Skocz do zawartości

[WYNIKI] Polska Kucykowa Ankieta 2016


CruFox

Recommended Posts

UWAGA! Aktualizacja

 

Skończyłem opracowywać wyniki Kucykowej Ankiety 2016, minął prawie rok odkąd skończyłem zbierać do niej odpowiedzi, których w sumie było 679.

Pod linkiem poniżej znajdziecie 102 stronicowy plik PDF z opracowaniem wyników. Znajdziecie tam 122 wykresy i 12 tabel. Miłego czytania!

>>https://drive.google.com/open?id=0B7rDZ3WRfz8DNmNDMi1jTG1fX2c<<

 

Aby odnośniki były klikalne trzeba pobrać dokument.

 

fkzIV8T.png

 

-----treść starego posta poniżej-----

Wiem, że było już kilka takich inicjatyw, ale postanowiłem stworzyć ankietę mającą na celu zbadanie obecnego stanu polskiego kucykowego fandomu. Dwa miesiące temu przeprowadzałem podobną ankietę wśród członków fandomu furry i uzyskałem 223 odpowiedzi. Dacie radę ich przebić? ;) 

Pomyślałem, że ciekawie byłoby porównać te dwie społeczności i stąd teraz ankieta wśród bronies. Z tego powodu niektóre z pytań są dokładnie takie same w obu ankietach, niektóre lekko zmodyfikowane ze względu na specyfikę fandomów. Kilka przybrało obecny kształt na podstawie zebranych tam doświadczeń, a część jest całkowicie nowa bo całkowicie kucykowa i właściwa tylko im. Nie wstawiam tu linka do wyników badania futrzaków, bo mogłoby to zaburzyć Wasze odpowiedzi, poza tym chcę stworzyć potem porównanie obu. Mam do pomocy Nerevara, który zajmował się już wieloma projektami badawczymi i zna się na rzeczy, który zajmie się analizą danych, więc powinno wyjść z tego coś ciekawego :) Jeśli ktoś jest zainteresowany pomocą przy analizie danych, to kontakt podany jest w ankiecie.

 

Link do ankiety:

>>> https://docs.google.com/forms/d/1iobya7Xok0okctfgeJDIAv-bIr0ZCw46Ax0xY8eKiWA/viewform <<<

 

Link do wyników badania futrzaków znajdziecie w komunikacje po wypełnieniu tej kucykowej ankiety. Lektura wyników przed wykonaniem ankiety przez Was może wpłynąć na Wasze odpowiedzi i zafałszować wyniki. Wysyłajcie innym tylko link do kucykowej ankiety. Każdy kto ją wypełni, sam znajdzie link do wyników futrzastej ankiety.

 

Zachęcam do wypełniania :)

 

UPDATE 2 maja 19:10

Jeśli ktoś przy potwierdzaniu wieku wybrał "mniej niż 15 lat" to niesłusznie omijała go przedostatnia sekcja ankiety "bronies a futrzaki". Teraz naprawione. Jak ktoś tak wybrał, a chce wypełnić niech się zgłosi na PW.

Edytowano przez Crusier
są wyniki
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FGE dałem opinię negatywną o tej ankiecie. Ankieta moim zdaniem jest nie warta mojego czasu, w szczególności, że Crusier liczy jedynie na ilość, a nie na jakość informacji.

Przerwałem wypełnianie w połowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu Chief napisał:

Na FGE dałem opinię negatywną o tej ankiecie. Ankieta moim zdaniem jest nie warta mojego czasu, w szczególności, że Crusier liczy jedynie na ilość, a nie na jakość informacji.

Przerwałem wypełnianie w połowie.

@ChiefCo to znaczy jakość? Jeśli pojawi się pytanie z pewną dozą humoru to oznacza, że osoba wypełniająca nazmyśla w kolejnych pytaniach w ankiecie? W jaki sposób to ma niby wpłynąć na to? Trochę więcej dystansu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu Crusier napisał:

 Mam do pomocy Nerevara, który zajmował się już wieloma projektami badawczymi i zna się na rzeczy, który zajmie się analizą danych

Według tego zdania to ma być poważna ankieta, która ma się przyczynić do różnych aspektów czy to porównania fandomów czy innych danych statystyczny. W takich chętnie biorę udział.

Nie biorę udziału w ankietach, gdzie widzę pytania typu "Najlepszy kucyk tła" i wśród możliwości widzę AJ, a na dodatek słyszę, że autor wstawia ją tam dla "beki"...

