Skocz do zawartości

Historia fandomu


mishka

Recommended Posts

Ty tak serio pytasz? :v
Serial wziął się stąd, że Hasbro potrzebowało czegoś co rozreklamuje nową serie zabawek. Wyszedł o niebo lepiej niż wszystkie poprzednie razem wzięte bo zatrudnili do tego animatorkę takich produkcji jak Atomówki czy Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster.
Fandom natomiast wziął się z tego, że serial jest dobry :VVVVVVVVVVVVVVV

Mam nadzieję, że pomogłam lol


Forum natomiast... zapytajcie kogoś z większym doświadczeniem niż ja, bo nie chcę niczego przekręcić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia bronies i fandomu? Po prostu wpisz w wyszukiwarce YouTube "Bronies: The Extremely Unexpected Adult Fans of My Little Pony", "The Brony Chronicles - A Documentary on My Little Pony and Bronies" lub "A Brony Tale". W tych dokumentach zapewne znajdziesz wszystkie interesujące Cię informacje (wymagana jednak podstawowa znajomość j. angielskiego :rdblink:). Z polskich to chyba tylko "Bronies - duzi fani małych kucyków".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial serialem ale fandom mógłby się nie zacząć gdyby nie kancerogenny 4chan.

W skrócie:

Parę godzin po emisji pierwszego odcinka ktoś napisał tam że to jest naprawdę spoko, każdy ze znajomych/randomów obejrzał, bo chciał udowodnić że nie/ dał szansę bo czemu nie.

Potem rozprzestrzeniło się na cały internet,

I bang! Dziś mamy fandom!

(ktury ómiera!!11! Omg pls)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

nie mam możliwości edytować nazwy posta niech zostanie tak jak jest :)

Może rzeczywiście źle się wyraziłem co do historii fandomu, po prostu chciałbym abyście wytłumaczyli nieobeznanym w temacie co,jak i dlaczego?

Edytowano przez mishka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy dobry dział, ale w ogromnym skrócie historia wygląda tak:

  • Hasbro (firma posiadająca mlp) postanawia odświeżyć kucyki
  • zatrudnia nowych ludzi
  • wychodzi pierwszy odcinek
  • na 4chan (poddział /co/) powstały tematy w których chwalili animację - ludzie zaczynają się interesować
  • w internecie powstała anglojęzyczna, negatywna recenzja która mówiła, że wartościowa animacja umiera
  • ludzie w internecie, a przede wszystkim strona 4chan chciała sprawdzić o co ten cały szum, więc masa ludzi obejrzała 2 odcinek
  • ludzie polubili animację i to jak postacie są napisane
  • powstaje masa memów i internet nieprzygotowany na zalew obrazków z kucykami chce zobaczyć o co ten cały szum
  • jeszcze więcej ludzi ogląda kucyki

 

 

no i tak mniej więcej wszystko aż do teraz. Co do tego czemu fandom powstał, to naturalne ze tyle ludzi się kiedyś jakoś połączy.

W internecie możesz znaleźć bardziej dokładne opisy jeśli chcesz bardzo dokładnie poznać historię. Ale to w zasadzie więcej dat i więcej tekstu, a sens ten sam.

Edytowano przez Zoameldar
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...