Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] Stateczki Szonszczyka


Szonszczyk

Recommended Posts

 

stateczki.PNG.b75f2fa5cfd168c8f0e035d7c1

 

Kto nie lubi grać w statki? Pewnie nikt, także jakiś czas temu wpadłem na pomysł by zrobić je w C++. Żeby nie było tak łatwo, do gry dodałem nowy oryginalny dodatek: miny. Ich działanie jest proste: jeśli trafisz w minę, mina może trafić w twój statek jeśli był na tym samym polu co mina!

 

Gra jest napisana w języku C++, odpalana TYLKO (na chwilę obecną, potem będzie wersja na linuxa) na Windowsie w konsoli. Na chwilę obecną jest w fazie BETA testów także potrzebuję od was feedbacku i listę znalezionych bugów, bo pewnie dalej są (jakieś). Po odpaleniu radzę w opcjach powiększyć czcionkę i rozszerzyć wzdłuż konsolę, by wszystko było lepiej widać.

 

Gra daje możliwość gry Gracz vs Gracz (jeśli statki mają być ustawiane przez graczy "ręcznie" to jeden z graczy musi wyjść gdy drugi ustawia statki), Gracz vs Komputer (komputer o dwóch poziomach trudności - proszę się nie bać brać mocniejszego, nie gryzie) i symulacja Komputer vs Komputer (możliwość ustawienia np. że komputer o pierwszym poziomie trudności gra z komputerem o drugim). Jeśli ktoś ma jakieś pytania proszę pisać. Jeśli ktoś ma pisać jakieś hejty bez ładu i składu to proszę nie pisać wcale.

 

UPDATE 18.05.16: STATECZKI SZONSZCZYKA BETA 2.0

ZMIANY: Cały kod został przerobiony, z 1317 linijek kodu zostało tylko 727(-590). Jest jednak jeden duży plus: o wiele łatwiej będę w stanie naprawić błędy, które jeszcze gdzieś tam są, a także lepiej sobie poradzę z tworzeniem nowych programów bądź gier. Następna w kolejce będzie aplikacja, która będzie miała na zadanie rozwiązywać sudoku. Na starcie będzie to 9x9, potem utworzę, lub będę próbował utworzyć algorytm, który byłby w stanie sam układać możliwe do ukończenia sudoku. Także, pewnie trochę mi to zajmie i nie mam zielonego pojęcia czy dam radę zrobić tworzenie sudoku, ale pożyjemy - zobaczymy.

#######################################################################################

Żeby pobrać grę należy przejść przez ten link:

18.05.16: BETA 2.05: https://mega.nz/#!RMESUZyY!fmLizaJlRILKeDMMcpRBC4hAT9pJsPGT2Qt0NpUKiMU

(bugfixes, zwiększenie czytelności interfejsu podczas bitwy, dodano funkcję by nie było możliwości pominięcia strzału przez przypadkowe trafienie w pudło)

Poprzednie update'y:

Spoiler

18.05.16: BETA 2.02: https://mega.nz/#!kANRlRib!wWUJRpJPEcgVP9qDOtzrQww4nyudqmu6DsGfMgylR1E

(zmniejszono wagę, poprawiono parę mniejszych rzeczy)

13.05.16: BETA 1.015: https://mega.nz/#!sIdmBDAK!rHD_g11Px0l5gvnLpCCmWQCL0rQo33y2gGs2J9wcgQ0

(naprawiono błąd gdy strzelono np. w współrzędną Z, teraz nie pomija to strzału)

13.05.16: BETA 1.014: https://mega.nz/#!MMtyTZ6J!vCN_Y0GYiC0yLNfd6BDXH18v78H1j8BNBe2ZMf1imcg

(naprawiono błąd z niemożliwym ustawieniem statku na kolumnie J i wierszu 0)

WERSJA BETA 1.013: https://mega.nz/#!IU8VjBoS!-Ju0St1L5N0c7CkHEMr_lDXYf-MdRZH5f6WnOWpjLhU 

(naprawiano błąd z trafieniem (zwrotnym) miny)

 

[Jeśli ktoś nie jest pewny i myśli, że to przypadkiem jest jakiś wirus - to niech sobie przeskanuje ... i tak nic nie znajdzie, bo to nie jest wirus!]