Sorry, albo jest coś na poważnie albo dla fanu. Te dwa słowa się w moim słowniku nie łączą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
3 godziny temu Chief napisał:

Według tego zdania to ma być poważna ankieta, która ma się przyczynić do różnych aspektów czy to porównania fandomów czy innych danych statystyczny. W takich chętnie biorę udział.

Nie biorę udziału w ankietach, gdzie widzę pytania typu "Najlepszy kucyk tła" i wśród możliwości widzę AJ, a na dodatek słyszę, że autor wstawia ją tam dla "beki"...

Sorry, albo jest coś na poważnie albo dla fanu. Te dwa słowa się w moim słowniku nie łączą.

No to jedno pytanie będzie niepoważne. No i co? Większość pytań wymyślałem ja i dla "beki" również coś jak widać do ankiety dorzuciłem, aby nie było za sztywno, ale wobec ilości wszystkich pytań to jest niewiele znacząca drobnostka. A Nerevar zrobi bardziej poważną analizę ;)

 

godzinę temu Arjen napisał:

...Ale żeby tak po jednym pytaniu kończyć? :luna4:

No bo chodziło o odpowiedzi od samych członków fandomu. Nie czujesz się nim, skoro odpowidasz na nie "nie"?

Edytowano przez Crusier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że nawet poważna ankieta może zawierać treści zabawne. W końcu w czym to przeszkadza? W niczym, a może rozluźnić nieco wypełniającego dzięki czemu chętniej dotrwa do końca.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełnione, dostosowałem się nieco do ankiety, w kilku odpowiedziach po połączeniu kropeczek w jednej ankiecie powinny wyjść ciekawe rzeczy ;p

Nie powiem jednak, że trochę tej treści sporawo, a na końcu podałem co można dodać jeszcze do ankiety. Do bycia sztywniakiem mi trochę brakuje, może za jakiś czas się z tym przyswoję, 17 metrów pod ziemią, no może 9 - 5(NOXFC PDWHPDWBFCQB)

 

Przepraszam, za moje niepoważne zachowanie, ale mam do tego pewne powody :pinkie4:
 

 

Edytowano przez Polox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu Crusier napisał:

No bo chodziło o odpowiedzi od samych członków fandomu. Nie czujesz się nim, skoro odpowidasz na nie "nie"?

Komentarz Arjen za pewne był skierowany do mnie.

Tak jak pisałem na fge, trafiają się jeszcze pytania nielogiczne lub powtarzajace sie, ktore ja przynajmnie uważam że takimi są.

Do tego samo to ze zrobiłeś tą ankietę dla samej ilości wpisów, a nie dla jakiś potrzeb wyższych, mnie już odrzuca.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
29 minuty temu Chief napisał:

Tak jak pisałem na fge, trafiają się jeszcze pytania nielogiczne lub powtarzajace sie, ktore ja przynajmnie uważam że takimi są.

Które? Chodzi o ocenę zaangażowania w fandomie aktywności a jednocześnie wybranie samych aktywności? Nie do końca były to te same bo w ocenie były same kreatywne wytwory. Co było nielogiczne? 

29 minuty temu Chief napisał:

Do tego samo to ze zrobiłeś tą ankietę dla samej ilości wpisów, a nie dla jakiś potrzeb wyższych, mnie już odrzuca.

 

Ponieważ napisałem o pobijaniu ilości futer? Im większa próba, tym wyniki dokładniejsze, prosta sprawa. Wyszedłem z prostego założenia że największą grupa na FB kucykow jest dwa razy liczniejsze od futrzakowej więc pi razy drzwi spodziewam się 500 odwiedzi. Na razie jest prawie 400 :D (samych odpowiedzieci ponad 400, ale kilkanaście osób wybrało "nie" w pierwszym pytaniu) 

Edytowano przez Crusier
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze było pierwsze pytanie. Na początku dałem "nie", ponieważ do tej pory nie wiem, czy czuję się "brony" czy też nie, ale chyba tak... A może jednak nie? Ale to oznacza, że oszukiwałem w ankiecie :crazytwi3:  Jednakże, po zaznaczeniu opcji "nie" da się wrócić i zmienić zdanie, co też uczyniłem (Kończyć po jednym pytaniu? Nie godzi się, powiadam :) ).

Chciałem tylko zaznaczyć, że badania (czy też "badania") ankietowe należą do grupy badań ilościowych, a nie jakościowych (poza pewnym ich zastosowaniem, ale to już są niuanse). Tak tylko wspominam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...