtroom napisał:

Albo, znając Twilight i możliwy kontekst tej sceny (początek filmu, przed koncertem), to są tylko przesadnie skomplikowane obliczenia dotyczące optymalnego oświetlenia sceny Sii.

 

Wystarczy tylko porównać fragmenty tego konturu zza Twily z tym:

  Odkryj ukrytą treść

5PCpbuf.jpg

 

Więc nie, raczej nie będziemy mieli wglądu na planetę. Sry. (Z drugiej strony, miło, że twórcy jeszcze pamiętają o tej nerdowej stronie Twilight)

 

Też możliwe, ale mimo tego i tak obrazek może ukazywać błąd związany z górowaniem słońca i księżyca w kontekście pór roku tzn. maksymalna wysokość tych dwóch ciał niebieskich wynosi 90 stopni (a więc w zenicie, czyli tak, jak na równiku), gdyż wartość 62 stopni nie jest najwyższa jeżeli chodzi o górowanie słońca bądź księżyca (nie jest to ich maksymalne płożenie). Oznacza to że nie mogą występować (i nie powinny) pory roku typowe dla normalnej strefy klimatu umiarkowanego, ponieważ górowania słońca i księżyca jest typowy dla klimatu równikowego i zwrotnikowego. 

 

Pory roku przy zenitarnym położeniu słońca księżyca mogą występować jeżeli:

 

a) orbita planety, gdzie mieści się Equestia nie jest kołowa, lecz ekscentryczna.

b) jest pochylona (z rysunku wynika, iż tak jest to ta  niebieska strzałka), ale nie jest to warunek

c) no i magia, która sprawia, że powiedzmy tutaj na równiku są pory roku.

 

Pole magnetyczne planety działa na tej samej zasadzie, co pulsar (magnetar) stąd rysunek przyrównałem do tego rodzaju gwiazdy, ale teza pola magnetycznego też jest dobra.

Edytowano przez Król Etirenus
  • +1 1
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co my tutaj mamy?

 

Spoiler

movie2.png.27e37308fbcea68df9ce9c8fde7cd843.png

 

Równanie Schrodingera! Fizyka kwantowa w kucach potwierdzona! (po raz drugi)

 

I w sumie ciekawi mnie, jak się całkuje babeczki, w szczególności bez żadnej miary.

 

Ogółem muszę przyznać, że za wyjątkiem kolorystyki i tła, to całkiem całkiem. Początkowo kreska trochę mnie odpychała (te pyszczki są jakieś strasznie małe) ale można się przyzwyczaić. No, i była nawet Starlight (chociaż wątpię, by cokolwiek robiła).

Tła z drugiej strony... Już w pierwszej scenie wydać było jak cukierkowo kolorowe kucyki walą po oczach na szarobrązowym tle. Słabo. A Canterlot... to dramat. Jakby ktoś zjadł całą paczkę świecowych kredek i potem ją zwrócił. Właśnie te kolory... cóż, to wygląda jakby w połowie prac nad filmem pojawił się ktoś ważny i bezgustny, stwierdził "Hej, to jest film dla małych dziewczynek, od teraz kolory mają być nasycone do wyrzygu" i uciekł liczyć zarobione na zabawkach hajsy. I w ten sposób połowa postaci, teł, obiektów jest dość szara, a połowa wygląda jak sklepowa półka z zabawkami dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Gdyby wszystko było takie stonowane, to spoko; gdyby wszystko było takie jaskrawe to też ok, bowiem oko ludzie przywyka do wysokich nasyceń kolorów. Ale jeżeli pomieszali jedno z drugim to już będzie tragedia.

Mam nadzieję że w filmie okaże się to rozsądnie zrobione.

 

Jak się okaże że Twilight w ramach swoich obowiązków będzie musiała zorganizować jakiś badziewny koncert popu, to będę bóldupił. Tak szczerze mówiąc to wkurza mnie kult celebrytów w kucach.

 

Fabuła... cóż, nie oglądam kuców dla wybuchów, walk czy akcji, toteż mam nadzieję że twórcy chętniej pokażą dynamikę charakterów w tej nowej sytuacji, niż głupią, bezmózgą akcję (jak to regularnie robili).

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mordoklapow napisał:

Równanie Schrodingera! Fizyka kwantowa w kucach potwierdzona! (po raz drugi)

 

Już mogli twórcy pokusić się o równanie czasowe równania Schrodingera lub ogólną postać tego równania przedstawioną przy pomocy operatora Hamiltona. Fizyka na informatyce, takie rzeczy się po prostu wie :v.

 

A tak poza tym. W 0:18 mamy Princess Skystar (po lewej) w postaci hipogryfa :twilight8:

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, The Silver Cheese napisał:

Już mogli twórcy pokusić się o równanie czasowe równania Schrodingera lub ogólną postać tego równania przedstawioną przy pomocy operatora Hamiltona. Fizyka na informatyce, takie rzeczy się po prostu wie :v.

 

Równanie Rarity-Schwingera  :rarity5:, czyli równanie na pole o spinie 3/2.   :fabulous:

 

Plus jeszcze jedna myśl: Wreszcie kuce będą miały sensowną fizykę. No, może za wyjątkiem zachowania pędu, gdy Tempest daje w mordę tamtej rybce. Ale podoba mi się lot i ruch bohaterek, sprawia naturalne wrażenie, jakby nagle kucyki dostały zarówno elastyczności, jak i masy.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się niemieckie opisy fabuły filmu, które skupiają się nieco bardziej na postaci Tempest i wyjaśniają trochę jej motywacje i dlaczego współpracuje ze Storm Kingiem.

 

https://www.equestriadaily.com/2017/07/new-german-mlp-movie-synopsis-and.html

 

Cytat

Rolling thunder over Equestria! Princess Twilight Sparkle is stuck in the middle of preparations for the great friendship festival, when the
mighty Storm King and his commander Tempest Shadow invade Ponyville with their troops and a sinister plan. Tempest was once herself an inhabitant
of Equestria, but as a child she lost her magical horn and with it also her faith in the power of friendship. To gain back her magical power,
she now fights alongside the terrifying Storm King, who wants to rob thePrincesses of Ponyville of all their magical abilities.

 

But Twilight and her five best friends will not give up so easily! They flee in order to get some help. With Tempest always close on their heels,

they grapple with a shady cat called Capper, fly with the airship of Captain Celaeno's silly birds and finally land in the glittering underwater
kingdom of Seaquestria. Will the ponies be able to find some allies there for the battle for their home?

 

https://www.equestriadaily.com/2017/07/confirmation-of-earlier-german.html

 

Potwierdzenie powyższego, plus kilka nowych informacji, między innymi o Starsong.

Edytowano przez Niklas
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Im_Not_A_Brony napisał:

Niestety głos Storm Kinga według mnie nie pasuje, po prostu myślę tu popełnili błąd, ale pożyjemy zobaczymy.

 

Proponowałbym zatem Stanisława Olejniczaka. To ten lektor od takiego krótkiego filmu, który by może coś dodał ciekawego do filmu fabularnego MLP po przez styczność z tamtym filmem :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...