#######################################################################################

"TO DO" CZYLI CO JESZCZE MUSZĘ ZROBIĆ:

-Wprowadzenie podświetlenia ostatnio zadanego strzału

-Dostosowanie pod linuxa (21.05.16 -> zostanie dodany link do programu działającego w konsoli linuxa, bez funkcji czyszczenia ekranu i bez kolorków)

#######################################################################################

Znane bugi: (18..05.16 - nowa wersja -> reset bugów)

-Podczas ustawiania i strzelania w pola można zamiast litery użyć cyfrę i na odwrót - to nie bug, ale trzeba wziąć pod uwagę, że najpierw wybieramy współrzędną pionową, później poziomą niezależnie od tego czy wpisaliśmy cyfrę czy literę

Jeśli któryś z bugów wystąpi należy ... zrestartować grę i napisać tutaj post z wyjaśnieniem kiedy i w jakich okolicznościach bug ten wystąpił. Bądź napisać na Steamie lub na Skypie: nick Szonszczyk.

Edytowano przez MasterOfRainbows
@Edit 20.05.16
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukacie starych czasów, dobrej gierki i nowości, której nigdy jeszcze nie było? Ta gra jest dla was.

Jest ona ciągle w fazie budowy, więc wszelka jej pomoc w bugach i pomysłów się przyda.

Polecam :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... nie wiem czemu, przy rozstawianiu statków na liniach j, i, h pojawiają się problemy, że nie mogę go tam ustawić. Skoro sprawdza pozycję, rozumiem, 3-masztowca może tam nie może ustawić, ale 1-masztowca? Nie rozumiem tego błędu, dziwny trochę. Kolejne, jak nie zawsze pokazuje mi, czy że oddał strzał... a raczej, że nie oddał. wpisałem a2, nic się tam nie pojawiło, a zmienił na współrzędne strzału drugiego. Wtedy, przypadkiem, wpisałem 22... Cóż, pojawiły się do wpisania współrzędne 3 strzału. Czasem też przeskakuje o jeden strzał. Nie da się cofnąć wpisanych współrzędnych, bo nie uznał mi kliknięcia j i wpisał 4, a jak wcisnąłem backspace, by jakoś to cofnąć, to uznał, że strzelił. W efekcie w 8 rundzie mam 4x mniej strzałów od komputera -,- (chyba już piąta edycja postu, ciągle coś dochodzi xD) Gra postanowiła oddać widmowy strzał w punkt, którego współrzędnych nigdy nie wpisywałem + nie zabrało mi to strzału żadnego. Ns :D
Z kolei następnym razem oddałem jeden strzał, i zmieniło gracza. Teraz załączę zdjęcie, co widzę i powiedzcie mi, że to nie jest dziwne. Na drugim widzicie, że komputer ma całą planszę wystrzelaną, a brakuje mu jednego okrętu. Gdzie on jest? Siedzi wygodnie w porcie. Po prostu przez błąd gry go nie postawiłem na mapie, mimo że pokazywał ciągle, że istnieje.
Ładna lista bugów... Chciałbym kontynuować ich szukanie, ale mam dość, jak na razie xD Chciałem też dodać, że gra się przyjemnie, ale... cóż... Ilość i jakość bugów mi na to nie pozwalają, jeszcze. Daj znać, jak już to ponaprawiasz, to zobaczę, czy jeszcze jakichś nie ma/czy dobrze je naprawiłeś :derp2:

Bez tytułu.png

Bez tytułu2.png

Edytowano przez Virtual_Wolfy
Otrzymywanie coraz to nowego info od gry :V
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post główny został zaktualizowany. Aplikacja wkroczyła w BETĘ 2.0.

Jeszcze trochę i będzie gotowa :D

Mam nadzieję, że przez te moje stateczki zaliczę programowanie ...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...