Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki Edycja Specjalna "Trixie musi umrzeć!"


Dolar84

Recommended Posts

No tak. Co prawda pod względem ilości edycja zdecydowanie rozczarowała, ale na szczęście ten zarzut nie ma odniesienia w stosunku do jakości. A chociaż tym razem nie trafił się tekst o statusie "perełka", to zwycięzcy do niego naprawdę niewiele brakowało. Żeby nie przedłużać już przechodzę do rzeczy:

 

I miejsce Arkane Whisper z opowiadaniem "Emanacja"

II miejsce Foley z opowiadaniem "Trixie musi umrzeć"

 

Obu uczestnikom serdecznie gratuluje :D No i cóż - nie sądzę, by ten wynik był dla kogokolwiek zaskoczeniem - znaczy się spośród tych, którzy czytali obie prace :D

 

W każdym razie myślę już nad kolejną edycją i mam nadzieję, że tym razem frekwencja będzie nieco większa :D

 

Edit: Wiedziałem że o czymś zapomniałem! Recenzje jak zwykle powstały i można zapoznać się z nimi tutaj.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I love it when a plan comes together! Ten jeden raz udało mi się bezbłędnie przewidzieć, które miejsce zajmę. Ciężko nie było, wiem. :ming: Natomiast kompletnym zaskoczeniem jest ocena 6/10.  :wat: To o 5 więcej niż się spodziewałem, ale narzekać nie będę. No i uniknąłem dysa. :discord2:

 

Pora na nieco polemiki z Dolarowym komentarzem:

Spoiler
Cytuj

Oszukujemy regulamin, tak? Cwaniak jeden!

Who? Me? Never! 

https://mlpforums.com/uploads/post_images/img-1655026-1-oh_me__never__by_qq_crier_t_t-d5sdeng.png

 

Cytuj

Chociaż trochę żałuję, że w podawanych pomysłach nie znalazło się więcej odniesień do ludzi z fandomu – na przykład „Powie że Foley ma pisać tylko Slice of Life!” albo „Będzie twierdziła przy Besterze (Draquesie) że kucoperze są do bani!” i tak dalej…

Uznałem, że co za dużo to niezdrowo i nie ma sensu dawać więcej żartów, które byłyby zrozumiałe tylko dla małego grona... Poza tym, wymyśliłem ponad 40 sposobów na uśmiercenie Trixie, jeszcze Ci mało? :rainderp:

Chociaż z drugiej strony, masz rację, bo raczej małe prawdopodobieństwo, żeby ktokolwiek poza Tobą to czytał. :D Hm... Trzeba się będzie nauczyć pisać "pod Dolara". :crazytwi:

 

Cytuj

Patrząc ogólnie, to mogłoby spokojnie zgarnąć bardzo wysoką ocenę, gdyby było nieco dłuższe i oprócz gradu pomysłów trafiłoby się w nim więcej zwyczajnych rozmów czy opisów poszczególnych dyskutantów, a nawet jakaś kłótnia między nimi.

To miała być sugestia?

 

 

PS:

14 godziny temu Dolar84 napisał:

No i cóż - nie sądzę, by ten wynik był dla kogokolwiek zaskoczeniem - znaczy się spośród tych, którzy czytali obie prace :D

Wystarczyło tylko przeczytanie mojej, żeby wiedzieć, że Arkane wygra. :D A przynajmniej mi wystarczyło...

 

EDIT: Obrazek w spoilerze.

Spoiler

vJTyOQ9M.png

 

 

EDIT2 (po kilku godzinach od napisania posta, ja to mam refleks):

Jak na następną edycję dasz równie ch... ekhm... nieciekawy temat i zakażesz jakiegoś fajnego, pasującego tagu, to nie zdziwię się jak frekwencja spadnie do zera lub jednego cwaniaka, który będzie chciał zgarnąć 1. miejsce walkowerem.

I tak wiem, że to zrobisz...

Jak nie w najbliższej edycji to w kolejnej...

Ale kiedyś na pewno...

Edytowano przez Foley
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ocena jest dla mnie zaskoczeniem. Szczerze. W opowiadaniu chciałem pokazać więcej tej Zony, zmieścić więcej akcji, nieco namieszać, itp., a zakończenie było skracane i pisane na kolanie, ponieważ już nie miałem na to siły, ale chciałem zamieścić na konkurs. Miało być wszędzie "jak u Zecory", ale pomysł przyszedł mi do głowy stanowczo zbyt późno. Jeśli chodzi o "stalkerowskość" to nie miało tak być, początkowo, ale potem pomyślałem: "Czemu nie?", w końcu to bardzo fajna gra jest (aczkolwiek polecam przeczytać "Piknik na skraju drogi", będący pierwowzorem). Krótko mówiąc, ja tego raczej tak nie zostawię, ale wezmę się za to dopiero po egzaminach.

Mimo recenzji nie jestem tak pozytywnie nastawiony do obecnej formy tego opowiadania, ale fajnie, że się spodobało.

7 godzin temu Foley napisał:

bo raczej małe prawdopodobieństwo, żeby ktokolwiek poza Tobą to czytał

Ja przeczytałem :) Całkiem, całkiem.

7 godzin temu Foley napisał:

jednego cwaniaka, który będzie chciał zgarnąć 1. miejsce walkowerem.

Ja byłem pewien, że pojawi się co najmniej kilka opowiadań na ostatnią chwilę. To wcale nie był skok na pewniaka :lie:

W każdym razie, do następnej edycji zatem. A opowiadanie powyższe, w wersji rozszerzonej, pojawi się prędzej czy później w moim temacie. Tak, jakby ktoś chciał je czytać.

Może następnym razem będzie lepiej, jeśli chodzi o ilość uczestników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...